PDA

צפייה בגרסה מלאה : מד טמפרטורה רוקד בדיפנדר TD5

whisky
17-05-10, 09:03
אהלן חברה,

מד הטמפרטורה שלי התחיל היום לרקוד, הריקוד כולו הוא בתחום הסביר (כלומר מתחת לחצי מד הטמפרטורה) אבל בהחלט רואים את הריקוד.

האם זה משהו ששווה לשים לב אליו, ממה זה יכול להיות, האם מדובר בבעיה חשמלית או בבעיה בנוזל הקירור?

אשמח לעצתכם.

whisky

נ.ב.
אולי זה בדיוק הזמן הנכון להתקין מד חום דיגטלי לראש עם זמזם, אבל את התשובות תנו בלי קשר לזה.

ארז
17-05-10, 09:52
נשמע כמו בעית מינוס, תדליק את האורות וכבה אותם, אם יש תזוזה בזמן הזה זו אכן בעית מינוס.

shachar
17-05-10, 12:12
במקביל תבדוק שלא חסרים מים/נכנס אויר

החישן יושב גבוה בראש המנוע ואם יש אוויר הוא יכול להשתגע - על הצינור העליון יש בורג פלסטי לניקוז
כמובן לבדוק שאין ליכלוך בפלאג החיבור

whisky
17-05-10, 14:27
דבר ראשון תודה,

לגבי אוויר נסיתי להוציא לא יוצא יוצא רק נוזל קירור.

לגבי החשמל, הדלקתי וכיביתי, זה ממשיך לרקוד, אני לא יודע להגיד אם יותר או פחות בדיוק ברגע של ההדלקה ואחריה, הריקוד לא גדול משהו כמו 10 מעלות בסה"כ.

אני אנסה להוציא אוויר שוב בערב כשאגיע הביתה אולי תוך כדי עבודת מנוע יכול להיות שנתקע אוויר במערכת.

whisky

bartaldn
17-05-10, 18:35
ממליץ מאוד על מד חום לראש עם זמזם (זמזם חובה). הציל מנוע TD5 לפני 10 ימים - צינור ניקרע .
אני ממליץ על מד חום דיגיטלי + חיישן וזמזם בתוך מיכל עיבויי במידה ומים חסרים.

דניאל

shachar
17-05-10, 19:31
+ חיישן וזמזם בתוך מיכל עיבויי במידה ומים חסרים.

דניאל

יש לך כזה ב TD5?

bartaldn
18-05-10, 22:24
אין לי מיכל עיבוי כזה. החשש שלי היה למצוא מיכל עיבוי מותקן חיישן כזה(יש משומשים כמה שתרצה) והוא לא יעמוד בלחץ.האם הלחץ במערכת קירור TD5 דומה לאלו של מנועי 1.6 1.8 ? אם כן אז לא צריכה להיות בעיה "לאמץ" מיכל משומש כזה .
למי ניסיון ?

דניאל

shachar
19-05-10, 10:07
איזה מנועי 1.8 1.6 ?
אתה מתכוון לגולף?

אני לא חושב שזה קשור לנפח או גודל מנוע
את הלחץ אפשר לבדוק לפי הנתונים של הפקק

בכל מקרה לא הייתי הולך על משומש . (נקודה)
זה חלק שיש להחליפו מדי כמה שנים כתחזוקה מונעת

gali
19-05-10, 11:24
יש לך בעיה עם הקריאה ואתה מנסה לטפל במנוע או להוסיף חיישן?
מתאים לך חיישן דיגיטלי תוסיף, אבל זה לא יפתור לך את הקריאות המשוגעות. תקשיב למה שארז כתב לך ותחבר את המינוס של כל לוח השעונים ישירות לגוף.
רוב הבעיות נובעות ממינוס גרוע, זו בעיה ידועה בדיפנדרים.

אני זוכר שבדיפנדר הקודם שלי שעון החום היה מזייף בהפעלת איתות, הנושא נפתר במינוס טוב יותר ללוח השעונים.
בדיפנדר הנוכחי (לשעבר של ארז) הבעיה היתה כאשר מפעילים אורות דרך או כל צרכן חשמלי אחר.
כל דיפנדר עם בעיית המינוס שלו.

תתחיל עם חיבור רציני של המינוס, תראה אם נפתרת הבעיה, בדוק את החיבורים בדרך ליוניט - זה לא נורא ארוך ולא נורא מסובך (זה לא ריינג').

