PDA

צפייה בגרסה מלאה : היי ליפט מתקשה לרדת

יוסי56
29-05-10, 14:38
אהלן
השגתי מחבר הייליפט (לא מקורי)
הוא מרים את הרכב יפה אבל כאשר אני משלב את הניצרה למצב הורדה הוא לא מוריד את הרכב על ידי נענוע ידית התפעול למעלה למטה...אני צריך להגיע עם הידית הזאת לאיזושהי נקודה ששני הפיצים יוצאים מהמסילה ואז ההיליפט מחליק על המסילה..לפעמים זה לוקח קצת זמן עד שזה מחליק על המסילה כי יש לחץ מהמשקל של הרכב על המנגנון..
האם ככה זה אמור להיות?ההורדה על ידי שחרור הפינים מחורי המסילות וצניחת המנגנון ?

תודה

omri_t
29-05-10, 15:29
לא תקין! ממש לא!

בהייליפט הרגיל, מצמידים את המנוף אל המסילה, מזיזים את הבורר עליה\ירידה
ואז מעלים ומורידים את המנוף ולאט-לאט יורד הרכב.

אם אין משקל על הג'ק אז הירידה באמת במכה.

על-פניו לא תקין ולא ביטחותי בעליל!!

רק הייליפט מקורי כבר אמרנו?!

ד ו ר ו ן
29-05-10, 21:13
זה נשמע כמו התנהגות של הייליפט תפוס מחלודה או ג'יפה.

תנקה טוב, תשמן עם שמן דק ותפעיל אותו כמה פעמים ולא מתחת לרכב אלא בצורה שלא תגרום לתקלת בטיחות אם הוא יעשה בעיות בתפעול.

גם אם שימנת בעבר, יש סיכוי שהמנגנון ספח אבק\חול ונוצרה ג'יפה שתוקעת את המנגנון.

תוופעה מוכרת ונפוצה, כמה שתשמור עליו זה קורה מידי פעם.

tomer s
30-05-10, 13:49
שים לב טוב ומקרוב לכל הפינים והקפיצים,
מה ששחוק ומשופשף (איבד צורה מקורית עגול נהיה אובלי) במנגנון
זה גורם לתופעה הנ"ל.
(מנסיון בפארם ליפט)

ש01
30-05-10, 13:59
זה נשמע כמו התנהגות של הייליפט תפוס מחלודה או ג'יפה.

תנקה טוב, תשמן עם שמן דק ותפעיל אותו כמה פעמים ולא מתחת לרכב אלא בצורה שלא תגרום לתקלת בטיחות אם הוא יעשה בעיות בתפעול.

גם אם שימנת בעבר, יש סיכוי שהמנגנון ספח אבק\חול ונוצרה ג'יפה שתוקעת את המנגנון.

תוופעה מוכרת ונפוצה, כמה שתשמור עליו זה קורה מידי פעם.

או,
הי ליפט חדש?
קצת WD על הפינים יעשה את העבודה...

יוסי56
30-05-10, 18:52
תודה רבה אנסה לשמן
שאלה על יעילותו של ההי ליפט
במידה והגלגל שקוע חצי ואין לי מדרגות צד..אני מתחיל להרים מהפגוש האחורי ועד שכל המהלך מתלה נגמר רק אז ההי ליפט ירים את הגלגל מהחול אבל באותו זמן כבר נגמר להיליפט המהלך כך שלא עשיתי כלום...זה סיטואציה שיכולה לקרות..

סופת המדבר
30-05-10, 20:20
אם אני לא טועה יש אפשרות לקנות או לקמבן חלק שנתפס על ה'היי ליפט'
ואתה מחבר אותו ישר לגלגל ומרים ישר את הגלגל

omri_t
30-05-10, 20:23
אם אני לא טועה יש אפשרות לקנות או לקמבן חלק שנתפס על ה'היי ליפט'
ואתה מחבר אותו ישר לגלגל ומרים ישר את הגלגל

ליפט-מייט \ דובון ושות'

whisky
31-05-10, 09:27
תשמע,

הואיל והנושא כוסה בהרחבה בכמה מאמרים במיוחד פרי עטם של חברי האתר אני ממליץ לך לקרוא את המאמר הזה. (http://www.jeepolog.com/358.html)

לגבי הדובון, תקרא את זה (http://www.4x4.co.il/articles/article.aspx?pCat=ARTICLES&catID=240&articleId=2570). זה כבר מזמן לא חדש, אבל יכול לתת לך כיוון של מה אתה צריך.

ועם קצת גאווה עצמית אני מרשה לעצמי להפנות אותך גם לזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=39542), יש שם המון הפניות לנושאים שקשורים לחילוץ.

אני בטוח שאחרי זה יהיו לך עוד שאלות, וגם שתוכל להעשיר אותנו בידע שתצבור עם הזמן.

