PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירת רכב - עד 180,000

ehazoum
10-06-10, 11:40
ני מודה כאן ועכשיו - אין לי נסיון עם כלי רכב 4*4 (למעשה אני אופנוען ביום יום)
ואני מחזיר ליסינגומטית לחברה ועובר לרכב שאני והמשפחה נוכל להנות ממנו
(לא רק לחנות על מדרכות - מבטיח !!!)

מה שראיתי שיכול להיות בתקציב שלי זה:
TDI אוט' דיזל ארוך 3.0(רגיל) (טויוטה לנד קרוזר ארוך) - מודל 2006
LIMITED אוט' 4.7 (ג'יפ קרייזלר גרנד צ'ירוקי החדשה) - מודל 2007
LE 7S אוט' דיזל 2.5 (ניסאן פאת'פיינדר) - מודל 2007
LE אוט' 2.5 (ניסאן X-TRAIL) - מודל 2008
LUXURY אוט' דיזל 3.0 (ניסאן פטרול) - מודל 2006
V6 COMFORTLINE אוט' 3.2 (פולקסווגן טוארג) - מודל 2006
TDV6 SE2 אוט' דיזל 2.7 (לנד רובר דיסקברי 3) - מודל 2005
DESERT אוט' דיזל ארוך 3.2 (מיצובישי קינג החדש ארוך) - מודל 2007

אשמח לשמוע שיקולים (במיוחד מאנשים עם נסיון אישי או ששמעו ממישהו קרוב להם - לא שמועות)
כמו נוחות, יכולות שטח, תחזוקה, שמירת ערך.

* הרכב יהיה הרכב הראשי של המשפחה (יש עוד רכב אבל בשימוש נדיר יותר).
* השימוש הוא גם ליומיום וגם לפנאי / טיולי שטח
* ברוב הימים זוגתי שתחיה נוהגת בו (אייקון של אנחה... ;)) ובסופ"ש אני
* בטיולים הוא יכיל את כל / רוב המשפחה. לעיתים אני ושני ילדים (7-4) ולעיתים כולם
(כולל ילדה בת שנה)
* אנחנו עושים בשנה ממוצעת עם רכב רגיל כ-15000 ק"מ בשנה.
אני מקווה שעם הרכב הזה נעשה יותר
* צריך להיות אוטומטי
* דיזל / בנזין - שאלה מצוינת. אשמח לשמוע דיעות בנושא.

אם יש רעיונות נוספים - אני פתוח להצעות.

תודה רבה,
ערן

klam
10-06-10, 12:04
הרשימה ארוכה מדי. להוציא את ה X טרייל, שהוא קטן יותר ואינו רכב שטח, מרבית הרכבים שמנית יספקו לך את מה שהגדרת - נוחות, משפחתיות ואפשרות לטיולי-שטח. כאן בפורומים, יש הרבה ויכוחים על יפני מול אמריקאי, על אמינות הלנד רוברים, על בנזין מול דיזל, על לקיחת רכבי-יוקרה לשטח וכד'. לא תקבל הסכמה והדיונים על כ"א מהרכבים עשויים להמשך עד אינסוף, כשכל בעל רכב מגן על שלו בלהט.
מאחר וקניית רכב שטח, קשורה בעיקר לרגש, ולא רק להגיון, נסה לקצר את הרשימה: או שתספר "מה בא לך?", או שתציע קריטריונים נוקשים יותר להעדפה.
חן

גיא
10-06-10, 16:46
עוד סייג

חלק מהרכבים שלך הם מה שמכונה פה בפורום מפלצת מוצצת.
זה לא שהם לא טובים ולא שאי אפשר לטייל איתם, רק שהם לא הבחירה הנכונה מבחינת מהות הרכב.

הפולקסואגן למשל, אחזקתו יקרה ביחס לשאר בכמה רמות. מחיר הנזק בטיול עלול להיות עשרות אלפי שקלים.
אם אתה מסוגל לעמושד בהצואה כזאת וקח בחשבון את מחיר הלימוד , אתה אמרת שאתה חדש בשטח ... אז ברכב כזה הוא עלול להיות ממש מאוד גבוה. אז אם זה בתקציב שלך יופי, רק תהיה מודע.

