PDA

צפייה בגרסה מלאה : טריוס מול פרייבט בחול

zilbersh
14-07-10, 00:46
מה הסיבה העיקרית/הדומיננטית, בגללה הטריוס יצלח חול טוב יותר מפרייבט?
בגלל הגלגלים שלו לעומת גלגלי פרייבט...?
בגלל שהוא 4 על 4 לעומת פרייבט שהוא 2 על 4...?
אחר...?

שימו לב השאלה היא מה הסיבה הכי דומיננטית!!! ברור שכל דבר נוסף תורם...
את זה אני יודע בלעדיכם.... :-)

yoni_0000
14-07-10, 01:24
בדיחת קרש
נו, למה?

zilbersh
14-07-10, 07:52
בדיחת קרש
נו, למה?

אולי נשמע כמו אבל לא... וואלה לא בדיחה ולא בדיחת קרש...
סתם ניסיון לבודד מה המרכיב בהבדל...

talilim
14-07-10, 08:35
הטריוסית שלי חייתית בדיונות.
מעולם לא נתקעתי
לא בירדן ולא באשדוד....:cool:;):cool:

וממש לא חשוב למה, כשהג'ימינים נתקעים מאחורינו....:D העיקר שאנחנו ממשיכים לנסוע....

התייש
14-07-10, 08:44
הטריוסית שלי חייתית בדיונות.

כשהג'ימינים נתקעים מאחורינו....:D.

טלי אם יש לך סרטון למה שרשמת פה אנחנו נשמח להתרשם.
אגב דייהטסו- מחלקים כאלו במגה בול. עשיתי שם קנייה שלשום, נשבע לכם, אמיתי לגמרי.

talilim
14-07-10, 09:23
למה סרטון?
אתה לא מאמין לי?

טלי אם יש לך סרטון למה שרשמת פה אנחנו נשמח להתרשם.
אגב דייהטסו- מחלקים כאלו במגה בול. עשיתי שם קנייה שלשום, נשבע לכם, אמיתי לגמרי.

דרור ברלי
14-07-10, 09:29
אם השאלה רצינית, תקבל תשובה רצינית.

טריוס זה אולי צעצוע, אבל צעצוע די נחמד. כשמשווים לפרייבט, הוא נראה, מרגיש ונוסע כמו רכב שטח.

מה יש לו?
הנעה 4X4 עם נעילה לדיפ' המרכזי.
גלגלים גדולים (יחסית לפרייבט, כן?)
מרווח גחון גדול יותר.
זוויות מרכב טובות יחסית (לא רק יחסית לפרייבט, גם יחסית להרבה SUV גדולים)

הוא גם לא ממש כבד, ולכן בדרך כלל גם נוסע לא רע בדיונות. נכון שאין לו יותר מדי כוח וגם לא הילוך כוח, נכון שהציריות שלו בעובי של עיפרון, נכון שהחיים בשטח די קורעים אותו, הכל נכון. אבל הוא יכול להפתיע.

התייש
14-07-10, 10:24
לא, אני לא מאמין! ויש לי סיבה טובה.
פעם בחולות ניצנה היה איתנו בשיירה אחד כזה ושקע בחול כל חמש דקות ועיכב את כולם.
גם כשהחליפו נהגים זה לא עזר, הרכב הזה חלש!
ועל כן, כדי לאשש טענותייך מתבקש סרטון אמיתי (לא דמו שעושים בטופ גיר עם פיאט פנדה :))

talilim
14-07-10, 10:29
תלוי מי נהג בו.....

נכון.
הוא חלש
לא שווה
וכל שאר הבלה בלה בלה.
אבל אותי הוא עושה מאושרת.
ולא- אין לי סרטון- יה קרציה....8-)

יש לי רק תמונות מוואדי רם.
למרות שהיו מלא דיונות אדומות - לא נתקעתי ונסעתי בסבבה לגמרי.אין צורך שם בהילוך כוח.

ועל כן, כדי לאשש טענותייך מתבקש סרטון אמיתי (לא דמו שעושים בטופ גיר עם פיאט פנדה :))

דרור ברלי
14-07-10, 10:35

אז אל תאמין.
כנראה שכל הנהגים בשיירה שלכם לא משהו... אם אף אחד מהם לא וידא שמוציאים לטריוס ההוא קצת אוויר מהצמיגים.
אם לא מוציאים אוויר, גם סופה גיבורה תחפור את עצמה למוות בחול. שקיעה בחול זה לא בגלל מנוע חלש. מנוע חלש ימנע ממך אולי לכבוש סכיני דיונה או עליות ארוכות (וכאן אני מכיר כמה כלים עטורי מוניטין עם יחס הספק-משקל נחות משל טריוס), אבל זה לא הגורם לשקיעה. בטח לא בשבילים השטוחים לרוב של חולות חלוצה וניצנה.

