PDA

צפייה בגרסה מלאה : באגי 4WD

עמודים : 1 [2]

morankabesa
29-07-12, 01:13
מיכה שלום

כנראה שאת מערכת ההיגוי אני אבנה בסגנון שבו התחלתי , בעקבות ההערות התיכנון שונה אבל הקונספט נשאר ( בקרוב תמונות )

חוץ מזה מיכל הדלק ממש לפני סיום , גם פתח התדלוק נבנה ומוקם .

בהמשך תתחיל עבודת הצנרות , אויר , מים , דלק מהחלק האחורי למנוע

חנן גולומבק
29-07-12, 07:29
מורן, כרגיל העבודה נראית מושלמת. מה נפח מיכל הדלק ?

morankabesa
29-07-12, 08:10
תודה !

50 L

נמרוד
29-07-12, 08:46
+1 לדברי חנן

תענוג לעקוב, אל תחסוך בתמונות. עבודה מרשימה ביותר.

עידו לוריה
29-07-12, 18:57
מורן זה נראה נהדר .
אני רק שאלה בתמונה הראשונה מימין נראה חלק מדופן המיכל העליונה עם כיפוף והדופן הקדמית ( עם אני לא טועה ) כמו כן רואים את החוצצים שהיו בתוך המיכל עם פתחים לשם מעבר דלק/ אוויר במרכז ולמטה ( רק שבתמונה זה הפוך ) מה שחסר לי זה אותם פתחים בחלק העליון ( תחתון בתמונה ) למעבר של גזים / אוויר .
אני מקווה בשבילך שלא ריתכת את המיכל בצורה הזו כי אז יש לך מיכל בנפח של 25 ליטר בערך .

עידו

morankabesa
30-07-12, 08:52
עידו בוקר טוב!

אין ספק הצדק איתך !! (עיניים חדות כמו תמיד)

אפשר לראות בדף מספר 6 של שירשור הפרויקט (הודעה 116 ) שבתכנון הראשון הפתחים העליונים אכן היו !

מפה לשם שונה התיכנון של המיכל והפתחים נשכחו (כנארה שאצלי בראש הם כן היו :confused: ) .

תודה על ההערה החשובה ,

זו אחת הסיבות שהפרויקט בפורום , לקבל עזרה וחוות דעת מקצועית !

נ.ב לא רותך עדיין

חנן גולומבק
30-07-12, 09:59
וואי וואי וואי ...שאפו לעידו :cool:

דא"ג 50 ליטר בראלי-רייד זה ממש כלום. אני לא זוכר איזה מנוע יש בבאגי אבל אם זה מנוע של בסביבות 2000 סמ"ק אז 50 ליטר לא יספיקו לך אפילו לראלי הקפות שזה
90 ק"מ בערך. קח בחשבון שבעומס של מרוץ הנוזל הצהבהב יוצא מהמיכל בקצב של 2 ל 1 במקרה הטוב. ( בסדר בסדר לפי החישוב הזה 50 ליטר יספיקו ל 100 ק"מ) אבל מי רוצה לנסוע על הכסכס ?

עידו לוריה
30-07-12, 17:21
שמח שעדין לא רותך ואפשר לתקן , ושמח לעזור .

עידו

baga
30-07-12, 20:03
תענוג של שירשור :)
כרגיל

morankabesa
30-01-13, 22:47
ערב טוב אנשים!

תקופה ארוכה לא עדכנתי את השירשור , ואני חושב שהגיע הזמן
הרבה דברים התקדמו ! , והנה הרשימה:
1.קודם כל הרכב עבר בית לאזור הצפון ( הזורע ) - ומפה אני חייב שוב לגיד תודה ענקית ליאיר אורן בעל הבית של מסגרית "יאיר תעשיות"
שתרם לי פינה בסדנא לטובת הבנייה של הרכב , ( זכיתה בסיבוב :cool: ) .
2.תוכננה ונבנתה מערכת ההגה ( חסרה עדיין משאבת הגה חשמלית ) , אחרי הרבה מחשבה והבנה של האילוצים שישנם זו התוצאה!
כרגע על פניו נראה שעובד נהדר
3. ראדיאטור עבר לחלק הקדמי + מיכל האיבוי.
כמו כן חוברה כול צנרת המים , למעט מיכל האיבוי.
4. מערכת האויר שונתה האינטרקולר הוסט הצידה כדאי לאפשר זרימת אויר לרדיאטור - צנרת הטורבו (הקשיחה) נבנתה מחדש בצורה שונה
ופילטר האויר הוזז למרכז הקשת הראשית , כדאי לקצר אורך של צנרת אויר
5. נבנו מתאמים לדרייב שאפטים / דפרנציאלים
6. הדרייבשאפטים נבנו מחדש ( בתמונה רק האחורי מחובר )

חוץ מזה בשבועות הקרובים הרכב צריך לעבור בדיקת העמסה!

עידו לוריה
31-01-13, 07:32
יפה מאוד , אהבתי את הרעיון של המערכת הגה , בהצלחה במבחן .

עידו

huski360
31-01-13, 12:28
יפה מאוד , אהבתי את הרעיון של המערכת הגה , בהצלחה במבחן .

עידו

כן, גם אני אהבתי את מערכת ההיגוי!
מעניין איך היא עובדת בפועל :confused:
אולי עלית פה על סטארט-אפ :)

תדהר ליבנה.

חנן גולומבק
31-01-13, 21:53
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=69604&d=1359576694

מורן החיבורים התחתונים בשני צידי החלון הקדמי היכן שהקורות הלבנות מכופפות ופוגשות את האיקסים של הדלתות ...זה נראה כאילו מעכת את הצינורות שם בכוונה.
זה לא נראה לי טוב וגם אם זה יעבור את מבחן ההעמסה יש לי הרגשה שזה לא יעבור את הבוחנים של הטכניון... או שאני לא רואה טוב ?!

morankabesa
31-01-13, 23:07
עידו huski360 תודה ,

אני לא ממציא שום דבר חדש זו מערכת שעובדת בכול מיני רכבים שיש בהם אילוצי בנייה (או כסף)

חנן איו באבוי לך .. השם ישמור - שאני ימעך צינור אצלי ברכב !!!

כול צינור ביצירה הזו אני מכיר באופן אישי , ההתאמות של הצינורות היו ברמה גבוה מאוד - ובטח ובטח הריתוכים!

אל דאגה הכול יעבור בשלום ( בדרך הקשה או הקלה :p )

lizard
01-02-13, 00:42
התמונות של המערכת היגוי (הקלוז אפ) הם מהרכב שלך? לא נראה לי אבל אם כן, שאפו על הריתוכים.

אורי.ס
01-02-13, 05:24
מורן שלום לפי זיכרוני מתקנות הfia וגם מהתקנות בארץ יש איסור בשימוש במנועי טורבו בנזין
כדאי שתבדוק את העניין יכול להיות שלא תוכל להיתחרות עם הרכב בגלל זה .

חנן גולומבק
01-02-13, 06:29
אל דאגה הכול יעבור בשלום ( בדרך הקשה או הקלה :p )

אאאאמן....

OP2000
01-02-13, 07:50
מורן מתי אתה מניע ?

Sent from my iPad using Tapatalk HD

morankabesa
01-02-13, 09:21
היי מיכה

התמונות "קלוזאפ" הם של רכב אמריקאי - והם רק לדוגמא למערכת היגוי דומה

אורי שלום
בתשובה לאמרתך - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=61451
(http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=61451)וגם ישנם רכבים כיום בארץ שמתחרים עם מנועים מגדשים

היי דני
מקווה בקרוב חודשיים

morankabesa
17-02-13, 20:47
ערב טוב

העבודות נמשכות , האמת שכול שבוע מעכשיו תהיה איזה שהיא התקדומת , הרכב חייב להיות גמור ממש בקרוב !!
בשבוע שעבר פורק הרכב לגורמים לצורך העברתו לבדיקת העמסה - הבדיקה עברה בהצלחה ! (תודה לבוני וצוות המבדקה :cool: !!)

