PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בנושא ביטוח בשטח

סופת המדבר
22-05-10, 23:34
אתמול (שישי) נסענו כרגיל לטיול ג'יפים קטן בחולות אשדוד
בדרך הצטרף אלינו חבר של דוד שלי עם פולריס RZR
באמצע הטיול דוד שלי לקח סיבוב על הRZR וחבר אחר הצטרף אליו
לא יודע למה ואיך הם התהפכו וחבר שלי פתח את הראש ואח'כ בצילום ראו גם סדק בכתף
הוא פונה באמבולנס לביה'ח
לפי בעל הRZR הוא מבוטח גם ג' גם מקיף אין שום בעיה
אבל השאלה מה תופס ואם תופס בכלל ביטוח על דברים כאלה בשטח

KOOKE
23-05-10, 03:44
אנסה לעשות סדר.

ביטוח מקיף וביטוח צד ג' לא שייכים ולא רלבנטיים לפגיעה גופנית מה שמכונה נזקי גוף.

הביטוח הרלבנטי היחיד הוא ביטוח החובה. אם הייתה לרכב פוליסת ביטוח חובה שמכסה כל נהג הנוהג ברשות בעל הרכב ללא הגבלת גיל - אז הביטוח מכסה את האירוע שתיארת .

בעניין הזה לא משנה אם התאונה אירעה בכביש או בשטח - זו "תאונת דרכים" כהגדרת חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים והיא מכוסה על ידי ביטוח החובה אם היה כזה בתוקף במועד התאונה.

עוד נקודה שצריך לשים לב אליה - שלאותו הדוד גם היה רישיון נהיגה בתוקף לסוג הרכב הזה (רישיון סוג ב').

גילוי נאות - אני עו"ד במקצועי שמתמחה בנזקי גוף, תאונות דרכים וכו'.

זרקו
23-05-10, 10:07
בעניין הזה לא משנה אם התאונה אירעה בכביש או בשטח - זו "תאונת דרכים" כהגדרת חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים והיא מכוסה על ידי ביטוח החובה אם היה כזה בתוקף במועד התאונה.

בוקר טוב,

אני במהלך סופ"ש עלו כמה שאלות בענייני ביטוח- אולי תוכל לעשות סדר גם שם?

האם ביטוח מקיף תופס גם בשטח?
דוג'- במקרה ובמהלך טיול התהפך הרכב/נכנס בסלע או בעץ/הדרדר לתהום.
האם במקרים הללו המקיף מכסה? - את אספקט נזקי הגוף הבנתי מתשובתך הקודמת, דווקא אספקט נזקי הרכב הוא שלא ברור לי.
מהן התחייבויות הביטוח לגבי גרירה? (השמועה אומרת שצריך להביא את הרכב לכביש- אמת?)
מה קורה כשהטיול מתבצע בשטחי A ?

תודה מראש,
נועם

סופת המדבר
23-05-10, 17:55
אנסה לעשות סדר.

ביטוח מקיף וביטוח צד ג' לא שייכים ולא רלבנטיים לפגיעה גופנית מה שמכונה נזקי גוף.

הביטוח הרלבנטי היחיד הוא ביטוח החובה. אם הייתה לרכב פוליסת ביטוח חובה שמכסה כל נהג הנוהג ברשות בעל הרכב ללא הגבלת גיל - אז הביטוח מכסה את האירוע שתיארת .

עוד נקודה שצריך לשים לב אליה - שלאותו הדוד גם היה רישיון נהיגה בתוקף לסוג הרכב הזה (רישיון סוג ב').

גילוי נאות - אני עו"ד במקצועי שמתמחה בנזקי גוף, תאונות דרכים וכו'.
כן לדוד שלי יש רישיון רכב וכמובן שהוא בתוקף
לגבי ביטוח חובה אני מאמין שיש ואני ינסה לבדוק עם בעל הרייזר
תודה בכל אופן

רגע ביטוח חובה כשמו כן הוא ''חובה'' אז אני מאמין שאם יש לו מקיף וכו' אז גם חובה אבל אני יבדוק

KOOKE
24-05-10, 15:10
זרקו

התשובות שלי מודגשות בגוף ציטוט ההודעה שלך.

האם ביטוח מקיף תופס גם בשטח?

בעיקרון כן. גם לעניין הזה אין הבדל בין השטח לכביש. אבל, חברות הביטוח מנסות לפעמים להתנער מהכיסוי הביטוחי כשמדובר בתאונות בשטח במיגוון תירוצים - למשל שניסיון לעלות את הנ.ג. בחורשן היה הסתכנות מרצון של הנהג (המבוטח) עד כדי כמעט וודאות לקרות הנזק - בית המשפט דחה את טענות חברת הביטוח וחייב אותה לשלם - אנסה לחפש את מראה המקום של פסק הדין ולהביאו כאן.
דוג'- במקרה ובמהלך טיול התהפך הרכב/נכנס בסלע או בעץ/הדרדר לתהום.
האם במקרים הללו המקיף מכסה? - את אספקט נזקי הגוף הבנתי מתשובתך הקודמת, דווקא אספקט נזקי הרכב הוא שלא ברור לי.
ראה תשובתי קודם.
מהן התחייבויות הביטוח לגבי גרירה? (השמועה אומרת שצריך להביא את הרכב לכביש- אמת?)
מה קורה כשהטיול מתבצע בשטחי A ?
ביטוח הגרירה הוא תוספת לפוליסת הביטוח המקיף ולמעשה ההסכם הוא מול חברת הגרירה ולא מול חברת הביטוח - השמועה בהחלט נכונה - הסכם השירות של חברת הגרירה מספק שירותי גרירה רק מהכביש ולא מתוך השטח. אם אתה מעוניין בחילוץ מהשטח אתה יכול לעשות מנוי לשירותי חילוץ מהשטח בחברות שמתמחות בכך ואם אני לא טועה אחת החברות גם מפרסמת כאן בבאנרים באתר.
החוק הישראלי ככל שמדובר על יחסי מבוטח מבטח הוחל גם על שטחי A - שאם לא כן לכל תושבי ההתנחלויות לא היה ביטוח מקיף..

תודה מראש,
נועם

-->