PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפרדת רשויות - רכב לטיול פעם בחודש.

KOOKE
21-05-10, 11:19
נגנב לי הדיפנדר -
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=314185#post314185

הדיפנדר זצ"ל שימש אותי ביום יום וגם לטיולים.

החלטתי לחזור ולהפריד בין הרשויות - פרייבט ליום יום + רכב שטח לטיולים.

הפרייבט כבר נרכש. כעת לרכב השטח -

הצרכים:

מטייל לבד ברכב ללא המשפחה בתדירות של פעם בחודש לערך במה שמכונה "טיולי גברים". רמת העבירות בינוני עד קשה מאד.

יש שני כיוונים אפשריים:

או רכב שטח שיהיה הרכב הרביעי במשפחה (לבת הגדולה יש פרייבט קטן, לאשה יש פרייבט ועכשיו גם לי) וישמש לטיולים שלי בלבד בתקציב של עד 20K ש"ח כולל יישור קו.

או להחליף לבת הגדולה את הפרייבט הקטן בג'יפון - ג'ימיני בתקציב של כ- 80K ש"ח ואני אחרים לה את הרכב פעם בחודש לטיולים שלי.

הצעות כיוונים אפשריים נוספים וכו' יתקבלו בברכה.

נ.ב.

למרות שהייתי רוצה, לא טיפלתי בעצמי ברכבי השטח שלי בעבר ואיני מתכוון לעשות זאת בעתיד - כלאמר התחזוקה השוטפת תהיה אצל בעלי המקצוע המתאימים.

עירא
21-05-10, 11:38
ב-20K כולל יישור קו, אי אפשר למצא רכב שישמש לטיולי עבירות ברמה קשה מאוד (שגם יאפשר לך לחזור בנסיעה מהטיול).
ג'ימני עם כל האהבה שיש לי אליו גם לא יכול לשמש למטרה הזו.

הייתי מגדיל (למעשה מכפיל) את התקציב והולך על סופה או CJ שמורים. (סופה יהיה יותר קל למצא) אלו רכבים שיאפשרו לך לטייל ברמת עבירות שתיארת, עם שקט נפשי לגבי החזרה מהטיול בנסיעה ולא בקבינה של הגרר. בנוסף, עלויות התיקונים/אחזקה שלהם נמוכות יחסית (ואם אינני טועה הייתה לך בעבר סופה, כך שאתה מכיר את הייתרונות והחסרונות שלה)

עירא

יונתןמצפה
21-05-10, 11:45
סמוראי ארוך ומשופר בהחלט יכול לענות על הדרישות. לגבי הג'ימיני, לדעתי לא כ"כ מתאים.
אמנם קשה להשיג אותם, על אחת כמה וכמה אחד שמור ומשופר, מה גם שאתה לא מעוניין לעבוד לבד על הרכב...
אבל שווה לבדוק ולחפש.

KOOKE
21-05-10, 11:55
טוב אולי הגזמתי בדרגת העבירות ונגדיר אותה כקשה גרידא.

לדעתי ג'ימיני משופר (נעול + צמיגי שטח + הגבהה קלה) יעמוד בגבורה בכל אלו ואיני רואה הבדל בינו ובין סמוראי מבחינת עבירות נטו.

סופה - שהייתה לי הייתה בהחלט עבירה אבל מאד לא אמינה .

הבעיה היחידה שלי עם הג'ימיני היא מקום האיחסון - גם כשאני מטייל לבד אני סוחב לא מעט ציוד - לא רואה איך אני מסתדר עם ג'ימיני מהבחינה הזו.

asafk
21-05-10, 13:00
לדעתי, אל תתעסק עם סוזוקים. אתה גם ברנש גדול, וגם כבר לא גדנע"י.
ג'יפים ישראליים יכולים להיות זולים לאחזקה מסוזוקים.

תכפיל את התקציב וקח את הג'יפ של עירא - אם הוא לא נמכר. עוד מעט אספנות, עם היתרונות בעלויות הקבועות, ומצד שני הכל חדש...

אסף.

jeep
21-05-10, 14:10
טוב אולי הגזמתי בדרגת העבירות ונגדיר אותה כקשה גרידא.

לדעתי ג'ימיני משופר (נעול + צמיגי שטח + הגבהה קלה) יעמוד בגבורה בכל אלו ואיני רואה הבדל בינו ובין סמוראי מבחינת עבירות נטו.

סופה - שהייתה לי הייתה בהחלט עבירה אבל מאד לא אמינה .

הבעיה היחידה שלי עם הג'ימיני היא מקום האיחסון - גם כשאני מטייל לבד אני סוחב לא מעט ציוד - לא רואה איך אני מסתדר עם ג'ימיני מהבחינה הזו.

