PDA

צפייה בגרסה מלאה : נאם מישהו יכול לעזור לי להבין נתוני מנוע של פג'רו ?

syosha
26-04-10, 22:23
מצאתי פאג'רו נהדר על פניו , יד שניה , 170000 ק"מ , מנוע בנזן 3000 . לקחתי לחבר טוב שירגיש גם הוא . נראה שחלומות לפעמים מתגשמים. ..
לקחתי היום לבדיקה .אין תאונות , גוף נקי, אבל מעבר לכל ההשחרות של מכוני הבדיקה , דו"ח מאפייני המנוע מראה 135 כ"ס במקום 177 , 976 הספק סיבובי מנוע ו 1180 מומנט. המומחה שלי אמר לי שזה מאוד נמוך ושגם בגיר יש זיוף בהחלפה. אני די מבואסת . הצלחתי להוריד לא מעט במחיר אבל עדיין אני מתלבטת אם בכלל לגעת . האם יש כאן מומחה שיכול להגיד לי משהו על הנתונים ?
http://www.jeepolog.com/forums/images/statusicon/user_online.gif http://www.jeepolog.com/forums/images/buttons_red/report.gif (http://www.jeepolog.com/forums/report.php?p=308998) http://www.jeepolog.com/forums/images/misc/progress.gif

gilinash
26-04-10, 23:12
מצאתי פאג'רו נהדר על פניו , יד שניה , 170000 ק"מ , מנוע בנזן 3000 . לקחתי לחבר טוב שירגיש גם הוא . נראה שחלומות לפעמים מתגשמים. ..
לקחתי היום לבדיקה .אין תאונות , גוף נקי, אבל מעבר לכל ההשחרות של מכוני הבדיקה , דו"ח מאפייני המנוע מראה 135 כ"ס במקום 177 , 976 הספק סיבובי מנוע ו 1180 מומנט. המומחה שלי אמר לי שזה מאוד נמוך ושגם בגיר יש זיוף בהחלפה. אני די מבואסת . הצלחתי להוריד לא מעט במחיר אבל עדיין אני מתלבטת אם בכלל לגעת . האם יש כאן מומחה שיכול להגיד לי משהו על הנתונים ?
http://www.jeepolog.com/forums/images/statusicon/user_online.gif http://www.jeepolog.com/forums/images/buttons_red/report.gif (http://www.jeepolog.com/forums/report.php?p=308998) http://www.jeepolog.com/forums/images/misc/progress.gif
אין לך מה להתבאס נשמע שאת ממש מתלהבת מהרכב לכי עם הרכב או עם תוצאות הבדיקה למוסך של מיצובישי תשאלי כמה צריך לעלות ואם בכלל צריך לתקן תורידי במחיר ויאללה בלגן
מאחל הצלחה אושר ומפגשים מועטים עם המוסכניק:wink:

syosha
26-04-10, 23:30
אין לך מה להתבאס נשמע שאת ממש מתלהבת מהרכב לכי עם הרכב או עם תוצאות הבדיקה למוסך של מיצובישי תשאלי כמה צריך לעלות ואם בכלל צריך לתקן תורידי במחיר ויאללה בלגן
מאחל הצלחה אושר ומפגשים מועטים עם המוסכניק:wink:
הי גיל ,
תודה על התשובה . העניין הוא שהייתי במוסך 4*4 פרוייקטים של איציק מיני והוא אמר שהוא ממש לא מתלהב מנתוני המנוע .. מה אתה אומר ?

היפה והחיה
27-04-10, 08:45
הי גיל ,
תודה על התשובה . העניין הוא שהייתי במוסך 4*4 פרוייקטים של איציק מיני והוא אמר שהוא ממש לא מתלהב מנתוני המנוע .. מה אתה אומר ?

אף פעם לא ראיתי רכב שיצא טוב בבדיקה בנתוני מנוע.
מצד שני טוב להיות זהיר.
נסי לקבל חוות דעת נוספת ולהגיע לכלל החלטה.

בהצלחה

ניר ל
27-04-10, 11:24
אם איציק מיני לא מתלהב אז כנראה שאין ממה להתלהב, אם את יכולה לסרוק את דוח הבדיקה ולצרף לתגובה אולי אפשר ללמוד מזה יותר.

ד"א יצא לי לראות דוחות של מכוני בדיקה לרכבי 4X4 עם דיפי מרכזי שנבדקו ע"י מכוני בדיקה ללא ציוד מתאים והראו הספק נמוך ביותר כמובן למרות שהמנוע היה דנדש.

דרור ברלי
27-04-10, 12:19
ההספק נמדד בגלגלים, לאחר ההפסדים המתבקשים במערכת ההנעה.
כמ וכן, אין מה לצפות ממנוע ישן לתת הספק מוצהר של מנוע חדש.

