PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בקניית רכב...

liordr
23-07-10, 16:38
שלום לכולם...

שמי ליאור ואני מעוניין לרכוש את הג'יפ הראשון בחיי...
אני מחפש רכב בתקציב לא גבוה (עד 25,000 ש"ח), הדבר הכי חשוב לי הוא אמינות.
הרכב ישמש את בת זוגתי לנסיעות קצרות בתוך העיר ובסופ"ש לטיולים... חשוב לי להדגיש שהטיולים אינם יהיו טכנים וקשים במיוחד, קצת שבילים,נחלים וכו'... טיולים יחסית רגועים.
חשבתי בכיוון של ניסן טראנו קצר ידני משנת 95/96.

אשמח לשמוע את דעתכם והמלצותיכם לגבי דגמים שונים על סמך הנסיון שלכם.

תודה מראש,
ליאור.

liordr
26-07-10, 19:50
חברים? עזרה מבעלי ניסן? :(

דורוןרובין
26-07-10, 21:19
תכין עוד עשיריה בצד לשנה הראשונה וצא לדרך.

נדב42
26-07-10, 21:43
בתקציב כזה הרכבים היחידים שיוכלו לתת מענה הולם לבחורה ביום-יום ויכולת שטח אמיתית הם הויטארה או הספורטאז'.

בויטארה התקציב הזה יקנה לך מודל 93-94, ובמתיחה קלה של התקציב תגיע לדגם 95 עם מנוע חזק וחסכוני יותר (16 שסתומים - חשוב לוודא)
בספורטאז' אפשר להגיע בתקציב הזה גם למודל 97, לא מכיר את הרכב מספיק כדי להציע טיפים.

אני אישית מעדיף את הויטארה. היצע שיפורים נרחב בהרבה אמין וחסכוני יותר לאחזקה מהספורטאז' (גם בדלק וגם במחירי חלפים), ומן הסתם לכן היא יקרה יותר ...

דרך אגב, אלא אם כן אתה נעול לחלוטין על ניסן, המקום הנכון להודעה הזו היא פורום המתחילים + יעוץ לפני קנייה (http://jeepolog.com/forums/forumdisplay.php?f=19) ...

בהצלחה,

נדב.

liordr
28-07-10, 19:20
פתחתי אשכול גם ב"פורום המתחילים"... חשבתי שכאן יהיו בעלי טראנו שיוכלו לעזור...
הבנתי שהדעות לגבי הטראנו חלוקות ואני עדיין מתלבט... הטראנו ממש נראית לי מתאימה לצרכים שלי, הבנתי שהיא די אמינה והאחזקה סבירה פרט לצריכת דלק בבנזין... עוד התלבטות: בנזיו או דיזל?? חשוב לציין שהיא לא תיסע הרבה.. גג 10,000 ק"מ בשנה.

שיימן
28-07-10, 20:22
בתור בעל טראנו אני יגיד לך
אצלי הרכב בלי תקלות יש פה ושם רעשים (שאם אני אבדוק אני ימצא מאיפה)
הדלק? אצלי זה לא פונקציה אני נוסע משהו כמו 1000 ק"מ בחודש שטח+כביש ויוצא לי משהו כמו 150 שקל בשבוע דלק.
המחלה של הטראנו זה תפוחים בפרונט זה מה שאני מכיר מאצלי

אבל תשמע בשטח נוסע ולא עוצר (הרוב תלוי בנהג)
בכביש נוסע כמעט כמו פרייבט
הוא אצלי חצי שנה ואני נהנה מכל רגע איתו
רק תדע על מה ליפול לא מה שיפה הוא טוב!
בהצלחה!

liordr
31-07-10, 21:23
לשיימן... תודה על התגובה..

כרגע אני מתלבט בין שתי טראנו 96... שתיהן נראות טוב, חיצוני ופנימי ולא נראה כי ראו שטח לאחרונה...המרכב התחתון נראה טוב בלי מכות ושפשופים.
האחת אחרי טיפול גדול (ראש מנוע,טיימינג,קלאץ'), טסט ל10 חודשים, וו גרירה ומגן חזירים. הצמיגים במצב טוב. האוטו מרגיש חזק, הגיר תקין וכל המערכות עובדות. יש דבר אחד שהטריד אותי:שמעלים קצת את הטורים יש רעש מתכתי מהמנוע (כמו פלטת ברזל רועדת), המכונאי של הרכב אמר שהוא בטוח שזה מהאגזוז.
הטראנו השנייה נראית חיצוני קצת קצת פחות טוב, נוהגת בה בחורה והרכב משמש אותה לעבודה וחזרה, היא עושה פחות מ10,000 ק"מ בשנה ולכן בעלה מכניס את הרכב לטיפול פעם בשנה לפני הטסט(טסט ל5 חודשים). גם היא מרגישה חזקה, ללא רעשים מיותרים מהמנוע, הגיר תקין.
צמיג אחד נקרע אז הוא שם צמיג שונה מ3 האחרים שהם כמעט חדשים. הוא לא החליף שום דבר משמעותי בטיפול(רק שמנים, פילטרים וכו'). אין לו וו גרירה אבל יש לו מיגון תחתון שהוא לא הרכיב אבל נותן את זה עם הרכב כמובן.

שניהם מתעקשים על מחיר די גבוה(28,000 K) ואני ממש מתלבט איזו לקחת לבדיקה!!
על סמך הנתונים שנתתי, יש למישהו עצה? מה עוד לבדוק לפני שאני מחליט??
בבקשה כל עצה תעזור לי במיוחד מבעלי טראנו או לשעבר...
תודה מראש! :)

-->