PDA

צפייה בגרסה מלאה : מלאי של צמיגי שטח

tagiv
18-07-10, 11:42
שלום רב,

האם מישהו יכול להפנות אותי למקום בו ניתן להשיג צמיגי שטח מלא כלשהם במידה 245/70/16
כל מקום אליו אני מתקשר אומרים שאין שטח מלא במידה הזאת , רק 50:50, יש לי שטח מלא במידה 245/75/16 אבל זה לא ברשיון ולכן אני כרגע נוסע על צמיגים מזעזעים במידה המקורית.
לעצתכם אודה.
גם בה"פ אני אשמח לקבל רעיונות.

תודה ויום טוב

תומר.

elro
18-07-10, 11:46
עד כמה שאני יודע, לא ניתן להשיג שטח מלא למידה הזו.
לדעתי הכי קרובים שיתאימו לדרישתך הם ה BFgoodrich AT, שהם אמנם לא שטח מלא, אבל מצוינים וחזקים בשטח (ו"קצת" יקרים).

danipc
18-07-10, 11:48
שלום רב,

האם מישהו יכול להפנות אותי למקום בו ניתן להשיג צמיגי שטח מלא כלשהם במידה 245/70/16
כל מקום אליו אני מתקשר אומרים שאין שטח מלא במידה הזאת , רק 50:50, יש לי שטח מלא במידה 245/75/16 אבל זה לא ברשיון ולכן אני כרגע נוסע על צמיגים מזעזעים במידה המקורית.
לעצתכם אודה.

תודה ויום טוב

תומר.

ולמה אתה לא הולך למשרד הרישוי בשביל לאשר אותם
1. יאשרו לך את זה בלי שום בעיה
2. האגרה היא 60 ש"ח

tagiv
18-07-10, 11:56
ולמה אתה לא הולך למשרד הרישוי בשביל לאשר אותם
1. יאשרו לך את זה בלי שום בעיה
2. האגרה היא 60 ש"ח

אתה בטוח?
אני הייתי במכון רישוי, הבחור שם אמר לי שאני צריך אישור של היבואן, דיברתי עם היבואן ושם נאמר לי בפירוש שהמידה הזאת 245/75/16 היא לא אופציה.
בעמדה מספר 1 אתה חושב שיאשרו לי את זה ככה סתם? למרות שהיבואן לא מאשר?
ברור שאני אשמח מאוד לעשות את זה ככה בקלות, פשוט לבוא עם הרשיון להגיד יש לי ברשיון 245/70/16 ואני רוצה להכניס 245/75/16 , לשלם 60 ש"ח וזהו זה???
נראה לי קל מדי לא?

klam
18-07-10, 11:56
זו אכן בעיה להשיג MT במידה שלך. האם זו המידה היחידה המותרת לך ע"פ היצרן? אם הפרוטה בכיסך, אתה יכול "להסתפק" בצמיגי A/T של BF - (הם אולי עדיפים על חלק מצמיגי השטח של חברות אחרות). גם המקסיס והטויו 50:50, לא רעים בכלל ואפשר בהחלט להתנהל איתם גם בשטח טכני.
חן

tagiv
18-07-10, 12:00
זו אכן בעיה להשיג MT במידה שלך. האם זו המידה היחידה המותרת לך ע"פ היצרן? אם הפרוטה בכיסך, אתה יכול "להסתפק" בצמיגי A/T של BF - (הם אולי עדיפים על חלק מצמיגי השטח של חברות אחרות). גם המקסיס והטויו 50:50, לא רעים בכלל ואפשר בהחלט להתנהל איתם גם בשטח טכני.
חן

על פי היצרן מותר גם 235/70/16 ואפילו 205..( זה כבר פיצי )
בהנחה ויש שטח מלא ב235/70/16 , כדאי לרדת למידה הזאת בשביל שטח מלא? או שעדיף מה שהצעת במידה 245/70/16?

Zambia-protocol
18-07-10, 12:09
שלום רב,

לעצתכם אודה.

תודה ויום טוב

תומר.

