PDA

צפייה בגרסה מלאה : לא קשור לשטח וולוו 940

idanx2
16-05-10, 21:13
חברים שלום

יש לי בהזדמנות וולוו 940 שנת 96 מנוע 2300 מעוניין לקבל חוות דעתכם על הרכב הנ"ל
הרכב שמור בצורה יוצאת דופן ועבר 310K
כמובן גם מידע על צריכת דלק ואמינות ...

יום נעים

עידן

דרור ברלי
17-05-10, 13:42
אוטו-אוטו. לטעמי האישי ומנסיון עם כמה וולבואים, זו הוולבו הכי טובה ומוצלחת.

במקרה הזה הק"מ סביר למודל, אבל קצת גבוה אבסולוטית... אפשר למצוא אקזמפלרים עם הרבה פחות ק"מ. אפילו חצי מזה.
וולבו 940 שמורה מאוד זה לא נדיר. איכות החומרים והרכבה מאוד גבוהה במקור, כך שרוב המכוניות מהדגמים הללו נראות טוב עד טוב מאוד כברירת מחדל, אלא אם הוזנחו.
בנהיגה - קצת טנק, מאוד לא ספורטיבית, אבל כיד שנייה יש בזה יתרון ברור - זו מכונית שמלכתחילה קרצה יותר לאנשים מבוגרים (לא רוצה לומר "זקנים") ומתונים באופיים, בהתנהגותם ובנהיגתם, אז הן שורדות ושורדות.

מדובר ברכב נוח ומפנק, מרווח מאוד, תענוג אמיתי בנסיעות ארוכות. בסך הכל מאוד חסון ומאוד אמין. בטיחות גבוהה מאוד יחסית לשנתון. עם מנוע 2.0 יש תחושה ברורה של תת-כוח. עם מנוע 2.3 הביצועים סבירים, פחות או יותר ברמה של משפחתית 1.6 ממוצעת, אבל התחושה עדיין קצת כבדה. צריכת דלק לא נמוכה, בעיקר בעיר. מחוץ לעיר ובנהיגה מתונה ורגועה אפשר להגיע לצריכה סבירה. אבא שלי עושה עם 740GLE בעלת מנוע 2.0 ליטר (דגם קודם אבל די דומה, ההבדל הוא במערכת ההזרקה ועוד כמה פרטים קטנים) 8 ק"מ/ליטר פלוס מינוס, בממוצע כולל. אצלי היתה במשך חודש וחצי 940GL עם מנוע 2.0 ליטר. הצריכה בעיר היתה סביב 6.5-7 ק"מ/ליטר ומחוץ לעיר עברתי את ה-10 בקלות. בנהיגה עדינה הגעתי גם ל-12 ק"מ/ליטר. אני לא בטוח שמנוע ה-2.3 אוכל יותר דלק, כי בסה"כ הוא מתאמץ קצת פחות להזיז את הטנק הזה ממקומו...

מכונית בעלת מבנה פשוט יחסית. נגישות מצויינת בתא המנוע לכל המכלולים. מנוע מטופל היטב יכול להחזיק עוד לא מעט שנים וק"מ. יש מצב שכבר הוחלף/שופץ ראש המנוע, אם לא, ייתכן שבקרוב יהיה צורך.... תבדוק הסטוריית טיפולים.
בדוק בקפדנות את מצב הגיר האוטומטי, שזה בערך הק"מ שבו הוא מסיים את חייו ודורש שיפוץ/החלפה, וכל מיני מכללים היקפיים קטנים שיכולים להיות יקרים, כי ההיצע בפירוקים די דליל בדרך כלל.

איש מקצוע שמתמחה במכוניות האלה כמו איציק למשל, יוכל להרחיב.

כמה מבקשים עליו?

