PDA

צפייה בגרסה מלאה : הניתן לטוס בתוך ארה"ב ולארץ עם בולם הגה?

אייל67
04-07-10, 16:26
טוב, המערכת חינכה אותנו לכותרות אינפורמטיביות, אז אין הרבה מה להוסיף בגוף ההודעה ... ;)

נשאל במישור של נוהלי בטיחות תעופתית וכד', כלומר: יאפשרו להעלות למטוס?

אייל

eysham
04-07-10, 16:36
טוב, המערכת חינכה אותנו לכותרות אינפורמטיביות, אז אין הרבה מה להוסיף בגוף ההודעה ... ;)

נשאל במישור של נוהלי בטיחות תעופתית וכד', כלומר: יאפשרו להעלות למטוס?

אייל

מבחינה בטיחותית לדעתי המנוונת אין בעיה.
מבחינה ביטחונית.... אי אפשר לדעת מה קורה עם האמריקאים האלה... שמפו הם לא נותנים...

חוץ מזה, מה פתאום בולם הגה?? אמרתי לך קיט LA של קלייטון!
איל

ofiredri
04-07-10, 20:23
אין בעיה להעלות את זה למטוס, רק תוודא שיש לך את כל המסמכים (קבלות / פרוספקטים) המעידים שמדובר בבולם הגה וכו'

sos4u
04-07-10, 21:25
שלח במזוודה.
לא בתיק יד חו"ח !!!

zivo
05-07-10, 12:11
לא מזמן, חבר העביר זוג procomp בתוך ארה"ב (סן פרנסיסקו - ניו יורק) ולארץ, במזוודה, ללא בעיות.

tzagi
07-07-10, 04:03
לפי החוק אסור, זה נופל תחת Fire extinguishers and other compressed gas cylinders

מעשית, הTSA לא מעסיק בוגרי אוניברסיטה, קח ואם ישאלו תגיד שזה בולם שמן, הם לא יתוכחו.
במקרה שאתה טס לארץ, ובאלעל...תתכונן לחוויה,
המאבטחות שלהם מפחדות מברזלים, ואם זה ארוך ועגול בכלל נכנסות לפאניקה..... :-)

ואני לא מגזים......בכלל,
פעם בבריסל אחרי חקירות בא מאבטח (גבר) ואמר לפוסטמה, את לא רואה שזה חלקי רכב?...עזבי אותו. (בעיברית כמובן, שהם לא חשבו שאני מבין)

עודד זנטון
07-07-10, 17:11
תדביק תמונה של ג'יפ מנייר כרומו על האריזה.
אם תעשה את זה אסתטי, זה בטח יפתור את בעית הגישה של נשות עולם האבטחה...

ד ו ר ו ן
07-07-10, 22:10
לא נותנים להעלות למטוס דיאודורנט מעל 3OZ ואתה חושב שיתנו לך להעלות מיכל שיכול להכיל כמעט ליטר?
ועוד כזה שלא רואים מה באמת יש בפנים?

לקרובת משפחה לא נתנו להעלות נוזל עדות מגע בבקבוק של 3OZ למרות שחצי ממנו היה ריק בטוענה שהיא יכולה למלא אותו אח"כ עם משהו אחר..

אחרי הניגרי ההוא שערבב חומרים במטוס ושרף לעצמו את הביצים הם בכלל בפניקה.

tzagi
07-07-10, 22:46
דורון, נוזלים לא נותנים לקחת איתך במטוס,
בבטן המטוס אתה יכול להביא מה שבא לך, כל עוד זה לא יכול להתפוצץ,
הסיבה שלא ניתן להכנים דברית תחת לחץ היא פחד שזה יתפוצץ מהשנויים בלחץ, זה לא קשור לביטחון וטרוריסטים ולמעשה החוק הזה היה קייים תמיד, הרבה לפניי 911

ד ו ר ו ן
07-07-10, 22:57
דורון, נוזלים לא נותנים לקחת איתך במטוס,
כתבתי במטוס, הוא שאל על האפשרות להעלות למטוס- לא לשליחה במטען.
ג'ו, לגבי הכללים- לא אני צריך הסברים.. אני מתאר בעיה.