חוץ מזה רותך מיכל הדלק וגם הוא יועבר לבדיקה ואישור- נבנתה גם תושבת למיכל .
האוזיינג של הגיר ממש בשלבי התאמה סופיים ( העברת התושבת של הסטרטר צד / חיתוך וריתוך )
כמו כן חובר הסטרטר למקומו באופן נקודתי לצרוך בדיקת המיקום החדש במתאם , הכול עובד נהדר ! ( הכוונה שנתנו סטרטר לבדוק איך עובד - סטרטר בפעם הראשונה ?! )

נבנו גם תושבות לבולמים אחוריים (עוד לא גמורות )

עידו לוריה
17-02-13, 21:08
בשעה טובה , והמשך מהיר .

עידו

lizard
17-02-13, 22:16
איפה עשית בדיקת מעמסה?

morankabesa
18-02-13, 09:53
במבדקה- מושב קדרון

lizard
18-02-13, 11:03
הכלי תחת רישוי דור מדבר?

morankabesa
04-03-13, 20:53
במהלך השבועיים שעברו קראו לא מעט דברים !
1 רותכה התושבת של הסטארטר במיקומה החדש בגיר
2 מוקמה משאבת הגה חשמלית , וחוברה .
3 נבנתה תושבת מצבר + מצבר
4 הזמנה צנרת ברקס (מחו"ל)
5 הרכב הורכב מחדש ,לאחר שפורק לצורך בדיקת העמסה
6 כבל ודוושת קלאצ' חוברו ומקמו
7 חגורות בטיחות (FIA) הגיעו היום
8 גם היום נרכשו זוג בולמים king shocks coilover 2.5 - "10 חדשים ! תודה גדולה לאילון לוריא על העזרה !!
9 תחילת עבודה על צמות החשמל (נקיון ובדיקות)

בסוף השבוע הקרוב הרכב מתוכנן להניע בפעם הראשונה שהיה בהצלחה!

kobiarava
04-03-13, 22:43
מורן, כבר הפשטת את השלדה לצורך הבדיקה, הבניה והריתוכים כבר (אם לא יהיו הפתעות) כמעט מושלמים לחלוטין, לא היה נכון לצבוע את הרכב לפני ההרכבה מחדש?

קובי

morankabesa
04-03-13, 23:00
הי קובי
ההרכבה הזו היא האחרונה לפני צבע , ישנם הרבה מכלולים שמחוברים בפיקים (בעיה של זמינות רתכת CO2 )
ועד כמה מכללים שלא נבנו .
ההעדפה שלי היא לגמור את הרכב פיקס ורק אז לפרק , לצבוע ולהרכיב - כמובן שלפני הפירוק האחרון - להניע לבדוק
את מערכת ההנעה (באויר) , ברקסים , מערכת קירור

בקרוב בקרוב !

morankabesa
26-03-13, 07:29
חג שמח לכולם (בהחלט שמח :D ) !

http://youtu.be/ceobMylIH8Y (https://www.youtube.com/watch?v=ceobMylIH8Y)

lizard
26-03-13, 07:42
מזל טוב!

rob
26-03-13, 18:37
הכי כיף ההנעה הראשונה :)

ניסיתי לראות בתמונות ששמתם את הדרג של הברגים ולא כל כך רואים.
למשל הברגים שמחזיקים את המתלה, לא הייתי שם פחות מדרג 7. למרות שאני בטוח שאפשר למצא בספרות את הדרג המדויק לכל בורג.

תתחדשו.

עידו לוריה
26-03-13, 18:37
בשעה טובה .

עידו

morankabesa
26-03-13, 20:56
תודה אנשים !
בהחלט היה רגע מרגש לשמוע את הרכב מניע אחרי כמעת 3 שנים של בניה !

בשבועיים האחרונים היו המון התקדמויות בכול מיני מישורים :
*מערכת הברקסים נבנתה והתקנה .
*מערת בלם יד ("הנדברקס") נבנתה .
*ציריוית הוארכו .
*תאורה - פנסים אחוריים + פנסים קידמיים
*נסגרה מ'ע המים + האויר
* מ'ע החשמל הותקנה כמעט באופן סופי.
*תחילת עבודת חיפוים
*הושתלו בוקסות לחגורות בטיחות
*הוזמנה כול מ'ע הדלק מחו'ל (חיבורים+צנרת)

חנן גולומבק
27-03-13, 22:04
תענוג...חג שמח !!!

morankabesa
02-04-13, 19:22
המשך ההתקדמות ..

נכון לעכשיו אנחנו ממש בישורת האחרונה לפני הפירוק המיוחל (פירוק אחרון לפני צבע )

נשאר רק לסיים את חיפויי הקבינה ומכסה המנוע , ועוד כמה תפיסות לכבלי אנדברקס

מראות , איתותי צד , מתקנים למטפים , והתקן ל 'גק

ממש בקרוב תיבדק מערכת ההנעה על רטוב, ולאחר מכן (עם לא היו הפתעות ) יתחיל תהליך היפרוק , צבע , והכבה .

עידו לוריה
02-04-13, 20:01
מתחיל הריח של הסוף :) .

עידו

morankabesa
21-07-13, 22:50
ערב טוב אנשי ג'יפולוג

לפני כמעט שלוש שנים הוצג לראשונה הפרויקט "באגי 4WD "
כהתחלתי את העבודות על הרכב לא ההיתי בטוח איך הוא הולך להיראות , איך הוא יסע ועם אצליח לסיים בכלל את המשימה .
מה שכן ידעתי בוודאות הוא שאת הרכב הזה אני בונה ברמה הכי גבוה שאני יודע ( אז מעט , היום המון !) ולא מתפשר על שום דבר שעומד בגדר
היכולות שלי ,הן הכלכליות והן הטכניות .
כשהתחיל הפרויקט היה לי ברור שאין קיצורי דרך , הכול היה לפי התקנון כדת וכדין - וכך גם היה , לא התפשרתי על כלום.
אני יודע שרק מי שעשה כזה כזה פרוייקט יודע אילו תעצומות נפש צריך כדאי להגיע לאן שהרכב הזה הגיע - ללא גב כלכלי או עסק שתומך.
ימים ולילות שבתות וחגים , לא אישה ולא ילדים , רק כמעת גירושים ואושר אדיר כשדבים מתקדמים !
תאמינו לי לכול חלק ברכב הזה יש אשכרה סיפור ,עולם או מלאו אני זוכר כול אחד

לא אספר את כול הסיפור על בעיות הבירוקרטיה , אבל בקצרה - איחור של שבועיים בהגשת התפסים !!!!!!! - כרגע הפרויקט כמעת מוקפא, אין עם מי לדבר ואף אחד לא מוכן לשמוע או לעזור ולהתגמש כדאי לתת לי לגמור את תהליך הרישוי !

http://youtu.be/inn4QvYd4RU (http://www.youtube.com/watch?v=inn4QvYd4RU&feature=youtu.be)

lizard
22-07-13, 08:06
חשבתי שיובל מלמד הוא הבוחן שלך....

נמרוד
22-07-13, 09:06
מורן, אם אני מבין נכון אתה פספסת את המועד האחרון לרישום כ"דור המדבר" (אבל חייבים לציין שהיו הארכות על גבי הארכות של המועד, ופרסומים, והתראות... באיחור אתה לא יכול להאשים אחרים).

אבל האם יש בעיות מהותיות שמונעות את רישום הכלי בצורה רגילה? מהן? אם אתה רוצה תרגיש חופשי להרים טלפון ולהתייעץ, זה עניין רציני.

lizard
22-07-13, 10:16
הוא בנה את כל הכלי מסקדיואל 40....

נמרוד
22-07-13, 10:21
אז? בוא לא נכנס לזה שוב מיכה... סקדיול 40 לא אומר כלום.

morankabesa
22-07-13, 11:30
היי מיכה

במקרה הבוחן שלי הוא צחיל'ה - וזה לא אמור להיות משנה מי הבוחן !