BackDoorMan
17-05-10, 13:55
לא רואה את היתרונות ממש באוטו כזה , בוא נראה למה :
מחיר רכישה צנוע יחסית אמור להתאים ליכולת הכספית ,
אנחנו מדברים על אוטו ותיק ,כבד, עם קילומטראז' גבוה מחברה יוקרתית.
זה אומר מחיר רכישה זול והוצאות שוטפות גבוהות, מה שתחסוך ברכישה תבזבז ביומיום :צריכת דלק גבוהה ומחירי חלפים שערורתיים ,למשל : אנטנת רדיו לוולוו עולה 1700 ש"ח בחברה
מאוד רציתי פורשה 911 משומשת עד שגיליתי שההוצאות החודשיות מסתכמות ב 5000 ש"ח.
חבר שלי מב"ש פעם הגשים חלום צנוע וקנה אלפא 164 3 ליטר, לת"א הוא היה מגיע ברכבת, הדלק ומחירי החלפים הפכו את האלפא לפסל..
אחרי 310 K גם בוולוו חלקים מוחלפים , גומי זה גומי, חגורה זה חגורה , שסתומים ורינגים כמו אצל כולם.
אלא אם כן אתה כמו ההוא עם וולוו המלאך שעשה 2 מיליון ק"מ.

עדיף אוטו גדול עם חלקים זולים ונפוצים המשותפים לפלטפורמה: פיז'ו 406 או 605 ,מונדיאו או אודי .

דרור ברלי
17-05-10, 14:20
לא רואה את היתרונות ממש באוטו כזה , בוא נראה למה :
מחיר רכישה צנוע יחסית אמור להתאים ליכולת הכספית ,
אנחנו מדברים על אוטו ותיק ,כבד, עם קילומטראז' גבוה מחברה יוקרתית.
זה אומר מחיר רכישה זול והוצאות שוטפות גבוהות, מה שתחסוך ברכישה תבזבז ביומיום :צריכת דלק גבוהה ומחירי חלפים שערורתיים ,למשל : אנטנת רדיו לוולוו עולה 1700 ש"ח בחברה
מאוד רציתי פורשה 911 משומשת עד שגיליתי שההוצאות החודשיות מסתכמות ב 5000 ש"ח.
חבר שלי מב"ש פעם הגשים חלום צנוע וקנה אלפא 164 3 ליטר, לת"א הוא היה מגיע ברכבת, הדלק ומחירי החלפים הפכו את האלפא לפסל..
אחרי 310 K גם בוולוו חלקים מוחלפים , גומי זה גומי, חגורה זה חגורה , שסתומים ורינגים כמו אצל כולם.
אלא אם כן אתה כמו ההוא עם וולוו המלאך שעשה 2 מיליון ק"מ.

עדיף אוטו גדול עם חלקים זולים ונפוצים המשותפים לפלטפורמה: פיז'ו 406 או 605 ,מונדיאו או אודי .

הגישה שלך מוטעית מהיסוד.

אין דין פורשה, אלפא 164 או אודי כלשהי כדין וולבו 940. וולבו 940 מעולם לא היתה מכונית יוקרתית. באירופה היא נחשבה לסתם משפחתית גדולה שמיועדת לקהל יעד מאוד מסוים. כאן היא סווגה מיד כ"יוקרתית" רק בגלל ששירתה כרכב השרד הרשמי של שרי הממשלה - סמל מעמד די מפוקפק לטעמי.

פורשה מכונית יקרה ביותר גם כמשומשת. כמכונית לעשירים היא מתוחכמת ומורכבת ותחזוקתה תמיד תהיה יקרה. בפורשה נוסעים מהר תמיד. כל בעליה נסעו בה מהר. יש לזה מחיר בצורת בלאי, טיפולים תכופים ויקרים יותר וכו'.
באלפא 164? כנ"ל - מכונית סאלון יקרה ומהירה שהוציאו לה את המיץ, איכות בנייה בינונית מינוס ואמינות בסיסית שלא מדגדגת וולבו. כאוהב אלפות מושבע אני מבטיח לך שוולבו בת 15 אמינה יותר בסדרי גודל בלתי נתפסים מאלפא בת שלוש. גם חלפים וטיפולים באלפא יקרים הרבה יותר.
אאודי - איכות, ביצועים, התנהגות, הכל נכון והכל טוב. המבנה המכני שונה, מורכב יותר. ההספקים גבוהים בהרבה והעומסים גדולים יותר, ושוב - הוולבו 940 בעלת הנעה אחורית וסרן חי אולי בנויה ומרמגישה כמו משאית לעומת אאודי, אבל היא פשוטה הרבה יותר, חסונה יותר ואמינה יותר. אלה עובדות. תראה לי איך נראית אאודי בת 15 מול וולבו 940 בת 15.