יש לי סופה בדיוק למה שאתה צריך
עדי
טלפון 0523678508

ד ו ר ו ן
21-05-10, 14:44
קשה לי (פיזית) לראות אותך, שלמה, נכנס וחי בשלום בסמוראי/ג'ימני בשטח.

סופה אתה מכיר, אין מה להוסיף על יתרונות וחסרונות.

לדעתי הכיוון של אסף הוא נכון יותר,
משהו מרווח מספיק וגם כזה שאם ידרש לתחזוקה חריגה בעקבות טיול שבת, עדיין לא ישבית לביתך את החיים ביום ראשון.
מה גם שרכב אספנות מתאים יותר כרכב ייעודי לטיולים בלבד, בייחוד אם הוא "אספנות" בהגדרה אבל מתפקד כמעט כחדש בפועל.

יואב פולס
21-05-10, 15:00
כשתקנה סמוראי או ג'ימני, בבקשה תתקשר שנבוא לראות איך זה יושב עליך...
תגדיל את התקציב בעשירייה, וחפש לך פאג'רו קצר ידני עם נעילה או טרופר קצר בנזין.
י'

מוני אורבך
22-05-10, 07:13
דעתי כדעת קודמי

פאגרו קצר משנת 2000 ומטה ב 30K
רק חפש משהו שמור כי יש הרבה זבלה.
דיזל כי הבנזנים יקרים לקניה וגם לאחזקה.
רכב אמין ונוח, ועובר בקלות כול מה שגימיני יכול
יש לו נעילה אחורית במקור.
בכיף אפשר להשתמש בו כפריווט (זה מה שאני עושה)
מהכרותי איתך סופה (ובטוח CJ פתוח) הם לא מספיק נוחים בשבילך.

KOOKE
22-05-10, 09:53
רבותי

ישנם אילוצים משפחתיים שעלי להתחשב בהם.

ההנהלה (יעני אשתי) בעיקרון מתנגדת לרכב רביעי במשפחה וההתנגדות רק תגבר אם יעלה התקציב לרכב הרביעי לכדי 30K ש"ח עד 40K ש"ח.

האמת גם לי לא נראה להשקיע כל כך הרבה ברכב שאני אשתמש בו רק פעם בחודש.

בהנחה שאצליח לשכנע את הבת הגדולה להחליף את הפרייבט שלה ברכב שטח גדול - אז אני במילכוד כי בתקציב של עד 80K ש"ח - עדיין מדובר ברכבים ישנים ודיי שחוטים = בעיית אמינות בשימוש יום יומי של הבת.

היחידי שבא לי לראש באופציה הזו של החלפת הרכב לבת ברכב שטח גדול הוא גרנד צ'רוקי שנים 2001 - 2004 (אלו בערך השנתונים שנכנסים לתקציב של עד 80K ש"ח) אבל זה כבר רכב גדול מדיי עבורה !!!

פראדו קצר בתקציב הזה יהיה שחוט ומשנתונים נמוכים יותר.

torchak
22-05-10, 12:17
בתקציב של 80K, לי הכי נראה לחפש פראדו קצר במצב טוב ואני חושב שזה אפשרי.
רכב עם יכולות שטח מעולות, יחסית נוח כפרייבט וכמובן אמין.

נועם.

גיא
22-05-10, 12:41
שלמה, צר לי לשמוע.

אני נוסע ביום יום בטראנו 98, ידני דיזל שניקנה לפני שנה ומשהו ב 35000 שח ועוד כמה שקלים, יישור קו כלל החלפת צמיגים ורדיו. אני יודע שזה אולי עלול לא להתאים לך מבחינת עבירות ו/או לבת מבחינת קוליות ... אבל מה שרציתי לומר, אפשר גם אם אפשר להתנהל ביום יום עם כזה אוטו ( ישן / משומש / זול ) ללא שום בעיות אמינות. השבתה אחת שהיתה נימשכה שבוע בגלל שחיפשתי חלפים משומשים זולים יותר. תיקון "רשמי" ( ויקר יותר ) היה ניגמר באותו יום.

אני יד שלישית ולאוטו עכשיו יש 240K מתוכם 20 בערך שלי.

בהצלחה בחיפוש.

התייש
22-05-10, 12:44
רבותי

ישנם אילוצים משפחתיים שעלי להתחשב בהם.

ההנהלה (יעני אשתי) בעיקרון מתנגדת לרכב רביעי במשפחה וההתנגדות רק תגבר אם יעלה התקציב לרכב הרביעי לכדי 30K ש"ח עד 40K ש"ח.

האמת גם לי לא נראה להשקיע כל כך הרבה ברכב שאני אשתמש בו רק פעם בחודש.

