PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה להגבהת ויטרה קצרה

yoramw
06-08-10, 14:51
יש לי ויטרה קצרה 96 שמוגבהת ע"י אוקולונים (2.5 ס"מ קדימה ו 6 ס"מ אחורה) ונועלת 205.75.15 (בנוסף יש נעילה אוטומטית אם זה משנה לדיון) עברו מספר חודשים מאז שרכשתי אותה וכעת אני מרגיש תוספת גובה קלה ומהלך מתלה משופר ישפרו את הנאתי מהאוטו בטיולים.
מקריאה בפורום אספתי מספר אופציות ורציתי לקבל המלצות לכיון מומלץ מחברה שכבר עברו את השלב הזה במקום להתגלח בעצמי:
1. הורדת/הנמכת האוקולונים ורכישת סט קפיצים+בולמים שיתן הגבהה טיפה גבוהה יותר מהיום - ראיתי פוסטים שמדברים על איבך ועל OME, המלצה ומידות ממישהו שעשה ומרוצה יהיה מידע נהדר
2. הגבהת קלמיני "3 - הבנתי שזאת ההגבהה הכי איכותית שגם מתקנת זוויות. החסרונות הם מחיר גבוה והתאמה בעיתית לויטרה קצרה
3. הגבהת קלמיני "2 - הגבהה קטנה יותר ללא תיקון זויות. עדיין די יקרה להביא לארץ חדשה ואני לא בטוח מה היתרונות מעבר אופציה 1
4. הגדלת מידת צמיגים במקום שינוי או בנוסף - אני מכיר ויטרות 235.75.15 שמוסיף לאוטו גובה נוסף בנקודה החשובה ביותר. מוסיף לתצרוכת הדלק - משהוא שאני יכול לחיות עימו. מגביר עומס ושחיקת מכלולים (עד כמה קריטי?). בנוסף לשנות מידה ברישיון תדרוש "מאמץ".

חשבתי להתחיל מאופציה 4 – צמיגים (האם ההגבהה שיש כרגע תספיק?) ואז לשקול בין אופציה 1 ל 3 מה דעתכם? אשמח גם לראות ולהרגיש את תוצאה מאנשים שכבר עברו שלב זה...

תודה!
יורם

yaniv050
06-08-10, 15:19
צמיגים מיד מרגישים ירידת כוח אני חי עם זה לא ממש מפריע לי הגבהה 3 קלימיני ליגת על למי שיש יכולת . קלימיני 2 לא כדאי כי ממש לא רחוק מספייסר פשוט של 2

בגדול קלימיני 3 הקפיצים קצת קשים לטעמי אבל הם לא רוצים רכבים משכיבים כמו אופנוע בכביש אז אני חושב שמאוד כדאי את הקפיצים האחורים לא לשנות להשאיר את המקורי ולהכניס שם ספייסר של 3 וכמובן לנסוע בכביש בזהירות

לי אישית יש הגבהה שבניתי לבד וחבל שלא קניתי קלימיני כי בסוף זה אותו כסף כי כל החלקים אתה בסוף בונה לבד

רון נחמן
07-08-10, 20:35
יש לי ויטרה קצרה 96 שמוגבהת ע"י אוקולונים (2.5 ס"מ קדימה ו 6 ס"מ אחורה) ונועלת 205.75.15 (בנוסף יש נעילה אוטומטית אם זה משנה לדיון) עברו מספר חודשים מאז שרכשתי אותה וכעת אני מרגיש תוספת גובה קלה ומהלך מתלה משופר ישפרו את הנאתי מהאוטו בטיולים.
מקריאה בפורום אספתי מספר אופציות ורציתי לקבל המלצות לכיון מומלץ מחברה שכבר עברו את השלב הזה במקום להתגלח בעצמי:
1. הורדת/הנמכת האוקולונים ורכישת סט קפיצים+בולמים שיתן הגבהה טיפה גבוהה יותר מהיום - ראיתי פוסטים שמדברים על איבך ועל OME, המלצה ומידות ממישהו שעשה ומרוצה יהיה מידע נהדר
2. הגבהת קלמיני "3 - הבנתי שזאת ההגבהה הכי איכותית שגם מתקנת זוויות. החסרונות הם מחיר גבוה והתאמה בעיתית לויטרה קצרה
3. הגבהת קלמיני "2 - הגבהה קטנה יותר ללא תיקון זויות. עדיין די יקרה להביא לארץ חדשה ואני לא בטוח מה היתרונות מעבר אופציה 1
4. הגדלת מידת צמיגים במקום שינוי או בנוסף - אני מכיר ויטרות 235.75.15 שמוסיף לאוטו גובה נוסף בנקודה החשובה ביותר. מוסיף לתצרוכת הדלק - משהוא שאני יכול לחיות עימו. מגביר עומס ושחיקת מכלולים (עד כמה קריטי?). בנוסף לשנות מידה ברישיון תדרוש "מאמץ".

