PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה אפשר לעשות ב-4 שעות פנויות על הרכב

carls-jr
05-06-10, 19:01
מדובר על מגנום 2003
ועל סט פנסי-hella micro FF

dadi
06-06-10, 00:18
עבודה יפה
אבל האם זה שווה לך את הדוחות ?

danipc
06-06-10, 01:35
עבודה יפה
אבל האם זה שווה לך את הדוחות ?

ברגע שהפנסים מכוסים ויש להם מפסק נפרד מאורות הרכב, הרכב גם יעבור טסט עם התאורה הזאת, ואף שוטר לא יכול לתת דוחות על זה

bizon
06-06-10, 04:35
גם אני חששתי ואין עם זה שום בעיה וזה אחרי שעצרו אותי בדקו ושלחו אותי לדרכי עבודה יפה אגב :)

מור

carls-jr
06-06-10, 17:21
גם אני חששתי ואין עם זה שום בעיה וזה אחרי שעצרו אותי בדקו ושלחו אותי לדרכי עבודה יפה אגב :)

מור

כולי תיקווה שגם לי לא תהיה בעיה עם הכחולים,יותר מטריד אותי המחשבה על השודדים שינסו לפרק לי את זה.ימים יגידו

תודה:grin:

יוסי56
06-06-10, 17:45
נראה טוב
מאיפה השגת את המנורות ?מה מחירן

eysham
06-06-10, 20:52
רק מה הקטע? מתי משתמשים בהם?
על הכביש - אסור
בשטח - זה מפריע לקרוא את התוואי

אולי בחוף הים... אהה... גם זה אסור...

איל

carls-jr
06-06-10, 22:41
רק מה הקטע? מתי משתמשים בהם?
על הכביש - אסור
בשטח - זה מפריע לקרוא את התוואי

אולי בחוף הים... אהה... גם זה אסור...

איל

שמע לא רוצה לזלזל אבל נראה לי שפשוט אין לך מספיק ניסיון בשטח:grin:
אני חקלאי עובד בשטחים פתוחים,כאשר אתה נוסע בלילה בשטח פתוח אין דבר טוב מזה

בחוף הים אני לא נוסע

קישור לפנסים למי שרצה

http://www.amazon.com/Hella-007133821-Micro-Clear-Halogen/dp/B002MOEDDW/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=automotive&qid=1275853252&sr=8-2-spell

eysham
07-06-10, 00:15
אולי... (רגע... שטח זה זה עם החול והאבק, או שהתבלבלתי...?? :-P)

תעשה ניסוי

קח פנס חזק, לך למידבר בחושך

תחזיק אותו מאיר קדימה, פעם מעל הראש ופעם חצי מטר ומטה מהריצפה.
תראה מתי קל לך יותר להבחין בתעלות, בורות, חריצים ושאר שוברי מכלולים.
דווקא בגלל שיש יותר צל, יותר קל לך לראות אותם, למרות שזה על חשבון "שטח מואר". מלמעלה הם פשוט "נעלמים"
אני לא יודע כמה יצא לך ללכת ברגל אחרי גששים בצבא, אבל הם לימדו אותי דבר או שניים בנושא...

לעומת זאת, אם אתה רוצה תאורה שוטפת (flood light) למסיבה, או להחליף פנצ'ר, הגג בהחלט עדיף. גם לאיצטדיון בלומפילד.

אולי גם לחרוש שדה עם טרקטור בשורות, לא ניסיתי...

ובנימה אישית, אני בכלל מעדיף לנסוע ככל האפשר בשטח עם אורות חניה בלבד ולהתרגל לחושך.

איל

bizon
07-06-10, 02:49
שמע אפשר לכוון אותם ואותי הם הצילו בצפון מה גם שבחניית לילה הם נותנים יופי של תאורה בזמן ההקמה אחרי יש מדורה וזה יותר כיף בהחלט דבר שימושי אמנם לא ביום יום אבל מה שבטוח אחלה פוזה לרכב :)

carls-jr
07-06-10, 08:45

תעשה ניסוי

דווקא בגלל שיש יותר צל, יותר קל לך לראות אותם, למרות שזה על חשבון "שטח מואר". מלמעלה הם פשוט "נעלמים"
אני לא יודע כמה יצא לך ללכת ברגל אחרי גששים בצבא, אבל הם לימדו אותי דבר או שניים בנושא...

לעומת זאת, אם אתה רוצה תאורה שוטפת (flood light) למסיבה, או להחליף פנצ'ר, הגג בהחלט עדיף. גם לאיצטדיון בלומפילד.