בהנחה שאצליח לשכנע את הבת הגדולה להחליף את הפרייבט שלה ברכב שטח גדול - אז אני במילכוד כי בתקציב של עד 80K ש"ח - עדיין מדובר ברכבים ישנים ודיי שחוטים = בעיית אמינות בשימוש יום יומי של הבת.

היחידי שבא לי לראש באופציה הזו של החלפת הרכב לבת ברכב שטח גדול הוא גרנד צ'רוקי שנים 2001 - 2004 (אלו בערך השנתונים שנכנסים לתקציב של עד 80K ש"ח) אבל זה כבר רכב גדול מדיי עבורה !!!

פראדו קצר בתקציב הזה יהיה שחוט ומשנתונים נמוכים יותר.

נו, וכמה כבר עולה טרופר קצר במצב טוב מתחילת שנות האלפים?

KOOKE
22-05-10, 13:18
טרופר קצר וטראנו לא יתאימו לי מבחינת רמת העבירות בטיולים שלי.

גיא בצדק ציין שחשובה מידה של "קוליות" לרכב שמיועד לבת הבכורה - לטראנו ולטרופר וגם לא לפראדו אין "קוליות"

יונתןמצפה
22-05-10, 13:30
משהו לא ברור לי
כתבת שאתה לא מחפש גיפ שישמש אותך ליום יום כי כבר קנית פרייבט. אבל אתה חושב להחליף את הפרייבט של הבת בג'יפ ולקחת לה אותו לטיולים, ועכשיו השיקול הוא איזה ג'יפ יתאים לבת כדי לנסוע ביום-יום?
אם אתה לא רוצה למכור את הפרייבט שלך אבל אין לך בעייה למכור את הפרייבט של הבת, תן לה את הפרייבט שלך, קח ממנה את הפרייבט תמכור אותו ותקנה איזה ג'יפ שבא לך. (כמו שהיה עד עכשיו)

להבנתי אתה צריך להחליט אם אתה רוצה ג'יפ כרכב רביעי לטיולים בלבד או ג'יפ שישמש גם ליום יום.
אם זו אופציה 2, אז אני לא מבין מדוע הבת היא זו שחייבת לנסוע איתו.

לגבי הטרופר- עם שיפורים בסיסיים (הגבהה, מיגון וצמיגים) הוא רכב בעל יכולות עבירות מרשימות. בוודאי לא פחותות משל הג'ימיני.

shay_love_off_road
22-05-10, 15:07
למה לא למכור את הפרייבט שלך ולקנות רכב שטח אחר ללא הפרדת רשיות?

כי אין זה משנה אם אתה או ביתך תסעו על הרכב על אחד הפרייבטים צריך לוותר
ועדיף שרכב השטח יהיה אצלך. כי אתה זה שעושה בו שימוש ולא הבת. לכן. תמכור את
הפרייבט שלך ואם היא זולה מידי תתן אותה לבכורה ותמכור את שלה וכך תקנה לעצמך
רכב שטח שהוא גם רכב א' וגם רכב ב'...

ואם עדיין אתה מעוניין ברכב רביעי שיצא פעם בחודש לשטח אתה יכול ללכת על בלייזר.
אם תמצא אחת במצב טוב אתה תהנה ממנה. יש לך בלי סוף אופציות לשיפורים ומקום
מאחור שיכול לבלוע סמוראי בתוכו. ואם לא בלייזר יש לך אופציה לדיסקוברי שנהיו זולים
אבל האחזקה שלהם משתווה לשני ג'יפים. והחלקים (המקוריים) יקרים.

בכול אופן להשיג רכב שטח נורמאלי יותר תצתרך להיפטר מאחד הפרייבטים. ועדיף שאתה תחזיק ברכב שטח
כי אתה זה שמיועד לעשות בו שימוש ולטייל בו.

KOOKE
22-05-10, 18:46
הנסועה שלי ביום יום היא גבוהה יחסית לנסועה של הבת.

הבת כמעט ולא נוסעת ברכב שלה - נסיעה יום יומית לעבודה במרחק של כ- 3 ק"מ + שלוש פעמים בשבוע למכללה מרחק של כ- 15 ק"מ.

בכל יתר ההזדמנויות כולל יציאה לטיולים או בילויים הבת מעדיפה שבני זוגה יסיעו אותה.

אני הייתי בסרט של רכב שטח כרכב ליום יום וכרכב לטיולים כאחד, הייתי גם בסרט של פרייבט ליום יום + רכב לטיולים בלבד.

מעדיף כרגע לחזור לנוחות ואיכות החיים בכביש של פרייבט לשימוש היום יומי שלי. אף רכב שטח בתקציבים שיש לי וגם בתקציבים גבוהים יותר לא ייתן את הפינוקים, איכות החיים והביצועים (אחיזת כביש, איכות נסיעה, האצה וכו') של פרייבט.

