PDA

צפייה בגרסה מלאה : דפקו לי את הג'ימני

frodo
09-07-10, 23:13
שני צעירים בני מיעוטים נכנסו לי ברכב החונה.
רצו גם לברוח מהמקום אבל עצרתי אותם.

הנזק לא נראה גדול - עיקום בפח ליד הפנס הקידמי, והטמבון קצת נמעך. הטמבון גם השתחרר מהמקום קצת בצד אחד (הפלסטיק מסביב להברגה שמקבעת את הטמבון לרכב נקרע)

הצעירים אמרו לי להגיע למוסך ביישוב שלהם והם ייתקנו.

אני מתלבט מה לעשות. אני לא מאמין שיש להם ביטוח (או רישיון לצורך העיניין).

עצות?
מישהו יכול לנסות להעריך את הנזק בשקלים מהתיאור שנתתי?

מחר אני אעלה תמונה

zigwig
09-07-10, 23:18
לא יודע מה איתך אחי ,אבל אני לא הייתי נכנס לכפר ערבי לבד,אחרי שהזמינו אותי לתקן שם רכב כאשר במקור אמרתה שהם התכוונו לברוח..קח את זה לצומת לבך.

frodo
09-07-10, 23:20
זה לא כפר ערבי, זה ישוב בדואי בנגב.

sos4u
09-07-10, 23:21
1. אם היישוב שלהם מחוץ למדינת ישראל - זה אסור.
2. אני לא הייתי לוקח סיכון.
3. לך תבדוק קודם מה הנזק ואם זה לא משהו רציני, תפנים שאכלת אותה. אם הנזק גדול- תפעיל ביטוח, את שלך! אין לך ביטוח, חזור לסעיף 3 ...

בהצלחה, מקווה בשבילך, שהנזק מזערי.

אלון 25
09-07-10, 23:34
אני מקווה שלא תזדקק לטמבון חדש כי טמבון של ג'ימיני לא זול בכלל

danipc
10-07-10, 06:23
שני צעירים בני מיעוטים נכנסו לי ברכב החונה.
רצו גם לברוח מהמקום אבל עצרתי אותם.

הנזק לא נראה גדול - עיקום בפח ליד הפנס הקידמי, והטמבון קצת נמעך. הטמבון גם השתחרר מהמקום קצת בצד אחד (הפלסטיק מסביב להברגה שמקבעת את הטמבון לרכב נקרע)

הצעירים אמרו לי להגיע למוסך ביישוב שלהם והם ייתקנו.

אני מתלבט מה לעשות. אני לא מאמין שיש להם ביטוח (או רישיון לצורך העיניין).

עצות?
מישהו יכול לנסות להעריך את הנזק בשקלים מהתיאור שנתתי?

מחר אני אעלה תמונה

ברגע שתגיע לישוב שלהם תגיד שלום יפה לאוטו, כי לא תראה אותו יותר

תגיש תלונה במשטרה
ותתבע אותם

הכי טוב

ד ו ר ו ן
10-07-10, 08:14
ברגע שתגיע לישוב שלהם תגיד שלום יפה לאוטו, כי לא תראה אותו יותר

תגיש תלונה במשטרה
ותתבע אותם

הכי טוב
אתה מדבר על אנשים שמראש הראו לך שלא מעניין אותם החוק, בעצם הבריחה שלהם.
אני לא יודע אם אתה מכיר את המציאות בדרום אבל תלונה למשטרה כנגד בדואי לא ממש תעזור לך, הם (המשטרה) ממש לא מתלהבים להכנס לכפר בדואי לאכוף משהו, בטח לא תביעת ביטוח..

לפותח השרשור:
באיזה ישוב בדואי מדובר?
עם כל נסיונות ההכללה, עדיין יש כמה מוסכים חוקיים בישובים בדואים-לא כולם עברינים.

idanw
10-07-10, 08:39
אני לא מבין מה העניין?
אם יש לך ביטוח מקיף, תפעיל אותו - הביטוח ישלח אותך לטפל ברכב במוסך הסדר.
מכאן והלאה, זה הבעיה של הביטוח לתבוע את הביטוח של אותו הרכב או את הנהג עצמו אם אין לו ביטוח.

עידן

ישי.פ
10-07-10, 10:46
אם יש לך ביטוח תפנה את הביטוח לפרטים שלהם ושהביטוח "ישבור את הראש"
אני לא הייתי מוותר רק בגלל שהם בדויים לפחות תנסה.

יונתןמצפה
10-07-10, 11:10
אני לא מבין מה העניין?
אם יש לך ביטוח מקיף, תפעיל אותו - הביטוח ישלח אותך לטפל ברכב במוסך הסדר.
מכאן והלאה, זה הבעיה של הביטוח לתבוע את הביטוח של אותו הרכב או את הנהג עצמו אם אין לו ביטוח.

