PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמים וקפיצים לדיסקו II

Gilad
21-05-10, 09:42
מישהו יודע מה אורך הבולמים והקפיצים שמקבילים לסטנדרטי בדיסקו II?

אני צריך להחליף סט קומפלט ומשתעשע בינתיים ברעיון להביא סט פוקס מארה"ב - 150$ לבולם זה כמו מחיר של בולם חליפי בארץ ופחות ממחיר של בולם מקורי...

אני מניח ש 2" צריך להספיק, השאלה היא מה האורך (10"?)

מי בארץ יודע לשחק עם ההתאמה והכיוון? אפשר להזמין את הבולמים מכויילים כבר לפי הרכב?

תודה מראש
גלעד

gali
21-05-10, 13:23
הי גלעד, תשובות אין לי אבל אני זוכר שחיפשתי בזמנו לדיפנדר שלי בולמי פוקס ומצאתי לא מעט דילרים שהציעו 130$ לבולם פוקס 14".
זה בהחלט מבטל כל נציגות לפוקס בארץ - לדעתי עם המחירים כאן אין להם זכות קיום לאורך זמן.

אני בהחלט לא ירתי מהרעיון של הזמנה מחו"ל, דבר איתי אם תתקדם בנושא.

Gilad
27-05-10, 08:11
אף אחד לא יודע מי מתעסק עם כיוונון של פוקס?

shyy
27-05-10, 11:51
הי גלעד, תשובות אין לי אבל אני זוכר שחיפשתי בזמנו לדיפנדר שלי בולמי פוקס ומצאתי לא מעט דילרים שהציעו 130$ לבולם פוקס 14".
זה בהחלט מבטל כל נציגות לפוקס בארץ - לדעתי עם המחירים כאן אין להם זכות קיום לאורך זמן..

130 דולר לפני משלוח מכס ומעמ זה עדיין יוצא יותר זול אבל מה תעשה שתרצה לשפץ את הבולם ?
או לשנות את הכיוונון שלו , להוסיף לו גז וכו...
ומה אם אחריות ??

סולי
27-05-10, 23:21
לכל מה שביקשת יש סדנאות בארץ שידעו לתת מענה, כמובן שהם ידרשו את לחמם עבור הידע והעבודה.
האם זה עדיין שווה את ההפרש, לא יודע.. אם אחד מבעלי הסדנאות יוכל לתת הערכת מחיר גסה כאן לכיול בולם זה יכול לעזור.

מעניין אותי גם איך בדיוק שולחים לארץ בולם זעזועים לרכב מלא בגז ועוברים בשלום.

Gilad
28-05-10, 00:16
לכל מה שביקשת יש סדנאות בארץ שידעו לתת מענה, כמובן שהם ידרשו את לחמם עבור הידע והעבודה.
האם זה עדיין שווה את ההפרש, לא יודע.. אם אחד מבעלי הסדנאות יוכל לתת הערכת מחיר גסה כאן לכיול בולם זה יכול לעזור.

מעניין אותי גם איך בדיוק שולחים לארץ בולם זעזועים לרכב מלא בגז ועוברים בשלום.

מחיר בולם פוקס בארץ כ 1600 שח עד כמה שאני יודע. להשוואה בולם של קוני עולה בערך 800

את המשלוח מביאים בים - אין בעיה עם הגז

סולי
28-05-10, 01:56
לא דיברתי על מחיר לבולם אלא על כיול.

סטובצקי
28-05-10, 09:18
יש ליבואן של פוקס מעבדה מדוגמת ומקצועית לטיפול בבולמים
אין לי מושג מה המדיניות שלו לגבי טיפול ב"יבואני מזוודה"
אבל בגדול שיפוץ /כיול בולם נע באזור 400 שח .
וכן - חלק שעולה בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות 160 $
יעלה בארץ המוגבלות הבלתי אפשרית (קרי ארץ הקודש) במקום מסודר שמשלם את כל המיסים והרשיונות ונותן אחריות ומלאי וכו- באזור פי 10 + מע"מ. שלפעמים לצרכן , זה יותר "זול" מלהתעסק ברשויות וכו , אבל זה לדיון אחר

נמרוד
28-05-10, 10:35
לאאוטבק יש סדנא לשיפוץ וכיול של בולמי פוקס כולל דינמומטר ומהתרשמותי (http://www.jeepolog.com/791.html) , יכולת מקצועית מהגבוהות בארץ. אם אתה לא מכיר את המקום, ממליץ לך ללכת להפגש, להתרשם, ותחליט לגבי יבוא מזוודה או לא אחרי זה.*

אסף ד.
04-06-10, 00:24
הבולמים הסטנדרטים בדיסקברי 2 הם באורך 8".
אתה יכול לקנות בחו"ל ולשלוח לארץ קיט של ארבעה בולמי גז של בילשטיין ב -2500 ש"ח.
על הבולמים הצהובים שלהם יש אחריות לכל החיים, כמובן תחת תנאי היצרן (לא היבואן).
בולם שנפרץ אצלי נשלח אחר כבוד חזרה לארה"ב והתקבל חדש ללא וויכוחים ותירוצים.
או לחילופין לקנות סט כזה ב- 4500ש"ח בארץ.
קח בחשבון שלכל בולם יש דרגת קושי שונה, אולדמן, פוקס, קוני, בילשטיין וכל בולם מעניק איכות נסיעה שונה, תלוי גם באיזה עומס משקל אתה נוסע בשטח, הרבה ציוד ואנשים ובולמים רכים יתנו תחושה של אונייה וכל תעלה או בור בדרך תסגור לך את מהלך המתלה.
ע"פ מה שבררתי מול בילשטיין בגרמניה (טלפונים ואימיילים) הם מייצרים סט בעל קושי זהה לאלו המקוריים של לנד רובר, לטוב ולרע.