פיז'ו? נו באמת. עם כל אהבתי לצרפתיות, הנוחות והתנהגות הכביש המופלאה, זו ממש לא אותה רמה של חוסן ואמינות, בלשון המעטה... 406 עוד סבירה ונפוצה יחסית, למרות שלשימושים יומיומיים אני לא מוכן להתקרב לשום צרפתיה אוטומטית. 605?... לך תמצא פיז'ו 605 במצב טוב... יודע מה? במצב סביר. יודע מה, לך תמצא 605 בכלל...

מונדיאו בת 15? אתה רציני? אז מה אם הוא מתנהג נפלא? לדגם הספציפי הזה היו בעיות אמינות קשות ואתה לא רוצה אוטו כזה.

מי שמתעניין בוולבו בת 15 מחפש אוטו גדול, זול, נוח ואמין. לא התנהגות ולא ביצועים ולא ריגושים. צריכת הדלק בהחלט לא נמוכה אבל גם לא גבוהה כמו שחושבים. וזה, מה לעשות, מנסיון. חלק מקורי של וולבו אולי יקר, אבל חי פי 3 או פי 4 יותר זמן מחלק מקביל במכוניות שהזכרת. כן, אפילו גומיה או רצועה. אני מבטיח לך ששיפוץ ראש לוולבו 940 לא יעלה אפילו חצי ממה שיעלה טיפול דומה באאודי או אלפא... ובינינו - שטויות כמו אנטנה לרדיו של מכונית בת 15 ששווה אולי 15K ביום טוב אם היא במצב מושלם, גם אתה יודע שלא קונים אצל היבואן.

huski360
17-05-10, 20:47
אני מצטער על מראש על האני סוטה מהנושא.
אפשר להשוות למרצדס E280/E230 מאותה שנה?

תדהר.

יואב פולס
17-05-10, 21:02
גילוי נאות - אני נוסע ביומיום בוולוו 940 2.0 ליטר, 94' עם 309,400 ק"מ...(וגיר בן שבוע מפירוק אחרי שהמקורי סיים את חייו)
לך על זה!
בדוק / בקש היסטורית טיפולים, יש מצב שהבעלים ימסרו לך היסטוריה שכזו, כי כפי שדרור כתב, הרכב הזה הוחזק הרבה פעמים על ידי "יקים". מדובר בנבלה זקנה ומשעשעת, כל עוד אתה לא לוקח את עצמך ברצינות גדולה מידי. הנסיעה ברכב נעימה ושקטה, פי כמה מהרבה מכוניות 'מודרניות'. אין בעיה לבצע טיפולים במוסכים כלליים, מדובר ברכב זול ופשוט לאחזקה.
הרכב נוח ומרווח, עם תא מטען ענק. ע נ ק! הכנסתי עגלת ילדים גדולה + טיולון ונשאר עוד הרבה מקום למטען.
מבחינת עלויות ביטוח...נו טוב, עושים חובה וצד ג' בלבד, הלך הרכב בתאונה באשמתך? קונים חדש (ישן).
רכב שכזה - לא כואב הלב אם מטומטמת בחניה בסופר מדרדרת את עגלת הקניות שלה על הדלת של הרכב.
סיכון - אתה תתאהב ברכב, ואשתך תשנא אותו כי הוא משדר ש"אין לכם כסף...", ואז תצטרך לקנות אוטו יקר לאישה בשביל הפיצוי...
לא עושים היום מכוניות כאלה, לטוב ולרע.

עזוב פסיכולוגיה בגרוש - אוטו מיוחד ומהנה. כמה שנהניתי לזלזל בו כשהיינו צעירים, יפים, עם שיער על הראש...כמה שטעיתי...