עוד אחד שהוא אולי יהיה פחות מתאים הוא המיצובישי שרכב הוא מאד נחמד ונעים ונוח וכו' אבל בצורתו הבסיסית לא בדיוק מתאים לטיולים מרמת מעל לשביל ומעלה. הוא ידרוש מקצה שיפורים לפני שתוכל לטייל בבטחון מבלי לסכן לזוגתך את ההסעה של יום ראשון.

לגבי דיזל / בנזין ... לדעתי עדיין דיזל משתלם כלכלית יותר וזאת החל מהק"מ הראשון. מצד שני התחושה היא שונה ולא כולם אוהבית אותה. מומלץ לנסות סיבוב על כל אחד מהדגמים שהצעת. לפחות כדי לדעת שמסתדרים איתו
.

התייש
10-06-10, 19:34
אם להסתכל על הרשימה שלך במבט חטוף כולל כל מה שרשמת, ואם לכלול את מה שאמרו שני קודמיי המכובדים אני הייתי נשאר מתוך הרשימה עם שלושה דגמים פוטנציאליים.
1. פתפיינדר
2.לנד קרוזר
3. גרנד צ'רוקי.
מכרן הייתי בודק עניין של סחירות וביקוש בשוק, אמינות, נוחות בנסיעה, יתרונות וחסרונות בשטח ובכביש בין החלופות, וכמובן- תג מחיר!!
בהצלחה.

ehazoum
10-06-10, 22:04
הרשימה ארוכה מדי. להוציא את ה X טרייל, שהוא קטן יותר ואינו רכב שטח, מרבית הרכבים שמנית יספקו לך את מה שהגדרת - נוחות, משפחתיות ואפשרות לטיולי-שטח. כאן בפורומים, יש הרבה ויכוחים על יפני מול אמריקאי, על אמינות הלנד רוברים, על בנזין מול דיזל, על לקיחת רכבי-יוקרה לשטח וכד'. לא תקבל הסכמה והדיונים על כ"א מהרכבים עשויים להמשך עד אינסוף, כשכל בעל רכב מגן על שלו בלהט.
מאחר וקניית רכב שטח, קשורה בעיקר לרגש, ולא רק להגיון, נסה לקצר את הרשימה: או שתספר "מה בא לך?", או שתציע קריטריונים נוקשים יותר להעדפה.
חן

אני הייתי הולך על יפניות (לא נראה לי שצריך להסביר למה)
בנזין / דיזל - אני כנראה אנסה ואראה במה מדובר.
רגש - הלב אומר ללכת על הלנד קרוזר. לא שמעתי עד היום על מישהו שמאוכזב מהרכב הזה...

ehazoum
10-06-10, 22:07
עוד סייג

חלק מהרכבים שלך הם מה שמכונה פה בפורום מפלצת מוצצת.
זה לא שהם לא טובים ולא שאי אפשר לטייל איתם, רק שהם לא הבחירה הנכונה מבחינת מהות הרכב.

הפולקסואגן למשל, אחזקתו יקרה ביחס לשאר בכמה רמות. מחיר הנזק בטיול עלול להיות עשרות אלפי שקלים.
אם אתה מסוגל לעמושד בהצואה כזאת וקח בחשבון את מחיר הלימוד , אתה אמרת שאתה חדש בשטח ... אז ברכב כזה הוא עלול להיות ממש מאוד גבוה. אז אם זה בתקציב שלך יופי, רק תהיה מודע.

עוד אחד שהוא אולי יהיה פחות מתאים הוא המיצובישי שרכב הוא מאד נחמד ונעים ונוח וכו' אבל בצורתו הבסיסית לא בדיוק מתאים לטיולים מרמת מעל לשביל ומעלה. הוא ידרוש מקצה שיפורים לפני שתוכל לטייל בבטחון מבלי לסכן לזוגתך את ההסעה של יום ראשון.

לגבי דיזל / בנזין ... לדעתי עדיין דיזל משתלם כלכלית יותר וזאת החל מהק"מ הראשון. מצד שני התחושה היא שונה ולא כולם אוהבית אותה. מומלץ לנסות סיבוב על כל אחד מהדגמים שהצעת. לפחות כדי לדעת שמסתדרים איתו
.