הסיבה שלא ניתן להכנים דברית תחת לחץ היא פחד שזה יתפוצץ מהשנויים בלחץ, זה לא קשור לביטחון וטרוריסטים ולמעשה החוק הזה היה קייים תמיד, הרבה לפניי 911
נוזל שטיפת עדשות מגע לא מגיע באריזת לחץ, הוא לא נחשב אריזה בעלת פוטנציאל להתפוצץ, אפילו לא דליק (את רעיון הערבוב אמר איש הבטחון כדי להסביר למה לא מעלים בקבוקים חצי ריקים).
כנ"ל דיאודורנט סטיק, אין אפילו נוזל במיכל השקוף.

בקיצור,
אחרי עשרות שנים של הירדמות בעמידה,ודשדוש במקום, האמריקאים מנסים לפצות על חוסר ההשקעה שלהם בבטחון בטיסות..

tzagi
07-07-10, 23:25
בא נעשה הפרדה בין לקחת במטוס איתך בתיק ולקחת בבמטוס CHECK IN
לקחת בולם איתך בתיק-לא יקרה, ולא מסיבות התפוצצות אלא כי יש לו קצה חד, בולם עם 2 עיניים....אולי....אבל בספק
בצ'ק אין, לא צריכה להיות בעיה, ולזה התכוונתי בתשובה המקורית.
אני לא מבין, למה לא לשלוח בדואר? יעלה מקסימום $10 ויגיע תוך 3 ימים לכל מקם ומכל מקום.
ודורון, אני לא מבין על מה אתה מדבר,
מה הקשר בין נוזל עדשות לבולמים, אם הנווזל היה במזוודה ולא על גופה לא היו בעיות.
אני לא מצדיק את החוקים אבל מנסיון אישי....תלוי על מי אתה נופל ובדרך כללל ההם לא מחמירים כל כך...
לפני חודש היינו בקליפורניה, אחרי שחזרנו הביתה אישתי הוציאה את כל בקבוקי השמפו שלה מהתיק (שעלה איתנו במטוס)
הקטן מביניהם היה 12OZ (מרוקאית, לא מבינה באוונסים, לך תבין..)

ניר ל
08-07-10, 15:05
משהו אתם האמריקאים...
במיוחד החמור שתקע אותנו רבע שעה מיותרת מאחוריו בתור לשיקוף בנתב"ג -
על פניו איש משפחה בן 45 , חמוש באשה ושלושה ילדים, עברית לא מבין, אמריקאי...
לשאלה מדוע נתקעה מכונת השיקוף עם תיק היד שלו בתוכה - ענתה הבודקת "משהו חסם את המכונה, האחמ"ש צריך להגיע כדי לשחרר אותה" ובינתיים כולם מחכים, הבודקות מסתודדות בינהן, התייר האומלל מגלגל עיניים בתמיהה, לא מבין מה הסיפור, הילדים כמעט בוכים. אני קצת מרחם עליו ומתבאס מהיחס המחפיר שמקבלים כאן תיירים אמיצים, בטח כבר לא יחזור לכאן יותר...
כאשר מגיע האחראי, הם פותחים את התיק אחר כבוד ושולפים ממנו את הקופסה שבתוכה הסמית' אנד ווסון 0.45 מ"מ ...התייר עדין לא מבין מה בדיוק הבעיה עם זה...

אז כנראה שזה לא בדיוק 0.45 מ"מ, יותר לכוון רפליקה שיורה כדורי BB אבל נראית זהה למקור, ובכל זאת - "איפה שייכל שלכם !!!!???"

ד ו ר ו ן
08-07-10, 19:02
ודורון, אני לא מבין על מה אתה מדבר,
מה הקשר בין נוזל עדשות לבולמים, אם הנווזל היה במזוודה ולא על גופה לא היו בעיות.
אני לא מצדיק את החוקים אבל מנסיון אישי....תלוי על מי אתה נופל ובדרך כללל ההם לא מחמירים כל כך...
לפני חודש היינו בקליפורניה, אחרי שחזרנו הביתה אישתי הוציאה את כל בקבוקי השמפו שלה מהתיק (שעלה איתנו במטוס)
הקטן מביניהם היה 12OZ (מרוקאית, לא מבינה באוונסים, לך תבין..)
בדיוק מהסיבה הזו אני לא מנסה לבחון את (אי) ההגיון שלהם,בטח לא עם משהו שחשוב לי שישאר בחזקתי.
פעם אחת הם בדקו תיק צילום גדול, התעכבו על הבודי המתכתי של המצלמה ובבית גיליתי ששכחתי להוציא לדרמן מיני מהתיק, פעם אחרת לקחו לי את האריזה הקטנה של הקצף גילוח.. ולמישהו אחר את פק"ל התפירה עם חוט,מחט וכמה כפתורים שמקסימום אפשר לעשות איתו זה לתפור כפתור לקצה של ה..ין.. לך תבין.

