PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות לקראת הדיסקו הראשון שלי

Nirho
23-05-10, 22:21
שלום רב,

בשעה טובה אני עומד לפני קנייה של דיסקו TD5.
כבר מספר ימים שאני חופר באינטרנט, אבל בשל עודף המידע, גם בפורום הזה, החפירה הפכה לטביעה, ונותרתי עם מספר שאלות שעדיין לא מצאתי להן תשובה (אם כי סביר להניח שהתשובה מתחבאת פה איפשהו).
א. מה ההבדלים בין שנתון 2002 ל2003 מעבר לצורת הפנסים? יש קפיצה די משמעותית במחיר בין שנתונים אלו, ולא הצלחתי להבין ממה היא נובעת?
ב. כיוון שבעברי אין לנד רובר כלל, אלא יותר טנדרים יפנים 4x4, מונטרו שנת 88 בנזין, וכמה סמוראים וג'ימינים של חברים, אני לא ממש יודע מהן נקודות התורפה, ועל מה צריך לתת את הדעת כשהולכים לבחון מועמד. יש איזה שירשור שמרכז את המידע הזה?
ג. יתכן וזו חוצפה לבקש, אבל יש אפשרות אולי להיצטרף למישהו עם כזה דיסקו לאיזו שבת על מנת להכיר את הרכב קצת יותר, להרגיש איך אמור להרגיש הרכב כשהוא במצב טוב?
אשמח לקבל כל לינק למידע חיוני למתחיל, החל מצריכת דלק, דרך מדריכים להורדה, איפה קונים חלקים, מוסכים מומלצים. אני מבטיח לנסות ולרכז את כל המידע הזה למדריך אחד מסודר למען הדורות הבאים.

תודה,

חורש

ליאור מ
24-05-10, 01:03
שלום ידידי

ברוך הבא

תראה, דיסקו זה רכב עם הרבה אמוציות, יש כאלה שאוהבים, יש כאלה ששונאים.
אין תשובת בית ספר אחת נכונה. לדעתי קצת אצה לך הדרך ודילגת על חיפוש מעמיק...

בקצרה: דיסקו Td5 יכול להיות אחלה של רכב, ויכול גם לא. זה תלוי בציפיות ובצרכים, וכמובן בתחזוקה של הרכב המסוים.
לי יש דיסקו כזה ידני, שנת 2001. נוסע טוב, עובר יפה מאד, אך זקוק להרבה תחזוקה ויש לא מעט הוצאות (והידני יותר אמין ויותר זול מהאוטומטי).
צריכת דלק 1:10
טנק דלק של 96 ליטר נותן טווח נסיעה מכובד.
יש המון אפשרויות לשיפורים.
לא זוכר לגבי ההבדל בין הדגמים, לדעתי תעדיף רכב שמור ומטופל עם מעט ק"מ אפילו אם הוא משנתון נמוך בשנה.
אני אוהב את שלי, אבל אתה יודע, אין אחד בפורום שלא מת על הרכב שלו...
אם התקציב מאפשר לך טויוטה פרדו, רכב מעולה, יותר אמין, פחות מרגש.

דידין
24-05-10, 07:04
כאחד שהיה לו כמה שנים טובות td5
נקודות התורפה הן:
1חופש בצלבים
2חופש בדיפרנציאל האחורי
3חופש בטרנספר
תן תשומת לב מיוחדת ל3 מרכיבים אלה
בנוסף בדוק היטב את המנוע (אולי עבר התחממות יתר) אפשר לראות זאת עפ"י סימני נוזל הקירור בתא המנוע.(תא מנוע שטוף, בא להסתיר פגמים!)
קח בחשבון שברכב מעל 7 שנים רוב חלקי הפלסטיק/גומי המהווים מרכיב בתפעול המכני (לא רק כריפוד/עיצוב) מתייבשים וכתוצאה מכך נגרמות הוצאות דוגמא:מנגנוני פתיחת דלתות או צנרת מנוע .
אם יש באפשרותך, בדוק את עובי צלחות הבלימה- אינדקציה טובה על מה שעבר הרכב !

ברר עם יש לרכב נעילת דיפרנציאל מרכזי, אם לא ,יש להרכיב (עלות נוספת).
בדוק סמני חלודה בגג , ביחוד בחבור עם הגוף (שעשוי אלומיניום)

שיהיה בהצלחה

Nirho
24-05-10, 13:47
כאחד שהיה לו כמה שנים טובות td5
נקודות התורפה הן:
1חופש בצלבים
2חופש בדיפרנציאל האחורי
3חופש בטרנספר
תן תשומת לב מיוחדת ל3 מרכיבים אלה
בנוסף בדוק היטב את המנוע (אולי עבר התחממות יתר) אפשר לראות זאת עפ"י סימני נוזל הקירור בתא המנוע.(תא מנוע שטוף, בא להסתיר פגמים!)
קח בחשבון שברכב מעל 7 שנים רוב חלקי הפלסטיק/גומי המהווים מרכיב בתפעול המכני (לא רק כריפוד/עיצוב) מתייבשים וכתוצאה מכך נגרמות הוצאות דוגמא:מנגנוני פתיחת דלתות או צנרת מנוע .
אם יש באפשרותך, בדוק את עובי צלחות הבלימה- אינדקציה טובה על מה שעבר הרכב !