יואב

boba banay
17-05-10, 21:26
שחטתי מושבים מוולבו כזאת לסמוראי. הם היו נוחים ברמות שלא חשבתי שאפשר להוציא מסמוראי.
תאר לעצמך עד כמה הם יהיו נוחים אם כך במקומם המקורי והראוי.

גיא
17-05-10, 21:47
אני מכיר 605 למכירה

אם עוד לא נימכרה ...

אם אתה מחפש, דרור :)

idanx2
17-05-10, 23:13
קודם כל תודה לכל העונים ! שנית כל באמת עושה רושם שהוולוו הנ"ל בטוחה ועמידה (לפי בדיקה שלי) יותר משאר אחיותיה ובכלל משאר כלי הרכב של זמנו ...
יש לי רק שאלה אחת נוספת הבעלים (שהוא גם חבר לעבודה ) טוען שברכב יש טורבו (הוא לא מבין ברכבים בכלל) ולפי חיפושים שעשיתי ברשת ראיתי שיש כאלו עם וכאלו בלי טורבו , האם אמת ?
ואם באמת יש טורבו מה צריך לבדוק ? בנוסף אני מאמין שאלו בלי הטורבו עשו וייעשו פחות בעיות ,אז אולי שווה לקחת אחת כזו ?
ובשורה התחתונה מעוניין לשמוע מכם כמה באמת שווה לתת על רכב כזה ? הוא באמת שמור ויש לו הרבה תוספות מקוריות .

זה הרכב http://www.yad2.co.il/Cars/ViewImage.php?CatID=1&SubCatID=1&Expensive=&CarID=1487318

תודה לכולם.

עידן

sinai77
17-05-10, 23:43
מניסיון אישי, אחת המכונית הכי מפנקות בנסיעה שלה שנתקלתי בהן. בנוגע לדגם הזה בכלל, לאו דווקא לרכב הספציפי, האוטו הזה יושב על הכביש בצורה מדהימה ונוחה, מנוע מספק מאוד. אחד הרכבים הכי מוצלחים של וולוו, אם לא הכי מוצלח.

בפנים האוטו, הכל סביר בהחלט, לא חרא, ולא איזה רכב פאר אבל זה גם לא המטרה שלו, ומבחוץ אני אישית די אוהב את המראה.

ומבחינת בטיחות גם, אוטו כבד וגדול, תמיד זה טוב (בשבילך) במקרה של תאונה חס וחלילה.

יואב פולס
18-05-10, 00:12
למיטב ידיעתי, הדגמים מבחינת מנוע:
2.0 ליטר ללא טורבו
2.0 ליטר טורבו
2.3 ליטר ללא טורבו

חפש מדבקת LPT אי שם על הזנב של הנבלה. LPT= Low Pressure Turbo

אגב, לפי המודעה (מאור?) הרכב הוא 2.0 ליטר - טורבו או לא - תבדוק.

idanx2
18-05-10, 19:34
צודק זה אכן מאור . אבל הוא לא מבין דבר וחצי דבר ברכבים ככה שהוא לא פונקציה .. מבחינתו הכפתור שעל הידית של הגיר מפעיל את הטורבו ... :) בחייי .

בנוסף לזה על הרכב רשום 2.3 GLE ככה שאני דיי בטוח שזה 2.3
טוב אז כנראה גם שאין טורבו ...

תודה לעוזרים אני אחשוב קצת ואחליט .

עידן

איציק - 4X6ZH
18-05-10, 19:51
96 כבר היה טורבו
2300 זה טורבו לחץ נמוך לכן אין שעון גידוש
2000 זה טורבו לחץ גבוה ויש שעון גידוש .
הכפתור על ידית ההילוכים הוא השליטה על ההילוך 4 .

