PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול בגיפוזה

nir&mg
05-06-10, 15:48
שלום לכולם,

רציתי לחלוק את חויית הטיולון מהבוקר .. וכמובן לבקש קצת עצות :)

הבוקר חנכנו את ה RAV 2003 החדש שלנו בטיולון שבת. חיפשנו משהו קצר וקרוב ומצאנו את עצמנו נוסעים להר חורשן ע"פ מסלול "שמורת הר חורשן" במדריך מפה "מסלולים לרכב שטח". כמובן שמסלול זה מדורג בדרגת קושי קלה ומסווג לכל רכב שטח :mad:

אם הכניסה לשטח לקח לי כחמש דקות למצוא את עצמי אם שני גלגלים נגדיים מפרפרים באוויר. בקיא בתאוריה מיד זיהיתי שאני במצב הזה ... נו הצלבה ולו רק היתה לי איזו נעילה .. לאחר כמה נסיונות לבסוף הצליחה גישה שונה וצלחנו את העליה. בנתיים חלף אותנו איזה היילקס שהשתמש בגישת "כך תעבור שהרכב לא שלך" או מה שאתם קוראים הרבה הרבה תנופה :)

בקיצור, צלחנו את הטיול מאושרים ללא נזקים אך אם הרגשה של כמעט תקלה..

אליכם המומחים:
1. איפה ניתן למצוא מסלולים שבאמת מתאימים לרמת הרכב ורמת הנהיגה ???
2. איפה ניתן לצבור נסיון והכשרה ?

תודה,
ניר

טלסקופ
05-06-10, 16:11
שלום לכולם,

ר

ניר - קודם כל תתחדש.

מסלולים מתאימים ניתן למצוא בסדרת ספרי "חפוז בשטח" של האורים ותומים אבירם ברקאי.
אבירם ברקאי מעביר גם סדנאות נהיגה.
אישית, אני חושב שתנסה קצת לצבור נסיון בכוחות עצמך ורק אחר"כ נסה להצטרף לסדנה. הדרך הכי טובה לצבור נסיון - למצוא חבר עם רכב בקטגוריה דומה ופשוט לטייל.

שיהיה בכיף,
יובי

yoni_0000
05-06-10, 16:12
שלום לכולם,

רציתי לחלוק את חויית הטיולון מהבוקר .. וכמובן לבקש קצת עצות :)

הבוקר חנכנו את ה RAV 2003 החדש שלנו בטיולון שבת. חיפשנו משהו קצר וקרוב ומצאנו את עצמנו נוסעים להר חורשן ע"פ מסלול "שמורת הר חורשן" במדריך מפה "מסלולים לרכב שטח". כמובן שמסלול זה מדורג בדרגת קושי קלה ומסווג לכל רכב שטח :mad:

אם הכניסה לשטח לקח לי כחמש דקות למצוא את עצמי אם שני גלגלים נגדיים מפרפרים באוויר. בקיא בתאוריה מיד זיהיתי שאני במצב הזה ... נו הצלבה ולו רק היתה לי איזו נעילה .. לאחר כמה נסיונות לבסוף הצליחה גישה שונה וצלחנו את העליה. בנתיים חלף אותנו איזה היילקס שהשתמש בגישת "כך תעבור שהרכב לא שלך" או מה שאתם קוראים הרבה הרבה תנופה :)

בקיצור, צלחנו את הטיול מאושרים ללא נזקים אך אם הרגשה של כמעט תקלה..

אליכם המומחים:

תודה,
ניר

ממליץ בעיקר על הספרים של אבירם ברקאי ויואב קווה. מסלולים מפורטים בקשר לרמת קושי ואיזה רכב ואיזה נהג... ספרים של הוצאות מפה חובבניים מדי ולא מפורטים מספיק לטעמי..
גם פה בג'יפולוג יש מסלולים מפורטים עם רמת קושי ואיזה רכב יכול.
נסיון אתה צובר בשטח.. והוא בא עם, הנסיון... ככל שתבלה יותר זמן בשטח תצבור יותר נסיון, מן הסתם.
הכשרה לעומת זאת תוכל לרכוש במקומות כמו אתר השטח הישראלי, המרכז הישראלי לסיור, ואבירם ברקאי, שאם אני זוכר נכון יש לו גם קורס מיוחד לג'יפונים.

