PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'ימני (הנה אני בא)

לירן.
30-04-10, 21:29
שלום לכל חברי הפורום.
עד כה היו ברשותי מכוניות ספורטיביות, והאחרונה מבניהן גם לקחה לי את הרישיון פעם אחת...
הגיע הזמן להירגע ולרדת לטייל בשטח בכייף.

לשם כך ברצוני לרכוש סוזוקי ג'ימני.
התקציב שלי הוא עד 50K.
ואני רוצה אחת עם גיר ידני.

עשיתי מספר חיפושים בפורום לגבי אינפורמציה על הג'ימני.
כעט אני רוצה לשאול אם מישהו מכיר אחד כזה שמור ויפה למכירה ?

הסתכלתי קצת בלוחות, הרוב שם עם גיר אוטומטי, ומעט מאוד ידניות שרוצים מחיר גבוה מאוד ונתוני הפתיחה לא כל כך יפים (יד, ק"מ) וזה עוד לפני שבאתי לראות את הרכב.
אני יודע שמה שקובע זה מצב הרכב בפועל, אבל בכל זאת.

אשמח לעזרה במציאת הג'ימני הטוב.

zerez
01-05-10, 00:51
לא הרכב לקח לך את הרישיון אלה הדרך שנהגת בו :cool:

משום מה ג'ימני מחליף הרבה ידיים, לפני מספר חודשים קניתי 2006 יד שניה (אני שלישית) וזה היה הממוצע בלוחות במשך הרבה זמן, לא מצאתי אפילו אחד מיד ראשונה.

לגבי המחיר מילת המפתח היא סבלנות.
המחירון של יד 2 והמחירים שמבקשים שם מזינים אחד את השני ומגיעים לסכומים מוגזמים, כך היה שמכרתי את הג'ימני הקודם שלי, לקח לי זמן להבין שהמחירים ביד 2 לא מיצגים, וכך קניתי את הנוכחי. אם יש לך מספיק סבלנות תמצא אחד במחיר סביר, אם תחפש את אלה שמפורסמים מעל שבועיים תמצא מישהו שהפנים מה המחיר הסביר.

לירן.
01-05-10, 12:43
תודה.

אני לא מאמין שאני שואל את זה, אבל האם כדאי להתפשר על גיר אוטומטי בג'ימני ?
מצד אחד יש הרבה יותר מבחר, אבל מצד שני אני מפחד מזה, לחבר שלי הייתה כזאת אוטומטית והוא שיפץ לה את הגיר ב-10K במורשה כי אין תחליפי הוא הסביר לי.

רון נחמן
01-05-10, 14:03
תודה.

מצד אחד יש הרבה יותר מבחר, אבל מצד שני אני מפחד מזה, לחבר שלי הייתה כזאת אוטומטית והוא שיפץ לה את הגיר ב-10K במורשה כי אין תחליפי הוא הסביר לי.

תבדוק גם את האפשרות לעשות הסבה מאוטומט להילוכים - יכול להיות ששווה לך לקנות אוטומט, ואם הוא יעשה בעיות לעשות הסבה להילוכים (בפחות כסף מגיר חדש...)

נדב42
01-05-10, 14:30
תבדוק גם את האפשרות לעשות הסבה מאוטומט להילוכים - יכול להיות ששווה לך לקנות אוטומט, ואם הוא יעשה בעיות לעשות הסבה להילוכים (בפחות כסף מגיר חדש...)

לא ולא ולא ולא ולא.
את זה עושים רק כאשר באמת אין ברירה אחרת, ובטח לא משיקולים כלכליים ...

רון, זה שניתן טכנית לעשות את זה, לא אומר שזה פשוט או משתלם.
חוצמזה, ברכבים חדשים יחסית (יותר משלך ושלי) רשום ברשיון אם הרכב בעל גיר ידני או אוטומטי, ולך תשנה את זה ...

למי שלא מכיר, אני הסבתי ויטארה ארוכה (שיובאה לארץ רק עם גיר אוטומטי). גם חצי שנה אחרי אני נתקל בזנבות של ההסבה. לא דברים קריטיים, אבל התעסקות מתמשכת. שלא יובן לא נכון: אני מאוד מרוצה מהתוצאה, ומבחינתי אין ספק שהיה שווה, אבל הדרך ארוכה היא ורבה ...

אם נחזור לג'ימני המדובר: מילת הקסם בקניית כל רכב שאינו מאוד נפוץ (מאזדה 3 וכדומה) הינה סבלנות. חפש בעקביות עד שתמצא, גם אם זה ייקח חודשים.

החפזון מהשפן (לא מהחתימה של רון) ...

נדב.

לירן.
01-05-10, 16:07
חברים תודה על העזרה.