ובנימה אישית, אני בכלל מעדיף לנסוע ככל האפשר בשטח עם אורות חניה בלבד ולהתרגל לחושך.

איל

שמע אתה טועה ומטעה,הפנסים נותנים אור מעולה לטווח ארוך ולצדי הדרך מה שפנסים רגילים לא מסוגלים לתת
עם טרקטור לא חורשים בשורות,חורשים באלכסון

כנראה שגם בבאחה מתקינים פנסים על הגג בשביל להחליף גלגל או סתם למסיבה

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=10797

yscheiner
11-06-10, 13:45
שתי נקודות למחשבה:
1. גם אצלי מותקנים 6 פנסים במיקום זהה, וגם אצלי היו שלושה מתגים.
מתג אחד - ממסר אחד - וכל הפנסים נדלקים יחד (מי שמקפיד יכול לשים שלושה ממסרים על מתג אחד) - לא נתקלתי עד היום בצורך להדליק תאורה חלקית ולכן איחדתי את הפיקוד.
2. שים לב לכיוון הפנסים.
אתה מקבל החזר מהגג של הרכב ולכן יש צורך בכיוון אלומת האור הרחק לפנים בכדי לא לאבד את אפקט התאורה.
הפתרון - נהיגה עם אורות גבוהים ועם הפנסי גג לטווח הרחוק.

אני נוסע כבר שנים עם תאורה שכזו בשטח - פירוק והרכבה מהירים ליום יום (בעיית גובה בחניונים בת"א) - יופי לתאורה בלילות של חוסר בתאורת ירח, קצת פחות אפקטיבי לשטחים פתוחים שאין החזר לאלומת האור (היא מתפזרת באוויר).

*תחשוב להטות את שני הפנסים הקיצוניים קצת לצדדים ותקבל יופי של תאורה רחבה בחזית.

jonny boy
11-06-10, 14:52
נראה יפה מאוד,
אולי שווה לצבוע את הפח גם בצבע שחור

carls-jr
12-06-10, 10:24
שתי נקודות למחשבה:
1. גם אצלי מותקנים 6 פנסים במיקום זהה, וגם אצלי היו שלושה מתגים.
מתג אחד - ממסר אחד - וכל הפנסים נדלקים יחד (מי שמקפיד יכול לשים שלושה ממסרים על מתג אחד) - לא נתקלתי עד היום בצורך להדליק תאורה חלקית ולכן איחדתי את הפיקוד.
2. שים לב לכיוון הפנסים.
אתה מקבל החזר מהגג של הרכב ולכן יש צורך בכיוון אלומת האור הרחק לפנים בכדי לא לאבד את אפקט התאורה.
הפתרון - נהיגה עם אורות גבוהים ועם הפנסי גג לטווח הרחוק.

אני נוסע כבר שנים עם תאורה שכזו בשטח - פירוק והרכבה מהירים ליום יום (בעיית גובה בחניונים בת"א) - יופי לתאורה בלילות של חוסר בתאורת ירח, קצת פחות אפקטיבי לשטחים פתוחים שאין החזר לאלומת האור (היא מתפזרת באוויר).

*תחשוב להטות את שני הפנסים הקיצוניים קצת לצדדים ותקבל יופי של תאורה רחבה בחזית.

היי
אכן אין צורך להפעיל חלק מהפנסים וכאשר אני מדליק אני מדליק את כולם,הסיבה שיש לי 3 מפסקים היא שאני רוצה לחלק את העומס בצורה שווה בזמן ההדלקה-10 אמפר בכל מפסק ולא צריכה אדירה של 30 אמפר בפעם אחת,עוד שניה לא יקרה כלום:cool:
מה גם במיקרה של קצר/נתק אני אוכל לדעת איזה פיוז נשרף לי ובאיזה צמד אני אמור לטפל
באשר לאלומה-הפנסים הם פנסי דרך ולא פנסי ערפל כך שהאלומה ממוקדת מאוד וכמעט ואין לי "איבוד" תאורה מהגג,הם אכן מכוונים לטווח הרחוק והצדדיים שלי מופנים לצדדים
יתרון אדיר כאשר אתה מבצע פניה חדה
בעיית גובה בחניונים-עד כמה שאני יודע התקן הוא 2 מטר ועשרה,לפי המדידה שלי הנקודה הכי גבוהה היא 197 ככה שלא נראה לי שתהיה בעיה
מה הגובה שלך שאתה אומר שאני צריך לחשוש????

