PDA

צפייה בגרסה מלאה : מערכת האורות בדיפנדר

E-tamar
17-07-10, 18:37
שלום לכולם,
יש לי תקלת תאורה בדיפנדר - האורות הראשיים לא עובדים.
בדקתי את המתג הראשי הוא תקין (יש לי כפתור פשוט שמדליק את שתי רמות התאורה יחד).
הפיוזים תקינים.

אני יודע שיש ריליי לאורות הראשיים בדרך אבל אני לא סגור איפה הוא נמצא.
האם משהו יכול לתת לי תיאור מדוייק של מערכת האורות? תרשים סכמתי עם הסברים יהיה מבורך :-) .

הרכב המדובר הוא TDI300 1996

תודה מראש לכל העונים

shachar
17-07-10, 18:46
בדקת את ידית מחליף האורות?
יש סיכויי שהוי "נמסה"

שחף110
17-07-10, 19:10
במקור אין ריליי, ככה שהזרם עובר דרך הידית - וגורם לפלסטיק שם לשנות צורה :D

gali
17-07-10, 21:22
שחף זה נכון אבל...בדיפנדרים של אמצע ה 90 כבר אי אפשר לדעת מה נעשה שם.
אם יש לך ריליי תבדוק אותו קודם כל.
לא מסובך להתחקות אחריו, פשוט גלה את ידית התאורה, פרק ובדוק שהיא אכן לא שינתה צורה, עקוב אחר החוטים ותגיע לריליי (אם קיים בכלל).
אם לא קיים אז בדוק שמגיע מתח לפיוז, אם חיובי אז בדוק אם מגיע מתח למפסק וכן הלאה; אם לא מגיע לפיוז אז ישנה בעיה לפני הפיוז.

E-tamar
17-07-10, 22:17
יצא לי לנסוע על שניים שלושה דיפנדרים ובכולם כשהסוויץ סגור אין אורות ראשיים אבל יש אור דרך (רק המנורות הקטנות והאורות האחוריים).
במצב תקין כשעבירים את הסוויץ למצב שתיים יש רעש של ריליי שנסגר והאורות הראשיים עובדים.
אני משוכנע שהריליי הזה מקורי.

הידית חדשה (יחסית) ונראה לי שתקינה אבל אבדוק זאת שוב.*

Gershon
18-07-10, 06:11
יצא לי לנסוע על שניים שלושה דיפנדרים ובכולם כשהסוויץ סגור אין אורות ראשיים אבל יש אור דרך (רק המנורות הקטנות והאורות האחוריים).
במצב תקין כשעבירים את הסוויץ למצב שתיים יש רעש של ריליי שנסגר והאורות הראשיים עובדים.
אני משוכנע שהריליי הזה מקורי.

הידית חדשה (יחסית) ונראה לי שתקינה אבל אבדוק זאת שוב.*

see pic

Gershon
18-07-10, 06:13
C282

landY
18-07-10, 09:54
בדיפנדרים שאני מכיר אכן האור הראשי עובר דרך ממסר בסוויץ, אבל עדיין הידית הקטנה מעבירה את כל הזרם דרכה לפנסים הראשיים.
אצלי מעל ל-7 שנים עם אותה ידית שהחלפתי וממסר שהוספתי אחרי שהראשונה נשרפה מהעומס.

E-tamar
19-07-10, 22:09
גרשון תבורך.

תודה למשיבים

Discomania
20-07-10, 14:45
גרשון יש מצב שאתה מצרף קובץ ומפרט בו את תפקידם של כול הממסרים שבתוך תא הנתיכים ? (שאת תצלומם צרפת בשירשור )

שולי

Gershon
21-07-10, 05:52
today

Gershon
21-07-10, 11:09
ממסר שנמצא שם אחראי על המתח שמגיע לידית של האורות וידית עצמה משנה מצב אורות (גבוהה -נמוך).
אם רוצים הסבר נוסף אתם מוזמנים להתקשר אליי

torchak
21-07-10, 11:14
איזה צחוקים, ואני תמיד חשבתי שאיזה חוראני דחף ממסרים בכל חור פנוי שהוא מצא.
עכשיו מסתבר שככה זה מגיע מהחברה.
ענק.

shachar
21-07-10, 13:35
איזה צחוקים, ואני תמיד חשבתי שאיזה חוראני דחף ממסרים בכל חור פנוי שהוא מצא.
עכשיו מסתבר שככה זה מגיע מהחברה.
ענק.

לאור התיכנון ההנדסי המזהיר של מערכת האורות בייחוד בתחום ניהול הזרמים, כדי לשמור את המתגים ברמת המיתוג בלבד כאשר את העומסים נושאים מי שיודעים לטפל בכך, אצלי יש עוד שני ממסרים לאורות (גבוה, נמוך).

Discomania
21-07-10, 18:29
לאור התיכנון ההנדסי המזהיר של מערכת האורות בייחוד בתחום ניהול הזרמים, כדי לשמור את המתגים ברמת המיתוג בלבד כאשר את העומסים נושאים מי שיודעים לטפל בכך, אצלי יש עוד שני ממסרים לאורות (גבוה, נמוך).

פעם קראנו לזה מגבר אורות ...

dovt
23-07-10, 20:49
אצלי היה סיפןר דומה. התברר שנעלי כבל בתושבת של ממסר "שינו תצורתם" - יחד עם פלסטיק. החלפתי כל בלגן במגבר אורות, שבניתי משלושה ממסרים חדשום. לא מסטובח.
אגב, במקור - באוטו שלי לפחות - ניתן להפעיל אור גבוהה (למצמץ) כשסוויץ סגור. :-)

E-tamar
24-07-10, 03:35
בשעה טובה ומוצלחת, אחרי ערב ארוך נפתרה הבעיה, ביציאה מן הריליי החיבור הפרוביזורי שהיה שם פשוט ניתק מתחת לאיזולירבנד.
תודה רבה לכל מי שנסה לעזור.
כשיהיה לי קצת זמן אעלה הסבר קצר למה שקורה שם.

ועכשיו לנושא החדש שעל הפרק, איך מחליפים יוניט אור רוורס? הישנה נשברה ונראה לי הזוי לפרק את הבוסטר בשביל זה, מצד שני זה מרגיש בלתי אפשרי להבריג אותה למקום.

תודה מראש למשיבים

Gilad
27-07-10, 07:15
חפש טוב בפורום - היה פה לפני הרבה זמן שרשור שהסביר את זה. נדמה לי שכתב אותו צחי

VANDER
27-07-10, 14:36
אני החלפתי לא מזמן את היוניט שנמצאת על הבוסטר אבל האם אתה לא מתבלבל והכוונה שלך ליוניט של אורות הברקס?

Gershon
28-07-10, 07:09
revers

-->