האמת היא שהוספתי את הטוארג לרשימה בהסתייגות פנימית קלה -
נראה לי יותר ג'יפ "סופר" מאשר לשטח. סתם הרגשה לא מבוססת.
לגבי המיצובישי - לא ידעתי שהוא צריך שדרוגים כדי להיכנס לשטח.
האם זה נכון גם לגבי הלנדקרוזר ?

איפה אני יכול להשוות נתונים לגבי הרכבים במודלים האלו ?

גיא
10-06-10, 23:13
איזה נתונים ?

נפח מנוע והספק ?

אולי באתר היבואן ....

אתה מחפש אם לקנות את הלבן עם 167 כ"ס או את האדום עם 168 כ"ס ?

nirs
10-06-10, 23:15
ממה שתארת, הרכב יבלה 99% מהזמן בכביש כרכב מוביל ולכן התנהגות בכביש, אמינות בטיחות ונוחות הם הפרמטרים המובילים.
הן טויוטה (העדר לא טועה) והן מיצובישי יתנו תמורה טובה לכסף.
את הניסאן פייטפינדר הייתי שם בעדיפות שניה (גם פה העדר לא טועה).
התאמות לשטח טכני צריך לעשות הן לטויוטה (פחות) והן למיצובישי (יותר).

klam
10-06-10, 23:29
אם כך, התייש נתן לך את התשובה:
לנד קרוזר
פתפיינדר
שניהם מצויינים, אמינים ונוחים.
המיצובישי יופי של רכב, אבל באמת צריך יותר השקעה. הוא נוח מאוד, אבל גם רועש.
בהצלחה

ehazoum
11-06-10, 20:55
איזה נתונים ?

נפח מנוע והספק ?

אולי באתר היבואן ....

אתה מחפש אם לקנות את הלבן עם 167 כ"ס או את האדום עם 168 כ"ס ?

גיא - לפני שאתה מתחיל להתחכם (לבן 167 אדום 168) או "אתר היבואן" בוא נקרא ביחד
שוב את מה ששאלתי:

1. השוואת נתונים על הרכבים מהמודלים הללו
באתר היבואן יהיו נתונים על הרכבים החדשים - נכון ?
נתונים כמו מרווח גחון, זוית גישה, זוית נטישה - אני אמנם טירון בשטח אבל
אני לא איזה צפוני סביון שמחפש show off - אחרת הייתי קונה PORCHE וזהו.
2. כששאלתי על רכבים התכוונתי לדעת איזה באמת המתאים ביותר לצרכים שלי,
ולא איזה יותר מתאים לאיזה כוסית עם ניתוח אף וחזה.

אל תוציא דברים מהקשרם, אל תכניס לי מילים לפה ואל תלכלך...

בקיצור - אם לא בראש שלך לעזור אל תעזור.

ואם הבנתי משהו מדבריך לא נכון - סליחה מראש.

raanan
11-06-10, 22:30
אני חושב שעדיף לך רכב ישן וזול יותר .
"תתגלח" על רכב זול ,יש מחיר ללימוד (נהיגת שטח) !

בנוסף, אם תפס אותך חיידק השטח,
תמכור ותרכוש ג'יפ נכון לצרכיך כבר ללא צורך בעצות חברי הפורום.

בהצלחה
רענן

גיא
13-06-10, 00:11
1. אני לא מתחכם
2. לא ברור מהשאלה שלך מה הכוונה שלך
3. הרכבים שבחרת כולם כמעט הם ריכבי פוזה ושופוני - אז מה אני אשם :)

כל הדברים האלו, זוית גישה, נטישה והאם זה מילימטרי או אינטשי .. זה שטויות. על אחת כמה וכמה במצב שלך.

אדם שאין לא ולא היה לו שום נסיון בשטח, לא יקנה רכב ביום א' ויסע ביום ג' לטפס סלעים. נכון ?
אתה מתחיל לטייל, אתה מצטרף לקבוצה, אתה מכיר את המגבלות שלך ושל האוטו ושל המשפחה שלך. אתה מתחמם, משתפשף, לומד מה מתאים לך ומה לא. זה תהליך של חודשים אם לא שנים.

אז אני מבטיח לך חגיגית שזה בכלל לא משנה איזה רכב תבחר, סופה משופרת מהתחת או טוארג או קיין או ניסן טראנו 98. לא משנה כלום. בכלל.

