PDA

צפייה בגרסה מלאה : תופעה מוזרה בדוושת הקלאץ

asella
29-05-10, 16:11
מדובר בדיפנדר 110 שת 96 TDI300.
מדי פעם דוושת הקלאץ נשארת דבוקה לתחתית, ומספר פעמים אפילו הרגשתי כאילו הדוושה "נשאבת" למטה.
מישהו נתקל בתופעה דומה ? האם מדובר במשאבה ? המצמד עצמו או לחילופין סתם לקפיץ המחזיר כבר אין כח ?

אשמח לעיצות.

תודה.

אלון.

idanw
29-05-10, 16:23
בדוק גובה נוזל הקלאץ.
סביר להניח שהמשאבה העליונה החזירה נשמתה...

torchak
29-05-10, 18:16
בתור אחד שפירק כבר כל חלק אפשרי במשאבות קלאץ' האלה מחזק את הדברים של עידן.
קודם כל תבדוק את גובה הנוזל. סביר להניח שתמצא שחסר שמן, משמע - נזילה.
תרים מכסה מנוע (אגב, בטיפול במשאבה עליונה מאוד מקל להוציא את המכסה מנוע הצידה), תפתח את ששת הברגים שסוגרים על משאבת הקלאץ' ותראה אם אתה מזהה שם נזילה. באותה מידה אתה יכול להכניס את היד מעל דוושת הקלאץ' (מתוך הרכב) ולראות אם אתה מאתר את הנזילה. אם זה נוזל משם סיכוי טוב שתמצא שרידים בתוך הרכב, על השטיח או על דוושת הקלאץ'.
אם אתה לא רואה שם כלום תסתכל מתחת לרכב. בחלק שבין הגיר למנוע יש חור של בורג. אם המשאבה התחתונה נוזלת, השמן יצא משם.
אם אתה צריך עזרה או שאלות, אתה מוזמן.

נועם.

asella
29-05-10, 21:40
תודה על התגובה המהירה.
אני לא ליד הרכב כרגע, ולא יכול לבדוק נזילות, אבל לפני כל נסיעה אני בודק גובה נוזל ולא היה חסר גם בנסיעות האחרונות בהם הורגשה התופעה. היתכן שזה משהו אחר ? אויר במערכת ?
בהנחה ואכן חיי המשאבה העליונה קצו - מה השלב הבא ? אפשר לפרק ולשפץ לבד ? חדש ?

אלון.

torchak
29-05-10, 21:53
הדוושה נשארת שקועה לא בגלל שחסר שמן אלא בגלל שיש כשל במשאבה.
המשאבה עובדת כמו מזרק. אם הגומיה הפנימית עשתה את שלה או לחליפין משהו פגע בדפנות הצילינדר, אתה לוחץ על הדוושה אבל בעצם לא נוצר לחץ אלא השמן הולך מצד לצד של הבוכנה. הנזילה החוצה, לא תיהיה מסיבית.
אם אני מבין נכון, אתה לוחץ על הקלאץ' ולמעשה אין הפרדה. אם אתה "מפמפם" את הדוושה ואז יש הפרדה, זה כפי הנראה בעיה במשאבה, שיכולה לקרות גם אם יש שמן במיכל.
יש לזה קיט שיפוץ, לכל אחת מהן (העליונה והתחתונה) וזה לא סיפור מסובך בכלל לשפץ לבד. מניסיון, שיפוץ של המשאבה (העליונה לפחות), מחזיק פחות או יותר שנה. אם זה מספיק לך לבנתיים, אתה יכול בעלות נמוכה מאוד לשפץ לבד.
יש כמובן אפשרות לרכוש משאבות כאלה, לא זוכר סכום מדויק אבל מדובר על כמה מאות שקלים.

נועם.

-->