PDA

צפייה בגרסה מלאה : בקשת יעוץ קניה (אם לקנות...)

Yiftah
22-07-10, 21:45
אני בבעיה קלה...

מזה זמן מופעל עלי לחץ מכיוון זוגתי לשים יד על רכב שטח הגון. עד כה - עמדתי בלחצים.

הסיבה העיקרית - חיבתה העזה לגיאולוגיה. בטיולים בעבר ניסינו מפעם לפעם לרדת מהכביש, אבל מהר מאוד הוכחתי חד משמעית ש C4 (שאין לה שלט של חברת הי-טק על הכנף האחורית) היא באמת לא רכב שטח.

כעת, כשהגיע הזמן להחליף את רכב המשפחה הלחץ גובר.

אלא מאי...
להשכיב 300,000 על רכב כביש-שטח אין לי.
לקנות רכב משפחתי סטנדרטי ולצידו להשקיע 30-50K שקלים בג'יפ ישן - שיהיה רכב שני למשפחה - חבל לי, כי בסופו של דבר אנחנו מדברים על מעט מאוד טיולים... (נגיד - 5-6 בשנה טובה... )

אז מה באמת אפשר להציע למישהו שרוצה רכב שיהיה קודם כל רכב משפחה, אבל גם יוכל לרדת מהכביש לפעמים.. (וכאמור - אנחנו ממש לא מחפשים - לא לדהור על דיונות, ולא להתמודד עם הדרדרות הכי תלולות במדבר יהודה.. פשוט להגיע למקומות המעניינים את הגיאולוגית שלי). אני מדבר על סכומים שלא יהיו גבוהים משמעותית ממה שממילא מתוכנן לרכב משפחתי - בסביבות 150K.

אם הייתי מוצא מישהו שמשכיר ג'יפים - הייתי בשמחה שוכר, גם במחיר מופקע עדיין יותר זול לי לשכור לכל טיול - ולהסתפק ברכב משפחתי ליום יום. עד כה לא מצאתי. אבל אם מישהו מכיר - או משכיר - אשמח לשמוע

יפתח

asafk
22-07-10, 21:53
אני עומד לחזור על עצמי... חפשו סובארו פורסטר בן שנה-שנתיים. לא תתאכזבו מהשימושיות שלו כמכונית סטיישן משפחתית, ולא תתאכזבו מיכולות השטח המפתיעות שלו, כל עוד לא מדובר במכשולים הדורשים הילוך כוח. רכב שכאילו נוצר במיוחד למדעני שדה מכל מיני סוגים...

אסף.

idanw
22-07-10, 22:10
אם הייתי מוצא מישהו שמשכיר ג'יפים - הייתי בשמחה שוכר, גם במחיר מופקע עדיין יותר זול לי לשכור לכל טיול - ולהסתפק ברכב משפחתי ליום יום. עד כה לא מצאתי. אבל אם מישהו מכיר - או משכיר - אשמח לשמוע

יפתח

זה יכול להיות פתרון מצוין בתור התחלה, עד שיידבק בך החיידק.
לחברות ההשכרה הגדולות (אלדן, קל אוטו ועוד...) יש טנדרים 4X4, חוצמזה יש חברה בשם קלין קאר בהוד השרון שמשכירים רכבי שטח.
נדמה לי שהמחירים סובבים סביב ה1200 ש"ח ליום.

עידן

Yiftah
23-07-10, 00:32
תודה למשיבים.
בענין אופצית הקניה - אני דווקא חשבתי על טריוס.. (משום שכרכב חדש - הוא במחיר הכי קרוב למה שהתכוונתי להוציא.)

בענין השכרה - בעבר ניסיתי חיפשתי בכמה חברות - אחת או שתים מן הגדולות שאמרו לי שאין להם, וחברה אחת קטנה שפרסמה שהיא משכירה ג'יפים (אבל כשהתקשרתי הם אמרו לי שהם ירדו מן העניין...). לא המשכתי לחפש אז.
יפתח

ש01
23-07-10, 07:49
אם אתה רוצה חדש - בקרוב יגיע לארץ סקודה יטי דיזל 4X4 ונמכל תחילה בכ150K.
אם משומש אזי פורסר, אאוטבק או (קצת יותר ישן) כל SUV יעשה את העבודה.