תעשה טובה לך ולבני משפחתך ואל תעשה טובה למוסך... ותחליף לרכב קצת יותר רציני...

טלסקופ
05-06-10, 16:48
ממליץ בעיקר על הספרים של אבירם ברקאי ויואב קווה. מסלולים מפורטים בקשר לרמת קושי ואיזה רכב ואיזה נהג... ספרים של הוצאות מפה חובבניים מדי ולא מפורטים מספיק לטעמי..
גם פה בג'יפולוג יש מסלולים מפורטים עם רמת קושי ואיזה רכב יכול.
נסיון אתה צובר בשטח.. והוא בא עם, הנסיון... ככל שתבלה יותר זמן בשטח תצבור יותר נסיון, מן הסתם.
הכשרה לעומת זאת תוכל לרכוש במקומות כמו אתר השטח הישראלי, המרכז הישראלי לסיור, ואבירם ברקאי, שאם אני זוכר נכון יש לו גם קורס מיוחד לג'יפונים.

תעשה טובה לך ולבני משפחתך ואל תעשה טובה למוסך... ותחליף לרכב קצת יותר רציני...

לא מקורי!
:-)

omri_t
05-06-10, 16:54
ספרים זה אחלה...

פתח את האתר של עמוד ענן, תוכל למצוא רעיונות. (ובחינם!)

בעיקרון, לאור מה שאתה כותב, תתחיל בדרכי עפר ולאט לאט תתקדם.
אחוז משמעותי בנושא הוא הנהג והנסיון.
ולכן אל תתבאס על ההצלבה שנכנסת אליה- כנראה שבעתיד תעבור משכולים מהותיים בהרבה עם אותו הרכב.

בהצלחה!

yoni_0000
05-06-10, 19:23
לא מקורי!
:-)

חח.. זה היה עניין של שניות שהגבת לפני!

nir&mg
05-06-10, 22:20
תודה על העצות.
הספר של מפה שאיתו טיילתי נכתב ע"י יואב קווה.. כפי שהמצלתם. למעשה ההנחיה בספר היתה טובה מאוד. כנראה שהרבה מיים בחורף האחרון יצרו את הכוליס הבעייתי.. בס"כ הספרים מעודכנים עד כדי..

לגבי הרכב, בתור הרכב שצריך לקחת ברוב הזמן את האישה לסופר .. ובתקציב ובמגבלות הילד שבדרך אני עדיין חושב שעשינו בחירה טובה. אין לי שום שאיפות לעבור איתו שטח טכני ובטח שלא לפרנס את המוסך. אני מודע היטב למגבלות הכלי ומכאן "גיפוזה" שם החיבה. פעם שאני אהיה עשיר (אחרי המכה) אני אוכל לקנות איזה איזה דיסקו\לנד קרוזר או פזארו דנד"ש שיעמוד טוב טוב יותר במשימה :)

ממש לא התבאסתי מהצלבה .. אם כבר אז מהמחשבה שאולי הסתבכתי מעל הראש והכיס יחטוף מכה. בסוף הכל נגמר בצורה טובה.

נפגש בסיבוב,
ניר

גיא
06-06-10, 00:09
חפש לך את הספר של נילי גרייצר על טיולים, זה ספר מתחילים טוב אם כי טיפה ישן ויש מצב שחלק מהמקומות השתנו בנתיים.

או תצטרף למישהו שמכיר ושולט במצב ויוצא לטיול של מנוחה מרובה וללא אנדרנלין ... ( היינו היום גם בחורשן עם הסובארו ככה שאני מניח רמת העבירות היתה דומה - למשל .. )

klam
06-06-10, 07:30
תודה על העצות.
הספר של מפה שאיתו טיילתי נכתב ע"י יואב קווה.. כפי שהמצלתם. למעשה ההנחיה בספר היתה טובה מאוד. כנראה שהרבה מיים בחורף האחרון יצרו את הכוליס הבעייתי.. בס"כ הספרים מעודכנים עד כדי..