התייש
14-07-10, 10:40
יודע מה, קניתי! ובייחוד שנזכרתי עכשיו שהאדיוט ההוא התעקש לא להוריד אוויר למרות שכולם אמרו לו שזה מה שיש לעשות.
זה עדיין לא פותר את טלי מסרטון. אני חייב לראות איך טריוס מעשן ג'ימני :p.

talilim
14-07-10, 11:02
:cool:
תבוא לדיונה הגדולה באשדוד עם מצלמה......
אני מבטיחה שאני גם אבוא...יה קרציההה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rolleyes:

zilbersh
14-07-10, 11:34
אם השאלה רצינית, תקבל תשובה רצינית.

טריוס זה אולי צעצוע, אבל צעצוע די נחמד. כשמשווים לפרייבט, הוא נראה, מרגיש ונוסע כמו רכב שטח.

מה יש לו?
גלגלים גדולים (יחסית לפרייבט, כן?)
מרווח גחון גדול יותר.
זוויות מרכב טובות יחסית (לא רק יחסית לפרייבט, גם יחסית להרבה SUV גדולים)

הוא גם לא ממש כבד, ולכן בדרך כלל גם נוסע לא רע בדיונות. נכון שאין לו יותר מדי כוח וגם לא הילוך כוח, נכון שהציריות שלו בעובי של עיפרון, נכון שהחיים בשטח די קורעים אותו, הכל נכון. אבל הוא יכול להפתיע.

תודה, ועדיין, וסליחה על הקטנוניות..., בשורה התחתונה מה מסייע יותר לטריוס לצלוח את החול -
ההנעה לכל הגלגלים (שבאה עם הנעילה לדיפ' האורכי) או גודל הגלגלים...
סתם התעקשות אידיוטית בעקבות דיון תיאורטי עם חברים...

(ולא... אין לי אפשרות לבצע ניסוי "מדעי" לבירור הסוגיה...).

ד ו ר ו ן
14-07-10, 11:46
אחרי 10 ימים עם טריוס מהדור הקודם(לא הבולבוסי הנפוח החדש) שכללו הרבה שטח וכמה מאות ק"מ בכבישים, זה רכב חביב למדי אבל הבעיה שלו היא שהוא לא רכב כביש או SUV נורמלי והוא לא באמת רכב שטח.
הוא לא רכב כביש או SUV כי הוא צר מאד ומרגיש לא יציב בכביש מהיר, וחלש למדי וגם במאה קמ"ש הוא צורח ומרגיש שסוחטים לו את הנשמה וזה בהשוואה גם להרגשת שיוט במהירות קבועה בהיילקס כבד וחלש בכביש מהיר.

והוא לא באמת רכב שטח כי אין לו תחום העברה נמוך, ולמרות שהוא עבר כמעט כל מה שרצינו, כולל מעברי מים, מעבר ערוצים משובשים למדי ולא מעט דברים שהוא לא ממש פגש לדעתי עד שנפל לידינו ועדיין, את העלייה התחוחה הקצרה בקצה הרכס, שכל רכב עם הילוך כוח היה עולה-אנחנו נסענו מסביב.. לא שזה מפריע לי לנסוע מסביב אבל לא תמיד יש "מסביב".. והקלאצ' הרגיש שמבצעים בו מעשה סדום והמנוע נחנק וההרגשה הייתה שזה באמת לא הדברים שלהם הוא מיועד או יחזיק מעמד אם זה מה שהוא יעבור בחייו.

elro
14-07-10, 12:23
תודה, ועדיין, וסליחה על הקטנוניות..., בשורה התחתונה מה מסייע יותר לטריוס לצלוח את החול -
סתם התעקשות אידיוטית בעקבות דיון תיאורטי עם חברים...

(ולא... אין לי אפשרות לבצע ניסוי "מדעי" לבירור הסוגיה...).

לדעתי:

נדב42
14-07-10, 12:31
בשורה התחתונה מה מסייע יותר לטריוס לצלוח את החול -

אני מעריך שההנעה לכל הגלגלים, כמות החיכוך ושטח המגע עם החול מוכפלת. בהשוואה לצמיגים בחתך כפול בפרייבט, יש לזכור שרק חצי ממשקלו (נניח) נמצע על הגלגלים המניעים כך שגם אם שטח המגע עם החול זהה, יכולת העברת הכוח פחותה בגלל המשקל הנמוך יותר על הגלגלים המניעים.

