PDA

צפייה בגרסה מלאה : סאניונג רקסטון 2003 או טראנו ארוך 2002

eyalh
12-05-10, 15:03
הגיע העת לשאלתי השניה :
קורא כשבועיים כל שביב מידע כהערכות לקראת 4*4 ראשון במשפחה.
קישור לתשובות לשאלות למתחילים :http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=43998

די התמקדתי בטראנו ארוך מודל 2002 - אחזקה סבירה, אמינות בסיסית טובה, עבירות סבירה, נוחות סבירה --> רכב שדי תפור על הג'יפאי המתחיל והבילתי מנוסה..

ביומיים האחרונים די נדלקתי על הרקסטון (מודל 2003), מהמידע שקראתי, נח מאד בכביש ומתנהג סביר בשטח קל בינוני , נראה טוב (לטעמי) מפנק ונכנס בתקציב...
במקרה המוסך שלי כיום הוא גם מורשה סאניונג, כך שהרמתי טלפון למוסכניק ושאלתי לחוות דעתו על הרקסטון 2003 .
תשובתו היתה - אל תיגע בו המנוע מיושן והגיר בעייתי מאד.
מודה שדי הופתעתי, בשיטוטי בג'פולוג הבנתי שהרקסטון זה אמנם לא לנד קרוזר, אבל בסך הכל רכב כביש/שטח סביר ואמין.

שאלה א. האם הרקסטון 2003 הוא רכב מועד לפורענות ? אשמח לדעות או הפניות (אני לא מצאתי אף דיון בנוגע לבעיות מוכרות בגיר מנוע של רקסטון משנתון 2003 )

שאלה ב. אני קורא על חברים שמחפשים הרבה זמן את הג'יפ השמור ונתקלים בבהרבה ג'יפים "שחוטים" - איך אני בתור מתחיל גמור אמור לזהות רכב שחוט ? לקחת לבדיקת מכון את כל הרכבים שנראים לי נוצצים (נראה לי כחוויה מרוששת) ? להסתכל בספר הטיפולים ? להציץ במנוע ובמכלולי השטח (לא מבין בזה כלום..) ?

שאלה ג' : האם קיים בנמצא מוסך מומחה לטראנו באיזור השפלה (רחובות, נס ציונה ) שאפשר לסמוך עליו ?

גיא
12-05-10, 16:39
השיטה כניראה למרות שלא ממש פוליטיקלי קורקט ... והיו פה קולות נגדי כשהעליתי את זה.
אבל אני חושב שבאופן אישי היא הכי נכונה.

להתחיל לראות רכבים מהסוג שבחרת ( טראנו נגיד ) אחרי שתעשה סיבוב / תקשיב למנוע / תשב במושב הנהג - מושב אחורי עם מנוע פועל ותרגיש / תקשיב לאוטו .. אחרי הרכב השלישי מקסימום רביעי כבר תדע להרגיש שזה פח זבל או בונבוניירה. אתה תחפש רעשים מוזרים, למרות שלכל רכב יש את הקולות שלו ואת הויברציות שלו וכו' .. יש דברים שפשוט לא מתאימים. עצירה, משיכת הגה, רעידות, עשן יותר חזק או פחות בצבע כזה או אחר כו'.
תחושת ההגה, הבלימה, התאוצה, איכות החיים הכללית בתא הטייס .. וכו'

דוגמה ? ...
הלכתי פעם לראות מוסו 97 שרצו עליו 18000. עם כננת מוגבה וכו' ... לפני הכל מבקש מהבעלים שיפתח מכסה מנוע, הכל רטוב משמן שחור ומסריח ... או קיי .. תניע בבקשה. אני מסתכל מבחוץ. רעידת אדמה במנוע ( תושבות כניראה גמורות ) אבל מניע בנגיעה. ( לא יודע להגיד אבל תחושה שלי, עם נזילות מטורפות כמו שהיו שם, או שמן דבש או משהו אחר .. אבל לא הגיוני ) בכל זאת, ממשיכים. התכופות ומבט לתחתית הרכב... גיר רטוב משמן אדום. המנוע משמן שחור .. מאד מוזנח. תחושה של פח זבל. ממשיכים, ניכנסים לאוטו. יושבים במושב הנהג, האוטו רועד בצורה לא נעימה, תחושה שלי כבעל נסיון עם מכוניות דיזל, רעידות מוגזמות. ( כניראה התושבות מנוע הגמורות אולי גם תושבות גיר ? ) .. לוחץ על הברקס, הדוושה שוקעת הרבה אבל אולי ככה זה במוסו, אני לא מכיר. מעביר לרברס, מחכים המווווון זמן, מכה אדירה מזעזעת את האוטו ( יותר מידי זמן אולי מצביע על לחצים נמוכים ? רפידות שחוקות ? מי יודע ) המכה ? .. כניראה התושבות ההם. יוצא ברברס מהחניה, D גז .. האוטו לא זז .. זה דווקא טיבעי למוסו :)
נוסע כמה מטר ועוצר. האוטו מושך בפראות לאיזה צד ... בקיצור .. אני מניח שהבנת שאת האוטו הזה לא הייתי ממליץ לרכוש ואכן לא קניתי אותו.

