PDA

צפייה בגרסה מלאה : המנוע נחנק - סמוראי 97

Ace2000
12-05-10, 17:03
האם יכול להיות שהמנוע נחנק בגלל אי תקינות של ווסת לחץ דלק

מצורפות תמונות

ואם אין קשר, אז מה בדיוק התפקיד של ווסת זה?

תודה.

יונתןמצפה
12-05-10, 17:13
במנוע מוזק (כמו בסמוראי) לחץ הדלק בצינור הוא גבוה כדי לאפשר למזרק להוציא כמות דלק בהתאם לפקודה שמחשב המנוע נותן לו. משאבת הדלק אחראית ליצירת הלץ כאשר הווסת הזה שומר על הלחץ קבוע. אחרי הווסת לחץ הדלק נמוך יותר והדלק חוזר בחזרה למיכל. זו מעין מערכת סגורה שעובדת בסרקולציה.
לגבי הבעייה שלך, אין לי מוסג אם יכול או לא יכול להשפיע. (כנראה שיכול)
נסה לתאר בדיוק את הבעייה. מתי קוראת ואיך באה לידי ביטוי.

Ace2000
12-05-10, 19:57
במנוע מוזק (כמו בסמוראי) לחץ הדלק בצינור הוא גבוה כדי לאפשר למזרק להוציא כמות דלק בהתאם לפקודה שמחשב המנוע נותן לו. משאבת הדלק אחראית ליצירת הלץ כאשר הווסת הזה שומר על הלחץ קבוע. אחרי הווסת לחץ הדלק נמוך יותר והדלק חוזר בחזרה למיכל. זו מעין מערכת סגורה שעובדת בסרקולציה.
לגבי הבעייה שלך, אין לי מוסג אם יכול או לא יכול להשפיע. (כנראה שיכול)
נסה לתאר בדיוק את הבעייה. מתי קוראת ואיך באה לידי ביטוי.

כשאני בהילוך זה קורה כמעט תמיד
מושך טיפה את הראשון ואז המנוע כאילו נתקע לרגע, לרוב זה מלווה ברעש של מכה שמגיע מהמנוע
הבעיה הרבה יותר נפוצה בהילוכים הנמוכים (ראשון שני שלישי) אבל לעיתים נדירות גם ברביעי
התקיעה הזאת של המנוע היא כאילו מישהו שם לך "מקל בגלגלים"
בהתחלה חשבתי שזה יכול להיות כל דבר חוץ מהמנוע כי זה קרה לי רק כשהייתי משולב בהילוך
לאחרונה שמתי לב שזה קורה גם שאני נותן הרבה גז בניוטרל, כשאני בניוטרל זה נשמע לפעמים כמו "בק פייר" אבל מהמנוע עצמו
הבעיה ממש מחרפנת אותי כי יש ימים שהיא חמורה מאד וקוראת כמעט כלהזמן ויש ימים שאין אותה בכלל, הלכתי יום אחד למוסך להראות את הבעיה למוסכניך אבל לא הצלחתי לשחזר אותה
אני כבר ממש משתגע אם יש פה למישהו רעיונות, או שאולי היתה לו את אותה בעיה אני אשמח לתגובות
תודה.

יונתןמצפה
12-05-10, 20:27
לא מתיימר להיות מומחה אבל דברים שהייתי שואל/בודק:
- האם התופעה החלה לאחר איזה משהו שעשית?
- פילטרים דלק ואוויר הוחלפו לאחרונה?
- תדלוק מסויים שאחריו התופעה החלה?
- כיוון הצתה לא תקין?
- שווה לבדוק קוד תקלות במחשב. (תעשה חיפוש- יש על זה חומר באתר)
- (אולי טיימינג קפץ שן)

samu95
12-05-10, 20:35
הייתה לי בעייה דומה בסמוראי 95, יש צינור מים מתחת לסעפת יניקה שמחובר למערכת ההזרקה.תבדוק שהוא או צינור סמוך לא נוזל.אים נכנס אויר לאזור החיישנים בהזרקה האוטו מתנהג כאילו שהמנוע קר.אפילו באמצע נסיעה.

kobiarava
12-05-10, 20:44
נשמע כמו בעיית לחץ\ספיקת דלק. במידה והפילטר לא עבר את זמנו, הייתי הולך לכיוון של בדיקת לחץ דלק בעזרת שעון, ולשם ההשוואה גם ללא וסת לחץ (צובטים את צינור החזרה בג'בקה). את נתוני הלחץ התקינים תצטרך למצוא בספר הרכב, אבל סביר להניח שהלחץ צריך להיות לפחות 35-40 PSI, ונתון נמוך מזה יעיד על משאבה בסוף ימיה.

קובי

Ace2000
13-05-10, 10:10
תודה, אני אתחיל לבדוק בכיוונים שהועלו פה והעדכן אותכם

itziksamurai1
13-05-10, 12:36
היה לי בעיה דומה.. אצלי זה היה חוטי הצתה.. תבדוק את כל המערכת הצתה.. גם בסלד גבוה יש את הבעיה ?

shmulikbg
13-05-10, 14:23
תחליף סט חוטי הצתה.
סביר להניח שזו הבעייה.
בהצלחה.

Ace2000
13-05-10, 18:24
לפני שנה החלפתי פלאגים כבלי הצתה פילטר דלק ופילטר אויר כי המנוע היה מזייף ונחנק, במיוחד בבוקר וכשקר.
זה לא פתר את הבעיה לחלוטין אבל שיפר בצורה משמעותית
בדקתי כרגע קודי תקלה וזה מראה לי 12 כלומר הכל תקין
אגב הבעיה הרבה יותר שכיחה כשאני משולב בהילוך מאשר בניוטרל כמו שהזכרתי לפני כן
???

combina347
13-05-10, 22:16
דלק אויר והצתה
בדוק לחץ דלק כמו שאמרו לך דבר ראשון ממש לא קשה פשוט מתחברים עם שעון על הקו
החלף פילטר דלק ופלאגים ופילטר אויר זה לא יקר אז כדאי בכל טיפול עושים זאת אז אם פעם אחרונה ליפני שנה אז הגיע הזמן
לאחר כל הדברים הללו אני לא מאמין שהבעיה תמשך
אם כן תעדכן נראה מה עושים

Ace2000
15-05-10, 12:47
דלק אויר והצתה
בדוק לחץ דלק כמו שאמרו לך דבר ראשון ממש לא קשה פשוט מתחברים עם שעון על הקו
החלף פילטר דלק ופלאגים ופילטר אויר זה לא יקר אז כדאי בכל טיפול עושים זאת אז אם פעם אחרונה ליפני שנה אז הגיע הזמן
לאחר כל הדברים הללו אני לא מאמין שהבעיה תמשך
אם כן תעדכן נראה מה עושים

אני אבדוק לחץ תודה,
יש אפשרות שזה אולי המכסה של הדיסטרבוטר הוא אולי הדיסטרבוטר בעצמו?

-->