שגיא S
27-04-10, 12:44
אני הייתי מציע לך לקחת לבדיקה רכב כזה נוסף לבדיקה, תראי איך הוא מרגיש לך, יותר חזק/חלש מהקודם, ואז תראי כמה ייצא לו בבדיקת מנוע אצל איציק...אל תתאהבי ברכב הראשון...

joconto
27-04-10, 17:50
אני הייתי מציע לך לקחת לבדיקה רכב כזה נוסף לבדיקה, תראי איך הוא מרגיש לך, יותר חזק/חלש מהקודם, ואז תראי כמה ייצא לו בבדיקת מנוע אצל איציק...אל תתאהבי ברכב הראשון...

זה בעייתי, כי כל בדיקה כזו זה כסף, ואפילו הרבה (800-1000 ש"ח לרכב 4X4).
לא אמרת מאיזה שנה הרכב ? יכול להיות שהקילומטראז' "מבושל" ?

syosha
27-04-10, 20:32
אוקיי, קודם כל תודה חברה.. זה לא אוטו ראשון שאני רואה אלא אוטו ראשון שהלך לבדיקה.
הק"מ לא מבושל, הבחור אמין..
אני אסרוק את הבדיקה - משיחה נוספת עם איציק מיני , הוא אמר שהנתונים ממוצעים מינוס . הוא היה מצפה להספק 150 וקצת חושש מהגיר , אבל יחד עם זאת אמר שאם כל רכב בשנתון הזה הוא חושב שיש סיכוי שתוך שנה אצטרך להתעסק בענייני גיר/ מנוע ושאולי אעלה שנתון . אבל.. זה כרוך בהשקעה. הבחור מוכן להוריד לי 14,000 ש"ח מהמחירון . הטיפולים הנדרשים (לא קשור להספק מנוע או לגיר) יהיו בערך 7000 . זה הסיפור. איציק אמר שלא בטוח שאמצא מציאות יותר טובות בזמן סביר אבל שזה לא מציאה גדולה , גם לא דיזסטר. יחד עם זאת כמה אנשים פחות נבהלו ממני.. האוטו סך הכל מרגיש מצויין .
אני אצרף את התוצאות ..

shmil
27-04-10, 21:15
כבעל פג'רו בעבר אני לא מתלהב.
אמנם ב
אמנם בדוחות בדיקה יש תמיד רעש רקע ו"תקלות" נועדו לכסתח את הבודק, אולם לפי הממצאים להערכתי המדובר ברכב שסבל מבעלים מזניח.
כשמתחילה הזנחה, היא פושטת בכל, ולך תדע מה עוד מסתתר ברכב הזה.

כשלעצמי - הייתי מתרחק מהרכב הזה, גם אם הבחור אמין.

ניר ל
28-04-10, 13:38
קשה לי להגיד משהו חד משמעי על הבדיקה הזאת ועל בדיקות מכון בכלל , זאת גם הסיבה שאני לא לוקח רכב לבדיקה במכון (בטח שלא בסכומים האלה).
מה שאני כן יכול לומר מנסיוני, זה שהיות ורכב ישן הוא עם פוטנציאל להיות בור ללא תחתית, צריך להשקיע מה שיותר זמן בחיפוש אקזמפלר טוב ושמור אבסולוטית ולא רק באופן יחסי. זה לקח לי פעם קודמת חצי שנה, זה היה רכב בן 8 מיד ראשונה עם 120 אלף ק"מ שהחזקתי שלוש שנים ולא סבלתי משום תקלה לא צפוייה או בעיה שלא הייתה קיימת וידועה בעת הקנייה.
לאחרונה קניתי פאג'רו דיזל ארוך בן 12 מיד ראשונה עם תעודות ו 150K שמור מאד אחרי 8 חדשים שבהם סרקתי את הלוחות עם כוונה לקנות רכב בתקציב גבוה פי 4 וצעיר ב 8 שנים לפחות. אני לא הייתי מתקרב לרכב ישן שהיה לי ספק לגביו אם לא הייתי נופל על משהו יוצא דופן מקווה שגם הפעם זה יעבוד...

ד"א - העובדה שהרכב נראה ושמור כמו רכב בן 3 מיד פרטית ללא ילדים לא ממש הפריעה לבעל מכון ניקוי שהכנסתי אליו את הרכב לציין בפניי שזה אחד הרכבים היותר מוזנחים שנתקל בהם...

shimixx
28-04-10, 13:52
איזה שנה הרכב?
פגרו קצר בתור התחלה נסחר ב10-15 אלף מתחת למחירון ככה שאם יש תקלה רצינית יש עוד מה להוריד
השוק מוצף בכאלו.
החזקתי כזה שנה וחצי
בסה"כ רכב נהדר
רק צריך לשים לב כי מחירי החלפים שם לא זולים כלל

ניר ל
28-04-10, 14:58
שאלה באמת תמימה ...