לגבי הרכב, בתור הרכב שצריך לקחת ברוב הזמן את האישה לסופר .. ובתקציב ובמגבלות הילד שבדרך אני עדיין חושב שעשינו בחירה טובה. אין לי שום שאיפות לעבור איתו שטח טכני ובטח שלא לפרנס את המוסך. אני מודע היטב למגבלות הכלי ומכאן "גיפוזה" שם החיבה. פעם שאני אהיה עשיר (אחרי המכה) אני אוכל לקנות איזה איזה דיסקו\לנד קרוזר או פזארו דנד"ש שיעמוד טוב טוב יותר במשימה :)

ממש לא התבאסתי מהצלבה .. אם כבר אז מהמחשבה שאולי הסתבכתי מעל הראש והכיס יחטוף מכה. בסוף הכל נגמר בצורה טובה.

נפגש בסיבוב,
ניר
חחהה, אחרי המכה, כשתקנה דנדש "שיעמוד במשימה", סביר להניח שתעמוד כל שישי ותבריק אותו בחנייה. אוטו דנדש אינו מיועד לשטח..

nir&mg
06-06-10, 08:17
חחהה, אחרי המכה, כשתקנה דנדש "שיעמוד במשימה", סביר להניח שתעמוד כל שישי ותבריק אותו בחנייה. אוטו דנדש אינו מיועד לשטח..

LOL אני עוד לא פגשתי את מי שהתעשר ומנקה את האוטו בעצמו הבחנייה..

klam
06-06-10, 08:29
LOL אני עוד לא פגשתי את מי שהתעשר ומנקה את האוטו בעצמו הבחנייה..
צודק - אבל הרי לא מדובר כאן על התעשרות באמת ("ג'יפוזה", "מכה") - מקסימום דירה בראשל"צ, מאזדה מליסינג וסנטה-פה לאישה...:D

דרור ברלי
06-06-10, 10:06
חפש לך את הספר של נילי גרייצר על טיולים, זה ספר מתחילים טוב אם כי טיפה ישן ויש מצב שחלק מהמקומות השתנו בנתיים.

זה ספר מצוין אבל הוא עתיק. תחילת שנות ה-90.....
אורך חיי ספרי טיולים הוא די מוגבל, בלשון המעטה. כשאני כתבתי מסלולי טיול, חלקם הפכו לא רלוונטים אפילו לאחר שנה וקצת... ואנ ימדבר מנסיון, אחרי שקיבלתי שיחות טלפון מאנשים שטרחו ויצאו וטיילו. פה נסלל כביש, שם מוקם בסיס צבאי, פה נסגרים שבילים על ידי רשט"ג או קצא"א או צה"ל.... מחצבה צצה פתאום, שטפונות משנים תוואי או דרגת עבירות, בקיצור - ספר ישן מכניס אותך לסרט של חוסר ודאות - האם השביל עדיין קיים בכלל? האם הוא פתוח? האם הוא עביר פחות/יותר? קושיות בניווט והתמצאות?
מסלול מספר ישן יכול להוות מקסימום רעיון כללי למסלול טיול, שב-90% יהווה רק בסיס לשינויים והתאמות בזמן אמת. מוטב לצאת עם מכשיר ניווט, חובה מפה רלוונטית ככל שניתן, לא יזיקו מעט נסיון וחוש התמצאות לא קטן. בסך הכל לא סוף העולם, יכול להיות שתהנה אפילו יותר מהאתגר.

לטעמי לפחו תבהתחלה מוטב להתמקד בספר חדש ועדכני ככל האפשר - "חפוז בשטח" של אבירם ברקאי הוא מעולה למתחילים ויש בו מסלולים רבים שמתאימים לג'יפון רך.

-->