הכלוב אכן נבנה מסקדיול 40 והשאסי נבנה מפרופיל מרובע - לא מהשוא חדש "בדור המדבר"

כול העניין הוא סביב התאריך שלא משנה כרגע למה ומדוע לא עמדנו בו , אלא הקטנוניות , ונראה לי גם חוסר הרצון לעזור (אני מדבר על הגורמים הנוגעים לדבר )

lizard
22-07-13, 12:07
שלחתי לך מסר,
אישית אני לא סובל את צחי מדלה, אז המוטיבציה שלי לעזור לא בשמיים אבל אני מוכן לחרוג מהרגלי ולעזור לך. תענה על מה ששאלתי במסר ואולי אוכל לעזור.

lizard
22-07-13, 12:09
אז? בוא לא נכנס לזה שוב מיכה... סקדיול 40 לא אומר כלום.

ASTM 106GRADE B כן אומר לך? בתכל'ס מדובר על צינור משוך בחום שזו כל הבעיה המזויינת של כולם פה.
אפשר לחשוב איזה תחרויות יש פה שהברזל הזה לא מתאים...40 שנה היו פה תחרויות על כלים שנבנו מהברזל הזה ופחות ולא קרה שום דבר משמעותי...התחילו כל ה"חכמים" להתפלסף ולדרוש כל מיני דרישות וזה מה שקורה, 3 מתחרים בקטגוריה שפעם היו לה הרבה יותר.

חנן גולומבק
22-07-13, 15:52
מורן, אם אני מבין נכון אתה פספסת את המועד האחרון לרישום כ"דור המדבר" (אבל חייבים לציין שהיו הארכות על גבי הארכות של המועד, ופרסומים, והתראות... באיחור אתה לא יכול להאשים אחרים).
אבל האם יש בעיות מהותיות שמונעות את רישום הכלי בצורה רגילה? מהן? אם אתה רוצה תרגיש חופשי להרים טלפון ולהתייעץ, זה עניין רציני. למה בכלל היה צריך להגביל את הזמן לסיום בניית כלי בדור המדבר למי שכבר התחיל ? מי קבע ? מי הסכים ? למה ? מה זה משנה ? הרי ישנם היום רכבים שבנויים כדור המדבר עשויים באותם חומרים ויש להם מספר אפור אז למה להגביל ? למה להקשות ? למה להלחיץ ? אפשר לחשוב שהיו מאות כלי רכב דור המדבר שהיו בתהליך בנייה . לא יכלו להגיד למי שכבר התחיל " כך את הזמן ומתי שתסיים תסיים " מה קרה ? יש מאות כלי רכב בבנייה עצמית בארץ שצריכים רישוי ? סתם, אין להם תשובות פשוט סתם. שאלתי את השאלות הללו בשיחה ישירה אם ברוך לביא וגם לו לא הייתה תשובה הגיונית, שאלתי את אלי שחר שאמור היה לייצג אותי אז הוא כעס עלי שאני " עושה בעיות " כי אני לא רוצה להזיז את הרדיאטור, מעניין אותו שאני צריך לשנות את כל החלק האחורי של הבאגי בשביל זה ? סתם , כסת"ח וחוסר רצון אמיתי לעזור. אני עובד מדינה בעצמי ואני רואה איך מתנהלים הענינים כשאזרח פונה לרשויות , במקרה הטוב הוא מקבל תשובה אחרי חודשיים ובמקרה הרע הוא לא מקבל תשובה בכלל בגלל שהפקידון עסוק כל הזמן בלחשוב איפה הוא יאכל את ארוחת הצהריים. אנחנו צריכים לשים זיין על החוק הדפוק הזה ועל הדפוקים שממררים לנו את החיים ולעשות מרוצים כאוות נפשנו , כשהעיקרון היחיד שצריך להנחות אותנו הוא שכל אחד הינו האחראי הבלעדי לחייו ולרכושו ולחייהם ולרכושם של האחרים, משתתפים ועוברי אורח.

asafk
23-07-13, 00:54
מורן,

אני לא מרבה להגיב בדיון הזה, אבל אני עוקב ברציפות, ואני רוצה שקודם כל תדע - שהבאגי שבנית הוא מהכלים המרשימים שיש בארץ היום. בלי לשים לב- בנית כלי ברמת הנדסה וברמת ביצוע של הגדולים, והתמודדת עם בעיות שהרבה בונים בעולם מתחמקים מהם.
לשם השוואה - אם תסתכל טוב בפיצ'ר של לפני שבועיים על הGMV - תראה כלי שבנוי באותו קונספט, ובלי שראית אותו (הם התחילו בבניה אחריך) הפתרונות מאוד דומים - חוץ מכמה שטויות שהם עשו ואתה לא, מה שעלה להם בחלקים ובמשקל (כמו למשל זווית שגויה בין תיבת ההעברה לבין הדיפרנציאל הקדמי שנפתרה עם CV מיותר... כי אמריקאים בונים באגים עם פרונט בזווית 7 מעלות בלי לחשוב למה וכמה).

ולמרות זה, את הפקידים כנראה זה לא מעניין, והמכשול הכי גדול שיש לך לעבור הוא לא הנדסי. ו...כן - התריאו והזהירו וביקשו ובכל זאת לא הגשת טפסים בזמן. אני בטוח שחייבת להימצא דרך, כי אמנם חוק זה חוק, אבל לא יכול להיות שלא יהיו חריגים לחריגים, חייבת להימצא דרך - בשלב הזה אני מציע לך לדבר עם יו"ר ועד העמותה שיעזור לך.

וגם אם רישוי לא תקבל - וזה יהיה מצער מאוד - להבנתי בסה"כ צריך לבנות שלדה חדשה. אמנם קל לי לכתוב את זה, כי לא אני חותך ומרתך אלא אתה- אבל מדובר בסה"כ בעבודת מסגרות אחרי כל מה שעשית. זה לא מעט חומר גלם, חיתוכים וריתוכים - אבל מצד שני... אם היית מתהפך היית עושה אותו דבר כנראה. יש לך את כל התכניות, ואתה יכול לעשות את השלדה בפעם אחת ובלי טעויות.
וכמובן - אני מאוד מקווה שלא תגיע לזה.

ובינתיים, תנשום עמוק, אתה תזדקק לזה.

אסף.

lizard
23-07-13, 09:51
אסף, צינור כמו שהוא השתמש בו עולה בסביבות ה30 שקל למטר, הצינור היחידי שיש בארץ שנמכר רק על ידי יובל מלמד (שלהזכירכם גם היועץ של הרשות למרות שנגמרה לו תקופת הייעוץ לפני כמה שנים אך עם זאת עשו קומבינה כדי להשאיר אותו שם וגם בוחן טכני וגם יבואן של חלקים וגם בנאי) עולה בסביבות ה110 שקל למטר. אפשר לנסות להביא ברזלים אחרים אבל אז המחיר קופץ להרבה יותר.

בזמנו נמרוד הסביר לי למה החליטו שלא לאפשר להשתמש בצינור המוכר בשם סקדיואל 40. לא בגלל בעיית חוזק אלא בגלל שצינור שמשוך בחום יש לו אולי יותר אי אחידות בצינור. אני לא אומר שזה לא נכון או שזה לא חשוב אני כן טוען ש30 שנה בנו ככה, לא יקרה כלום אם ימשיכו לבנות ככה עוד 5-10 שנים עד שתהיה פה תעשייה אמיתית של חלקים וברזלים ורכיבים לרכבי מרוץ. לתת איסור גורף מבלי שיש אלטרנטיבות, זה מסריח מאינטרסים.

GodsFather
23-07-13, 11:32
לא רוצה ללכלך את השרשור הזה, אבל נראה שזה פשוט הולך לשם...

מיכה, מבלי להגן על איש כי אני כבר מחוץ לקליקה כמה שנים - האם קם מישהו שרצה להתחרות במלמד בתחום ? שהציג אלטרנטיבה שפויה וראויה עם הסברים ראויים שאינם בגדר "סמכו עליי"? שידע להכנס לפוליטיקה ולדבר עם מקבלי ההחלטות שברור לכולם שאין להם מושג ירוק בתחום הזה גם היום?