איציק

דרור ברלי
20-05-10, 12:08
זה שיש כאלה עם טורבו, שלא תדמיינו שהם מעניקים איזה שהם ביצועים יוצאי דופן...
2.3 ליטר LPT (טורבו לחץ נמוך): 135 כ"ס
2.0 ליטר טורבו לחץ גבוה - 155 כ"ס. הספק לא רע לתקופה ההיא, אבל הגיר עדיין אוטומטי והאוטו עדיין כבד... אז הוא מבצע סביר במושגים של היום, לא יותר. לדעתי לא משהו שמצדיק את כאב הראש הנוסף באחזקה.

הדגש באוטו הזה אינו על ביצועים ולא על ריגושים ואפילו לא פאר - אלא מרווח פנימי, נוחות, שימושיות ובטיחות. הפשטות והאמינות שלו הן בונוס.

לא, לא הייתי משווה למרצדס. למרות שמרצדס E קלאס מהמודלים ההם לא יותר נוחה/מרווחת ולא הרבה יותר מפנקת, אם בכלל, מה-940.
אבל למרצדס יש מנועים חזקים יותר וביצועים עדיפים, והעיקר - מרצדס עולה פי 3 בקנייה ואני מהמר שגם באחזקה. וזה מעבר לעובדה, לא הימור - שמרצדס בישראל זו מכונית שמגיעה כברירת מחדל עם תדמית מאוד מסוימת (לא רוצה לומר "מפוקפקת"), ושכל מרצדס בכל מצב ומכל מודל, מעלה אותך על הכוונת של שלטונות המס. אני לא צוחק. בחיי.

רוצה להשוות וולבו למרצדס E? קח וולבו 960. מימדים ומרכב דומה עד זהה ל-940, הרבה פאר ופינוקים מיותרים, מנוע 3 ליטר עם 6 בוכנות בטור ו-200+ כ"ס שגם נוסעת (ועולה בתחזוקה) בהתאם.

raanan
20-05-10, 13:43
לא הגדרת בדיוק דרישות. אבל,
בהנחה שאתה מחפש רכב ישן, "חזק", מרווח, זול לאחזקה, צריכת דלק סבירה אז,
ההצעה של קוואליר ידנית !

אני רכשתי לאחרונה 96 עם 125K אמיתיים במצב מעולה.
בשביל הסכום שנמכרים (8-12 אלף ש"ח) ממש מציאה ...

כל הפרמטרים שציינתי בנוסף,
צריכת דלק ממש סבירה 1:12 ולדעתי ניתן להגיע לחסכוני יותר.
הרכב ממש נוח (כמעט מפנק) לא נוראי בסיבובים/עקומות (כמובן שפחות טוב מהיפאניות המשפחתיות),
מזגן מדהים, מומנט שמזכיר דיזל, קלאץ רך וקליל, 2000 סל"ד בהילוך חמישי = 100 קמ"ש נינוחים.
חלקי חילוף יש בשפע וב-EBAY יש אין סוף חלקים מקוריים או OEM.
חיסרון יחידי , הדשבורד וכל הפלסטיקה מקרקשים.

רענן

zilbersh
20-05-10, 20:38
חברים שלום

יש לי בהזדמנות וולוו 940 שנת 96 מנוע 2300 מעוניין לקבל חוות דעתכם על הרכב הנ"ל
הרכב שמור בצורה יוצאת דופן ועבר 310K
כמובן גם מידע על צריכת דלק ואמינות ...

יום נעים

עידן

אחחח... וולבו וולבו... הייתה לאבי כזאת דומה/מאותה המשפחה, 240 שקורצה מחומר דומה, מודל 72 מהבודדות עם גיר רגיל, ובהמשך אחת אוטומטית דומה מודל 84 אותה ירשתי
(אבי עוד בחיים יבדל לחיים ארוכים) ושירתה אותי כמה שנים בנאמנות...
גם כשמשאבת המים התקלקלה המשכתי לנסוע וכל פעם המנוע היה מתחמם והייתי מוסיף מים ומקרר אותו ולא סדקים ולא נעליים... הכול חזק ובריא כמו שור הרבעה...
מסכים עם כל מה שדרור אומר.
ומוסיף- מי שנוסע באוטו כזה לפעמים זה לא רק אוטו אלא גם אמירה... :-)

יואב פולס
20-05-10, 20:43
קח וולבו 960. מימדים ומרכב דומה עד זהה ל-940, הרבה פאר ופינוקים מיותרים, מנוע 3 ליטר עם 6 בוכנות בטור ו-200+ כ"ס שגם נוסעת (ועולה בתחזוקה) בהתאם.