חשבתי להתחיל מאופציה 4 – צמיגים (האם ההגבהה שיש כרגע תספיק?) ואז לשקול בין אופציה 1 ל 3 מה דעתכם? אשמח גם לראות ולהרגיש את תוצאה מאנשים שכבר עברו שלב זה...

תודה!
יורם

נראה לי שחכם להתחיל מצמיגים במידה ובמילא תחליף צמיגים בקרוב. לדעתי סט חדש של צמיגים + "מאמץ" לא יעלה יותר מ-4000 ש"ח, שזה אומר שמדובר על האופציה הזולה ביותר.
למה זולה ביותר?
את ההסבר על קלמיני אחסוך. מדובר על ערכה יקרה יחסית אבל שתועלתה מובטחת (אני מפנטז על ה-3" כבר הרבה זמן...)
לי היו אוקולונים. החלטתי להצטרף לרכישה הקבוצתית שאורגנה בזמנו להגבההות ב"מתלם". החליפו סט קדימה ואחורה לקפיצי אייבך ובולמי בילשטיין.
בדיעבד, מסתבר שהם עשו טעות בקפיצים הקדמיים, מה שתורגם להחלפת: קפיצים, בולמים ושתי ציריות (הם שמו לי הגבהה של פאג'רו במקום ויטארה). כמובן שאני שילמתי על הציריות וכו' אך קיבלתי החזר על הקפיצים (אותו הוצאתי על קפיצים חדשים).
מה למדנו מהסיפור המטופש הזה?
א. החלפת האוקולונים בקפיצים מוסיפה רק מ"מ ספורים... פחות מס"מ במקרה שלי. אכן מוסיף להתנהגות הרכב אבל לא קריטי.
ב. תיזהר לא להיות עיניים גדולות. אני ראיתי את האוטו גבוה ויפה, ואז שכחתי כל מה שאני יודע על הגבהות לא אחריות. ואז שילמתי.
ג. סט הקפיצים של "לובלס" עושה עבודה מצוינת, עם זוג בולמי קוני (מקדימה). השילוב אייבך-בילשטיין קצת קשה מדיי לטעמי (מאחורה).

ככה שבסופו של דבר, אם הייתי מחליף צמיגים הייתי מוצא את עצמי עם רכב גבוה יותר ועם יותר כסף בכיס...

והערה נוספת, אם בכל זאת בסט קפיצים חשקה נפשך: חבר פורום מסוים החליף את הקפיצים אצלו מסט של ויטארה קצרה לסט של ארוכה. עובד יופי (מצריך כמובן החלפת בולמים בארוכים יותר)

נדב42
07-08-10, 21:08
את ההסבר על קלמיני אחסוך. מדובר על ערכה יקרה יחסית אבל שתועלתה מובטחת (אני מפנטז על ה-3" כבר הרבה זמן...)
למיטב ידיעתי, הערכה הזו לא מומלצת לויטארה הקצרה אלא רק לארוכה ...

והערה נוספת, אם בכל זאת בסט קפיצים חשקה נפשך: חבר פורום מסוים החליף את הקפיצים אצלו מסט של ויטארה קצרה לסט של ארוכה. עובד יופי (מצריך כמובן החלפת בולמים בארוכים יותר)
יכול להיות שיש לי את הקפיצים המקוריים של הארוכות איפשהו ... אבל לדעתי אם יש הבדל בקפיצים זה יהיה רק באחוריים (הבולמים הקדמיים של קצרה וארוכה הם אותו המק"ט ...)

נדב.

yoramw
07-08-10, 22:01
תודה על התשובות.