כרגע חזרתי מחיפוש ג'ימני בעיר הקרובה למקום מגורי.

מצאתי 4 ג'ימני.

אחד בצבע לבן השארתי לו פתק על השמשה,
אחד בצבע שמפניה מהמם ביופיו ששאלתי אותו תוך כדי נסיעה אם הוא מעוניין למכור, הוא אמר שלא.
אחד ירוק שגם נפגשנו תוך כדי נסיעה וגם הוא אמר שלא רוצה למכור.
ועוד אחד שחור שלפי המספר רישוי שלו והפגוש הקדמי הוא מודל 2008-2009 וזה מחוץ לתקציב שכאמור עומד על 50K.

יש לציין שמה שעשה לי טוב זה שכולם היו נראים שמורים ויפים.
אף אחד לא היה נראה מוזנח או חבוט.

zerez
01-05-10, 16:41
תודה.

אני לא מבין למה אתה קורה לזה פשרה.
היה לי ג'ימני ידני, שנהניתי ממנו מאוד, ובלחץ הנשים שבחיי הוא הוחלף באחד אטוטמטי.
צריכת הדלק עלתה קצת אבל פרט לזה אני כמעט ולא רואה שום חסרונות, לא בשטח ובטח שלא בכביש.
החסרון הגדול הוא דווקא בנסיעה בעליות ששם הוא לא תמיד יודע לבחור את ההילוך הנכון ואני צריך לעזור לו קצת.

לירן.
01-05-10, 18:47
הפשרה היא כמו שציינתי עליה קטנה בצריכת הדלק, וכמובן עניין העמידות של הגיר.
בידני יש הרבה יותר ראש שקט אני חושב.

zerez, מבחינת כוח הידני לא הרגיש יותר טוב ?

אביעד פ.
01-05-10, 20:06
לגיר האוטומט יש ממיר מומנט, שעושה עבודה מאוד טובה ומפצה על החוסר בכוח.
כמו שזרז אמר, לפעמים בעליות הגיר מתבלבל ולא יודע מה לעשות. צריך לתת לו יד בבחירה של הילוך.

כל זה לא עומד מנגד לעובדה שהגירים האלה מתקלקלים. מתחממים, ובעיקר מפחידים את הבעלים שלהם.
אני חי בפחד מתמיד על הגיר, עדים לכך אלו שמטיילים איתי שאחרי כל עליה רצינית צריכים לעצור לקפה כדי לתת לו לנוח. החרדה בכך שאצטרך לשפץ גיר גומרת אותי.

הייתי מעדיף גיר ידני, אבל לא הייתי פוסל מראש רכב אוטומטי גם. הוא פשוט טוב, ולנהגים פחות מנוסים הוא עושה עבודה קדושה בעליות טכניות ובטיפוס מדרגות.

אם אתה באמת מורגל מרכבים ספורטיביים, אני חושב שתהיה לך התאקלמות קשה לכוח ולמהירות תגובה של הג'ימני, הן הידני והן האוטומטי כאחד. אתה תצטרך לשנות את הפאזה מקצה לקצה.

שיהיה בהצלחה בחיפושים, ונתראה בשטח

לירן.
01-05-10, 21:45
אביעד בדיוק לזה התכוונתי,
לכך שבשטח יש לי הרבה פחות שקט נפשי עם הגיר האוטומטי.

ובכל מקרה האופציה היחידה כנראה מבחינתי לרכוש כזה אוטומטי יהיה אם ימצא אחד מבחורה או ממישהו שלא נכנס לשטח ולא גרם לאימוץ של הגיר ובעל ק"מ נמוך.
אחרת רק ידני.

כרגע חזר אלי בחור שהשארתי לו היום פתק על הרכב ואמר שהוא לא רוצה למכור.

-Lidor-
02-05-10, 02:42
לירן כמו שייעצתי לך בטלפון גם בעניין הק"מ, גיר אוטומט לא יותר מ-100-120 אלף ק"מ ורצוי אחד כזה שנקנה לצורך חניית מדרכות וגם אז לבדוק בקפדנות שהחליפו שמן גיר בזמן.
ממש לא נעים לשפץ גיר בג'מני קרוב ל-11K ש"ח ותאמינו לי שבדקתי את כל האופציות, אין אפשרות לחלקים חלופיים הכל מקורי, שיפוץ בוצע במוסך מורשה.
קח בחשבון הג'מני משחק הרבה בין ההילוכים, הם מאוד קצרים והתיבה בעלת אופי עצבני וזריז ומורידה הילוכים כמעט כל לחיצה על הגז.