נדמה לי 2.5 ליטר, 6 צילינדרים, 4 שסתומים לצילינדר...

דרור ברלי
20-05-10, 20:49
נכון. יש גם 2.5 עם 170 כ"ס.
אבל מי שכבר בעניין של דבר כזה, שילך עד הסוף ויקח 3.0 ליטר.

mi88
20-05-10, 23:16
הכי חשוב שכחתם

בבגאג' אפשר להכניס שתי גופות לפחות

חה חה חה חה

משה

Orang
21-05-10, 16:10
זו אחת הפעמים הבודדות שאני מסכים מילה במילה עם דרור...
בסכום הנ"ל זו התמורה הגבוהה ביותר שתמצא...

לביא
22-05-10, 00:56
דעה מעט אחרת.
היה לי 940 מנוע 2000, שנת 1996, קניתי אותו עם פחות מ 100000 ק"מ כשהיה בן שלוש. אצלי הפגין אמינות מפוקפקת, למרות שטופל כיאות.
להבדיל, החזקתי בסובארו לגאסי, 1600 ידני, שנת 1991 במשך 5 שנים. נסע ללא שום בעיות. אמינות מוחלטת. כנראה שהיפנים, יודעים לעשות זאת יותר טוב ויותר אמין. הרבה יותר.
לביא

ח.שמואל
23-05-10, 12:23
.
היה לי 940 מנוע 2000, שנת 1996, קניתי אותו עם פחות מ 100000 ק"מ כשהיה בן שלוש. אצלי הפגין אמינות מפוקפקת, למרות שטופל כיאות.

לביא

שבוע טוב.
אבא שלי מחזיק וולבו כבר 25 שנה (לא אותה אחת). טוען לאמינות כמעט אבסולוטית ולא מוכן להחליף. כעת יש לו 940.

כעת לסיפור המעניין.
יש לי קרובי משפחה שהם יבואנים גדולים.
כסף ב"ה לא חסר והם גרים בבני ברק, שם (לפחות פעם) כולם הכירו את כולם, אז הם קנו (לפני כ 15 שנה) שתי וולבו מדגם שהיה אז אז החזק והמפואר ביותר, זהות לחלוטין.

האחת נמצאת עדיין אצל אחד הצעירים במשפחה ונוסעת עד היום כמעט ללא שום תקלות.
האחות השניה שיצאה מהמפעל באותו היום, מזמן עלותה לכביש עוד כחדשה, לא הפסיקה "לעשות בעיות", כל מה שיכל להתקלקל, התקלקל. מכרו אותה לאחר כמה שנים.
בשתיהן נסעו נהגים מבוגרים ואחראיים, לא עובדי המפעל. שתיהן נסעו קילומטרז' זהה (גבוה, יש לציין).
ללמדך, שגם דגם אמין, קורה שיוצאים מפס הייצור "אקזמפלרים מפוקפקים". לא צריכים לקחת דוגמא ממקרה זה או אחר, צריך פרספקטיבה רחבה יותר וכזו קיבלת בשרשור זה.
ב ה צ ל ח ה .

Tsafrir
23-05-10, 12:36
אם השיקול אמינות הייתי מציע להצמד לדגמים היותר סולידיים: 940 נטול טורבו.
ה-960 רגיש יותר וההתחזוקה שלו יותר יקר.
לא חושב שמי שהולך על דגם כזה מחפש בהכרח ביצועים אלא נוחות ואמינות בראש ובראשונה.

idanx2
23-05-10, 22:36
אז מה אתם אומרים האוטו שמור חבל על הזמן אבל עשה 300K אני צריך אותו כדי לנסוע גג 30 -40 ק"מ ביום , לקחת או לא ? הלב אומר כן (פינוק של רכב) הראש והאישה אומרים לא ...