יש היום יצור כזה שנקרא חלפים זולים ?

הרי תכלס לא צריך להיות הבדל בין מחיר חלפי רכב חדש לרכב ישן , אין סיבה אמיתית שמראת צד לרכב של 300K תעלה פחות כעבור 5 שנים או 10 שנים , אלא אם אנחנו מדברים על תחליפים. גם לאיכות יש חשיבות גבוהה, אני מעדיף צינור הידראולי של מיצובישי ב 600 ש"ח שגם אחרי 15 שנים כוחו עדיין במתניו מאשר אותו צינור, מקורי, של הלנדרובר שהיה לי שהיה מתפוצץ אחת לשלוש או חמש שנים ולא מזהיר לפני כן... אבל עולה רק 250 ש"ח...

דרור ברלי
28-04-10, 19:39
זה לא רק חלקים יקרים או זולים, אלא גם קלות ההגעה/החלפה שלהם.

לך תמצא את הידיים והרגליים בתא המנוע של פג'רו בנזין או של גרנד צ'רוקי. הסתכלתי לעומק לתוך הקרביים של פג'רו 3.5 בשבוע שעבר, ונבהלתי מהבלגן שם. לא בלגן במובן הצרפתי למשל, כי אצל היפנים הכל מאורגן פיקס, אבל ה"פיקס" שלהם זה שכל ס"מ מעוקב של נפח בתא המנוע מנוצל, ולך תגיע לפלאגים למשל, או לכל מיני צינורות ומכלולים סביב הבלוק, או לכל מיני מצננים שצריך לפרק פגוש כדי להגיע אליהם.
להרבה בעלי כלים כאלה שמנסים לתחזק בעצמם זה מורכב ומפחיד והם מעדיפים לא לגעת, ולשלוח את הרכבל מוסך, ואז מתחילים החשבונות הגדולים.

תחזוקה זולה באמת, שזה אומר חלפים לא יקרים, נגישות וקלות של פירוק והרכבה, יש היום רק בג'יפים של פעם - סמוראים, סיקסים וסופות. אולי גם בהיילקסים ישנים.

ניר ל
29-04-10, 00:26
קוראים לזה קידמה,

אני מניח שביחס לסוס ועגלה גם תחזוקה של סיקס היא מורכבת ויקרה לאין שיעור, העגלונים בוודאי התבאסו רק מהמחשבה לעבור לנהיגת אוטומוביל והיו שעמדו בסירובם להתקדם עד יומם האחרון.
גם אני הסתדרתי לא רע עם סיקס עד תחילת שנות השלושים שלי וחרדתי מהמחשבה "מה יקרה אם אקנה דיסקברי והשמועות אכן יתממשו" , אלא שהאילוצים המשפחתיים וכו' הכריעו את הכף ונאלצתי להתרגל.
עלויות תחזוקת רכב עולות עם השנים ככל שהכלים הולכים ומשתכללים, איכות הייצור יורדת, תקנים מחמירים, הדלק, אוי הדלק..., ההוצאות על תקשורת (טלפונים, טלויזיה, אינטרנט) בוודאי גבוהות עשרות מונים מבעבר, ביגוד והנעלה וכל שאר מוצרי הצריכה ובכלל רמת החיים. כנראה שגם רמות השכר במשק עלו בהתאמה אחרת כל זה לא היה אפשרי, מישהו בדק בכמה התייקרו מחירי הדירות בשלושים השנים האחרונות ביחס לרמות השכר של המעמד הבינוני ? או שסתם צועקים שהן מאד יקרות והבועה תתפוצץ ...
אז איפה היינו בכלל ? אה כן ... נתוני מנוע של בדיקת פאג'רו ישן

אחותי, הרכב עולה 45K אחרי הנחה אמנם, אבל אף אחד לא עושה לך טובה, הרכב עבר 170K הוא בן 11, קצת עייף, את תוציאי בממוצע בחמש השנים הקרובות עם ק"מ של 15K בשנה 6K ש"ח כל שנה בנוסף לביטוחים אגרות ודלק כמובן + ירידת ערך של 30K בחמש שנים סה"כ.
האם את יכולה להרשות לעצמך את התענוג ?

ניר ל
29-04-10, 00:35
נ.ב. דרור אתה חייב לשמוע קטע -

אני, כן אני...

שילמתי 1160 ש"ח עבור רחיצת רכב +פוליש ווקס חלקי (הגג היה גבוה אז חיפפו...)וקיבלתי גם שאיבה וחפיפה למושבים, הדלתות והפלסטיקה.

קוראים לזה "דיטיילינג" (יעני מניקור פדיקור לרכב) נשבע לכם !