עומרי

yscheiner
12-06-10, 14:37
בלי חשש.
אני עבדתי תקופה ארוכה בת"א ולמקום העבודה שלי היה חניון קצת יותר נמוך.
התקן אמנם גבוה אבל אנשים שוכחים את צנרת המתזים, תאורה, רמקולים לכריזה ושאר מזיקים שתלויים על תקרת חניונים.

בנוגע לעומס:
אני אפנה את השאלה למומחים ממני, האם יש הבדל בין הפעלה של צרכן 30 אמפר או 3 צרכנים של 10 אמפר בדירוג?

refa_l
12-06-10, 19:55
הפעלה הדרגתית חיונית רק כשמדובר בצרכן כמו מנוע חשמלי שזרם ההתנעה מגיע עד פי 8 מזרם העבודה.

עידו לוריה
12-06-10, 20:07

תעשה ניסוי

איל

איל לפי מה שאתה כותב אז בבאחה הם פשוט דבילים (כמובן שלא כל מקום שנבחר על הגג הוא טוב או כל פנס/פרוזקטור) הדבר החשוב באמת זה לשבת באיזור חשוך כמה שיותר ולהסתכל לאיזור מואר כמה שיותר
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24959&stc=1&d=1276362401
עידו

עידו לוריה
12-06-10, 20:25
תוספת
ולגובה יש כן יתרון בגלל שמאירים נמוך אז חרצים/קפלי קרקע קטנים כן נעלמים בגלל צל שנוצר וכו' וכאשר מאירים גבוהה אז אין את הצל ,לדוגמא זה השמש כאשר היה בצהרי היום אין כמעט צל (קטן מאוד) ובשקיעה או לחלופין בזריחה הצל גדול מאוד ומקשה על הריאה שלנו באיזורים המוצלים ,אלה עם אנחנו באיזור מוצל ומסתכלים על איזור מואר.
ואת זה לא למדתי מגשש בצבא:p

עידו

eysham
12-06-10, 20:42
עידו,

הם לא דבילים.
בשביל לנסוע 150 קמ"ש במירוץ באחה, בשטח יחסית פתוח זה טוב.
בשביל נסיעה טכנית יותר, הייתי מעדיף לראות צל ולהתייחס אליו כנקודה חשודה מאשר להאיר מלמעלה ולהסתכן בזה שלא אראה איזו מדרגה או חריץ.
וכפי שכתבת, (ובתמונה שצירפת) זה צריך להיות על מסגרת החלון הקדמי כדי להיות יעיל באמת.

מעבר לזה, שאתה לא יכול להשוות פרוג'קטור מיקרו פוזה צ'וקומוקו ב-200 ש"ח לזוג שמותקן על קשת העמסה מאחורי דאבל קבינה (כמה קרוב לטמבון האור כבר יכול לפגוע בלי צל של הקבינה... כלומר דווקא המקום הקריטי יש צל של עצמך), לסוללה שיש להם בבאחה שבטח עולה יותר מג'יפ ממוצע... ולא הייתה מביישת את בלומפילד

איל

carls-jr
14-06-10, 10:50
עידו,

הם לא דבילים.
בשביל לנסוע 150 קמ"ש במירוץ באחה, בשטח יחסית פתוח זה טוב.
בשביל נסיעה טכנית יותר, הייתי מעדיף לראות צל ולהתייחס אליו כנקודה חשודה מאשר להאיר מלמעלה ולהסתכן בזה שלא אראה איזו מדרגה או חריץ.
וכפי שכתבת, (ובתמונה שצירפת) זה צריך להיות על מסגרת החלון הקדמי כדי להיות יעיל באמת.

מעבר לזה, שאתה לא יכול להשוות פרוג'קטור מיקרו פוזה צ'וקומוקו ב-200 ש"ח לזוג שמותקן על קשת העמסה מאחורי דאבל קבינה (כמה קרוב לטמבון האור כבר יכול לפגוע בלי צל של הקבינה... כלומר דווקא המקום הקריטי יש צל של עצמך), לסוללה שיש להם בבאחה שבטח עולה יותר מג'יפ ממוצע... ולא הייתה מביישת את בלומפילד

איל

שמע איל,לא מדובר בפנס מיקרו פוזה ציקמוק ב-200 שקל
מדובר בפנס של חברת הלה אם אתה יודע בכלל מה זה כיוון שלפי התגובות שלך לא נראה לי שאתה מבין בכלל מה קורה כאן
לכן הכי עדיף אם תפסיק להגיב,במיוחד אחרי שכבר הראו לך עד כמה אתה טועה
סע בחושך עם אורות חניה כמו שאתה אוהב ותעזוב אותנו כבר

יואב פולס
14-06-10, 11:37
בתמונה עם שלושת המתגים, מעליהם יש מין כפתור/ידית מוזרה שלפי ההתקנה נראית מקורית. מה זה?

carls-jr
14-06-10, 11:46
בתמונה עם שלושת המתגים, מעליהם יש מין כפתור/ידית מוזרה שלפי ההתקנה נראית מקורית. מה זה?