רכשתי רק לפני שבועיים פרייבט ליום יום לשימוש שלי.

לכן השאלה היחידה העומדת על הפרק היא רכב שטח רביעי בתקציב של עד 20K ש"ח או רכב שטח במקום הפרייבט של הבת בתקציב של עד 80K ש"ח.

shay_love_off_road
22-05-10, 18:56
ברור שרכב ב80 במקום הרכב של הבת... אני לא קונה רכב שטח כרגע מאותה סיבה שאני לא רוצה ליפול
על זבל ב20 - 30 אלף שיהיה נבלה סרוחה. אם כבר רכב במצב כזה אז זה איזה גלאדיאטור לשיפוץ או כלי
מיוחד אחר. אבל רכב שטח כרכב שטח בחיים לא ב20 אלף. כי זה כסף שעלול לרדת לטימיון וחבל. לכן עדיף
לוותר על הרכב של הבת ולהביא ג'יפ נורמאלי. וב80 אלף דיסקוברי2 וצ'ירוקיים נכנסים יפה לתקציב.

גם בנות הזוג שלי מעדיפות שבשטח אני אנהג (הייתה לי פעם מישהי עם גראנד צ'ירוקי 01 שקיבלה מהוריה)
נכון שנוחות של פרייבט ניתן להשיג רק ברכבי ה"כאילו שטח" הבורגניים המעצבנים עם החתך הנמוך.
אבל כמו שאמרת אתה צריך רכב לעבירות קשות + צ'ירוקי ממודל 97 הוא יכול להיות חיית עבירות אחרי
הגבהה וצמיגים בלבד...

shmil
22-05-10, 19:32
די ברור שחלק מהמגיבים הם מהדור שלא ידע את יוסף.

שלמה, צר לי לחזור על דבריו של אסף. קח רכב כמו של עירא, אשר, או מישהו אחר מהגוורדייה הזו.
אמנם יותר יקר, אבל אתה יודע ש-what you see is what you get. אלו כלי רכב אמינים, ישרדו את העמידה בצד של כמה שבועות, ויתנו לך את מה שאתה רגיל אליו בשטח.
כל נבלה אחרת ב-20K אולי תשביע את רצון האישה בסכום הקנייה, אבל תבזבז הרבה יותר בכסף, בזמן ובריצות לתיקונים ותקיעות.
יש לך זמן לבזבז על הכנסה למוסכים ותקיעות?

KOOKE
22-05-10, 20:01
אוף שמיל אתה מסבך אותי עם ההנהלה..

ההמלצות של אסף בהחלט מפתות..אבל כמו שאמרתי, גם לי אישית מציק להשכיב 40K ש"ח לצורך שימוש פעם בחודש.

נ.ב.

יואב, נהגתי בג'ימיני נסיעות מבחן די ארוכות, תתפלא, במושב הנהג הוא מרווח ומספק גם את המימדים שלי.

mickyc
22-05-10, 21:45
שלמה הריי ממלא תקנה בסוף לנד רובר. אז אות שתמכור לבת את הפרייבט ותקנה TD5 או שתמצא דיסקו I.
בכל מקרה הרי קניית הרכב היא רק סכום התחלתי מבחינתך

מיקי

דרור הראל
23-05-10, 02:38
שלמה,

אם אני זוכר נכון אנחנו בערך באותו היקף רק שאתה גם 20 ס"מ יותר גבוה,אם אתה מסוגל לספק הוכחות חותכות למשל תמונה לזה שהצלחתה להיכנס ולנהוג בגימני(הרי אתה עורך דין ומבין את הצורך בראיות),אשמח ואני בטוח שגם אחרים,אם תעלה זאת כאן באתר--לי באופן אישי זה יעזור לשכנע את אישתי שכל עוד אני יכול להיכנס לגימני אני לא חייב לעשות דיאטה.
בהרבה פחות מ80 אלף,תוכל למצוא צירוקי או פוראנר במצב טוב שיספקו גם את הצורך בעבירות ובהחלט את ה"קוליות" הנדרשת ע"י הבת-ישאר לך אפילו עודף לצבוע בורוד.

כואב הלב על הדיפנדר-בהצלחה

דרור הראל

KOOKE
23-05-10, 03:22
היי דרור

מקווה שאתה ממשיך ללמד את הייקים הלכות סחוג מהן...

אכן זיכרונך אינו בוגד בך בנוגע למימדיי.

למרות שמילתו של פרקליט בימים טרופים אלו לא שווה הרבה, אנא האמן לי שבג'ימיני מרווח המחייה לנהג עדיף אפילו על זה של הדיפנדר ובהחלט מספק את ה - 187 ס"מ שלי.

דווקא בצ'רוקי הופתעתי לרעה ופשוט לא הצלחתי להשתחל למושב הנהג..