אחרי הכל אם תרצה להוסיך חיישן דיגיטלי או זמזם לגובה מים זה בכלל לא קשור. אם תרצה תוכל להוסיף התראות השמיים הם הגבול - תוכל להוסיף קריאת טמפרטורה על גזי הפליטה (EGT) או אפילו יוניט לחץ על מערכת הקירור (כמו במערכות מוטסות או צבאיות) ותוכל להבין בזמן אמיתי מתי אתה מאבד לחץ במערכת הקירור.
אני אישית לא מאמין בכל אלו במנועי הדיזל - רק תחזוקה מונעת וטובה של המערכת.

shachar
19-05-10, 11:47
גלי,
אני לא פוסל בדיקה של החיווט זו אכן בדיקה חשובה
אבל ה TD5 קצת שונה מהדגמים הקודמים

bartaldn
19-05-10, 16:11
שחר

נכון שכניראה יש בעיה בחיבור ל (-) אבל זה לא מוציא את החשיבות של מה שנירשם בנוסף כאן.
בהרמה מאוד פורומים הנושא הזה עולה - גם תחזוקה מונעת טובה לא תמיד יכולה למנוע את חימום היתר של המנוע כי הנהג פשוט לא שם לב . אגב 104 מעלות הראה מד החום כשהתחיל לזמזם לעבוד. ממליץ לכוון ל 100 מעלות . מעכשיו גם אצלי.

שחר,

יש בגולפים מיכלי עיבוי כאלו. אני לא חושב שמחליפים מיכלי עיבוי כל כמה שנים כחלק מתחזוקה . אולי מחליפים מכסה .

מה כתוב על מכסה של מיכל העיבוי ב - TD5 ?

דניאל

torchak
19-05-10, 16:23
לי יש מיכל עיבוי עם מד גובה מים, ב TDI אמנם, אבל זה פשוט פקק עם חיישן על המיכל עיבוי המקורי. על הפקק רשום LAND ROVER וממה שאני הבנתי זה נלקח מרינג'. קניתי ככה את הרכב אז אני לא ממש יודע.
באותו ענין, הפקק עם החיישן לבד לא מספיק. יש איזשהי קופסא נוספת שצריך להתקין עם נגדים או משהו כזה. שוב, לא אני עשיתי את זה ואני לא לחלוטין יודע רק יודע להגיד שיש כזה פקק של לנד רובר ושהוא לבדו, לא מספיק.

נועם.

נ.ב.
אצלי הוא מחובר לזמזם והגדלית וחיברתי אותו גם למנור בפנאל המקורי בלוח שעונים שלא הייתה בשימוש.

shachar
19-05-10, 16:29
דניאל,
אני אחפש בספרות ועל הפקק

נועם
בחיישן של הריינג הופכים כיוון של דיודה בפנים
הפקק לא מתאים ל TD5

gali
19-05-10, 16:38
גלי,
אני לא פוסל בדיקה של החיווט זו אכן בדיקה חשובה
אבל ה TD5 קצת שונה מהדגמים הקודמים

לא מכיר TD5, אבל לא נראה לי שיזיק לפתור קודם כל מחלה של מהנדסי החשמל ברובר.
בד"כ כאשר נשאלות שאלות בנושא ה- TD5 אני נמנע. לא מכיר את המנוע והאלקטרוניקה, מפחד מהאוטו הזה ולכן גם נמנע ממנו.

whisky
20-05-10, 09:26
אהלן חברה,

כנראה שבעיה הייתה גובה נוזלי הקירור, בלילה הוספתי נוזלי קירור ניקזיתי אוויר והבעיה נפתרה (לפחות יומיים, אני אמשיך לעקוב).

בנוגע לבעיות חשמל, כרגע אין לי נפילות בעקבות (-) מחובר לא טוב או משהו, אבל אני מה שנקרא בעמדת המתנה עד לרגע שזה יגיע. הרעיון לחבר מד חום דיגיטלי נובע מסיבה אחרת לגמרי והיא מניסיון העבר, כשהתרוקנו המים פעם אחרונה שהתחמם הרכב (חצי שנה או משהו כזה) זה קרה בגלל איטום קרוע של פקק מיכל העיבוי ואז הקריאה של המד חום ברכב לא השתנתה כיוון שנוזל הקירור לא נגע בחיישן. אז כן אני רוצה להוסיף חיישן בשביל השקט הנפשי ובלי שום קשר לניסיון לתקן את מה שכרגע מקולקל.