tzagi
08-07-10, 19:34
חיפוש הגיון בממשלה הפדרלית הוא חסר הגיון בעצמו....ולכן הפראדוקס...
מה שכן, נסיוני עם הTSA עקרונית חיובי, ואם מתעקשים איתם הם בדרך כלל מוותרים ומכופפים את החוקים, אין לי טענות לעובדים....
רוצה עוד משהו? אני אישית הייתי מסומן למשך שנים כ SSS
זה אומר דורש ביטחון מיוחד, כל טיסה הוציאו לי את הנשמה, פתאום לפני כשלוש שנים זה הפסיק.....לך תבין.

מנסיוני העובדים בנתב'ג הרבה יותר נוקשים ואטומים,
כבר כמה פעמים עוצרים אותי כשעוברים ברנטגנט ושולחים אותי לצד לחקירה
(יש לי ברזלים בברך)
פעם אחרונה....המאבטחת חיטטה לי בברך ושאלה מה יש שם, עניתי,
אומרת לי...יש לך אישור מרופא?
עונה לה...זה היה לפני 20 שנה, איזה אישור?
קוראת לבוס,
בא בחור צעיר, מתחיל לחקור, שואל...אומר לו, תאונת אופנוע,
אומר וואלה, איזה?
אומר לו....KAWASAKI KTM (לא בטעות)
אומר, אחלה אופנוע...לך :-)
נו....חפש הגיון בזה

אייל67
11-07-10, 19:10
חברה,

אני שמח שאני מעורר בכם נשכחות וסיפורי מסעות, אבל עדיין מנסה להבהיר התמונה:

הכוונה לשים הבולם במזוודה שהולכת בצ'ק-אין כמובן, ולא לשאת אותו ל - cabin.
ג'ו, המדובר ב- US AIR ו- AIR ALASKA. איך הם בסולם המתעלקים?
לשלוח לארץ נראה לי יותר מ - $10 (שלא לדבר על המיסוי) וגרוע מזה - אין לי כח לבירוקרטיה ולתחנונים אם יעצר ואדרש לחסדי חברנו ממשרד התחבורע ...
טוב, אז כמה הסיכון מחושב ומה כדאי לעשות על מנת להקטינו עוד יותר.

תודה,
אייל

tzagi
11-07-10, 19:29
ה$10 הכוונה היתה בתוך ארה'ב בלבד.

אין כל קשר בין חברת התעופה לבין שרותי הביטחון,
במקרה באלעל יש שרותי ביטחון נוספים, משהו שלא קיים בחברות תעופה אחרות.

אז כמו שאמרנו....סע בשלום.

אייל67
12-07-10, 10:31
OK, I'll go fot it, בתקווה שלא אאלץ לנטוש הסחורה בשדה התעופה (כבר קרה לי פעם משהו דומה, כמובן לא עם בולם - תחושה נוראית של חוסר אונים וכאב לב עצום כשהנחתי, לא השלכתי, בזהירות וכלאחר כבוד, הפריט בפח האשפה בשדה התעופה :( - טראומה אמיתית).

רישום כלשהו ע"ג החשבונית שיכול לסייע ?

אייל

tzagi
12-07-10, 18:33
איך חשבונית אמורה לעזור לך?
מה כבר כתוב בחשבונית שיכול לשנות?

ואגב,
כמעט בכל שדה תעופה יש משרד דואר ו,או FEDEX,UPS
תמיד אפשר לשלוח במקום להשאיר.

eysham
12-07-10, 21:55
בואנ'ה... כמה אתה מאיים.... סע כבר... ;)

OK, I'll go fot it, בתקווה שלא אאלץ לנטוש הסחורה בשדה התעופה (כבר קרה לי פעם משהו דומה, כמובן לא עם בולם - תחושה נוראית של חוסר אונים וכאב לב עצום כשהנחתי, לא השלכתי, בזהירות וכלאחר כבוד, הפריט בפח האשפה בשדה התעופה :( - טראומה אמיתית).

רישום כלשהו ע"ג החשבונית שיכול לסייע ?