בהחלט חשבתי על צ'רוקי אבל אצטרך לשנות את מסילות המושב כדי שאצליח להיכנס שם.

פוראנר לא בא בחשבון - ישן מדיי, נדיר מדיי, מועד לפורענות מדיי מבחינת תקלות ועלות תיקונן. למרות הדיעה הרווחת אצל חלק מבאי הפורום גם טויוטה מזדקנת ומתקלקלת .

zivo
23-05-10, 08:59
א
נ.ב.

יואב, נהגתי בג'ימיני נסיעות מבחן די ארוכות, תתפלא, במושב הנהג הוא מרווח ומספק גם את המימדים שלי.

אבל לא יהיה לך מקום לכסא של האסלה :confused:

אני דווקא הייתי הולך לכיוון של קומבינה עם הבת וטרופר.
יש טרופרים שטופלו כל חייהם ב UMI והם למעשה עם אחריות יותר טובה מאשר רכב רגיל (בגלל כל פרשת האינג'קטורים).
מבחינת עבירות, לאחר טיפול קל, זה רכב לא פחות עביר ממה שהיה לך. יש דיפ' מוגבל החלקה מהיום הראשון, כך שאתה אפילו לא צריך לגעת במכלולי ההנעה.
הגבהה קלה (וזולה), מיגונים, ואתה בשטח.
במחירים הנוכחים של טרופר, לא מבין למה לגעת בסופה (עברת כבר את הגיל של לחפש תמיד את המעבר הכי קשה רק כדי להגיד ש...לא?)

My two cents

יואב פולס
23-05-10, 13:15
רגע אחד...
היה לך נוח בג'ימני? מה ההתלבטות?

ד ו ר ו ן
23-05-10, 14:00
רגע אחד...
היה לך נוח בג'ימני? מה ההתלבטות?
הוא אמר שהוא רוצה רכב לעבירות קשה..
ג'ימני בתצורתו המקורית גם עם הגבהה לא ממש עונה לזה (צר מידי, נמוך מידי, קצר מידי, צמיגי קטנים, ויחסי העברה לא אידיאלים).
במקום להכנס לתהליך בנייה של הגבהה+צמיגים+יחסי העברה, למה לא ללכת על משהו מוכן?

מה גם שאחרי השינויים זה עדיין לא יהיה ממש רכב לעבירות.
אני יודע שתיכף יקפצו בעלי הג'ימני אז אני מקדים- עם כל הכבוד לזעטוטים- ויש הרבה כבוד, הם דורשים הרבה הכנות ושינויים כדי לרכוש יכולות סטנדרטיות של רכבים אחרים.

ברור שיהיה החור או הגומחא שהם יעברו בזכות המימדים אבל כמה כאלו יש באמת?

שלמה,
הסיקס קורא לך.

nirs
23-05-10, 14:24
מה יהיה?
בקצב כזה לא ישארו לנו דיפנדרים... אני שוקל לשים סנדל נוסף לקיים...

שלמה, ליבי ליבי. במחיר שנקבת אני מצטרף להצעה של אסף.
בסכום גבוה יותר, הייתי הולך שוב על דיפנדר.

נחום
23-05-10, 18:28
הייתי בסרט הזה של להחזיק רכב שטח רק לטיולים (דיפנדר) אבל לא יכולתי לסבול את העובדה שהוא עמד רוב הזמן. ובכלל כל הזמן רגשי האשם האלה של "צריך להוציא את הכלב לטיול".....
בשלב מסויים זה מרגיש אדיוטי גם שהרבה מהקילומטרג' השנתי הוא בעצם למוסך (גם אני רציתי לעבוד לבד על הרכב אבל בדר"כ לא יצא) או לטסט.
אני בסופו של דבר, מכרתי אותו ובצער רב, ועדיין מחפש פיתרון שפוי לרכב יום-יומי (כ 70 ק"מ על הכביש ביום) ולרכב טיולים. אפילו הגעתי למחשבה לקנות הנטר חדש שיודע לעשות הכל, למרות שהמחשבה על להחזיק טנדר (ואני לא זקוק לטנדר באמת) עדיין לא הופנמה אצלי..

grand
23-05-10, 22:28
שלמה,

יהיה משעשע לראות אותך נוהג בסמוראי\ג'ימיני :D

עד כמה שהספקתי להכיר אותך רכב ב 20K מהר מאוד יגיע ל 50-60K לאחר שיפורים-תיקונים כאלה ואחרים. בקיצור, רד מזה.
אם אתה בקטע של CJ או סופה אז קח כבר אחת מדוגמת ומוכנה.