אם הזוית נטישה 38 מעלות או 36 מעלות, אין הבדל. יותר מזה, גם אחרי 10 שנות שטח חזק ובריא .. זה גם לא משנה, כי מה שקורה תכלס בשטח זה שהחבר שלך שעובר, מזיז אבן סנטימטר הצידה והוא עבר ואתה לא ... אז בונים ומושכים וכולם עוברים בסוף. או .. אתה עובר בלי לשים לב אבל החבר שלך ניתקע כי יש לו ניסן ולך טויוטה .. אז עדיין אתה מושך אותו וכולם מתעכבים...

אז אני חושב שאני לא מתחכם ואני חושב שנסיון שלי מספיק לי לנחש מה אתה מתכוון .. אם לא, אז מה ?
אתה זה שבא לאתר אינטרנט וביקש עזרה, זאת העזרה, שלי שלו שלה שלהם, לא כולם חושבים בדיוק כמוך ולא כולם קולעים לטעמך .. סה לה וי ...

:)

בהצלחה בעתיד בקבלת תשובות מהאינטרנט.

יום נעים ושבוע טוב.

ארז
13-06-10, 09:14
מהרשימה שנתת הרכב הטוב ביותר לצרכים שלך הוא הדיסקברי 3, רכב נוח מאוד הן על הכביש והן בשטח, בעל יכולות שטח לא מבוטלות ,בט שלא מול המתחרים מאותה הקטגוריה, לרכב מערכת מתלים מתקדמת מאוד המאפשרת בנוסף לנוחות ללא תחרות גם שליטה על גובה הגחון.
יש לו נעילה אחורית בנוסף ל"נעילות" אלקטרוניות ובורר מצבים לכל סוגי השטח(אתה מסובב כפתור ומחשב הרכב מכייל את המתלים,גיר וסל"ד מנוע לצרכים שביקשת), דבר זה מאוד יעיל בשטח, בטח למתחילים.

הרכב לא באותה קטגוריה של שאר המעומדים(מלבד הטוארג) וכאן באתר הוא בבחינת "מפלצת מוצצת", אבל הוא מגלה אמינות בהחלט סבירה,שוב בטח אם משוים אותו למתחרים מהקטגוריה שלו.

עוד נקודה לטובת הדיסקו 3 זה רמת האיבזור המאוד גבוהה.

הבחירה האישית שלי הייתה ללכת על ניסן פטרול, רכב חסון מאוד,2 סרנים חיים(טוב לשטח ,פחות טוב לכביש),מאוד מרווח ועם פונטצאיל השיפורים הגדול ברשימה ששמת....
יש לו מנוע חלש מאוד ובעיית אמינות מוכרת של מנוע, חשוב לקח את זה בחשבון(שוב אני למשל למרות זאת הייתי הולך עליו-אבל אני אדיוט...)

והבחירה שאתה תבחר לבסוף-הטויוטה.....זה בסדר ,מדובר על רכב מצויין, למשתמש הסביר אין באמת מה לחפש ברכב אחר...

klam
13-06-10, 10:30
ערן, שים לב לאן הגעת - זהו פורום של שועלי-שטח ותיקים, ואל תחשוש מקצת עקיצות. מרבית החברות והחברים כאן, לו עמד לרשותם תקציב של 180K והיו זקוקים לרכב משפחתי גדול, היו משקיעים 80K-100K ברכב ישן יותר עם יכולות שטח גבוהות: טויוטה פרדו מהדגמים הישנים, ניסן פטרול, איסוזו טרופר בנזין, או לחילופין, היו בוחרים לממש חלום לג'יפ אמיתי כמו הגרנד-שירוקי או הלנד-רוברים, משנים קודמות. לקנייה היו מוסיפים 30K-40K לשיפורים, שידרוגים, קוסמטיקה וכד', ואת יתרת הכסף היו משקיעים בדברים אחרים (או שומרים למצבי נפילה). מעטים היו בוחרים לרכוש רכב שטח ב 180K, שלא למטרות פוזה, אלא אם כן מדובר באיזה ג'יפ מיוחד מארה"ב, מעודפי הצבא האמריקאי שעבר שידרוג גבוה. היוצא מן הכלל הוא אולי הדיסקברי המתוחכם, כפי שארז כתב (וגם עבורו, הייתי משאיר קופה בצד).
חן