שיטה אחרת היא לקחת איתך מישהו שכבר מספיק מנוסה.

אבל זה סולם מאמצים כמו בכל מקום אחר.

והחבר'ה שמוכרים, נו .. הרבה באים לראות ולא כולם קונים .. זה לא בדיוק זיון שכל כי הבחור כן רוצה בסופו של עניין לרכוש כזה רכב, זה פשוט חלק מהמשחק.

klam
12-05-10, 18:57
באופן כללי המוסכניק שלך צודק. גם גיא צודק - זה תמיד תלוי ברכב הספציפי.
הרקסטון עד 2005 חלש למדי וחלקי חילוף יקרים.
מ 2005 זה סיפור אחר לגמרי עם מנועי ה 2.7 הטובים והחזקים.

danielw
12-05-10, 19:36
ההפרש בין טראנו 02 ל03 במחיר הוא קטן מאוד וזעיר לעומת שלל "התוספות"
מנוע חזק יותר, חדש יותר, אין בעיית התחממות מנוע, מזגן יותר חזק ואם אני לא טועה (אבל תבדוק) אין לוקרים וכידוע הלוקרים של הטראנו קצת בעייתים שווה לבדוק אם ל03 יש כי לי בטראנו 04 אין
אם אתה יכול להרשאות לעצמך, כך אותו

גיא
12-05-10, 19:58
היה פה שירשור שלם עם הלוקרים שיש או אין ...

לא זוכר מה ניסגר.

אבל זה מאוד מוזר.

אם זה פלאנג'ים ואין ניתוק זה אומר 4X4 לכביש .. לא זוכר כזה דבר בטראנו.

סולל הדרך
12-05-10, 20:03
כבעלים לשעבר של רקסטון 2003 אני חולק על חלק מהדברים.
על הרכב קיבלתי המלצות חמות גם מנהל מוסך השלושה שנחשב בר-סמכא והיו בבעלות רקסטונים וגם ממנהל המוסך בהרצליה.
הרקסטון החלוש אומנם קשיש אך המנועים והגירים נחשבים לאמינים מאוד.
הרכב הפרטי שלי עשה 90000 ק"מ, במהלכן טופל רק במוסך מורשה. עלויות הטיפולים היו זולות ביחס לכל רכב שטח אחר (מלבד הגימיני כמובן).
לרכב לא היו בעיות מיוחדות. בכל שנותיו הוחלפו סלילי חימום דיזל, אלטרנטור ומותחן רצועה שנשבר במפתיע.
כתבתי על הרכב בלינק הבא:
http://hershko.net/ssangyong%20rexton.htm
בסוף הדף יש הפנייות לכתבות שונות.
אני מאוד ממליץ, רכב נחמד למי לא מתכוון להשתגע בשטח.
אם ידך משגת 2005 עם מנוע 2.7 לך על זה בלי היסוס.

eyalh
12-05-10, 22:19
תודה על התגובות .

ההפרש בין טראנו 02 ל03 במחיר הוא קטן מאוד וזעיר לעומת שלל "התוספות"
מנוע חזק יותר, חדש יותר, אין בעיית התחממות מנוע, מזגן יותר חזק ואם אני לא טועה (אבל תבדוק) אין לוקרים וכידוע הלוקרים של הטראנו קצת בעייתים שווה לבדוק אם ל03 יש כי לי בטראנו 04 אין
אם אתה יכול להרשאות לעצמך, כך אותו

תודה על ההמלצה - מאמץ בחום.

מבדיקה בלוחות נתקלתי ב"טראנויים" עם מנועים 2.7 ו 3.0 ליטר - האם שניהם חדשים או רק המנוע הגדול יותר ?

ומנסה בשנית את מזלי ;)- מכירים מוסך מקצועי ואמין לטראנו באיזור השפלה ?

גיא
12-05-10, 22:22
לא יודע כיום אבל לפני כמה שנים אוטוויק עשו בשבילי עבודה טובה במחיר הוגן.

eyalh
12-05-10, 23:28
תודה על התגובות .

תודה על ההמלצה - מאמץ בחום.

מבדיקה בלוחות נתקלתי ב"טראנויים" עם מנועים 2.7 ו 3.0 ליטר - האם שניהם חדשים או רק המנוע הגדול יותר ?

ומנסה בשנית את מזלי ;)- מכירים מוסך מקצועי ואמין לטראנו באיזור השפלה ?

התכוונתי כמובן לטראנויים ממודל 2003 ...

גיא,
איפה נמצא מוסך אאוטוויק ?

גיא
13-05-10, 00:32
לפי גוגל בירושלים .. ואו שהם עברו, או שאני טועה במוסך כי אני טופלתי איפה שהוא ליד עזריאלי...
לא זוכר איפה אבל זוכר שבאתי עם רכבת לקחת את האוטו.

ומין הסתם אני זה שטועה .. :(

-->