פה קבור הכלב. כל עוד אף אחד לא הזיז את עצמו, אין לכם להלין אלא על עצמכם.

חנן גולומבק
23-07-13, 15:55
לא רוצה ללכלך את השרשור הזה, אבל נראה שזה פשוט הולך לשם...

מיכה, מבלי להגן על איש כי אני כבר מחוץ לקליקה כמה שנים - האם קם מישהו שרצה להתחרות במלמד בתחום ? שהציג אלטרנטיבה שפויה וראויה עם הסברים ראויים שאינם בגדר "סמכו עליי"? שידע להכנס לפוליטיקה ולדבר עם מקבלי ההחלטות שברור לכולם שאין להם מושג ירוק בתחום הזה גם היום?

פה קבור הכלב. כל עוד אף אחד לא הזיז את עצמו, אין לכם להלין אלא על עצמכם.

האלטרנטיבה השפויה הייתה לבנות מצינורות פשוטים , זולים וחזקים מאד מאד שקוראים להם , לא תאמין ...סקדיול 40 בקטרים ובעביים שהיו מקובלים על כל המהנדסים .
בגלל זה כל מי שבנה בעצמו כולל אני בנה מהחומר הזה ולא מחומר שעולה 100 ש"ח למטר. הבנת את זה ? אנחנו המתחרים הפשוטים הרגילים הקטנים לא רצינו להכנס לשום פוליטיקה , רצינו פשוט מאד להתחרות, לבוא בסופ"ש לתת בגז ולחזור הביתה לאישה ולילדים. באו בעלי עניין, עטו על החוק כמו נשרים על פגר והרסו את הכל.

boaz avrahami
23-07-13, 16:00
אסף, צינור כמו שהוא השתמש בו עולה בסביבות ה30 שקל למטר, הצינור היחידי שיש בארץ שנמכר רק על ידי יובל מלמד (שלהזכירכם גם היועץ של הרשות למרות שנגמרה לו תקופת הייעוץ לפני כמה שנים אך עם זאת עשו קומבינה כדי להשאיר אותו שם וגם בוחן טכני וגם יבואן של חלקים וגם בנאי) עולה בסביבות ה110 שקל למטר. אפשר לנסות להביא ברזלים אחרים אבל אז המחיר קופץ להרבה יותר.

בזמנו נמרוד הסביר לי למה החליטו שלא לאפשר להשתמש בצינור המוכר בשם סקדיואל 40. לא בגלל בעיית חוזק אלא בגלל שצינור שמשוך בחום יש לו אולי יותר אי אחידות בצינור. אני לא אומר שזה לא נכון או שזה לא חשוב אני כן טוען ש30 שנה בנו ככה, לא יקרה כלום אם ימשיכו לבנות ככה עוד 5-10 שנים עד שתהיה פה תעשייה אמיתית של חלקים וברזלים ורכיבים לרכבי מרוץ. לתת איסור גורף מבלי שיש אלטרנטיבות, זה מסריח מאינטרסים.

בצעירותו, יובל מלמד היה מתחרה בתחרויות שברוך שליט ואני אירגנו.
יובל היה גדול הבכיינים ועד היום אני לא שוכח את הטפות המוסר שלו. כמה כל דבר שעשינו היה לא פייר...

הייתי מת להפגיש את יובל מלמד הצעיר עם המבוגר.
בחילה

GodsFather
23-07-13, 16:13
האלטרנטיבה השפויה הייתה לבנות מצינורות פשוטים , זולים וחזקים מאד מאד שקוראים להם , לא תאמין ...סקדיול 40 בקטרים ובעביים שהיו מקובלים על כל המהנדסים .
בגלל זה כל מי שבנה בעצמו כולל אני בנה מהחומר הזה ולא מחומר שעולה 100 ש"ח למטר. הבנת את זה ? אנחנו המתחרים הפשוטים הרגילים הקטנים לא רצינו להכנס לשום פוליטיקה , רצינו פשוט מאד להתחרות, לבוא בסופ"ש לתת בגז ולחזור הביתה לאישה ולילדים. באו בעלי עניין, עטו על החוק כמו נשרים על פגר והרסו את הכל.

אז באו - מה אז ? ישבתם על הגדר או רצתם להלחם ? העדפתם להתלונן מרחוק או שהלכתם לוועדות ?

ושוב - האם מישהו הציג אלטרנטיבה למקבלי ההחלטות ? אלטרנטיבה מקצועית, רשמית, שתראה להם שיש אנשים רציניים מאחורי העסק הזה ?
אם התשובה היא לא, אז כנראה שיובל מלמד היה זה שכן הציג ולכן הוא זכה בקופה.

לדעתי הדלה מאד - אין בעיה לשנות את זה גם עכשיו.

lizard
23-07-13, 19:23
אמיר, לא הוצגה שום אלטרנטיבה כי אותם מקבלי החלטות שאמורים להיות בעדנו הם אלו שגרמו לכל הבעיה מלכתכילה.
אתה חושב שהיושב ראש של הרשות או המנכל משרד הספורט או השרה יודעים בכלל מה זה ברזלים? אכפת להם? לא..
הדרישה בחוק היא שהתקנונים יהיומבוססים במידה רבה על תקנונים בחו"ל. זהו, קפיש?
לא רק זה, ניתן לשנות את התקנונים שיתאימו לתנאים בארץ. זה לפי מה שאני מבין אומר שאפשר לתת הקלות בנושא הברזלים. לדוגמא, אישית אני חושב שמיכל דלק אפשר בקלות ויחסית בזול לקנות מוכן. למה? כי יש שוק לזה. יש מתחרים ויש אלטרנטיבות. אתה יכול להביא לבד ואתה יכול לקנות ממישהו בארץ. אבל ברזלים אתה לא יכול כי אף אחד לא מביא כאלו ברזלים פרט ליובל מלמד. תאמין לי שניסיתי. בדקתי בסקופ, איזכור וכל שאר המקומות. אף אחד לא ידבר איתך אלא אם תזמין טונות (לפי מה שבדקתי בסין זה מתחיל בסביבות ה5-20 טון) וזה יעלה לך כמה מאות אלפים במקרה הטוב.

אין בעיה לשנות רק שאף אחד לא מוכן לשנות,. השאלה היא למה. התירוץ של ברזל לא בטיחותי הוא קלוש במקרה הטוב ומסריח מנאיביות במקרה הרע.
את ברוך לביא ושו"ת אי אפשר להזיז מהדעה שלהם, אולי הגיע הזמן לתת להם ביעיטה בתחת ולהעיף אותם מהספורט הזה. הם פשוט גורמים יותר נזק מתועלת.

morankabesa
23-07-13, 21:08
ערב טוב אנשים

היי אסף
א' תודה כייף לשמוע ולדעת / יש עד המון לשפר - עם ההיתה שואל אותי היום עם ההיתי בונה מהשהוא אחרת , אז הכול :D
ב' אתה מוזמן להרבות ולהגיב לשירשור
ג' אתה מוזמן לבוא לראות על אמת את הרכב (קיבוץ הזורע )

אני יותר ויתר שם לב שכול נושא הליך הרישוי של רכב מירוצים בארץ לא ברור ולא ומובן לאף אחד עד בסוף !!! (לפחות לא למי שאני מכיר)
אני כבר הרכה זמן מנסה להבין איפה אפשר לראות את הגירסה הכי עדכנית של "התקנון" כדאי לדעת מה לא בסדר ברכב .
כן חשוב שהיה תקנון וחוקים מסודרים לכול ענף הספורט המוטורי בארץ , אבל צריכים גם להבין האנשים שעומדים בראש המערכת שיש חבלי לידה
וכן צריך להתגמש (לא על דברים שקשורים לבטיחות וחיי אדם ) בנושאים בירוקרטיים שיוצרים קשיים מיותרים על אנשים שרוצים להיות חלק מהספורט
בארץ - בטח ובטח אנשים פרטיים שבכך שהם בונים רכבים מכספם הפרטי , הם תורמים לקידום הענף .

