PDA

צפייה בגרסה מלאה : פתרון להסבת מיילים לק"מ

zivviz
11-05-10, 08:08
בוקר טוב ,

הצירוקי שלי מדבר איתי במיילים ( יבוא אישי ) . הכל טוב ויפה ואין לי בעיה עקרונית עם זה עד שאני צריך חישובים בק"מ לדוגמא - המסלולים של אבירם ברקאי . מאחר ואין לי כח לחשב כל פעם את היחס בין מייל לק"מ , האם קיים פתרון פשוט שבו אוכל למדוד ק"מ ? בעמוד ענן ניתן לחשב מרחק בק"מ ? האם מדוייק?

בברכה
זיו

ירון גל
11-05-10, 08:16
קודם כל כמעט בכל הGPS יש מסך מהירות וק"מ שאפשר להשתמש בוא
אבל בד"כ אפשר לשנות את ההגדרות של המחשב ממילים לק"מ גם בכל רכב עם מחשב בארץ אפשר להפוך למיליים במקום ק"מ
וגם שהייתי בארה"ב היה אפשר לשנות את המחשב לק"מ במקום מיליים כדאי לך לחפש שוב

zivviz
11-05-10, 08:21
אצלי בצירוקי ( 96 ) צג המרחק הוא מכני ולא אלקטרוני כך שאני לא חושב שניתן לשנותו , אלה אם אתה חושב אחרת?

איציק - 4X6ZH
11-05-10, 08:26
איך שאפשר ליצר בעיות במקום שהם בכלל לא קימות .
אתה יוצא למסע של נוסחאות וחישובים .?
או שאתה נוסע לטיול ;)

איציק

נמרוד
11-05-10, 08:41
אם אתה מנווט על פי סיפור דרך עם קילומטרים כמו בספרים של אבירם - הפתרון הפשוט והנכון הוא להשתמש בפונקצית המרחק של מכשיר GPS פשוט כלשהו. לכולם יש מד מרחק פשוט ומתאפס, מדויק הרבה יותר מכל ספידומטר שאי פעם הותקן ברכב כלשהו.

הפתרון היחיד שהוא זול יותר: להושיב ילד/ה עם סבלנות על הספר, לחלק כל מספר ב1.6 ולשים את התוצאה ליד בטוש אדום...

sos4u
11-05-10, 08:50
תמורת טובות הנאה אפשר לייצר טבלת אקסל שתמיר את כל המסלולים של ברקאי למילים .. ותזהה למי באתר יש לוח שעונים אמריקאי ותשלח את התוצאות רק אליו ... [ואפשר לסנן גם רק לכאלה שאין להם GPS ... ]

נדב42
11-05-10, 10:07
אצלי בצירוקי ( 96 ) צג המרחק הוא מכני ולא אלקטרוני כך שאני לא חושב שניתן לשנותו , אלה אם אתה חושב אחרת?

תנסה להשיג מפירוקיה לוח שעונים מגוייר ...

איציק - 4X6ZH
11-05-10, 10:20
תנסה להשיג מפירוקיה לוח שעונים מגוייר ...

לא סתם כתבתי תראה איך מיצרים בעיה מכלום .
אתה בטוח שבדגם הרכב הזה השינוי הנדרש הוא רק בלוח השעונים ?

איציק

נדב42
11-05-10, 14:11
לא סתם כתבתי תראה איך מיצרים בעיה מכלום .
אתה בטוח שבדגם הרכב הזה השינוי הנדרש הוא רק בלוח השעונים ?

איציק

סביר להניח שזה יספיק, הרכב מודל 1996, מד המרחק מכני ...

מאיר מעברי
11-05-10, 15:29
האם ישנה דרך לשנות את המיילים לקילומטרים גם ב WJ מודל 2000 ששמה המחשב הוא אלקטרוני ?

grand
11-05-10, 16:05
האם ישנה דרך לשנות את המיילים לקילומטרים גם ב WJ מודל 2000 ששמה המחשב הוא אלקטרוני ?

כן. תחפש את האפשרות הזו בהגדרות בקונסולה העליונה.