היי תומר.
שכחת לציין דבר מאוד חשוב במחוזותינו.
עם איזה רכב אתה מתגלגל (שלא להגיד על איזו עגלה אתה רוכב;) ) יש מידות שעל דיפנדר יאשרו בחצי שנייה, שעל סמוראי לא יאשרו גם עם תעשה ריבר דאנס עם השערות שבאף.
חן, להשיג צמיגי MT במידה הזו 245\70\16R זו לא בעיה. לבעיות יש פתרון. במידה הזו פשוט לא מייצרים צמיגי MT
בחזרה לבעיה של תומר. אם תחפש באזורים של הדלתות אולי תמצא (אם יש לך מזל) לוחית\מדבקה עם מידות צמיגים שמאושרות על ידי היצרן.
ברגע שיש שם מידה שעדיפה לך, יש לך אחלה טיעון למה אפשר לאשר אותה.
אצלי זה עבד. (אחרי ויכוחים וכאסחים ושני בוחנים שלא יודעים לקרוא אנגלית)

בהצלחה.
ברק

klam
18-07-10, 12:15
גם ב 235 עדיין תהיה בבעיה. זה כמובן תלוי בצרכים שלך, ובאם בנוסף לשטח אתה גם נוהג בכביש. אני אישית מעדיף את ה 50:50, שכרגע עונים טוב יותר לצרכי: נוחים, אוחזים ושקטים יותר בנהיגת כביש, ובהחלט מספקים את מרבית דרישות השטח (בינוני +).
חן

הירשפלד יובל
18-07-10, 12:17
"מעבר לזה, תחפש באזורים של הדלתות לוחית\מדבקה (אם יש לך מזל) עם מידות הצמיגים שהיצרן מאשר."

מנסיון של חבר עם רכב פרטי (מזדה 3) ,זה לא מענין אותם אילו מדבקות/הטבעות/לוחיות יצרן יש ברכב. אותם מענין אילו מידות צמיגים "היבואן" רשם באוטודאטה.

tagiv
18-07-10, 12:23
אז ככה,
מדובר בדיסקו 97 בנזין,
הבחור במכון רישוי חיפש בדלתות מדבקות, לא מצא כלום,
היצרן או יותר נכון לומר היבואן עלפי האוטודאטה כנראה מצא רק 205/70/16 ו235/70/16,
שווה בכלל לנסות ללכת לעמוד שם בעמדה מספר 1 ? מישהו הצליח פעם לשנות מידה בצורה הזאת? אפילו שזו לא מידה שמופיעה באוטודאטה?

fuksi
18-07-10, 13:18
פעם היה כאן הרבה יותר קל ושמח
לפני 7 שנים רשמתיי במכון רישוי לדיסקו 94 ב245/75/16
10 דקות ושלושים ומשהו שקלים.
בימינו המשימה לא אפשרית בדרך הפשוטה והישרה.....

tagiv
18-07-10, 14:05
תודה רבה לכל העונים והמזדהים..

זה קטע שכאילו נגזר עלי לא להיות עם צמיגי שטח מלא בגלל החלטת יצרן/יבואן
נראה לי שאני אלך על הBF/AT/GOODRICH,
הציעו לי חדשים כאלה ב2000 לרבעייה כולל האיזון..
למישהו יש הסתייגות מהצמיג הזה?
למישהו יש נסיון איתו? איך הוא בבוץ????בשטח טכני?
פנצ'רים כל שני וחמישי? או שהוא חזק כמו צמיג שטח מלא?

האמת רוב הזמן אני על כביש מן הסתם,

תודה רבה מראש

תומר.

יונתןמצפה
18-07-10, 14:16

זה אחד הצמיגים הכי טובים בשוק. בכל פרמטר! צמיג ה- AT היחידים עם 3 PLY בדופן.
ולכן אין סיכוי שהמחיר שקיבלת הוא הגיוני. צמיג כזה עולה 900 ש"ח ליח'. 800 נחשב לזול במיוחד.
או שיש אי הבנה במחיר שקיבלת או שיש שם משהו מסריח. תבדוק תאריך הצמיג ואחריות.
נשמע כמו מחיר של צמיג משומש....

elro
18-07-10, 14:23
למיטב ידיעתי מחיר מעולה (אולי אפילו יותר מידי...)

נהפוך הוא :)

אין לי נסיון אישי, אבל ראיתי את הביצועים שלו והם טובים מאוד.

ממש לא פנצ'רים כל שני וחמישי, נחשב לצמיג חזק מאוד אפילו יותר ממספר צמיגי שטח מלא שנמכרים בארץ.

הדברים נאמרים על סמך נסיוני ולמיטב ידיעתי, אינני צמיגאי ו/או בעל מקצוע בנושא צמיגים.

elro
18-07-10, 14:46
למיטב ידיעתי מחיר מעולה (אולי אפילו יותר מידי...)כשקראתי שוב את מה שרשמתי, אני רוצה להבהיר שהתכוונתי ליותר מידי מעולה, זול מידי.

klam
18-07-10, 14:59
תודה רבה לכל העונים והמזדהים..