כמו שחנן אמר - ואולי זה מה שגרם לי ללא להאמין שיעשו לי בעיות על חריגה קטנה בתאריך (לא שהיא קרתה במכוון)
כמה רכבים כבר מתחרים בארץ שיוותרו עילי בכזאת קלות - שתי מילם "לא מאושר"

בכל מקרה ההיתי רוצה לבקש לשמור על אופי השירשור (היחסית רגוע) לחשוב מה אתם כותבים , במיוחד דברים אישיים על אנשים , אין טעם .

ותודה לכולם !!

נ.ב עוד סרטון נחמד https://www.youtube.com/watch?v=Q56GJ69XOW0

morankabesa
18-09-13, 18:16
לכבוד החג נסיעה ראשונה (ותדלוק )
חג שמח לכולם

OP2000
18-09-13, 18:32
מורן תתחדש וחג שמח

talw
18-09-13, 19:33
מזל טוב וחג שמח.
נו ? כמו הציפיות ?

asafk
19-09-13, 00:14
הגיע הזמן לפיצ'ר..??

אסף.

morankabesa
19-09-13, 23:37
דני תודה

היי טל

האמת לא ידעתי למה לצפות , אין שום דבר סטנדרתי ברכב שהיה אפשר לצפות לו ,
הנסיעה הראשונה היתה כדאי לראות שבאמת הדבר הזה יכול לנסוע ,,,,

נוסע !

היו הרבה חששות לפני הנסיעה הראשונה
יחסי העברה למשל , ההכלאות שיש ברכבת הכוח ברכב היא פסיכית - מנוע אודי A3 ל גיר גרנד ויטארה TDI לדפרנציאלים סובארו 4X4 ????
היה מדהים להרגיש איך הכול עובד ממש יפה ,

לגבי מערכת המתלים , היא עוד לא גמורה סופית ככה שאי אפשר
היה לקפץ להבין איך היא עובדת . יש עוד להשלים רצועת הגבלה ובאמפ סטופים , וכמובן כיולים של בולמים/קפיצים .

מערכת ההגה , שידענו שיש לבצע בה עוד שינוים ( אקרמן דפוק ) , ועד כול מיני פיצפקס קטנים

סך הכול נראה מצויין !

לשאלתך אסף - בכבוד רב , ממש בקרוב

morankabesa
17-11-13, 17:39
טיול קטן באיזור תהנו !

https://www.youtube.com/watch?v=Ijj_dQUl3Z0

https://www.youtube.com/watch?v=dzVBqnsZfQo

https://www.youtube.com/watch?v=M8w1e1SO-RY

חנן גולומבק
17-11-13, 18:04
מגניבבבבבבבבבבב אני עובר לגור בעמק.

אורי.ס
17-11-13, 19:30
מורן בשעה טובה ניראה נהדר רק שאלה קטנה שמתי לב למיקום החדש של הגלגל הרזרבי מאחורה אשמח עם תרחיב על השינוי פלוס תמונה שניראה את השינוי יותר טוב.

racerkabesa
28-04-14, 17:14
טוב,
לאחר שכתבתי לטל על עניין הברקסים, רוצה להעלות את עניין שיפורי המנוע,
מנוע 1.8T
180HP
דגם AUQ
ככה אנחנו מרגישים שחסר כוח,הנוע מושך בסל"ד גבוה אך מורגש שחסר,
לחץ גדישה מגיע ל 15 PSI לערך ( שעון סיני)
אנחנו חושבים להעלות לאזור ה 300 סוסים.
ממה שביררנו בארץ מדובר על 30 אלף ש"ח, נראה לי שחיטה.
מחשב פתוח HALTECH, AEM בין 3000 - 5000 ש"ח
טורבו גיבור gt28rs בסביבות 5000 ש"ח
מזרקים 440cc בסביבות 1000 ש"ח
קצת סעפות וצינורות 2000 ש"ח
צריך חוות דעת, המלצות בעיקר על המחשב הפתוח
אופיר

talw
28-04-14, 18:00
לפני שאתה עושה את המנוע גיבור ,מה קורה עם כל מרוץ השליחים שמחוברים אליו עד הגלגלים ? בנויים לזה ?
מחשב ההלטק הוכיח עצמו בחצי השנה האחרונה ללא תקלות כלל. כל סטרטר דומה לקודמו.....(בנתיים)....

חנן גולומבק
28-04-14, 21:53
תעלו ל 300 כ"ס ותגמרו את הגיר , זה בטוח. גם אצלי יש haltech והוא בסדר גמור.

אורי.ס
29-04-14, 09:06
אופיר שלום אני חושב שאולי הגיע הזמן לעבור למנוע טורבו דיזל 4 צילינדר מפירוק וגיר מתאים
ייתן לך יותר מומנט וגם כוח. מהתחלה המנוע הקיים היה חלש ועם תשפר תמצא את עצמך רק מתקן כול מיני תקלות מיותרות
והוא לא בטוח יהיה אמין תחשבו בכיוון הזה הרבה רכבי ראלי עוברים למנועי טורבו דיזל. אורי

אורי.ס
25-05-14, 15:56
מורן מזל טוב להולדת הבן. אורי

morankabesa
26-05-14, 15:23
תודה תודה !

OP2000
26-05-14, 16:39
מורן שיהיה בשעה טובה

מזל טוב

lizard
26-05-14, 17:26
מזל טוב!

baga
26-05-14, 19:43
במזל טוב :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

חנן גולומבק
27-05-14, 13:27
יאללה מורן אפשר להוסיף לבאגי עוד מושב , בשעה טובה.

morankabesa
28-05-14, 23:07
תודה לכולם ! (חנן בגודל שלהם החגורות יכולות לתפוס שניים בייחד ;) )

עדכון קטן לגבי הרכב.

קודם כול , סימון - מיקום גלגל הספייר שונה לטובת מקום לג'ק , שנתפס מתחתו בלחיצה של עצמו קלפי הצינורות ( תסתכל
בפיצ'ר רואים את זה יפה !)

מערכתת הברקס עברה שינוי , הוספת מגבר בלם (בוסטר ) . התוצאה מעולה ! אני פשוט לא מצליח להבין למה לא לשים מגבר ?! ( מצפה לתשובה בנושא)

נקנו גם שעוני לחץ שמן מנוע + לחץ גדישה + טמ'פ מים

בימים האחרונים אנחנו עוכים בדיקות למנוע , מורגשת איזה שהיא בעיה בהספק המנוע ( כנראה אספקת דלק ) .
מבדיקה של מערכת הדלק התגלה כי ספיקת ההזרקה אינה תקינה בכול ארבעת המזרקים ( במקום 290CC לדקה - נמדדו רק 240CC )
כרגע על הפרק החלפת המזקים (על הדרך לקנות מזרקים עם ספיקה גדולה יותר לעתיד ).
עם הבעיה תעלם אז אולי גם מחשב ניהול חדש !

אורי.ס
29-05-14, 14:30
מורן שלום חיטטתי באינטרנט לגבי שיפורי מנוע ומצאתי כמה דברים מעניינים לקרוא אנסה לצרף קישורים.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=207&messageid=172034359#172081830
http://www.giacusa.com/products/software/display_chassis.php?chassis=A3_%AE&make=Audi_%AE&model=A3_/_S3_%AE
http://www.goapr.com/products/?category=Audi

morankabesa
13-10-14, 23:17
חג שמח לכולם !

החלטתי לעדכן קצת לגבי הרכב..
אחרי שנה +- שהרכב נסע לא מעט ( יחסית ) עלו לא מעט רג'קטים לשיפור , חלקן היו ידועים מראש וחלקם התגלו עם הזמן
שני רג'קטים עיקריים הם שיפר הספקי המנוע ומערת ההגה +מתלה קדמי.

נושא שיפר הספק המנוע הוא הוא מאוד מעניין , לי אישית אין בו הרבה ניסיון אבל
הבנתי שלדגם המנוע של הרכב AUQ 1.8 T יש הרבה פוטנציאל !.
לטובת העניין נקנה מחשב ניהול מנוע חיצוני של AEM דגם EMS-4 + צמה + מזרקים ( 460cc)
עוד באותו עניין נתרם ע'י תורם שביקש להישאר באלום שם- טורבו חדש של אימפרזה ,תודה לך תורם!!
לטובת הטורבו תוכננה סעפת פליטה חדשה שכוללת מניפול + צנרת אגזוז + כניסות לחיישנים וכו ..