לדעתי כדאי מאוד מאוד לחבר לג'מני קולר גיר חיצוני מה שיאריך משמעותית את חייו של הגיר, העלות מינורית ביחס לעלות שיפוץ גיר.
בזמנו במורשה המוסכניק הציע לי לחבר לו קולר, אבל אז לא הייתה שום בעייה בגיר ואמרתי אם הוא מתפקד טוב למה לגעת?

im_ri
02-05-10, 10:50
אויי.. עניין הפתקים על השמשות.. איך אני שמח שאני כבר לא שם....
שמע, אני חיכיתי לג'ימני שלי חצי שנה... כמעט והתפשרתי על אוטומטי, ובסוף נפלתי על הג'ימני הידני הכי שמור בארץ...
אם אתה אוהב לנהוג בכל מצב מלבד טיולי ג'יפים, חכה לידני. מי שבאמת אוהב לנהוג חייב גיר ידני.. ואני מדבר לפני הכניסה לשטח.
מלבד החסכוניות של הגיר הידני, אפשר להוציא מהבחור הקטן ביצועים טוביםבהרבה בגרסה הידנית (ברור שבכל רכב, אבל בטח ברכב עם 85 כ"ס).
אז רק בשביל משחקי הקלאץ', הייתי ממתין בסבלנות...

אלדר
02-05-10, 13:29
עצה שלי אם אתה רוצה ג'ימני ידני תחפש רק ידני.
כי אחרי שתקנה אוטומט תמיד יהו לך מחשבות להחליף לידני.

לירן.
07-05-10, 15:36
תודה רבה לכל מי שעזר, ובמיוחד לידידי לידור שתמיד יעץ ובא איתי לראות ולבדוק רכבים.
תודה חבר.

נרכש ג'ימני אוטו' 2002.:D

אור .ס.
07-05-10, 17:12
היי, כדי לשמור על הגיר, אני הייתי ממליצ קודם לכל החלפת שמן גיר שתדע איפה אתה עומד.
לאחר מכן, כשאתה נכנס לשטח, אל תהיה אהבל ותגיד "יש לי אוטומט, D והוא יבחר".
תעבוד עם הבורר על 1+2, ככה אתה עוזר לגיר ולא הורס אותו יותר.
מעבר לזה, אם יצא לך לעמוד בתוך מעבר מים עמוק, ישר להחליף שמן אחכ (נכנס מים דרך הנשמים ושם מתחיל הצרות).
אחרי שהפנמת את זה, דבר עם טל (סלאש, חבר גם כאן וגם בקארספורום), הוא יסביר לך איך עושים מהרכב הזה גיבור :)

-Lidor-
07-05-10, 21:52
שמחתי לעזור, יאללה העם דורש תמונות לירן

לירן.
08-05-10, 18:26
איך ביבי אמר ?
תיתנו תקבלו, לא תיתנו לא תקבלו :D

http://img20.imageshack.us/img20/2074/img1108t.jpg

http://img35.imageshack.us/img35/6594/img1110h.jpg
http://img20.imageshack.us/i/img1108t.jpg/

-Lidor-
09-05-10, 02:24
ניראה מצויין לירן, שמור בהחלט והצבע מאוד הולם אותו.

1. אתה חייב להחליף את הצמיגי כביש האלו
2. מה אתה צריך מדבקה של שגריר על הרכב? בטח הרגל רע מהצרפתיות הקודמת ;)
3. כיסוי גלגל נורמלי, חבל ככה הצמיג ספר מתייבש מאוד בשמש הישראלית.

לירן.
09-05-10, 20:37
1. צמיגי הכביש האלו זה נדוניה מהמוכרת של הרכב, יבשים וכמובן יוחלפו לצמיגים 50:50 לפחות:)
2. ליום שבו הגיר יקרוס :lol: וזה אולי ישמע מפתיע אך במשך 7 השנים שהיו ברשותי רק צרפתיות אף אחת מהן לא נתקעה ועלתה על גרר.
3. צודק, כיסוי הגלגל שמפורסם כאן בפורום נראה טוב ובעל אימרה יפה.

נדב42
09-05-10, 21:49
3. צודק, כיסוי הגלגל שמפורסם כאן בפורום נראה טוב ובעל אימרה יפה.

תודה :razz:

אביעד פ.
09-05-10, 22:17
2. ליום שבו הגיר יקרוס :lol: וזה אולי ישמע מפתיע אך במשך 7 השנים שהיו ברשותי רק צרפתיות אף אחת מהן לא נתקעה ועלתה על גרר.

אם אתה לא בונה על זה שהגיר יקרוס בכלל בשטח,
שם לא שגריר ולא אביר יבואו לחלץ אותך,
מכור את הרכב, וקנה עוד צרפתית....

:D:D:D
(נאמר בהומור מלא!)

ו... תתחדש! שיהיה בדרכים נעימות.

-->