PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר לויטרה סידקיק

שיצו
10-07-10, 21:57
בירשותי ויטרה סידקיק שנת 91 עם מערכת TBI גיר רגיל הטורים שלי לא הכי יציבים בהנעת בוקר הטורים עולים לכמה שניות ויורדים לפעמים גם למיתחת ל500 סל"ד שהמנוע מיתחמם גם לפעמים הוא נופל לי למקומות כאלה הוא לא ניכבה או משהו וגם לא מביא סימן כזה אבל הטורים עדיין נמוכים ועם אני מעלה תטורים ל2000 סל"ד הטורים קופצים ולא אחידים(חשוב להדגיש שלא תמיד אבל רוב הזמן)
כמו כן הצריכה של הדלק דיי גבוהה אני חושב שהיא 1\8 בערך לפעמים יותר וגם הסחיבה שלי לא בשמיים כי למשל עם אני עולה עליה גם לא דיונה או משהו דומה הטורים שלי נופלים ולא מחזיקים מעמד
עשיתי בדיקת קודים ואני צריך להחליף את החיישן חמצן אבל ממה שהבנתי שהחיישן לא צריך ליגרום לכול התופעות האלה אני ישמח עם מישהו יוכל לעזור לי בזה כי כבר יצאתי משוגע מהדברים האלה כמה

נדב42
10-07-10, 22:13
בהנחה שב- TBI הכוונה להזרקה חד נקודתית, יכולות להיות מספר אפשרויות:

1. בעייה במשאבת הדלק (או מערכת מניעת גניבות שמשפיעה עליה) - שינויים בלחץ הדלק יכולים לגרום לתופעות כאלו.
2. לכלוך/סתימה במצערת, במזרק, או בצנרת (ניתן לבדיקה וניקוי, עשוי לנבוע מלכלוך רב במיכל הדלק)
3. בעייה בחיישן חמצן כפי שאומר הקוד ...
4. בעייה במזרק.

המלצות לפי הסדר:

א. נתק את צינור הדלק ממערכת ההזרקה ופתח סוויץ' - אמור לזרום דלק באופן יציב ורציף במשך כ- 15 שניות ואז להפסיק. אם לא - בדוק את משאבת הדלק או הזנת החשמל שלה.
ב. החלף מסנן דלק (למקורי, לא שווה לחסוך פה, הוא מחזיק שנים ...)
ג. שים תוסף הזרקה לדלק על רבע/חצי מיכל - אני משתמש בליקווי-מולי גולד, אבל כל תוסף אחר יעשה כנראה עבודה דומה.

אם השתפר - נהדר, אם לא, עדיף לפנות למכון הזרקות מקצועי (יש פה את צביקה, ויש לי גם מישהו טוב בטירה)

בהצלחה והמשך לעדכן,

נדב.

שיצו
12-07-10, 16:56
טוב מסנן דלק הוחלף משאבת דלק תיבדק(כמה לחץ צריך להיות)
ובקשר לתוסף תאמת ניראה לי שהוא עשה לי את הבעיה כי רק אחרי ששמתי אותו(K44) על חצי טנק המנורה של הצ"ק אינג'ן התחילה להידלק לי מידי פעם וגם מאז פחות או יותר התחיל לי כול הבלאגן במערכת לא יודע עם זה קשור אבל מישהוא אמר לי שכן כי זה מרוכז מאוד וזה לא טוב צלשים בTBIכי זה רק על מזרק אחד והוא יכול לידפוק אותו כי לא יודע עד כמה זה נכון אבל ככה אמרו לי

raanan
12-07-10, 20:02
ניקוי בית מצערת
תבדוק שצינור האוויר (גמיש) עד למסנן ללא קרעים
תתחבר לסקנר ותוודא שאין חיישן נוסף בעייתי (זרימת אוויר)

עוד כיוון , פלגים וכבלי הצתה.
הכל בהנחה שהורכב שעון ונבדק לחץ דלק.

בהצלחה
רענן

נ.ב- תקלה בחיישן חמצן כמעט ואינה מורגשת. כולל בצריכת הדלק.

sapog
12-07-10, 23:15
לחץ דלק בזמן עבודה אמור להיות על 1 באר לערך (ככול הידוע לי).

בדוק אפשרות לווסת דלק לא תקין (חלק מהמזרק בהזרקת TBI).

נדב42
13-07-10, 07:13
ובקשר לתוסף תאמת ניראה לי שהוא עשה לי את הבעיה כי רק אחרי ששמתי אותו(K44) על חצי טנק המנורה של הצ"ק אינג'ן התחילה להידלק לי מידי פעם וגם מאז פחות או יותר התחיל לי כול הבלאגן במערכת לא יודע עם זה קשור אבל מישהוא אמר לי שכן כי זה מרוכז מאוד וזה לא טוב צלשים בTBIכי זה רק על מזרק אחד והוא יכול לידפוק אותו כי לא יודע עד כמה זה נכון אבל ככה אמרו לי

K44 זה התוסף שהמליץ לי מוסך מורשה בזמנו לויטארה, וגם השתמשתי בו כמה שנים. לא נראה לי שהוא מקור הבעייה.

שיצו
13-07-10, 18:24
טוב בית מיצערת אין לי
סקנר אני לא יכול להיתחבר הוא לא קורה אותו אבל בדקתי קודי תקלות ונכון לעכשיו זה הבעיה היחידה שלי
ואיך אני בודק את הווסת דלק ואיפה הוא נימצא?
והלחץ דלק יבדק בהקדם
פלגים וכבלי הצתה הוחלפו

חן צברי
14-07-10, 23:19
לא נשמע הגיוני שאין לך בית מצערת.
K44 ממה ששמעתי רצוי לשים על טנק מלא (אפשר לשים על חצי טנק ואז למלא לפול טנק בכדי לערבב טוב את החומר בדלק).