בהצלחה,

חילוץ נעים.

שיהיה בהצלחה.

whisky
31-05-10, 09:35
תודה רבה אנסה לשמן
שאלה על יעילותו של ההי ליפט
במידה והגלגל שקוע חצי ואין לי מדרגות צד..אני מתחיל להרים מהפגוש האחורי ועד שכל המהלך מתלה נגמר רק אז ההי ליפט ירים את הגלגל מהחול אבל באותו זמן כבר נגמר להיליפט המהלך כך שלא עשיתי כלום...זה סיטואציה שיכולה לקרות..

לגבי השאלה הספציפית שלך, כן זה יכול לקרות, באמת האמצעי שיכול לעזור לך הוא הדובון, או תאום שלו. אבל למרות זאת, זה באמת קורה אבל אתה צריך שתהיה לך פתיחה מאוד יפה של מהלך המתלה בשביל שזה יקרה או רכב מאוד גבוה.

בעקרון אפשר להתחמק מזה בדרך אחרת, אחרי שגבהת את המרכב שים מתחתיו בוקים, סלעים או משהו אחר שיאפשר להם להחזיק את המרכב, תמצא הגבהה להיילפיט שתהיה מספיק שטוחה ומספיק יציבה ותתחיל מחדש בהרמת הרכב.

אני כתבתי את הפיסקה האחרונה עם המון התלבטות, זו סיטואציה מאוד לא רצויה, אתה מעלה את מרכז הכובד הרבה מעל מה שצריך להיות ויוצר מצב מאוד לא בטיחותי, הי ליפט במקור הוא לא בטיחותי וצריך להפעיל אותו עם המון תשומת לב. הפעם היחידה שעשיתי דבר כזה הייתה כשהתיישבתי על צינור של מקורות באמצע הגחון בדיוק, עיגנו את הרכב עצמו עם רצועות מתיחה (לא גרירה) לשני רכבים כדי שלא יפול עלינו בזמן שמרימים אותו, המצב הוא מאוד לא יציב ומאוד לא מומלץ. אז כך את מה שכתבתי בחשבון!!!

whisky

Saar
31-05-10, 16:24
גם אצלי יש בעיה כזו,
ביררתי אם יש קיט שיפוץ, התשובה היא שאין.

סער.

Pilon
31-05-10, 18:26
גם אצלי יש בעיה כזו,
ביררתי אם יש קיט שיפוץ, התשובה היא שאין.

סער.

דווקא יש

http://www.e-shetach.co.il/pl_product~hifixkit~9~63.htm

יוסי56
31-05-10, 18:27
תודה לכולם!
הקיט שיפוץ הוא למקורי לא יודע אם יתאים לחברות המקבילות
עוד לא יצא לי להתעסק עם זה..אעדכן

ד ו ר ו ן
31-05-10, 23:39
בעקרון אפשר להתחמק מזה בדרך אחרת, אחרי שגבהת את המרכב שים מתחתיו בוקים, סלעים או משהו אחר שיאפשר להם להחזיק את המרכב, תמצא הגבהה להיילפיט שתהיה מספיק שטוחה ומספיק יציבה ותתחיל מחדש בהרמת הרכב.
whisky
לדעתי זה מאד מסוכן, הייליפט גם ככה יודע להיות מאנייק רציני, גם על קרקע ישרה/יציבה.
להגביה את הבסיס בלי שהוא יהיה מחובר בצורה קשיחה (ברגים) אל ההייליפט מזמין צרות.

whisky
01-06-10, 09:10
לדעתי זה מאד מסוכן, הייליפט גם ככה יודע להיות מאנייק רציני, גם על קרקע ישרה/יציבה.
להגביה את הבסיס בלי שהוא יהיה מחובר בצורה קשיחה (ברגים) אל ההייליפט מזמין צרות.

אני מסכים איתך ב100% וגם ציינתי את זה בפסקה שלמה, אם זה לא היה ברור אני חוזר ומדגיש, זוהי עבודה מאוד, מאוד מסוכנת, יש להימנע ממנה בכל מצב, ואם כבר עושים אותה לקחת כל מקדם בטיחות אפשרי. לא מומלץ על ידי

Saar
01-06-10, 09:30
קשה לי להאמין שהקיט המקורי יתאים לחיקוי
ובכל מקרה, המחיר של קיט השיפוץ (לא ראיתי מהם דמי המשלוח) לא רחוק ממחיר חיקוי חדש...

סער.

omri_t
01-06-10, 15:00
ובכל מקרה, המחיר של קיט השיפוץ (לא ראיתי מהם דמי המשלוח) לא רחוק ממחיר חיקוי חדש...

סער.

אגב, יש בארץ, כ 130 ש"ח.
וזו עוד סיבה לקנות מקורי....

-->