וגלי אתה צודק ב100% לכן כתבתי בנ.ב. שלי שאולי זה הזמן להוסיף חיישן כזה אבל ביקשתי המלצות בלי קשר לזה. בכל אופן, למרות שכרגע נראה שנשללה בעיית ה(-) אני אקח את הרכב לחמי כדי שיבדוק את החיבורים במוסך שלו. (איזה כיף שיש קרוב משפחה מוסכניק :) )

whisky

gali
20-05-10, 20:23
אני לא יודע עד כמה קריאה כלשהיא ממערכת הקירור הינה אמינה כאשר אין שם מים.
אם אתה רוצה לדעת מתי המנוע מתחמם אז תוציא קריאה של גזי הפליטה EGT, אתה יכול להוציא את זה דרך שעון רגיל 2" או דרך בקר דיגיטלי.

shachar
20-05-10, 23:27
לכן אצלי הוספתי חיישן לראש המנוע

bartaldn
22-05-10, 11:09
שחר ,

האם מצאת נתונים : לחץ במיכל עיבוי Td5 ---> מול ובהשוואה למיכל עיבוי מנועי 1.6-1.8 (שבהם מותקן בד.כ. חיישן בגוף המיכל) ?

דניאל

shachar
22-05-10, 12:04
הלחץ ב TD5 הינו 1.4 באר (20lbf.in)
אני לא מאתר בגולף
יש לי הרגשה (וניתן לבדוק) שזה אותו פקק ולכן ניתן להשתמש בכזה של LR

whisky
23-05-10, 09:40
אם אתה רוצה לדעת מתי המנוע מתחמם אז תוציא קריאה של גזי הפליטה EGT, אתה יכול להוציא את זה דרך שעון רגיל 2" או דרך בקר דיגיטלי.

התשובה לשאלה שלך מניסיון של פעמיים, היא שכשאין נוזל קירור או כשהמפלס שלו יורד, הקריאה היא לא אמינה.

פעם שעברה זה קרה כמעט מאוחר מדי, הפעם זה קרה מספיק מוקדם. היה חוסר של בערך ליטר נוזל קירור והקריאה זויפה. פעם שעברה החוסר היה גדול הרבה יותר.

משיחות עם בעלי מקצוע, ברכבים צרפתיים זה ידוע כבעיה שגורמת לתחלופה מהירה של מנועים, כנראה שבלנד רובר המערכת עובדת באופן דומה עד זהה. לכן הצורך בחיישן נוסף על הראש או כמו שציינת בגזי הפליטה הוא חשוב למנוע את הצורך בהחלפת מנועים.

whisky

נ.ב.
אני יודע שצריך לבדוק את המפלס מדי פעם, אלו היו שבועיים כאלו שבהם לא בדקתי (אולי קצת יותר, לא הרבה יותר) בגלל לחץ של זמן, את הלקח שלי למדתי.

landrover
23-05-10, 11:19
אם בשבועיים נעלם לך ליטר נוזל קירור - יש לך נזילה רצינית ביותר שאתה צריך לתקן בהקדם ...!

או דברים יותר גרועים שלא נזכיר אותם :)

אמיר.

whisky
23-05-10, 12:17
אם בשבועיים נעלם לך ליטר נוזל קירור - יש לך נזילה רצינית ביותר שאתה צריך לתקן בהקדם ...!

או דברים יותר גרועים שלא נזכיר אותם :)

אמיר.

זה ברור לי, את זה אני בודק בלי שום קשר למד-חום, בדקתי בינתיים לחץ במערכת גם בעבודה וגם במנוע כבוי ונזילות ולא נמצא כלום (מה שמספרים לי שאומר שאין נזילה), ההסבר היחיד שקיבלתי הוא שהפקק לא היה סגור כמו שצריך ואיבד נוזלים, זה כמובן לא מספק אותי, אז אמשיך לבדוק כל בוקר לראות שבאמת אין נזילה.

whisky

shachar
23-05-10, 13:57
גם לפקק יש בלאי.
מכיוון שהנוזל הוא אדום וצובע תוכל לראות סביב המיכל אם הוא נוזל/דולף

whisky
23-05-10, 15:30
גם לפקק יש בלאי.
מכיוון שהנוזל הוא אדום וצובע תוכל לראות סביב המיכל אם הוא נוזל/דולף

מכיוון שההסבר שקיבלתי הוא שהנוזלים התאיידו ולא נזלו זה אולי מסביר את זה שלא רואים נזילה. אבל אצלי הנוזל הוא לא אדום. איזה נוזל אתה שם ולמה אתה ממליץ עליו?

whisky

shachar
23-05-10, 15:54
איזה נוזל אתה שם ולמה אתה ממליץ עליו? whisky

מקורי - בווריציות (ומחיר) שונות מופץ על ידי קסטרול/פז

bartaldn
27-05-10, 17:53
שאלה : אם מד טמפ' דיגיטלי - מה הטמפרטורה שממנה צריך לעצור ? כלומר שהיא מסכנת את המנוע ?

דניאל

-->