נדב42
23-07-10, 08:08
לא הייתי עושה נסיונות ראשוניים בשטח עם רכב חדש מהניילונים - נראה לי עדיף כמו שעידן הציע, לשכור איזה טנדר קשוח כשמתחשק לטייל ...

השאלה כמובן גם אם הגיאולוגית מצפה להגיע עם הרכב עד לשלט המנוקב של המנסרה, או שמא לחקור את החתך של קיר המכתש הצפוני לאורך מעלה מחמל ...

חוצמזה, אני מעריך שאם תארגנו מסלול טיול יפה ומעניין, לא תתקשו למצוא פה בפורום טיולים חברים שישמחו לטייל אתכם ולהזמין אותכם איתם ברכב ...

נדב (שמתעכב כבר שנה בהגשת עבודה סמינריונית בגיאולוגיה ...)

גיא
24-07-10, 23:07
אני עומד לחזור על עצמי... חפשו סובארו פורסטר בן שנה-שנתיים. לא תתאכזבו מהשימושיות שלו כמכונית סטיישן משפחתית, ולא תתאכזבו מיכולות השטח המפתיעות שלו, כל עוד לא מדובר במכשולים הדורשים הילוך כוח. רכב שכאילו נוצר במיוחד למדעני שדה מכל מיני סוגים...

אסף.

יש לנו אחת כזאת במשפחה ... מומלץ בחום ! ++

אם תרצה הרחבה, שלח לי מסר. ולא .. הסובארו לא למכירה.

joconto
25-07-10, 10:45
אם הגג שלך זה 150K לרכב חדש אז אין לך הרבה אפשרויות, הטריוס או הסקודה יטי החדשה.
העניין ששתיהן לא יותר ממשפחתיות מינוס בכל הקשור לנוחות, סחיבת מנוע, מרווח פנים וכו. יכולות השטח מינימאליות ביטי קצת יותר סבירות בטריוס.

אם אתה חובב צרפתיות, ומוכן למתוח עוד קצת אז ב 160K-170K יכנסו לתקציב גם רנו קליאוס ופיזו 3008 החדשה, שיכולות להתאים לחובבי צרפתיות, או היונדאי IX35 החדש, אלה כבר הרבה יותר מפנקיםמהטריוס גם כאן עם יכולות שטח מוגבלות מאוד אבל יכולות להתאים לדרישות ה"גאולוגיות" שהעלית.

*

klam
25-07-10, 15:11
סוברו פורסטר 2007-2008 (אפשר אפילו 2.5 טורבו, המעולה).
סוברו אאוטבק 2008 . לדעתי הרבה פחות מוצלחת מ -
וולבו CX 70
2006 (מפנקת מאוד).
חן

GodsFather
25-07-10, 19:41
חבר קנה לאישתו בשבוע שעבר טוסון 2006 ב120K ש"ח...

מה לגבי RAV4 ? זה לא נכנס בתקציב ?

moshik999
26-07-10, 13:54
אני חושב שרכב ללא הילוך כח ויכולת עבירות סבירה הוא פשרה מעצבנת.
ז נכון שרכב שטח קל יעבור כמעט בכל מקום,
הבעיה היא שבכל טיול יש תמיד אזשהו מעבר קטן ,מכשול מעצבן שאז
צריך את היכולות.
אני חושב שהויטרה החדשה (קצרה) מנוע 2400 זה בחירה מצויינת למה שאתה מתאר.

Yiftah
01-08-10, 12:04
תודה על העצות של כולם.

הקיץ עוד ננסה לשכור לפחות לטיול אחד, לראות איך הענינים עובדים..

אור .ס.
01-08-10, 18:16
היי, יטי TDI 170 עדיין לא מיובאת, כשתיובא מחירה יעמוד באיזור ה170K (מדובר ברכב מקביל לטיגואן, אז אל תבהלו מהמחיר).

ויטרה חדשה קצרה מגיעה לעלות של כ170K גם כן, בדקתי שקלתי, האוטו מגיע בלי יכולות שטח בכלל, עם הילוך כוח ובלי הילוך כוח, יש לו מהלכי מתלה של פרייבט, פאדיחה.

-->