PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה, המזגן בסופה עושה מה שבא לו !

snirjeepdreamer
25-07-10, 14:34
בסופה שלי מותקן מזגן פורמולה שלאחרונה מתנהג מוזר.
הסיפור החל כאשר רכשתי את הרכב והבעלים הקודם אמר לי שאין בעיה במזגן רק
אין גז. כמובן שלא האמנתי אבל זה לא מה שמנע ממני לרכוש.

לקחתי את הרכב למוסך שמטפל במזגנים ואמרו שהמערכת "סתומה". מאון לאון,
החליפו פילטר ושסתום והפלא ופלא המזגן עובד נפלא. אין דליפות, מדחס תקין והכל בסדר.

למרות הכל, הכפתר של ווסת הקור הסתובב על ריק ועל כן גם הוא הוחלף.
כעת לבעיה:
המזגן עובד ומקרר אבל קורות 2 תופעות:
1. הווסת מדליק ומכבה את הקירור לעיתים קרובות מידי. כלומר 5 דקות של קור, 3 דקות איוורור וחוזר חלילה. זה בלתי נסבל. אני מעוניין שיקרר לאורך זמן.
2. אחרי כ- 20 דקות עבודה המזגן פשוט נכבה לגמרי. כלום לא עובד. לא הפן, לא המדחס כלום, כאילו נותק מהחשמל.
לעומת זאת אם אסגור את הרכב ואחזור יום למחרת המזגן יחזור לפעול כרגיל עם אותם בעיות שתיארתי.

עצות מישהו ? מה הגורם ?

אשמח לטיפים
תודה

shmil
25-07-10, 18:18
כעת לבעיה:
המזגן עובד ומקרר אבל קורות 2 תופעות:
1. הווסת מדליק ומכבה את הקירור לעיתים קרובות מידי. כלומר 5 דקות של קור, 3 דקות איוורור וחוזר חלילה. זה בלתי נסבל. אני מעוניין שיקרר לאורך זמן. תופעה שמעידה על וסת לא תקין, או שהקור אינו מוסע מהסוללה.
2. אחרי כ- 20 דקות עבודה המזגן פשוט נכבה לגמרי. כלום לא עובד. לא הפן, לא המדחס כלום, כאילו נותק מהחשמל.
לעומת זאת אם אסגור את הרכב ואחזור יום למחרת המזגן יחזור לפעול כרגיל עם אותם בעיות שתיארתי. גם זה עשוי להתאים לוסת שמנתק את המערכת

מכל מקום, יש לך שתי אפשרויות לבדוק:
האחת, כשהמזגן מפסיק ונכבה, כבה את המדחס, והפעל חימום למספר דקות. אם המזגן חזר לעבוד - הבעייה חוזרת לזו שבסעיף א.
אופציה שנייה - עקוף את הוסת (תרמוסטט).הנזק האגבי שיכול להיות הוא רק שיקפא לך המזגן. בדוק מה קורה אז.

רפי לין
25-07-10, 23:14
1 כנראה שהטרמוסטט מכוון לנתוק מדחס בטמפ' גבוהה מדי. אם יש כפתור ווסות לטרמוסטט, כוונו למקסימום קור.
2. יתכן שלמע' המזגן הזה מותקן נתיך (פיוז) טרמי ראשי וכשהוא מתחמם הוא מתנתק ולכן גם המדחס וגם המפוח אינם פועלים.הפתרון הנו החלפת נתיך ואני ממליץ על נתיך רגיל (במבנה גדול) ולא על נתיך טרמי.
בברכה - רפי לין

snirjeepdreamer
26-07-10, 10:36
חברים, תודה רבה על העזרה,
גם שמיל וגם רפי, העצות שלכם גרמו לי לבחון כל פרט ברכב ורפי אתה הזוכה, אכן הנתיך היה הגורם, ויותר מזה, הבעיה הייתה במגעים הרופפים שלו וגם בתקינותו.
שוב הרבה תודות
שניר

-->