Gilad
04-06-10, 11:26
הי אסף - תודה על התגובה

לא נתקלת בדיסקו 2 בבעיה של סגירת מתלה מקדימה בעת פגיעה בבאמפים?

אסף ד.
06-06-10, 15:34
הכל זה שילוב של קפיצים ובולמים.
קפיץ רך ובולם רך יגרמו לסגירת מהלך.
במהירות גבוהה מתרחשת סגירת מהלך, אבל תזכור שאתה לא נוהג ברכב למירוצים, אלא לשימוש יומיומי.

אילי אשרמן
07-06-10, 16:59
אאוטבק טכנולוגיות היא היבואנית של בולמי פוקס לישראל. יש לנו מעבדת בולמים משוכללת, כולל דיינו. אנחנו גם מוכרים בולמים, גם משפצים וגם מכיילים. אנחנו מטפלים בבולמים שנקנו אצלנו ובבולמים שנקנו בארה"ב או בכל מקום אחר בעולם. כל השרותים ניתנים אצלנו בתשלום לפי סוג השרות והחלקים הנדרשים. כיול של בולם מתחיל ב-250 ש"ח (המחיר לפני מע"מ). אם צריך לשפץ, להחליף שמן, להחליף חלקים ועוד.... זה עולה יותר. מי שרוצה לכייל בולם צריך לדעת בדיוק מה הוא רוצה. אנחנו לא יודעים מה זה "בולם לדיסקברי" או "בולם שיעשה לי את האוטו רך כמו אמריקאית". אנחנו מבינים שפה טכנית (כוחות ריבאונד וקומפריישן) אן מק"טים של שימים. אם פספסת וצריך לתקן - אתה משלם שוב. אם זה בולם שנקנה אצלנו אנחנו יותר גמישים. אין שום אחריות על בולם שלא נקנה דרכנו.
מי שרוצה לבוא לראות וגם לשמוע, מוזמן לעשות את זה בתיאום איתי.
אילי, אאוטבק טכנולוגיות בע"מ
03-6322228
054-6642323
יש לראות בהודעתי זאת מענה לשאלותיכם ואין בה המלצה לרכוש מאיתנו שרותים או מוצרים.

Gilad
09-06-10, 00:09
תגובה לעניין - תודה

רן סיטון
09-06-10, 02:55
אילי, לפי דבריך, כל מי שקונה אצלך בולם צריך להיות אלוף בולמים או שישלם עד שילמד?!
את מי בדיוק אתה מנסה לחנך?
אני מציע לך לנסות מחדש.........

אילי אשרמן
09-06-10, 13:41
רן, אני לא מנסה לחנך אף אחד. אני מנסה להבהיר:
בשביל להביא בולם מחו"ל ביבוא אישי כדאי מאד להבין טוב מאד מה עושים, או לפחות מה רוצים. אני מוכן לעזור ולתקן את הטעויות שלך אם הבאת וטעית, אבל על זה משלמים.
גם מי שקונה בארץ צריך להבין שבולם מתקדם דורש יותר הבנה, אבל כפי שכתבתי למעלה, כאן אנחנו גמישים הרבה יותר והלימוד עולה לך פחות - זה אחד היתרונות של לקנות אצל יבואן שתומך בך ובמוצר.
קפה לא עולה אצלנו כלום (אספרסו, אין הפוך) וכל מי שרוצה לבוא ולשמוע על היכולות שלנו לפתור בעיות מתלה מוזמן לבוא - בתיאום מראש.

רן סיטון
09-06-10, 19:24
נשמע קצת יותר רגוע...
לא נראה לי שתמצא הרבה לקוחות שיבינו את ההבדל בן ריבאונד לדמפ, ועוד יותר , גם יוכלו לתרגם את זה להסברים.
כדי לקדם שיווק של בולמים ברמה כזאת , בעלי יכולת לשינוי פרמטרים חשובים כאלה, נדרשת הרבה סובלנות מצד המשווקים.

אסף ד.
11-06-10, 22:16
דחיסה וריבאונד בבולם:
כוח ריבאונד הוא המספר הראשון, ואחריו כוח דחיסה
(/ דחיסה ריבאונד).
לדוגמה: דירוג Valve: 275 / 78
מספרים גבוהים יותר = בולם (מוצק).
לדוגמה, 360/80 שליטה רבה יותר (הוא מוצק) יותר מ- 275/78,
לבולם 170/60, יש פחות שליטה (רך) מ 275/78.
פה ניתן להבין כמה מרוויחים על הלקוחות בארץ.
תראו את המחירים של חלקי בולם מירוצים.
בוכנת בולם, 10 דולר.
http://www.bilsteinus.com/7100_Rebuild.pdf

רק שתבינו, ליבואן המייבא פריטים שיוצרו בארה"ב אינו מחוייב במכס, קיימים הסכמי סחר, כך שאינם משלמים מס של 45% על כל פריט כמו פשוטי העם.:twisted:
כמובן שמע"מ חל על הפריטים והובלה.
חשבון מהיר מחווה על הרווח העצום.
אישית העדפתי לייבא באופן עצמאי, להתקל בבעייה, לייבא שנית זוג בולמים חדשים במקום הישנים ועדיין העלויות פחותות מקניה בארץ עם "אחריות".
אף אחד לא מבין למה מתקיים "ייבוא מזוודה", התשובה לעיל.;)
כמובן שכל מקרה לגופו, וכל אחד ינהג כטוב בעיניו.:cool:

-->