חושבים שזה היה יקר ?! שטויות זו הייתה עבודה חפיף במחיר שווה לכל נפש (של סכיזופרן), רוצים עבודה באמת מושקעת - תאלצו לשלם פי שלוש או ארבע ! ויש תור !

gilinash
29-04-10, 00:57
אוקיי, קודם כל תודה חברה.. זה לא אוטו ראשון שאני רואה אלא אוטו ראשון שהלך לבדיקה.
הק"מ לא מבושל, הבחור אמין..
אני אסרוק את הבדיקה - משיחה נוספת עם איציק מיני , הוא אמר שהנתונים ממוצעים מינוס . הוא היה מצפה להספק 150 וקצת חושש מהגיר , אבל יחד עם זאת אמר שאם כל רכב בשנתון הזה הוא חושב שיש סיכוי שתוך שנה אצטרך להתעסק בענייני גיר/ מנוע ושאולי אעלה שנתון . אבל.. זה כרוך בהשקעה. הבחור מוכן להוריד לי 14,000 ש"ח מהמחירון . הטיפולים הנדרשים (לא קשור להספק מנוע או לגיר) יהיו בערך 7000 . זה הסיפור. איציק אמר שלא בטוח שאמצא מציאות יותר טובות בזמן סביר אבל שזה לא מציאה גדולה , גם לא דיזסטר. יחד עם זאת כמה אנשים פחות נבהלו ממני.. האוטו סך הכל מרגיש מצויין .
אני אצרף את התוצאות ..
לא יודע מה להגיד לך אני הייתי נזהר במקומך וחושב שהייתי מנסה לחפש משהו אחר או להוריד עוד במחיר....
אבל אם משום מה ממש בא לך על הרכב הזה (אני מכיר תהרגשה) תבדקי כמה יעלה לך לתקן ולישר קו עם הרכב ברמה כזאת שתוכלי להנות ממנו מבלי לבלות כול שני וחמישי במוסך.
בקיצר אני לא יודע איך לעזור לך רוצה אבל לא יודע איך

syosha
29-04-10, 17:30
טוב חברים , בניגוד לכל התחזיות הרכב בידי .
השנים יגידו אם עשיתי טעות או לא - זה מה שנקרה ניהול סיכונים..

אני מאוד מתרשמת מהפיוטיות שלכם
נראה שהנושא הבא שאעסוק בו הוא טיולים , פורומים /קבוצות מטיילים , אולי קבוצות של בנות מטיילות ?
(הובלתי שנים את מלכת המדבר בחו"ל אבל אני לא מתכוונת לסוג כזה של קבוצות , אלא לקבוצה של בנות טיילניות , או אולי גברים טיילנים ? )
יש המלצות ?

טלטולי
29-04-10, 19:28
אני לא אומר שזה אותו דבר סתם לידיעה אני עכשיו עים הרכב במוסך לאוברול כללי -בדיקת קומפרסיה שנעשתה למנוע גילתה שרק שתי בוכנות מוציאות לחץ נורמלי לאחר "סיעור מוחות " הוחלט על פירוק ובדיקה בפירוק היתברר שאחד המותחים של הטיימינג נישבר לאחר מאמצים הוא נימצא גרוס בתוך ה"קרטר" וחןסר הלחץ נבע מיזה שלא היגיע לחץ שמן לבוכנות האחרונות והלכו הרינגים.
ד.א-"מברוק"

mik_l86
29-04-10, 23:29
אני לא אומר שזה אותו דבר סתם לידיעה אני עכשיו עים הרכב במוסך לאוברול כללי -בדיקת קומפרסיה שנעשתה למנוע גילתה שרק שתי בוכנות מוציאות לחץ נורמלי לאחר "סיעור מוחות " הוחלט על פירוק ובדיקה בפירוק היתברר שאחד המותחים של הטיימינג נישבר לאחר מאמצים הוא נימצא גרוס בתוך ה"קרטר" וחןסר הלחץ נבע מיזה שלא היגיע לחץ שמן לבוכנות האחרונות והלכו הרינגים.
ד.א-"מברוק"

טוב שלא ביאסת את הגברת, תשמעי יש לי דוד שקנה פג'רו לפני שבוע, עכשיו הוא בצינטור ולאחר שבץ! :twisted:

elro
29-04-10, 23:41
הכי חשוב זה שאת שלמה עם הקניה, השאר כבר לא משנה.
מאברוק, תתחדשי, ישרי קו ותהני.

נ.ב. לא הבנתי מה בדיוק השאלה לגבי הטיילנים הטיילניות...

טלטולי
30-04-10, 11:33
טוב שלא ביאסת את הגברת, תשמעי יש לי דוד שקנה פג'רו לפני שבוע, עכשיו הוא בצינטור ולאחר שבץ! :twisted:

ככל שתילמד יותר מאחרים זה יצא יותר זול.!!!!!!!!!!

-->