אייל

אייל67
12-07-10, 22:59
איך חשבונית אמורה לעזור לך?
מה כבר כתוב בחשבונית שיכול לשנות?
אולי משהו בתיאור המוצר?

ואגב,
כמעט בכל שדה תעופה יש משרד דואר ו,או FEDEX,UPS
תמיד אפשר לשלוח במקום להשאיר.

דווקא חשבתי על זה, אולם בשדה"ת הקטן ממנו טסתי מאחד מאיי הוואי לא היה ... (ולשם טסתי במס' טיסות עם הפריט, ובאף אחת מהן לא הייתה כל בעיה !)
טוב, אם בסוף בכל זאת לא ילך - אדווח למען ילמדו אחרים.

תודה על התגובות,
אייל

מוני_הכוכב
13-07-10, 22:00
כן, אני טסתי בזמנו עם שישה בולמי זעזועים ועם בולם הגה, בטקתי עם הביטחון של דלתא ואל ועל לפני הרכישה והם אישרו לי

tzagi
19-07-10, 07:55
בטקתי עם הביטחון של דלתא ואל ועל לפני הרכישה והם אישרו לי

עוד פעם, לדלתא כמו לרוב החברות תעופה בעולם אין שרותי ביטחון,
אני מבין שזה קשה לעקל כי לאלעל יש שרותי ביטחון משלהם, אבל הם היוצאים מהכלל בעולם.
שרותי הביטחון (עלק...) בארה'ב באים אליכם מה TSA,
Transportation security agency
והם שייכים לHome land security
שזה יד(כושלת) של הממשלה הפדרלית.

אייל67
19-07-10, 14:04
עוד פעם, לדלתא כמו לרוב החברות תעופה בעולם אין שרותי ביטחון,
אני מבין שזה קשה לעקל כי לאלעל יש שרותי ביטחון משלהם, אבל הם היוצאים מהכלל בעולם.
שרותי הביטחון (עלק...) בארה'ב באים אליכם מה TSA,
Transportation security agency
והם שייכים לHome land security
שזה יד(כושלת) של הממשלה הפדרלית.

והם הקובעים (ואוכפים?) את נהלי הביטחון בשדות התעופה ובמטוסים בארה"ב, ואת הבטיחות התעופתית (מה מותר להעלות למטוס ומה אסור)?
אם כן, כיצד בשדה תעופה אחד לא "יעשו בעיות" ובאחר עושים גם עושים (שניהם בארה"ב כמובן)?
אולי לא הבחינו בחלק?
אולי תלוי בפרסונה הבודקת?
לפי מה שאתה אומר, הנהלים אמורים להיות אחידים, ללא תלות במיקום שדה התעופה, או בזהות חברת התעופה.

אייל

tzagi
19-07-10, 18:00
תחשוב לבד מה קורה כשלוקחים כמויות גדולות של "מאבטחים" ומשלמים להם משכורת נמוכה עם הטבות יחסית טובות,
לא תקבל את הקרם דלא קרם , תקבל משהו הרבה יותר קרוב למשטרת ישראל,
כמה מהם יודעים מזה? מי יודע מה יש בבולם? זה מלא בשמן או גאז?
הרי אין תקנה לכל מוצר, רק הנחיות כליות לשיפוטו של המאבטח......אז המצב די מובן ומקובל.

אם תרצה, אפשר לצרף את כל הרשימה של המותר-אסור ותראה לבד.

אייל67
02-10-10, 15:50
טוב, אז הסיכויים היו לטובתי, וכפי שכבר ציינו אחרים, לא הייתה בעיה לטוס עם בולם ההגה (דחוס גז)בתוך ארה"ב ולארץ, ואפילו שהמזוודה נפתחה ונבדקה ע"י ה- TSA, לא הוצא הבולם. קצת תמונות מהדרך:

XJ יפהפה שתפס את עיני:
27601 27589 27590

קמפרים - הגמד והענק (האמת היא שהאדום צולם ראשון כשהזכיר לי את הפרוייקט של אסף, והענק ... אי אפשר להשאר אדיש למפלץ כזה, וגם הלוגו שבחזיתו מצא חן בעיני):
27591 27592
27593 27588 27594 27602 27596 27595 27587

וסתם ענתיקות ששמורה להן פינה בלב:
27597 27598

אה, כן, והיו גם כאלה (ואחרים):
27599 27600

אייל

-->