זה קטע שכאילו נגזר עלי לא להיות עם צמיגי שטח מלא בגלל החלטת יצרן/יבואן

האמת רוב הזמן אני על כביש מן הסתם,

תודה רבה מראש

תומר.

המחיר לא הגיוני. אמור להיות כפול :rolleyes:. יתכן ומדובר בצמיגים שעמדו זמן רב על המדף - בדוק את התאריך שרשום עליהם!!! אם עברו יותר מ 18 חודש מהייצור - ותר!
הצמיג עצמו טוב - נחשב ל AT הטוב ו"האגרסיבי"מכולם (למרות שעכשיו יש להנקוק AT חדש שכנראה עולה עליו), עובר לא רע בבוץ, טוב בטכני, חזק ואינו רגיש לפנצ'רים. קצת רועש בכביש.

אלדר
18-07-10, 15:52
שעמדו זמן רב על המדף - בדוק את התאריך שרשום עליהם!!! אם עברו יותר מ 18 חודש מהייצור - ותר.

שאלה כללית היות ואני גם לפני החלפת צמיגים, רציתי לדעת מה הוא הזמן הממוצע שצמיג יושב על המדף?
18 חודשים נראה לי הרבה, אולי אני טועה אין לי מושג.

tagiv
18-07-10, 15:57
ככל הנראה צדקתם,
לאחר בירור במקום אחר על הBF GOODRICH AT דרשו 850 ש"ח לפני מע"מ .
אגב, יש מסתבר Bf Goodrich mud שטח מלא במידה 235/70/16 שזו כבר מידה שיש באוטודאטה, 835 ש"ח לפני מע"מ..
השאלה היא אם כדאי בשביל שטח מלא לקנות מידה קטנה יותר?:confused:

תומר

klam
18-07-10, 16:12
שאלה כללית היות ואני גם לפני החלפת צמיגים, רציתי לדעת מה הוא הזמן הממוצע שצמיג יושב על המדף?
18 חודשים נראה לי הרבה, אולי אני טועה אין לי מושג.

על פי החוק, אין להתקין ברכב צמיג שעברו 6 שנים מתאריך ייצורו. לפי היצרנים, זמן המדף המירבי משתנה בין 3-6 שנים בתנאי איכסון אופטימאליים. מאחר ובארץ לא תמיד מקפידים על תנאים טובים, ובהתחשב בחום והלחות, לא מומלץ לקנות צמיג בן יותר משנה-שנה וחצי, וגם זאת, רק בתנאי שאוכסן כראוי (אצל היבואן במחסן מיוחד, ולא בפנצ'ריה). גם היבואנים מודעים לבעיה ולכן יש פנצ'ריות שמשיגות מהם הנחות על צמיגים עם תאריכים מוקדמים יותר. באופן אישי לגמרי, לא הייתי קונה צמיג בארץ אם הוא בן יותר מ 10 חודשים.

klam
18-07-10, 16:17
ככל הנראה צדקתם,
לאחר בירור במקום אחר על הBF GOODRICH AT דרשו 850 ש"ח לפני מע"מ .
אגב, יש מסתבר Bf Goodrich mud שטח מלא במידה 235/70/16 שזו כבר מידה שיש באוטודאטה, 835 ש"ח לפני מע"מ..
השאלה היא אם כדאי בשביל שטח מלא לקנות מידה קטנה יותר?:confused:

תומר

להפתעתך תגלה שה BF שטח במידה 235, עשוי להיות אפילו רחב יותר מצמיג אחר ב 245...(כן, כן, יש הבדלים משמעותיים בין הצמיגים באותן מידות).
בכל מקרה, חשוב היטב אם אתה יכול להסתפק ב AT, או באמת מעוניין ללכת על האקסטרים - בכל זאת, דיסקו בנזין, ואתה רוב הזמן על הכביש..

Nirho
18-07-10, 20:03
בשבוע שעבר התקנתי ארבעה צמיגי BF A/T 31/10.5/15. מספר פרטים רלוונטים:
1. 750 ש"ח כולל עבודה, כולל מע"מ אצל כחלון בא.ת. כפר סבא. כל הצמיגים בני פחות משנה. (וזה הכי זול שמצאתי)
2. הייתי צריך לשנות מ265/70/15 , והמידה של הצמיגים החדשים לא הופיעה באוטו דאטא (פאג'רו שנת 98). לאחר שיחה די קצרה עם הרב בוחן במכון ברעננה, הוא הסכים לשנות (אחרי שהסכמנו שרוב הרכבים האלו נועלים את המידה הזו בכל מקרה).
3. בגדול, כמה שאני אוהב עבירות, כיוון שהרכב נוסע רוב הזמן על הכביש, הלכתי על 50/50, ממליץ לך לשקול את זה גם.