לגבי האינדיאנים שהזכרת (וכאן זה התחום שלי :p
הגראנד WJ לא גדול כל כך, ומאוד נוח לנהיגה ותימרון גם בידים של נשים ועלמות צעירות.
למעשה הוא הג'יפ שהכי קרוב לפרייבט מבחינת הרגשה.
אתה תאהב אותו ואת תגובת הדוושה שלו בכביש, למעשה אני כמעט בטוח שרכב כזה יהפוך לרכב היום-יומי שלך במקום הפרייבט, אוטו כייף.
החיסרון במיקרה שלך שצריך להשקיע סכום לא קטן בכדי להפוך אותו לרכב עבירות לשטח קשה.

ד"א .
האמריקאים לא פחות שמנים וגבוהים ממך, והם מסתדרים לא רע גם בצ'רוקי הקלאסי.

שמוליקו
24-05-10, 08:15
שלמה,
אף אחד לא התייחס כאן לעובדה שאתה רוצה לקחת את הרכב של הילדה לטיולים.
ולא מהבחינה של איך אתה רוצה לעשות לה את זה :)
תחשוב רגע, אתה בטיול גברים, מעלה נחמד ממול, החברה עוברים, יש מכה מסויימת מלמטה.
אתה עם הגימיני\פראדו\איסוזו של הילדה.
עובר או לא עובר?
מחכה לראות אם גם אצלך יהיה בום?
מחר היא צריכה את הרכב ללימודים.
איזה באסה, יכול להיות שהיית עובר בקלות ולא היית צריך לחפש מעקף.

לא יודע, אני מעדיף לצאת לטיול עם רכב שאני נוהג עליו ביום יום, דפקתי נדפקתי.
סתם עוד נקודה למחשבה.

אגב אני חושב שעל אף שכבר רכשת רכב כביש, הייתי בודק אפשרות של להחליף לפראדו או פאג'רו (מהבנזין תהנה מאוד גם בכביש) או טרופר.

אם בכל זאת רכב רביעי,
להשכיב 40K בצד לסופי שבוע זה מהלך קשה וזה ברור.
להשכיב 20K בצד, אולי נשמע יותר סביר (לי גם זה נראה לא סביר, אבל כל אחד והחבילה שלו) ואז להשקיע כל חודש שבו הרכב נסע עוד 1000 - 2000 שקל לתיקונים, לפי חישוב שלי עדיף כבר להשכיב 40K על רכב טוב.

אלה היו שני הסנט שלי

yoav21
24-05-10, 09:08
אם בכל זאת רכב רביעי,
להשכיב 40K בצד לסופי שבוע זה מהלך קשה וזה ברור.
להשכיב 20K בצד, אולי נשמע יותר סביר (לי גם זה נראה לא סביר, אבל כל אחד והחבילה שלו) ואז להשקיע כל חודש שבו הרכב נסע עוד 1000 - 2000 שקל לתיקונים, לפי חישוב שלי עדיף כבר להשכיב 40K על רכב טוב.

אלה היו שני הסנט שלי

חצי מסכים, גם על רכב ב40 K או 80K צריך לבצע יישור קו, מי יותר או פחות אלו רכבים ישנם שבדרך כלל עבדו בשטח וחוץ מתחזוקה שוטפת יש גם תקלות של עיפות חומר, סרן כשל שם גיר גמור.... כל רכב והחבילה שלו, באופן כללי אני חושב שלוקח בערך שנה עד שאתה מתחיל לבטוח ברכב לחלוטין.

דעתי היא שכן עדיף רכב ב 40 בגם אם הוא רק לסופי שבוע, אך עדיין לדעת שזה לא פותר מהוצעות שהוזכרו .

יואב

fuksi
26-05-10, 09:52
תמשיך להתלבט....אתה הרי יודע את התשובה...
מסקנתי שאתה חי עם יותר מידי נשים בבית...

דרור ברלי
26-05-10, 23:25
שלמה, לראות אותך בג'ימני זה יהיה אחד המחזות היותר מצחיקים. כשאתה אומר שנוח לך לנהוג בו, זה אחרי שתלשת את מושב הנהג ואתה יושב מאחור, נכון?.....

מאיר רוטברג
27-05-10, 08:17
שלוימלה היקר,
שוב אתה תוקף את הבעיה מהכיוון הלא נכון,

צא מהמרובעות ,
את החלק הקל שאתההההההה טוען שהוא הבעייתי הכי קל לטפל, אישתך הכוונה,

סיבוב קצר בפדני או דומין איזה תכשיט יקר לאישתי האהובה מחמל ליבי וכו וכו מייד תראה שאחרי חודש התקציב גדל:D

ניר ל
27-05-10, 08:56
ג'ימני בהחלט צעד כלכלי נכון - מספיק עביר, צרכן דלק סביר,זול לאחזקה שוטפת וכו' אבל מזכיר לי את הבגדים שאני לא זורק כי בקרוב אתחיל דיאטה... אם באמת נראה לך שתוכל להעביר בו סופ"ש
של נהיגה פעם בחודש- לך על זה.