ניר ל
13-06-10, 13:07
מה שצריך כדי להיכנס לשטח בסבבה עם כלים כדוגמת - לנדקרוזר / פאג'רו/ פתפינדר, זו הגבהת מתלים קלה (בעיקר שני האחרונים) ומיגוני סף וגחון. יתכן מאד שתמצא כאלה מוכנים מיד שנייה.
זה מעביר אותך בכל שבילי הטיולים, לגבי כל השאר - מדרגות למינהן בעליה, ממילא לא תתקרב.

למסלולים מהסוג הנפוץ דווקא הכלים האלה, בעלי בקרות האחיזה וכו' הם נוחים יותר לנהג הפחות מנוסה כי הם עובדים בשבילך ומתקלים בעצמם את רוב המעברים הטכניים בלי יותר מדי דראמות.

פאטרול זה רכב הארד-קור גדול יותר מהנ"ל עם יותר פוטנציאל אבל עם הרבה יותר פוטנציאל לבעיות והוא מרגיש ממש עגלה ביחס לכל האחרים (חלש וכבד).

טוארג/דיסקו 3 - מצויידים במתלים פניאומטיים בנוסף לבקרות אחיזה ונעילות, בשוליים הם אפילו טובים יותר לשטח, מאובזרים ומפוארים יותר, טוארג גם חזק מבחינת ביצועי מנוע.
לצורך העניין - לאנדקרוזר מוגבה קלות לא נחות מהם.

X טרייל - הוא למעשה ג'יפון

גראנד צ'רוקי - גם קטן וצפוף יותר, גם נמוך מאד ובעל גלגלים קטנים יותר - הוא פחות ג'יפ מהאחרים. את כל הכלים האמריקאיים ניתן כמובן לשפר מאד, דווקא ככל שהם ישנים יותר, לדעתי מיותר למי שלא ממש בעניין חיידק השטח.

klam
13-06-10, 13:49
מה שצריך כדי להיכנס לשטח בסבבה עם כלים כדוגמת - לנדקרוזר / פאג'רו/ פתפינדר, זו הגבהת מתלים קלה (בעיקר שני האחרונים) ומיגוני סף וגחון. יתכן מאד שתמצא כאלה מוכנים מיד שנייה.
זה מעביר אותך בכל שבילי הטיולים, לגבי כל השאר - מדרגות למינהן בעליה, ממילא לא תתקרב.

למסלולים מהסוג הנפוץ דווקא הכלים האלה, בעלי בקרות האחיזה וכו' הם נוחים יותר לנהג הפחות מנוסה כי הם עובדים בשבילך ומתקלים בעצמם את רוב המעברים הטכניים בלי יותר מדי דראמות.

פאטרול זה רכב הארד-קור גדול יותר מהנ"ל עם יותר פוטנציאל אבל עם הרבה יותר פוטנציאל לבעיות והוא מרגיש ממש עגלה ביחס לכל האחרים (חלש וכבד).

טוארג/דיסקו 3 - מצויידים במתלים פניאומטיים בנוסף לבקרות אחיזה ונעילות, בשוליים הם אפילו טובים יותר לשטח, מאובזרים ומפוארים יותר, טוארג גם חזק מבחינת ביצועי מנוע.
לצורך העניין - לאנדקרוזר מוגבה קלות לא נחות מהם.

X טרייל - הוא למעשה ג'יפון

גראנד צ'רוקי - גם קטן וצפוף יותר, גם נמוך מאד ובעל גלגלים קטנים יותר - הוא פחות ג'יפ מהאחרים. את כל הכלים האמריקאיים ניתן כמובן לשפר מאד, דווקא ככל שהם ישנים יותר, לדעתי מיותר למי שלא ממש בעניין חיידק השטח.

"ג'יפ שהוא פחות ג'יפ מהאחרים.." :-D אהבתי..
הגרנדים החדשים פוזלים לכביש (ועדיין הם ג'יפים אמיתיים), אבל הישנים.. נו טוב, הכל כבר נאמר, ואני ממילא משוחד..:cool:

-->