נושא שיפור הפרונט ( מערכת ההגה +מתלים ) נמצא כרגע בעיצומו של שלב התכנון,
הרעיון הוא למדל כמה שיותר מכלולים כדאי להקל ולהוזיל את תהליך הבנייה.
בתור התחלה קבלו כמה תמונות של העניינים השאלות כבר יעלו מעצמם .

עידו לוריה
14-10-14, 07:30
חג שמח ,

הטורבו רגיל או טווין סקרול ?

עידו

baga
14-10-14, 07:53
הדמיות יפיפיות .

baga
14-10-14, 08:05
שינוי/החלפה רצינית במתלה הקידמי .
אם אפשר לשאול ..... למה ?

morankabesa
14-10-14, 17:23
היי עידו

הטורבו הוא מקורי בכול מקרה אני מצרף תמונה של ההבדלים בין שני סוגי הטורבו

הצורך בשינוי כול כך מהותי של הפרונט נובע מבעיות גמישות של מערכת ההיגוי + הגבלות בשדה הראייה + משקל של מערכת המתלים + רוחב ( מידי)

עידו לוריה
14-10-14, 18:12
עם אני מבין נכון וזה הטורבו השמאלי אז הוא טווין סקרול ואפשר לראות את ההבדלים על הפלאנג' ( פתח אחד ברגיל לעומת שני פתחים בטווין סקרול )
טורבו טווין סקרול מחויב סעפת עם דגש על סדר הצתה , לאמור צילינדר מס' 1 + 3 זורם לפתח אחד וצילינדר 4 + 2 לפתח השני ( כמובן לפי סדר ההצתה של המנוע ) וזה מסבך את העניינים מאוד במיוחד שצריך לבנות את הצינורות באורך שווה .
דוגמא של סעפת כזו שבניתי ( התמונה השנייה הסעפת בצבע זהוב בגלל הרפיה ) :

91887
91886
91888

עידו

סרט נחמד שמסביר את העניין :

https://www.youtube.com/watch?v=T7JTRRlSEYI

OFF-RoaD
14-10-14, 18:33
וואו. אני רוצה כזה פסל במקום הטלוויזיה בסלון.

morankabesa
14-10-14, 20:17
עידו סליחה כנראה לא היתי מספיק ברור הטורבו שיש ברשותי הוא סינגל
סקרול , בכול מקרה טוב להכיר את
העינין

morankabesa
14-10-14, 20:24
זהזה

עידו לוריה
14-10-14, 20:44
וואו. אני רוצה כזה פסל במקום הטלוויזיה בסלון.

תודה , יותר זול טלוויזיה :)

עידו

- - - Updated - - -

עידו סליחה כנראה לא היתי מספיק ברור הטורבו שיש ברשותי הוא סינגל
סקרול , בכול מקרה טוב להכיר את
העינין

עכשיו ברור , אז ממש אין חשיבות לאיזה צילינדר מגיע לפלאנג' , כן יש חשיבות לאורך שהיה אחיד , אני מבין שאתה משתמש בצינור נירוסטה סקדיואל 40 בסעפת לפני הטורבו .

עידו

חנן גולומבק
16-10-14, 18:43
אולי תפסיקו כבר, למרות שלא לקחתי ויאגרה אני לא יכול לקום מהכסא...:rolleyes:

Tom Bril
16-10-14, 21:17
שינוי מבורך,בעיקר סביב הנושא של שדה ראייה, על הדרך יכול לעבור התאמה לספורט מוטורי?

Amit Aknin
17-10-14, 10:45
הי מורן,
מרשים מאוד מאוד! תענוג לעיניים.

אני שמח לראות שאכן המידול הוא מפורט מאוד (שווה את הזמן בצורה אקספוננציאלית:rolleyes:).
אם אפשר לשאול...
- האם גם הציריות והמיסבים ממודלים?
- יש באפשרותך להגביה מעט את נקודת הריתום של הבולמים (ליישר אותם), אולי בלי לפגוע משמעותית בשדה הראיה?
- האם אתה מתכנן את המתלה לפיצוי קאמבר מסויים? (לפחות בתמונות נראה שהרכב מתגלגל לא מעט ומתקבל קאמבר חיובי בגלגל החיצוני)
- האם השקעת בתכנון ג'ג לשלדה ולמתלים? (אקספננציאלי כבר אמרנו...)

ושוב, כל הכבוד, גם במרוצים:p
עמית

miki1979
19-10-14, 17:10
מורן אחלה פרוייקט !!
גם אני נמצא באמצע פרוייקט והייתי שמח לקבל עזרה בנושא הנאבות של הסובארו כי גם אני נמצא בשלב הזה בדיוק השארתי לך הודעה בפרטי יום טוב

morankabesa
19-10-14, 21:49
טום נושא שדה הראיה בהחלט קצת הציק .. בעיקר כשהדרך נהיית טכנית , פחות בשבילים.
שמע בנושא ההתאמה של הרכב לספורט המוטורי .... אתה מוריד לי פה להנחטה ענקית !! אבל אני היה סבלני ואשמור על זכות השתיקה ( כרגע !!!!!!!!).

עמית מה נשמע מאז האירוע לא שמענו ממך !( שלח פ'ל ותמונות !)
א. תודה
ב.כול החלקים שתראה במודלים שלי ממודלים עד רמת השיבה ויותר ( מנסיון אין קיצורי דרך בירדה לפרטים כשנכנסים לתכנון )
ג. נקודות העיגון העליונות של הבולמים לא יגרמו לבעיה בשדה הראיה אלא הרדיאטור .. עדיין לא מידלתי אותו כך שעוד לא
ירדתי לשורש הבעיה .
ד. במצב 0 של המתלה ( בערך 2/3 בולם פתוח ) הקאמר מתוכנן להיות 0. כן מתכנן להיות קאמבר שלילי במהלך הסגירה..
כמה צריך .... באמת שאין לי מוסג כמה מומלץ ואולי זה המקום לשמוע את בעלי הידע מה הם אומרים.
גם בנושא מערכת ההגה יש לא מעט עניינים לא פתורים.. בהמשך אני יעלה את השאלות יחד עם תמונות מהמודל , ואשמח להצעות !!
כמובן שיתוכנן ג'יג למשולשים .
מה זה המילים האילו "
אקספננציאלי" עוד נחתוף דלקת כביש החוף מקישקושים כאילו
;)
בקורב תמונות !
מיקי דבר איתי בכיףף !

miki1979
21-10-14, 16:30
אהלן מורן !!
אשמח אם תוכל לפרט קצת על נושא הארכת הציריות , איך זה נעשה מאילו חומרים והאם הן עמדו בעומס

morankabesa
22-10-14, 23:09
עייפתי !

eysham
23-10-14, 07:29
שים לב למשהו חשוב שיכול לעשות לך הרבה בעיות באיזון!

תראה בתמונה הזו למשל:

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=92304&d=1414008491

הרכבת צמיג אחד בניגוד לכיוון הסיבוב שלו! :)

וברצינות, לא פחות ממדהים!

איל

OP2000
23-10-14, 09:15
יפה מאוד

נשלח מה iPad שלי ע"י Tapatalk

Tom Bril
23-10-14, 15:17
הי מורן, הרמה להנחתה?, אני מבין שלחצתי על נקודה רגישה : )), אני לא יודע על מה מדובר,

מורן מעניין אותי מאוד לדעת באילו מסבי ציריות אתה הולך להשתמש ומה היא הזווית המתקבלת כאשר המתלה פתוח וההגה מסובב עד סוף מהלכו בגלגל הפנימי לסיבוב.

מה מהלך המתלה המתקבל במתלה החדש?

אני שואל כיוון שיש גבול ליכולת שלהם לעבוד זווית, אני מניח שאתה יודע.