ברר עם יש לרכב נעילת דיפרנציאל מרכזי, אם לא ,יש להרכיב (עלות נוספת).
בדוק סמני חלודה בגג , ביחוד בחבור עם הגוף (שעשוי אלומיניום)

שיהיה בהצלחה

לגבי השלושה הראשונים, איך אני יכול לבדוק אותם? זה משהו שניתן לשלוח יד ולהרגיש? או שצריך לפתוח חלקים על ליפט?

לגבי התישנות של הרכב, אני ער לנושא ומודא לזה שיש בלאי.
עוד מספר שאלות ברשותכם:
1. מכת הגניבות שאני קורא עליה בפורום מתרכזת רק בדיפנדרים, או שגם דיסקואים סובלים?
2. מישהו בכל זאת יודע אם יש הבדל מהותי בין השנתונים 2003-2004 לאלו הישנים יותר?
3. ראיתי שבחלק ממודעות המכירה יש נעילת דיפרנציאל אחורי ובחלק אין. האם זה משהו שקיים בכל הדגמים כמו בפראדו ופאג'רו?

שוב תודה

landrover
24-05-10, 23:51
1. מכת הגניבות שאני קורא עליה בפורום מתרכזת רק בדיפנדרים, או שגם דיסקואים סובלים?

רק דיפנדרים ...

2. מישהו בכל זאת יודע אם יש הבדל מהותי בין השנתונים 2003-2004 לאלו הישנים יותר?

בישנים יותר יש את הנעילה המרכזית , רק המנגנון לא מחובר,
בחדשים (לא זוכר מאיזה שנה) אין גם את הנעילה עצמה - בעיה.

3. ראיתי שבחלק ממודעות המכירה יש נעילת דיפרנציאל אחורי ובחלק אין. האם זה משהו שקיים בכל הדגמים כמו בפראדו ופאגרו

נעילה אחורית זה לא משהו שמגיע עם הרכב , תלוי עם הבעלים התקין לו או לא.

Nirho
26-05-10, 09:12
על התשובות, נותרו לי עוד מספר פערים:
1. החל מאיזה שנתון אין נעילה מרכזית?
2. ההבדלים בין 2003-2004 מסתכמים בקוסמטיקה? (ואולי הנעילה המרכזית?) אין הבדלי מנוע, גיר, מתלים וכו?
3. רוב הלינקים בשירשור הספרות שבורים, מישהו יכול להפנות אותי לספרות רלוונטית - ספרי רכב, מדרכי תחזוקת רכב, פרוספקטים וכו'?
4. לגבי שלושת הבעיות שצריך לבדוק בקנייה:

1חופש בצלבים
2חופש בדיפרנציאל האחורי
3חופש בטרנספר
איך אני יכול לבדוק אותן? זה משהו שניתן לשלוח יד ולהרגיש? או שצריך לפתוח חלקים על ליפט?
5. יש מישהו שאפשר להצטרף אליו איזה שבת שיסביר עוד על הרכב, ואולי נעשה סיבוב?

שוב תודה,

ניר

דידין
26-05-10, 11:14
עד שנת 1999 הדיסקברי דיזל מנוע tdi (הדגם הגיע עם נעילת דיפרנציאל מרכזי קומפלט )--דור ראשון
בין 1999 עד 2004 הוחלף המנוע לדגם td5 (במרכב עצמו שינויים מינוריים) נשאר המנגנון של נעילה מרכזית (בתוך הדיפרנציאל המרכזי) אולם יש להרכיב את מנגנון ההפעלה עצמה מתא הנהג (מכני או חשמלי)--דור שני מנגנון חשמלי עלותו כ 2000 שקל ומעלה (תלוי בכושר המיקוח)
מ2005 עד 2009 דור שלישי (שינוי מנוע/מרכב טוטאלי)
2009-- דור רביעי

לגבי החופשים במערכת ההנעה (גיר ,טרנספר,דיפרנציאלים) רצוי ע"י מכונאי מומחה ואמין- נעשה עי הרמת הרכב על ליפט.

נעילת דיפרנציאל מרכזי , הינה מרכיב חשוב ביותר לנושא העבירות.
נעילת דיפרנציאל אחורי= תוספת "לעבירות" או פינוק (שכל אחד יבחר לעצמו)

דידין
26-05-10, 11:33
לוטה אתר ויקי (באנגלית) שיוכל לענות על הרבה שאלות שלך (ומה שלא פירטתי בתשובה הקודמת).

http://en.wikipedia.org/wiki/Land_Rover_Discovery

כדאי לקרוא גם את ההפניות.

good luck

Nirho
01-06-10, 07:01
סיכום של עוד קצת מידע שקיבלתי מחברי הפורום:
1. אתר מצויין לרכבים האלה http://discovery2.co.uk
2. ארבעה חלקים נוספים שכדאי לבדוק בקנייה:

א. צמות החשמל פנימית וחיצונית
ב. מודולטור של ה ABS - סדרות SRB 100-101-102 מועדות לפורענות
החל מSRB 505 - המצב טוב יותר (חלק של 20000 ש"ח)
ג. בקיר אש בצד של מיכל הסולר לבדוק אם הוסת סולר מזיע (בד"כ מעל 100000 ק"מ)
ד. עודפים של המזגן נוטים לנזול על בורר ההילוכים, לבדוק את מצבו.

זה נכתב למען הדורות הבאים ולמען הסדר שלי, אז אם יש כאן טעויות אנא עדכנו אותי ואתקן.

תודה לguys84 ולGershon

Gershon
01-06-10, 08:58
new spare parts-OTO MINI,JEKI-054-4871666
GARAGES:

YANKELE
057-2209996

ELI SHAHAR
057-7336438

ALON
050-5639120

MONI