יותר סביר לחפש לה - טראנו קצר/ קינג קצר/איסוזו בנזין ק' / פראדו ק' , הכלים האלה מרווחים, דיזלים, יש להם גלגלים גדולים ולעיתים אף נעילה מקורית ומיגון שמישהו כבר הרכיב לפניך.
עם קשת כזו רחבה של אפשרויות,נותר לך לחפש רכב שמור ללא פשרות - יד 1-2 ללא ק"מ גבוה, מטופל ורענן. תאמין לי שזה אפשרי, בדוק. אז גם עניין האמינות סגור.

לגבי הסופה שהייתה לך - דוגמה לא טובה, הרכב הזה עמד והוזנח תקופה ארוכה , הבעלים הקודם לא היה יקה כמוך בלשון המעטה גם כשהשתמש בו ואילו אתה חיפשת את הדיל הכי זול...
יש שונות גבוהה מאד בין מצבם של כלים ישנים ואי אפשר להתייחס בהכללה לרכב בגיל כזה לא משנה מאיזו פירמה. אבל שורה תחתונה - מנסיונך רכב ספרטני לא מתאים לך והוא ממילא יעלה יותר ביוקר כרכב רביעי איך שלא תהפוך את זה.

יש לי רכב מיותר בבית, שגם אם נניח שהוא סופר אמין - עלה לי 3000 ש"ח לבטח אותו ביטוח מינימאלי, אגרה עולה 1300 , צמיגים החלפתי ב 3500 והעברתי אותו ניקוי יסודי ב 1200, אני אחליף לו שני קפיצים ושני בולמים בעוד 3000 ש"ח כדי להגביה אותו טיפונת. זה כבר 30% מהעלות שלו או 50% ומעלה מהרכב הכי זול שתמצא - ואלו הוצאות שוטפות בתכלס לפני בלתמ"ים.

KOOKE
28-05-10, 12:15
לכל המלעיזים על מרווח החיים במושב הקדמי של הג'ימיני - נסו במו ישבנכם ואז תגיבו...

בתכלס מרווח/ תנוחת נהיגה במושב הנהג בג'ימיני לא מדאיגים אותי.

זיו נגע בנקודה שהכי מטרידה אותי באופציית הג'ימיני - איחסון ומרווח בכלל. גם כשאני לבד אני סוחב איתי המון ציוד...בדיפנדר זצ"ל מה שלא זרקת בפנים היה מקום לעוד..

אני לא מצליח לדמיין לעצמי איך אני מעמיס בג'ימיני את מינימום הציוד שהתרגלתי אליו - צידנית, אגז פלסטיק גדול לכלי האוכל + האוכל היבש, ג'ריקנים + משאבה (מקלחת שטח), ציוד שינה ועוד...

ניר

בהחלט דברי טעם. אשאל את הבת לדעתה ואולי נשכנע אותה ללכת על אחד מהגדולים והקצרים בגרסת הבנזין. אם כי זו תהיה משימה קשה למצוא אקזמפלר שמור יד נמוכה וקילומטראז' נמוך.

מאירקה

אשתי היא הדוגמה החיה לפיתגם שונא מתנות יחיה. קניתי לה ליום הולדת שובר פתוח לרכישת תכשיט אצל מעצב תכשיטים ידוע - יעני לכי תבחרי איזה תכשיט שאת רוצה...עד היום היא לא מימשה אותו.

שלמה

zagi
28-05-10, 14:07
אשתי היא הדוגמה החיה לפיתגם שונא מתנות יחיה. קניתי לה ליום הולדת שובר פתוח לרכישת תכשיט אצל מעצב תכשיטים ידוע - יעני לכי תבחרי איזה תכשיט שאת רוצה...עד היום היא לא מימשה אותו.

שלמה

שלמה , רואים שאתה לא מבין נשים ...

יהלום מנצנץ , שובר מתנה ... לא !!!

Gilad
28-05-10, 20:09
טרקטורון לא בא בחשבון?

קנה לך איזה 4X4 משנת 2000 בערך, תישאר עם עודף לניגרר וסע בנוחות ובפינוק עם הפרייבט עד השטח.

עם כזה כלי אתה יכול לעבור כל מסלול אתגרי שתמצא.

דרור ברלי
28-05-10, 21:05
טרקטורון לא בא בחשבון?

קנה לך איזה 4X4 משנת 2000 בערך, תישאר עם עודף לניגרר וסע בנוחות ובפינוק עם הפרייבט עד השטח.

עם כזה כלי אתה יכול לעבור כל מסלול אתגרי שתמצא.