עידו לוריה
23-10-14, 18:18
בוול ג'יונט ( עם היי מייס ) כזה מגיע ל - 30 מעלות מנעילה לנעילה .

עידו

morankabesa
23-10-14, 21:39
איל .. והמשולשים בלי ברגים והכיסאות באויר ו..... ;) ודני תודה !

היי מיקי
בנושא הציריות היה עניין של ניסוי וטעיה , בתחילה השתמשנו בתור תותב הארכה בצינור 1" ס'ק 40 , שבגדול ידענו שלא אמור להחזיק
את המומנט אבל רצינו קודם לראות שהאוטו נוסע.
ובאמת אחרי מספר חודשים העסק תפטל, אמנם לא מה שהוא רציני אבל לא תקין!.
לאחר מכן ביצענו חישוב של המומנט שנוצר בצירייה במקסימום מומנט . מה שהתאים לדרישות הוא ציר בקוטר 35 מ"מ מחומר 4130 שנחרטו בו חורים
שמתאימים לקוטר מוט הציריה התותב רותך כפי שמצוין בשרטוט ועד היום מחזיק יפה !

היי טום
בהחלט נקודה רגישה... על בעיות תהליך הרישוי של הרכב כבר דובר בשרשור ועדיף לא להתיחס אילהן ( לפחות לא אני ולא כרגע )
הציריות של הרכב כמו שהבנת הן של סובארו טנדר ( גםב מודל) את הזווית המתקבלת בפוזיצייה שתיארת אני אבדוק.
נכון לגיאומטרייה הנוכחית מהלך המתלה ( ללא הגבלות של רצועות ובאמפסטופים) הוא 600 מ"מ ( קצט מוגזם לא ?!!).
בכול מקרה במודל חסרים עוד באמפסטופים ( לא הידראולים) ורצועות הגבלה , רדיאטור, ותכנון סופי של ספינדלים .

במהלך סופש שעבר החילו אופיא וידידנו עומרי החשמלטור להרכיב את מערכת החשמל החדשה ( מחשב וצמה ) אני רק מלראות את כול
החוטים קיבלתי קצר במוח
וקצט על האגזוז , וגם שעון טורים וכו ..

morankabesa
28-12-14, 21:23
תכנון הפרונט החדש נמשך, הירידה לפרטים בתכנון מעלה עוד ועוד סוגיות שתכנונם על המחשב יחסוך הרבה זמן ותלבטויות בשלב הבניה.
כמו שניתן לראות מערכת ההגה מתבססת על נדנדות מקביליות ממוסבות , הפעם מחוזקות בהרבה .
מכאן עולה הסוגייה של כמות הסיבובים של גלגל הגה ביחס לזווית הגלגלים המתקבל.
לא זכור לי איזה שהוא דיון בנושא וגם חיפשתי קצת ברשת איפורמצייה מה מקובל ברכבי מירוץ , ( כרגע בתכנון סיבוב שלם של גלגל ההגה
יוצר 25 מעלות בגלגל הפנימי )בעלי הנסיון אשמח לתגובה !
לגבי מהלכי המתלה , טום לשאלתך במדידה שעשיתי הצציריות מגיעות לנעילה באיזור ה 19 מעלות,
מה שמגביל את מהלך המתלה לאיזור ה 450 מ"מ ( לאל התחשבות בהגבלות ).
המכלול הבא בתכנון הוא הראדיאטור .
כמו כן החדש חובר בהצלחה והרכב מניע ונוסע, הליך חיבור המחשב היה לא פשוט בכלל.
האגזוז גם לקראת סיום

- - - Updated - - -

עוד

Tom Bril
29-12-14, 19:47
94684

הרכב שלך מזכיר מאוד בצורתו את הרכב של Guerlain Chicherit שאיתו הוא התרסק בניסיון לשבור שיא גינס, חפש את התמונות של השלדה, אולי זה יתן לך השראה להמשך.

סתם לידע כללי, מהלך המתלה שציינת מקביל לטנדרים של האצטדיונים ולרייזר 1000, כולם על 45 ס"מ מלפנים.

https://www.facebook.com/chicherit

morankabesa
13-02-15, 15:40
"
היו ימים שהפורום הזה רתח !!!שרשורים מדהימים עלו כל שני וחמישי ומלחמות עולם התנהלו על זויות היגוי , קטרי צנרות, משקלים וגודל צמיגים.לאן נעלמו כל משחיזי הברזל והמילים ? למה שותקים כל מכופפי הסקדיול והפחים ?איפה ברוך, ארנון, רפי ודרור איפה עידו, לירן, שחר ודודי ?האם יכול להיות שחוק הספורט המוטורי הצליח להרוס גם את היצירתיות ?" ( באדיבות חנן )

היום המצב גרוע בהרבה !!!

בכול מקרה אני כן עוד רוצה לשטף !

היי טום בהחלט מעתיקנים!;)

הליך הרישוי של הרכב הגיע כנראה לסיומו !! אין רישוי !!
עם אופיר ירצה לפרט על העניין הוא מוזמן , לי אין עצבים לזה !
בעקבות הצורך בשינוי הפרונט עולה החשבה לשנות את תת השלדה לצינורות .
זה ניתוח לא פשוט וכרגע אני עובד על התכנון הכולל של כול הרכב.
מידול הראדיאטור גרר אחריו שינוי לא קטן של צורת הפרונט , לדעתי לטובה בעיקר בגלל שיכולתי
לתכנן את שדה הראיה למצב בו החלק הכי גבוה הוא הצינור הראשי שמקשר את הקשת הקידמית
בגדול הפרונט די גמור אני עובר לשאר הרכב , הבה בתור תא הנהג !

lizard
13-02-15, 18:17
אני חושב שתסיים את הרכב ותתייחס אליו כאל גרסה ראשונית. כשהכול יתקתק, תבנה שלדה חדשה דנדשה. אני בטוח שתמצא דרך לשפר אותה עוד יותר.
השלדה בסך כל המחיר לעומת המחיר הכולל הוא לא גבוה.

morankabesa
15-02-15, 20:01
מיכהלה' את הרכב כבר סיימתי לפני כמעט שנה .
בגדול הכול די מתקתק !.
נכון יש הרבה לשפר, ואנחנו עובדים על זה ממש עכשיו ( שיפורים למנוע ) אני ירכיב על הנושא השיפורים כתהיה התקדמות

בכול מקרה נגמר התקציב ;) ואין מרוצים !!!!

lizard
15-02-15, 20:51
גם נכון.
אם אתה משנה את הפרונט אז עוד לא סיימת את הרכב :-)

דרור ברלי
15-02-15, 21:00
אין מרוצים !!!!

למה ללכלך?... כל השנה אין מרוצים, ורק בסוף דצמבר, לפני שהשנה נגמרת, יש מירוץ כל יומיים בערך... העיקר שיוכלו להציג סטטיסטיקה של "עונת מירוצים" ולגרד קצת תקציב למירוצים בדצמבר הבא אי"ה....

כמו שאומרים בפולנית מדוברת - אמרתי לכם.
תחפש אחורה, לשרשורים מ-2006-2007 בערך, כדי להבין למה אני מתכוון.

Tom Bril
15-02-15, 21:20
mor אשמח לפתח דיון מקצועי על הנושאים שהעלת,

דבר ראשון, מהייכן המנוע יוצא?
שנית, אשמח לדעת אם מדובר על רכב עם מהלך מתלה גדול יחסית למה לא ליצור זווית "דאיב", הרי גם הקונספת של המתלים האחוריים שלך מדבר על משהו שנועד לגהץ שבילים (מתלה נגרר).

תכנון פרונט חדש והכל, חברי הפורום לא סתם לוחצים על מעבר לשלדה תקנית, גם אני בעד, הבנתי שזה סיפור ארוך, בכל זאת נשמח לראות אותך בספורט עזוב אותך מכל הרפש...

morankabesa
15-02-15, 22:05
הי טום

את הכלוב אני לא מתכון לבנות מחדש לכן המנוע והגיר היו צריכים לצאת מתא הנהג (כמו היום) ז..ן לא קטן ( מבחינת תכנון הקוקפיט ).