עידן

חברה על תהיו תמימים...
הנה סיפור:
אבא שלי ירד לדרך עפר צדדית כדי לעקוף פקק. לפניו היה טנדר היילקס שעשה אותו דבר. נהג ההילקס לא הכיר טוב את השביל, התחרט בפניה מסויימת, עצר בפתאומיות (אבא שלי עצב אחריו). נהג ההילקס של היה מודע שיש מאחוריו רכב שילב לרוורס ונכנס לאבא שלי בטמבון של הטרופר ובכנף. נזק של אלפי שקלים. הנבלה (שגם היה מכפר בני דודים כלשהו) מיד הכחיש שהוא נסע רוורס, ובהתחלה אפילו לא היה מוכן לתת פרטים (כמובן שבסוף נתן).
אבא שלי הפעיל ביטוח ונחשו מה, הטענה של האפס אפילו שכנעה את הביטוח שלו שאבא שלי באמת נכנס בו מאחורה...
סוף הסיפור הוא שאבא שלי משלם עכשיו פרמיה יותר גבוהה..
(והיו תמונות של המקום, הדפיקה, ואיפולו מסתבר שאנחנו מכירים את סוכן הביטוח של ההיילקס).
זה לא עזר. אם אין לך הוכחות שזה קרה לא באמתך אז הם יותר טובים בלהוכיח שאין להם אחות (ויש להם...)

איתמר_DRZ
10-07-10, 13:07
חבר'ה, תצאו מהסרט שהכפרים הבדואים זה כמו להכנס לשכם\רפיח וכו', אלו מקומות מאוד ידידותיים ליהודים לפחות אלי ואל חברי שהרבה קונים משם דברים(כמובן שרק דברים חוקיים ומוודאים שזה חוקי), את הרכב שלי לא יודע אם הייתי מתקן שם כי אני יכול לנחש מאיפה החלקים(מדהריה - הרכב שלי גם ככה באחריות).
אבל אין איתם שום בעיה, וזה ששני החברה ההם ניסו לברוח זה בגלל שהם טפשים לא להכליל בבקשה ממכם, זה לא לרמה של האתר הזה.
לבעל הג'ימני, כל עוד זה באחת מה"ערים", רהט,שגב שלום,כסייפה,ערואר וכו' אין לך מה לפחד.

frodo
10-07-10, 13:14
טוב באור יום הנזק באמת לא רציני.
עיקום קטן בפח, ועיקום קטן של הטמבון.

היישוב המדובר הוא רהט.
החלטתי שבכל מקרה אני לא נוסע לשם לתקן.

הבנתי גם שאם אני אפעיל את הביטוח שלי, ולהם אין ביטוח, הדבר היחידי שיקרה זה שהביטוח שלי יעזור לי בתביעה נגדם בתביעות קטנות.

hadtomer
10-07-10, 16:56
בעייתי לאללה-אשתי עובדת בחברת ביטוח גדולה ומטפלת בדיוק בדברים כאלה. לדבריה אל תיכנס לרהט, לא בגלל שהם עוינים, אלא בגלל איכות עבודה נמוכה ובגלל שכללית אין טעם. לדבריה, תן את מספר הרישוי של הרכב שלהם (את זה בטח השגת) לסוכן הביטוח שלך, שיצור קשר עם המוקדים של חברות הביטוח הגדולות. תתחיל ב"כלל", יש שם הרבה מיעוטים. לדבריה, קח בחשבון שנזק שנראה קטן יכול להיות גדול, אז אל תעשה חשבונות של "ניחא, זה כלום", הרי כולנו יודעים מה זה להחליף טמבון+טיפונת פחחות במוסך יבואן.
במידה וכבר הבנת שאין להם ביטוח תצטרך ללכת : 1- על תביעות קטנות, מה שיכול בהחלט יכול להביא למעצר שלהם וכו- אבל יקח שנים. 2. ללכת בטוב- לקפוץ, לדסקס עיניינים על כוס קפה, לקבל מה שתוכל-ושלום.

shmil
10-07-10, 17:35
במידה וכבר הבנת שאין להם ביטוח תצטרך ללכת : 1- על תביעות קטנות, מה שיכול בהחלט יכול להביא למעצר שלהם וכו- אבל יקח שנים.

WTF
מאיפה הבאת את השטות הזו? מעצר? תביעה קטנה?

דרור ברלי
10-07-10, 18:09
ומי בדיוק ייכנס לשם לחפש אותם? לעצור אותם?.... הרי אין משטרע בדרום. כלומר יש - בשביל לאכוף מהירות וכאלה וגם זה רק על יהודים.

עם הבדואים המשטרע לא מתעסקת, בטח לא נכנסת ליישובים שלהם.

איתמר_DRZ
10-07-10, 18:12
דרור מה שאתה אומר זה חצי נכון, להכנס לישובים המשטרה לא נכנסת אבל בכביש הם הכי אוהבים להציק להם.
עצרו אותי עם המגנום שלי המון פעמים וברגע שראו מי נוהג(חזות אשכנזית בעליל) שחררו אותי.

-->