מי שלא מסתובב בשטח עלול לחשוב שטרקטורון /אופנוע זה תחליף לג'יפ.
אז לא. ממש לא.
כבודם של אלה במקומו מונח, אבל אלה תחביבים שונים לגמרי. תשוקות אחרות. נכון, יש אדרנלין וחיבור עם הטבע והכל, אבל זה לא תחליף לטיול בג'יפ. משהו שונה לגמרי.
טרקטורוניסט/אופנוען לא יכול לטייל עם ג'יפאים ולהפך. כלומר טכנית הוא יכול, אבל אף אחד מהחבורה לא ייהנה מזה. מנסיון, זה לא יזרום. כל המינהלות שונות, האינטראקציה בין הכלי והרוכב לבין השטח אחרת לגמרי.

בנוסף - טרקטורון הוא כלי מסוכן ביותר לרוכבו. לטעמי הרבה יותר מאופנוע.

יוש
28-05-10, 21:22
תגובתי בשרשור לאור נסיוני עם דיפנדר וג'ימני משופר שהיה בבעלותי.

לגבי הג'ימני,

אצלי עבר מקצה שיפורים שכלל הגדלת צמיגים במידה ומעבר לפרופיל שטח מלא, נעילה אחורית אוטומטית, הגבהת קפיצים ובולמים וסט מיגונים. אני יכול לומר לך בבטחון שבקונסטלציה הזו תעבור יפה מאד כל מסלול טיול שתגיע אליו עם הקולגות איתן אתה נוהג לשוטט.

למעשה, טוב יותר מרוב האחרים.

עם סכום של 80K זה בהחלט אפשרי להגיע למכלול הנ"ל.

אם אתה מרגיש נוח, כבר טוב. לגבי מקום אחסון, פרק את המושבים האחוריים כליל ויש לך באגז' לא רע. אם אתה לבד ברכב, יש עוד הרבה מקום בכסא ליד, רק צריך לקבע עם רשת בטחון.
אני גם הוספתי גגון שמגדיל עוד יותר את סך נפח האחסנה. היום גם אפשר לרכוש את הצ'ימידנים האלו לגג.

הניהוג של הרכב לא הותיר רושם בעייתי כלשהו בגין השיפורים הנ"ל וללא כל תופעות לוואי יוצאות דופן.

היתרון באמינות ובעלויות האחזקה אדירה לעומת כל מיני פג'רו וטרופרים ישנים עם אלוהים יודע איזו היסטוריה וסיבוכים בעברם.

בקיצור, לא לפסול כרכב טיולים טוב מאד ואחלה, מגניב וסבבה לבת.

אסף ד.
31-05-10, 21:11
מה עם דיסקברי TD5?
בדקת שנתונים של 2000 2001?
מפנק ביותר, בעל עבירות מעולה ללא צורך בשיפורים.
תמיד אפשר למצוא אקזמפלר מתאים, צריך סבלנות.
נכון, יש מחלות שונות ומשונות אבל הרבה מהבעלים כבר התבשלו עם הרכב והתקלות.
לקח לי שנתיים עם שלי והיד נטויה בתיקונים, אבל רכב בן 9 ויותר תמיד יסבול מבעייה זו או אחרת, פראדו\פאג'רו\דיסקברי.
כמי שהיה בעל כרכרה כמוך יודע למה הרכב מסוגל דיפנדר\דיסקברי.
כל ירידה בשנתון (זה לא סוד) מעלה את הסיכוי למכלול כזה או אחר שיקרוס...
חפש אחד שמור ולך עליו, "ההנהלה" תפעיל עליך סנקציות כל פעם שתהיה "פגישת עבודה" במוסך (שהרי אתה לא מטפל לבד), ..."עוד פעם אתה במוסך?" "עוד פעם תיקון?".
קח תקציב, שחרר, ותהנה מרכב הטיולים.
רכב ב 20K ההוצאות ע-נ-ק-י-ו-ת, סיכוי גבוה למכלולים בלויים.
אבל, כל אחד ומה שמתאים לו לכיס.
בהצלחה.

Saar
31-05-10, 21:35
אסף,
ההמלצה שלך היא דוגמא קלאסית למי שבא לברך ויצא מקלל...
שלמה, ב 20K קשה למצוא רכב סביר, גימני ודומיו הם רכבים מאוד נחמדים אבל לפי מה שאתה מתאר, לא ממש מתאימים.
אני חושב שטרופר /פגרו יכולים להתאים ובאופן אישי, הייתי מנסה לבדוק עד כמה מי שמוכר את הגראנד האדום (של HITOY לשעבר) מוכן לרדת במחיר.
אולי תצליחו להפגש מבחינת מחיר, זה גראנד 94 עם קיט 4.5 של RE
ועוד כל מיני שיפורים נחמדים.

סער.

-->