מחיפוש באתר ראיתי שסט של קלמיני 3" דורש התאמות לויטרה קצרה אך אפשרי
אם מישהו כאן עשה זאת בהצלחה ומוכן לתת לי להתרשם אני אודה לו מאד.

כמו שרון ציין צמיגים נראה כמו התחלה טובה.
אם משהו מוכר חישוקים 7X15 אני מעונין.

מישהו יודע מה הגובה המינימלי בשביל 235.75? האם חובה/רצוי ספייסרים?

אלדר
07-08-10, 22:42

אני חבר הפורום שעשה כמה ניסוים בהגבה ויטרה קצרה תחילה החלפתי את הקפיצים לקפיצים של ויטרה ארוכה התוצאה הייתה שהרכב גבבה ב3 ס"מ.
בשלב השני החלפתי שוב את הקפיצים לקפיצים של גראנד ויטרה ארוכה התצאה הייתה טובה הרכב עלה ב2.5 ס"מ לעומת הקפיצים של ויטרה ארוכה.אחורה אתה יכול להחליף לבולם ארוך יותר כדי לקבל מהלך מטלה ארוך יותר.
גובה הרכב היום הוא 84 ס"מ עם צמיג 235.

ערה נוספת:
כאשר בדקתי את הקפיצים של ויטרה ארוכה ושל הגראנד ויטרה הם נראים זהה לקפיצים של ויטרה קצרה, הן במספר הסיבובים של הקפיץ, בקוטר של הקיפץ ובגובה.
שורה תחתונה אם אתה מחפש הגבה ה קלה או תוספת לספייסרים הייתי ממליץ לך על קפיצים של גראנד ויטרה ארוכה+ בולמים של גראנד ויטרה ארוכה לקדימה.

התנהגות הרכב:
בנסיעה בשבילים מהירים הרכב ממש נעים לנהיגה ולא מרגישים כל מהמורה.
שורה תחתונה אני נוסע עם הסט הזה כבר 4 חודשים לדעתי הרכב קיבל גובה יפה שמאפשר לצמיגים(235) להראות ולהרגיש טוב על הרכב (הצמיגים לא נוגעים בכנפיים מקדימה) לדעתי זו התמורה הטובה ביותר שיכולתי לקבל.

אלדר
07-08-10, 23:08
תקרא את זה תראה לגבי הפרשי הגובה (לא שאני מנסה/חושב שאפשר להשוות).
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?goto=newpost&t=46711
אני מקווה שמחר אני יספיק להעלות תמונה של הרכב.

yoramw
07-08-10, 23:34
תקרא את זה תראה לגבי הפרשי הגובה (לא שאני מנסה/חושב שאפשר להשוות).
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?goto=newpost&t=46711
אני מקווה שמחר אני יספיק להעלות תמונה של הרכב.

מחכה לתמונה
אני רואה שאתה מאזור המרכז. אשמח להפגש ולהתרשם
דרך אגב, כמה זמן עבר מהשינוי לגובה הנוכחי? היו איזה שהם בעיות מאז?

תודה,
יורם

אלדר
08-08-10, 19:47
מחכה לתמונה
אני רואה שאתה מאזור המרכז. אשמח להפגש ולהתרשם
דרך אגב, כמה זמן עבר מהשינוי לגובה הנוכחי? היו איזה שהם בעיות מאז?

תודה,
יורם

אתה מוזמן בכיף.
מאז ההגבה עברו 4 חודשים ולא היו לי בעיות.
כמו שהבטחתי כמה תמונות.
תמונה מספר 4 הרכב עם קפיצים של ויטרה ארוכה.
שאר התמונות עם קפיצים של גראנד ויטרה ארוכה.

אלכסי
08-08-10, 20:48
בחירה שלי ליפת עם קפיצים 4-5 ס"מ, צמיגימ 235x75x15, בודי ליפת 5 ס"מ.
לגבי בולמים – רק קוני, לגבי קפיצים – רק לא איבך. לובל טובים.

עם סט בולמים קוני וקפיצים קינג עושיתי 130 אלף ק"מ ועם אותו סט מכרתי רכב.
עם בודי ליפת וצמיגים 235x75x15 עשיתי טיפה פחות.
סט קלמיני 3" סטם ליזרוק כסף.
זה דעתי.

-->