נדב42
11-05-10, 16:05

מחשבים הם לרוב אלקטרוניים ... אני מניח שהתכוונת למד מרחק/מהירות ממוחשב. מבלי להכיר ההגיון שלי אומר שבטח יש הגדרה כזו במחשב, אבל לך תדע...

הדרך הפשוטה לדעת היא ללכת למוסך שיש לו את החיבור למחשב וקצת אורך רוח ולחפש הגדרה כזו... לא נראה לי שמישהו יידע לענות בוודאות אלא אם כן הוא עשה זאת כבר ...

בהצלחה...

נדב.

עריכה: כתבתי את התשובה לפני ההודעה שמעלי... אם היא נכונה הרי שזוהי הדרך הפשוטה, אם לא אז כאמור למוסך ...

kobiarava
11-05-10, 16:55
סביר להניח שזה יספיק, הרכב מודל 1996, מד המרחק מכני ...

בJEEPים, מד המרחק\מהירות הוא אלקטרוני ולא מכאני, מראשית שנות ה-90 לפחות. אפילו בסופות, למעט מודל 92, אין כבר "כבל ספידומטר" אלא חיישן מהירות ושעון אלקטרוני למהדרין.

קובי

נדב42
11-05-10, 17:06
בJEEPים, מד המרחק\מהירות הוא אלקטרוני ולא מכאני, מראשית שנות ה-90 לפחות. אפילו בסופות, למעט מודל 92, אין כבר "כבל ספידומטר" אלא חיישן מהירות ושעון אלקטרוני למהדרין.קובי

קרא שוב את תגובה מס' 3 למעלה - הוא כתב שמד המרחק מכני ...

נדב.

kobiarava
11-05-10, 17:08
קרא שוב את תגובה מס' 3 למעלה - הוא כתב שמד המרחק מכני ...

נדב.

הכוונה היא, שהתצוגה למהירות היא ב"שעון" ולא דיגיטאלית, אבל עדיין הקריאה מתקבלת מחיישן אלקטרוני.

קובי

zivviz
11-05-10, 21:04
, אבל עדיין הקריאה מתקבלת מחיישן אלקטרוני.

הי קובי ,
והאם ניתן לשנות/להחליף את החיישן כדי שיקרא ק"מ ?
זיו

kobiarava
11-05-10, 21:10
האמת-אין לי מושג אם החיישן שונה בין מיילים לק"מ, או אם בכלל הפענוח ליחידות מידה עובר דרך המחשב ברכב או לא. אני אומר-שווה לבדוק. לא מן הנמנע שבאמת החלפת השעון בלבד תעשה את העבודה, אבל קיים סיכוי שלא. אולי כדאי לתת לאנשי האינדיאנים המנוסים לומר את דברם.

קובי

איציק - 4X6ZH
11-05-10, 21:13
בדרך כלל התשובה לכל השאלות נמצאת בספר החלקים .
לא ספר המכונאים . ולא ספר הנהג .
בספר החלקים בעמודה של החיישן אפשר לראות כמה דגמים יש .
גם בשעון המהירות אפשר לראות כמה דגמים יש .

איציק

sos4u
11-05-10, 21:44
עכשו ברצינות,
למה זה כ"כ מפריע לכם ? שמצריך כ"כ הרבה כתיבה ?
אין לכם ילדים? עבודה ? כלב ? חברה ?

למה כ"כ קשה לתרגם ש 100 קמ"ש זה בערך 60 מיל
ו 50 קמ"ש זה 30 ...
ו 100 מייל זה 160 קמ"ש ... טוב זה לא רלוונטי לג'יפ שלי ...

מה צריך יותר מזה ?

אני בטוח שגם בכל לוח שעונים יש את המידות בק"מ באותיות קטנות...
אני נוסע עם לוח נוצרי [ אמריקאי] מזה 3-4 שנים ומעולם לא טרד את מנוחתי העניין... או שמא אני ה"לא בסדר" כאן ?!

עכשו, אם הדיון תיאורטי, אני לוקח את דבריי בחזרה ...

-->