PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על לחץ אוויר בצמיגים

שיצו
17-07-10, 21:48
מעניין אותי כמה אתם ממלאים אוויר בויטרה בצמיג 205 לפי מה שהייצרן אומר 23 בערך או יותר

איתי ס
18-07-10, 00:33
איזה אינטרס יש ליצרן לתת לך נתון לחץ אויר לא אופטימלי?

נמרוד
18-07-10, 08:54
23 PSI בצמיג והרכב המדוברים הוא לחץ הגיוני לנסיעה יומיומית, ואם זו המלצת היצרן - על אחת כמה וכמה.

azora
18-07-10, 12:14
איזה אינטרס יש ליצרן לתת לך נתון לחץ אויר לא אופטימלי?

כי לחץ האויר המועבר הינו אופטימלי לצרכי היצרן (נוחות/עבירות נדרשת/דלק וכו') ובד"כ מתאים לסוג מסויים של גלגלים שהגיעו יחד עם הרכב. שינוי בסוג הגלגלים או בהתאמה ספציפית בדרישות הצרכן יכול לגרור שינוי בלחץ האויר הרצוי.

כשאני ביררתי בזמנו וביחס לצרכים שלי, (וביררתי מול שני אנשים מאוד רציניים בענף), הומלץ לי על לחץ של בין 28-30 אצלי ברכב (צמיגי שטח מלא של מקסיס) - המלצת היצרן: בערך 22-23...

נדב42
18-07-10, 14:24
מידת הצמיג דומה מאוד למקורית, לכן הייתי ממליץ לך להשאר בהמלצת היצרן (23) בשימוש השוטף. נסעתי כך שנים רבות על ויטארות במידות 195, 205, 215 בלי שום בעייה. היום ב- 235 אני שוקל להעלות קצת את הלחץ, אבל ב- 205 לדעתי עדיף ב- 23.

נדב.

נמרוד
18-07-10, 14:26
כשאתה מתקין צמיג גדול יותר על רכב נתון, ההגיון הפיזיקלי והנסיון המעשי מראים שאתה יכול וצריך לרדת בלחץ האויר, לא לעלות.

שיצו
18-07-10, 18:37
סבבה תודה

סולי
18-07-10, 19:27
נמרוד,
אני מניח שאתה מתכוון לכך שהמשקל אומנם מתפזר על שטח גדול, אבל הוא גם יותר רחוק מהאדמה.
האם אין חשש גבוה יותר מהימרחות של הצמיג?

elro
18-07-10, 19:51
כשאתה מתקין צמיג גדול יותר על רכב נתון, ההגיון הפיזיקלי והנסיון המעשי מראים שאתה יכול וצריך לרדת בלחץ האויר, לא לעלות.

זה גם מה שאני יודע.

נדב42
18-07-10, 21:19

איך הגעת למסקנה הזאת ? בחולות אמנם אפשר לרדת, אבל בשוטף מכיוון שהצמיג גבוה יותר אז הוא "נמרח" יותר, והעלאת לחץ האוויר במעט מפצה על כך, ושומרת על התנהגות הכביש.

חוצמזה, מידת הצמיג ולחץ האוויר שלו נקבעים ומחושבים ע"י היצרן כך שסוליית הצמיג בחלקה התחתון פחוסה מעט ומכסה שטח מסויים בכביש. השטח הזה הוא תוצאה של חישובים שונים של היצרן ועדיף לשמור עליו - לא להוריד אבל גם לא להעלות אותו. אם עולים במידת הצמיג, יש להעלות את לחץ האוויר (הכל לגבי הכביש כמובן) כך ששטח המגע של הצמיג עם הכביש יישאר דומה למקורי. כמה להוסיף ואיך לחשב ? אין לי מושג. אני בימים אלו בודק איך הכי נוח לי לנסוע בכביש בפשרה שבין בליעת מהמורות לבין יציבות כיוונית של הרכב. (אבל אני עם 235, במידות המקוריות הייתי משאיר כאמור ב- 23PSI)

נדב.

-->