אני אצליח "להוציא" אותו ב9-10K מה אומרים כן או לא ?

דרור ברלי
23-05-10, 22:46
זה פחות או יותר מה שהיא שווה. לא עושים לך טובה...

תבדוק היטב את הסטוריית הטיפולים ואם שופצו/הוחלפו הדברים שציינתי - מנוע/ראש מנוע וגיר.
אם כן, וזה מתועד בקבלות, והאוטו נראה ומרגיש טוב, שיבוא איתך מישהו שמכיר את המכוניות האלה ויעשה גם סיבוב. אם גם לו הוא מרגיש טוב - תתחדש.

יואב פולס
23-05-10, 23:22
מה אומרים כן או לא ?

כן!

raanan
23-05-10, 23:46
אז מה אתם אומרים האוטו שמור חבל על הזמן אבל עשה 300K אני צריך אותו כדי לנסוע גג 30 -40 ק"מ ביום , לקחת או לא ? הלב אומר כן (פינוק של רכב) הראש והאישה אומרים לא ...

אני אצליח "להוציא" אותו ב9-10K מה אומרים כן או לא ?

תשמע לאישה ! למרות,
מקריאת השרשור, ומכל הממליצים והמתלהבים, חשבתי לתומי שמדובר בדינו (ומי שלא יודע מה זה, אז יש לו חור בהשכלה ...)

בקיצור, ממליץ לך שתגדיר צרכים/דרישות, אח"כ בהתאם לתקציב תתמקד בחיפוש רכבים רלוונטיים.

בהצלחה
רענן

דרור ברלי
24-05-10, 02:06
אין בוולבו הזה שום דבר שאמור ל"הלהיב". כשהוא היה חדש הוא היה יקר מאוד ומכוניות מקבילות לו במחירן היו טובות ומתקדמות יותר ממנו. הוא פשוט הגיע לשלב המסוים של חייו שבו הוא זול עד גיחוך ביחס למה שהוא נותן.

למה הוא כל כך זול ביחס לשנתון? הכל בגלל תדמיות - תדמית של "זללן דלק", "יקר לאחזקה", "אוטו לזקנים", "טנק", ועוד שלל קומפלימנטים מצידם של אנשים שטעמם המוטורי המשובח מתבטא בהערצה עיוורת לסובארו ליאונה, טויוטה קורולה ויונדאי אקסנט...

אני מודה שגם אני נהגתי לזלזל בו פעם,כשאני הייתי צעיר יותר וכשהוא היה חדש... אבל ככל שאנחנו מתבגרים (לא רוצה להגיד "מזדקנים"...:(...) והצרכים וההעדפות שלנו משתנים, כך אנחנו לומדים להעריך את היתרונות העצומים של הרכב הזה.

אם האוטו הספציפי באמת במצב טוב, לך על זה בלי לפחד. נראה לי שאתה לא תצטער, וגם אשתך תודה לך אחר כך.

idanx2
24-05-10, 22:37
לאחר התעייצות עם מוסכניק שמומחה בוולוו ,ותודה לרפי על העזרה החלטתי שאני כנראה כן אלך על הרכב , לפי דברי הבחור הרכב הוא רכב פנטסטי והוא הוולוו "האמיתית" אמינה ,נוחה ,בטוחה , וממש מרובעת ..
תודה לכולם על העזרה ונקווה שההחלטה תהיה נכונה .

עידן

zilbersh
25-05-10, 01:20
לאחר התעייצות עם מוסכניק שמומחה בוולוו ,ותודה לרפי על העזרה החלטתי שאני כנראה כן אלך על הרכב , לפי דברי הבחור הרכב הוא רכב פנטסטי והוא הוולוו "האמיתית" אמינה ,נוחה ,בטוחה , וממש מרובעת ..
תודה לכולם על העזרה ונקווה שההחלטה תהיה נכונה .

עידן

סתם מתוך סקרנות - האם המוסכניק הוא יוסי ז?

idanx2
26-05-10, 22:56
אכן כן

-->