תן קצת הסטוריה - ממתי התחילה הבעיה, היו סימנים מקדימים, טיפולים שוטפים/מיוחדים לפני כן ברכב.
לי הייתה בעיה כמו שתארת ביציבות של הטורים בסל"ד של 2500 שנפתרה ע"י כיול חיישן המצערת.

חן

שיצו
15-07-10, 16:53
שוב אין לי בית מצערת כי זה מזרק אחד מערכת TBI שזה למעשה קרבורטור פשוט במקום דיזות יש שם מזרק אחד בודד
והיסטוריה פשוט שמתי יום אחד K44 על חצי טנק אחרי שעשיתי טיפול כולל כול המסננים והשמנים ונסעתי נסיעה ארוכה לרעננה(אני גר באשקלון) באזור אשדוד נדלקה לי המנורה של הג'ק אינג'ן שכיבתי את הרכב והנעתי אותו שוב נכבתה לי המנורה ומאז היה דולקת לסרוגים.
עם הזמן נהיה לי ריח חריף של דלק בגיפ והספידומטר הפסיק לעבוד(כבל נידפק)מאז התחילה להידלק לי המנורה קבוע נסתי להתחבר לסקינר של סוזוקי אבל לא הצלחתי שיחקתי עם הכיוונים קצת של ההצתה ושל החיישן TPS לא עזר הורדתי תטבלת קודים ובדקתי ויש לי קודים 13 ו24 אחד חיישן חמצן והשני ספידומטר ואז גם הטורים שלי נהיו גם לא יציבים באתחלה היו תמיד על 1500 ואחרי זה מתחת ל500 עם הזמן נהיה לי רעש גם בגיפ והתברר שההגזוז התפרק בחלק העליון שלו(לא יודע איך)הוחלף ונעלם הרעש וגם חלק מהריח אבל עדיין יש קצת וגם התחיל לי משהו משונה שהמנוע קר שאני נוסע בהתחלה הוא מקרטע קצת בקטנה וזהו.
וגם שאני מעלה את הטורים ל2000 טורים הטורים עולים ויורדים אבל רק ב2000 טורים והסחיבה שלו גם ירדה ממש במיוחד בשטח אני מרגיש את זה שאני עולה עליה הטורים שלי נופלים אבל ממש נופלים וגם שאני מושך הילוכים אני מרגיש כאילו בסביבות ה2500 טורים ככה המנוע ניבלם לי כזה אבל רק בהילוכים הראשונים עד שלישי

sapog
16-07-10, 00:18
מה מצבו של פילטר הדלק?

האם סידרת את חיישן מהירות הרכב וחיישן החמצן?

חן צברי
16-07-10, 02:40
חיישן מצערת = TPS
מכאן קלה הדרך למציאת בית המצערת.
לא מכיר את מערכת TFI, אבל לפי ספר הרכב בית המצערת שלך זה איפה שנמצא המזרק והפרפר שמתחתיו (חיישן המצערת ממוקם מול הפרפר מתחת למזרק).

לפי התיאור שלך הבעיה עם הטורים התחילה אחרי המשחק עם כיוון ההצתה וחיישן המצערת.
לפני שאתה פונה לתקיפת הבעיה מכיוון בית המצערת, תבדוק ותכייל את חיישן המצערת.
תעבוד עם ספר רכב כי הכיול חייב להיות מדויק (חובה פילר גייג', לפחות ממה שאני מכיר).
אחרי זה תבדוק את יציבות הטורים בטווחים שונים של סל"ד.

מה מצבו של פילטר הדלק?

דבר נוסף שרציתי לשאול, החלפת את הפילטר לפני הכיוונים של ההצתה וחיישן המצערת או אחרי?
אתה שם את התוסף באופן קבוע או שזו הפעם הראשונה?
אם זו הפעם הראשונה, או אחרי הרבה זמן, ייתכן שהצטברות המשקעים שנשטפה עם התוסף סתמה את הפילטר דלק.
היו על זה דיונים בעבר. עשה חיפוש בפורום על התוסף K44 או על תוסף דלק.

שיצו
16-07-10, 14:15
טוב התוסף שמתי אותו שהתחלתי תישור קוו שקניתי אותו אחרי שהוא עמד כמעט שנה אצל מ שקניתי אותו (לא יודע מה עבר אצלו?)ביחד עם הטיפול הכללי ומאז לא שמתי תאמת בגלל מה קרה לי
הכיוונים נעשו אחרי הטיפול ושוב אין לי בית מצערת לא קיים אצלי
ואני יודע שצריך לכוון את הTPS עם אוומטר השאלה איך בדיוק ועם איזה מידות של מתח ובאיזה מצב של גז
עם זה יעזור למישהו המערכת שלי דומה להזרקה של הסמוראי רק שיש עוד תוספת של חיישן בצד שאני לא יודע בדיוק מה התפקיד שלו

שיצו
17-07-10, 21:46
טוב אחרי שהחלפתי חיישן חמצן(עשיתי בנתיים קומבינה עם אחד של 4 חוטים עד שיגיע לי מחו"ל זה שמתאים והג'יפ הישתנה לטובה הסחיבה עלתה והטורים כבר לא נופלים כמו פעם בשטח אבל עדיין הם לא יציבים ואני עדיין מרגיש שחסר לי כוח
סתם שאלה לבעלי ויטרה גיר רגיל שאתם מתחילים בחול ים בראשון מהיר הטורים נופלים וקשה לכם לינסוע עם ביכלל זה תקין ככה?

-->