כן ידידי,הם הפסיקו למכור מגנומים עם זה:(
זה מצערת יד,אין ספק שזה שימושי

איתמר_DRZ
14-06-10, 13:12
ממש כמו קרוז קונטרול :p

eran4x4
14-06-10, 15:22
נניח שתאורה על הגג מעל החלון האחורי זה מצוין.... למרות שהמון ממה שהפנסים יודעים לתת פוגע בגג....

עדיין שילוב של 4 על הגג (ועדיף עם גשר מעל הנהג ולא מעל הארגז) ו2 לפני הגריל היה נותן תאורת שטח הרבה יותר טובה.

carls-jr
14-06-10, 16:44
נניח שתאורה על הגג מעל החלון האחורי זה מצוין.... למרות שהמון ממה שהפנסים יודעים לתת פוגע בגג....

עדיין שילוב של 4 על הגג (ועדיף עם גשר מעל הנהג ולא מעל הארגז) ו2 לפני הגריל היה נותן תאורת שטח הרבה יותר טובה.

אני לא מבין לאן אתה חותר,הפנסים הם ממוקדים ולא מפוזרים ולכן מופנים לטווח הרחוק שלשם כך הם מיועדים,לטווח הקצר יש את פנסי הרכב לכן "האיבד" לטווח הקצר הוא מינימלי ולא.המון ממה שהפנסים יודעים לתת לא הולך לאיבוד,אם הייתי משתמש בפנסי ערפל אתה היית צודק.
שילוב של 4 על הגג בעזרת גשר מעל הנהג אולי היה מונע את "האיבוד" אבל יכול להיות מאוד שהאור היה חוזר אלי מהמכסה מנוע עצמו ומסנוור לכן אני מעדיף שהאור יפגע בגג ולא יחזור אלי מהמכסה
גשר מעל הנהג?? זה הדבר הכי מכוער שראיתי לטעמי:(
2 לפני הגריל-הדבר הראשון שחוטף מכה ונשבר ומה גם שהפנסים חוסמים את מעבר האוויר לרדיאטורים

לדעתי עשיתי את הדבר הנכון כאשר התקנתי אותם על הגג ויש לכך קבלות-אם זה לא היה טוב הייתי רושם שאני לא שמח עם התוצאות

opl
14-06-10, 18:30
אשמח לראות תמונה שלהם עובדים בלילה

פלג_
16-06-10, 23:44
היי

ראיתי את האוטו שלך ביום שלישי על כביש 5.
יפה מאוד!!!

פלג_

carls-jr
17-06-10, 21:53
היי

ראיתי את האוטו שלך ביום שלישי על כביש 5.
יפה מאוד!!!

פלג_

אמת,תודה רבה:grin:

itamar1980
24-06-10, 11:23
קוף לילה.
בטח שאתה צריך פנסים.

carls-jr
24-06-10, 21:34
קוף לילה.
בטח שאתה צריך פנסים.

איתמר אני צריך אותם בשביל לראות לאן אני נוסע בשטח שאני גורר את הגרוטאה שלך:D

itamar1980
25-06-10, 00:41
אלו פנסי ערפל?
אבל הענן הלבן לפניך זה לא ערפל. זה אבק. אבק שאני משאיר לך.

27-06-10, 21:33
ערב טוב
תהנה מהתאורה ויחיו הקנאים בשביל לסבול
יש לי גם מערכת פרוגקטורים ולא אחת עזר לנו לא ליפול למידרונות.
מצב התאורה בגיפים בכי רע נותן רק חזית (אולי בחדשים זה אחרת לא יודע)
אנחנו לא גששים ,ואנחנו לא בצבא.
אנחנו לא מחפשים עקבות ,לא בנסיעה מבצעית מאחורי קוי האויב,ואנחנו לא במסלולי מרוץ.
כולנו מטיילים עם משפחות וכמה שיהיה יותר תאורה יותר טוב.
ואם טוב לו עם התאורה שביצע ואראה אותה לקבל פידבק.
למה? אי אפשר לפרגן.
אילן
עבודות עפר ופיתוח

-->