מאחל לך שתהנה עם מה שלא תקנה..

יורם ידין
18-07-10, 21:57
שים לב המידה המותרת לדיסקו 1 ו-2 היא 235/70X16 המידה 245/75 היום היא כמו סדין אדום לבוחני הרישוי יש לBFצמיגי MT במידה המותרת
בהצלחה

חן צברי
18-07-10, 23:43
נראה שאין יותר מדי אופציות, אבל אולי מישהו יכול לחוות דעה לגבי השוני בין צמיג של 235 לצמיג של 245 על הדיסקו?
האם יש הבדל משמעותי מבחינת כביש/שטח/טכני/בוץ/חול?

ד ו ר ו ן
19-07-10, 21:54
אם החשבון שלי נכון ההבדל בגובה הוא פחות מסנטימטר, מה שלדעתי משאיר בעיקר את שיקול הרוחב וסוג הסולייה.

אם אתה נוסע הרבה בשטח ובייחוד שטח סלעי או בוץ, לדעתי אין תחליף אמיתי לצמיג שטח- גם לא צמיג AT טוב ככל שיהיה.
לכל מי שחושב אחרת, אני ממליץ לנסות עם אותו סוג רכב באותו התוואי בדיוק באותו הזמן ולהשוות, ההבדל בולט.
התרשמות מסט אחד על הרכב ואחרי כמה שנים לעבור לסט אחר זו לא השוואה נכונה כי התנאים תמיד יהיו שונים אם לא עורכים את ההשוואה באותו הזמן.
מצד שני, יש לא מעט שצמיג AT מספק לסגנון שלהם..

אני אישית לא חוויתי בעיות אחיזה עם צמיגי שטח לא על כביש יבש ולא על משטח רטוב, כולל מגרש החלקה, גם ככה אנחנו נוסעים עם רכבים כבדים עם מרכז כובד גבוה שמחייבים תשומת לב גבוהה יותר למה שקורה מסביב, אז להתייחס לאמירות לגבי יותר או פחות אחיזת כביש לבהמות גבוהות ששוקלות 2 טון כאילו אתם מתכוונים לקחת סיבובים כמו איזה GTI..

כמה שטח הרכב באמת עושה ומה אופי השימוש ברכב בשטח?
אם אתה מטייל רגוע יחסית, BF/AT זאת בחירה מעולה ויעשה את ההעבודה מצויין.
המידה הגדולה יותר משמעותה גם יותר אויר וצמיג נעים יותר בשטח עם אפשרות להוריד אויר מידי פעם.

ד.א. ה-DMAX של הרשות נועלים BF/MT-KM2 והמידה המקורית של הרכב שאם אני זוכר נכון היא גם 245/70/16, או שהם ירדו מידה?
מישהו מכיר איזה מידה הם הרכיבו על ה-DMAX?

elro
19-07-10, 23:02
.

ד.א. ה-DMAX של הרשות נועלים BF/MT-KM2 והמידה המקורית של הרכב שאם אני זוכר נכון היא גם 245/70/16, או שהם ירדו מידה?
מישהו מכיר איזה מידה הם הרכיבו על ה-DMAX?

גם אני ראיתי את זה וניגשתי לראות את המידה מקרוב, 245/75R16 , קומבינטורים...

tagiv
19-07-10, 23:20
ההתלבטות קשה,
לגבי נוחות, הדיסקו נוח בכל מקרה, גם עם אויר מלא בצמיגים,
ברורים לי היתרונות של צמיג שטח טוב לעומת צמיג שהוא לא צמיג שטח מלא
ואני גם מבין את היתרונות של צמיג שהוא לא שטח מלא ,
אם היה צמיג שטח מלא במידה שלי אז לא היתה התלבטות, ברור שהייתי הולך על השטח המלא,
לכן השאלה העיקרית היא מה אני מרוויח ומה אני מפסיד ממעבר מ245 AT ל235 שטח מלא??
וגם כי מדובר בהשקעה של כמעט 4K על צמיג טוב...

תודה רבה על העזרה!

תומר

-->