זו כמובן דעתי הפרטית בלבד שמבוססת על הגיון מפוקפק :rolleyes:
נא לקרוא בעיון ולהפנים את האזהרה החמורה בתחתית הדף ...

נדב.

talilim
14-07-10, 12:48
לי יש טריוס דור ישן.
מעולם לא הרגשתי את תיאורי הזוועה האלה-
היא לא נחנקת ולא משתעלת ולא כלום.

אחרי 10 ימים עם טריוס מהדור הקודם(לא הבולבוסי הנפוח החדש) שכללו הרבה שטח וכמה מאות ק"מ בכבישים, זה רכב חביב למדי אבל הבעיה שלו היא שהוא לא רכב כביש או SUV נורמלי והוא לא באמת רכב שטח.
הוא לא רכב כביש או SUV כי הוא צר מאד ומרגיש לא יציב בכביש מהיר, וחלש למדי וגם במאה קמ"ש הוא צורח ומרגיש שסוחטים לו את הנשמה וזה בהשוואה גם להרגשת שיוט במהירות קבועה בהיילקס כבד וחלש בכביש מהיר.

והוא לא באמת רכב שטח כי אין לו תחום העברה נמוך, ולמרות שהוא עבר כמעט כל מה שרצינו, כולל מעברי מים, מעבר ערוצים משובשים למדי ולא מעט דברים שהוא לא ממש פגש לדעתי עד שנפל לידינו ועדיין, את העלייה התחוחה הקצרה בקצה הרכס, שכל רכב עם הילוך כוח היה עולה-אנחנו נסענו מסביב.. לא שזה מפריע לי לנסוע מסביב אבל לא תמיד יש "מסביב".. והקלאצ' הרגיש שמבצעים בו מעשה סדום והמנוע נחנק וההרגשה הייתה שזה באמת לא הדברים שלהם הוא מיועד או יחזיק מעמד אם זה מה שהוא יעבור בחייו.

ד ו ר ו ן
14-07-10, 13:23
לי יש טריוס דור ישן.
מעולם לא הרגשתי את תיאורי הזוועה האלה-
היא לא נחנקת ולא משתעלת ולא כלום.
אלו לא היו אמורים להיות תיאורי זוועה, מבחינתי אלו מחמאות ליכולות שטח שלו..נסענו איתו כמעט 1000ק"מ שטח במצטבר.
כנראה שמה שאת ומה שאני מגדירים כחלק ממסלול טיול (לא מסלול עבירות) הוא קצת שונה.
במקום שרכב עם הספק צנוע ותחום העברה נמוך לדעתי היה עולה או מקס' מתחפר, רכב בלי תחום נמוך מטגן את הקלאצ' ו/או נחנק.

המסלול המדובר היה 98% שבילים שההנעה לכל 4 הגלגלים+נעילה מרכזית, מרווח גחון סביר וזויות המרכב הטובות הספיקו בהחלט,
הראשון הקצר למדי בהחלט עזר אבל בת'כלס הרכב נמדד לא רק בממוצע ההתנהגות אלא גם בקצוות- ושם הוא "לא חלב ולא בשר" והוא עוד המקרה הטוב בקבוצה.
להונדה CRV של הונדה אפשר לקרוא זוועה בשטח, בטריוס לפחות אפשר להחליט לבד על מצב ההנעה של הרכב.
(לא צריך לקחת את זה אישית- אני בטוח שלא את תכננת את הרכב.. וכן, בהחלט נהנינו מהטיול איתו).

ןלעניין המדובר,
אין ספק שההבדל מול פרייבט הוא בגלל צורת ההנעה, על אותו משקל אימפרזה/ליאונה/לגאסי 4X4 ישנות שאינן רכבי שטח, נוסעות טוב למדי בחול.
חלוקת הכוח בין הגלגלים מאפשרת העברת כוח יעילה לקרקע ללא גזירה של פני השטח, החלקה והתחפרות.
מה שאי אפשר לעשות ברכב עם הנעה 2X4, וזה לא בהכרח קשור למשקל על הגלגלים המניעים אלא יותר על יכולת ההעברה של המומנט לקרקע להנעת הרכב.

היה דיון מפורט למדי על היתרונות וחסרונות של נסיעה בשטח במצב 2X4 מול 4X4 איפושהו באתר.

talilim
14-07-10, 13:25
צ'טערת......
אני לא יכולה שלא לקחת אישית......:D

-->