על מהלך המתלה כבר דיברנו , מדובר על פחות או יותר 400-450 מ"מ על19 מעלות זווית ציריה ורוחב של 2.20 .

עם אני מבין נכון אתה מדבר על "Diving Angle" , אני לא באמת מכיר את המשמעויות של הזווית המדוברת
אצלךברכב קיימת הזווית , לא זוכר לי עם דובר על המשמעויות של הנושא .
אשמח עם תוכל להרחיב על הנושא

מי מזה את הרכב
שלידה תקינה אחו שקשוקי !

OP2000
15-02-15, 22:06
טוארג אם אני לא טועה

Sent from my iPad using Tapatalk

morankabesa
15-02-15, 22:23
שלום לך דני !! ניחשת נכון ! זכית ב 3 נקודות וקפה עלי בסדנא של הבאגי ;)

אכן מדובר בטוארג 2 של אל עטיה מ-2008 ( איזה שילדת FIA מפופילים מרובעים יפה יש לו ! )

מה עם תמונות של הנבלה החדשה ישנה לך , לא קיבלנו אפילו אחת !!!

lizard
15-02-15, 22:31
מורן אני בעדך אבל רק לסדר הטוב, אתה יכול להשתמש בפרופיל מרובע, רק ללא תפר ואת זה יותר קשה להשיג מאשר צנרת בארץ. או, לבנות שלדה משני ח מחוברים יחדיו עם תפר לכל האורך.

מצד שני כבר שנים לא בדקתי את התקנות ומאחר ולא טורחים לפרסם אותן (כנראה רק מקושרים יודעים מה התקנות כדי להרוויח כסף) אז אולי אני טועה.

morankabesa
15-02-15, 22:38
http://www.fia.com/sport/regulations?f[0]=field_regulation_category%3A76בבקשה תתחיל ב -Article 283

lizard
15-02-15, 22:48
מה הקשר לFIA? ישבה וועדת גאונים מטכניון ועוד כל מיני מומחים מטעם עצמם וכתבו תקנות.

Tom Bril
16-02-15, 19:26
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/16/566264bd9eb30f3fa419df51d0069167.jpg

Tom Bril
16-02-15, 19:27
סליחה טעות בשירשור, אשמח אם תעבירו את התמונה לשירשור הרלוונטי

morankabesa
16-02-15, 20:57
למה למה תשאירו אני רוצה את הטוסיק הזה !:D

racerkabesa
16-02-15, 21:43
"
היו ימים שהפורום הזה רתח !!!שרשורים מדהימים עלו כל שני וחמישי ומלחמות עולם התנהלו על זויות היגוי , קטרי צנרות, משקלים וגודל צמיגים.לאן נעלמו כל משחיזי הברזל והמילים ? למה שותקים כל מכופפי הסקדיול והפחים ?איפה ברוך, ארנון, רפי ודרור איפה עידו, לירן, שחר ודודי ?האם יכול להיות שחוק הספורט המוטורי הצליח להרוס גם את היצירתיות ?" ( באדיבות חנן )

היום המצב גרוע בהרבה !!!

בכול מקרה אני כן עוד רוצה לשטף !

היי טום בהחלט מעתיקנים!;)

הליך הרישוי של הרכב הגיע כנראה לסיומו !! אין רישוי !!
עם אופיר ירצה לפרט על העניין הוא מוזמן , לי אין עצבים לזה !
בעקבות הצורך בשינוי הפרונט עולה החשבה לשנות את תת השלדה לצינורות .
זה ניתוח לא פשוט וכרגע אני עובד על התכנון הכולל של כול הרכב.
מידול הראדיאטור גרר אחריו שינוי לא קטן של צורת הפרונט , לדעתי לטובה בעיקר בגלל שיכולתי
לתכנן את שדה הראיה למצב בו החלק הכי גבוה הוא הצינור הראשי שמקשר את הקשת הקידמית
בגדול הפרונט די גמור אני עובר לשאר הרכב , הבה בתור תא הנהג !

מורן בהחלט צודק הליך הרישוי באמת הגיע לסיומו ואיתו כנראה גם הספורט המוטורי.
אחרי למעלה משנתיים של מאבקים באנשי הרשות והעומד בראשה. אני אכן יכול להודות שהצליחו להביא אותי לייאוש מוחלט, ורצון לחזור לאופנועים, משם הגעתי.
צר לי שהאנשים שמובילים את הנושא הם אנשים שהיו פעם כמונו ( אוהבים את הספורט), עושים הכול בשביל להתחרות בתחרויות בעפולה (למי שזוכר) אבל היום: כסף,כסף,כסף.

באמת לא הצלחתי להבין מי מושך בחוטים ולאן הוא מנווט את הספורט הזה??? האם אלה מניעים עסקיים, כספיים/מינויים פוליטיים או פשוט... "חברה תפסיקו לבלבלו לי תמוח עכשיו, אני בדרך לארוחת צהרים" (על חשבון המדינה).

אני באמת מעריך את נמרוד ואנשי העמותה על המאמץ והניסיונות לעזור מול האנשים הרעים

Tom Bril
17-02-15, 00:37
הי טום

את הכלוב אני לא מתכון לבנות מחדש לכן המנוע והגיר היו צריכים לצאת מתא הנהג (כמו היום) ז..ן לא קטן ( מבחינת תכנון הקוקפיט ).

על מהלך המתלה כבר דיברנו , מדובר על פחות או יותר 400-450 מ"מ על19 מעלות זווית ציריה ורוחב של 2.20 .

עם אני מבין נכון אתה מדבר על "Diving Angle" , אני לא באמת מכיר את המשמעויות של הזווית המדוברת
אצלךברכב קיימת הזווית , לא זוכר לי עם דובר על המשמעויות של הנושא .
אשמח עם תוכל להרחיב על הנושא

מי מזה את הרכב
שלידה תקינה אחו שקשוקי !

כן עכשיו אני רואה שדברנו על זה, בקשר לזווית המדוברת, לא ניתן לבודד את נושא הזווית ולהתייחס להשפעה שלה באופן ספציפי מכיוון שהיא חלק משאר גאומטרית המתלה, מרכז הגילגול ולמרכז הכובד, אך מלפנים נהוג בהמון רכבים לתכנן אותה מפני שהיא מאפשרת תנועה טבעית יותר של המתלה בזמן פגיעה במכשול זה בהחלט מורגש והיום אתה יכול לראות את זה ברוב טרקטורוני הספורט,רייזרים,באגים וטרופים, מנגד בזמן בלימה ישנה צלילה גדולה יותר של "האף", ושוב גם זה לא תמיד רע ברכב שטח, זה עניין של כיול, ישנו גם עניין של בסיס גלגלים משתנה בסיבובים.

מאחור מדובר ב "anti Diving",
אמור - למנוע את צלילת החלק האחורי בזמן האצה ולשמור את הרכב מאוזן יותר ביציאה מסיבובים פול גז, וחשוב מאוד מאפשר עדין להשתמש בכיול רך יחסית של בולמים והקפיצים מכיוון שאם אשתמש בכיול קשה אז אשיג גם ככה את אותה פעולה.

asafk
17-02-15, 07:38
גם fia מדברים על פרופילים חלולים לא משנה אם עגול מרובע או משהו אחר. וגם התקנות אצלנו שמאמצות את ה fia.
הבעיה היא לא בתקנות אלא בפרשנות של מי שצריך לאשר, שנובעת במקרה הטוב מאי הבנת המושגים בתקנון.

אסף.

עידו לוריה
17-02-15, 07:49
וזה בגלל שמבאים בחור שלא מבין בבדיקת רכבי מרוץ בלי שום רקע בתחום וגם לא אלך/אולך ללמוד את זה .

עידו

נמרוד
17-02-15, 09:21
הכלי של מורן נפסל בגלל שבסיס השלדה בנוי מפרופילים לא עגולים. מה הבעייה עם זה? שום בעייה. אין לי ספק שהוא יכול ואמור לקבל רישוי ככלי ספורטיבי, ושהשלדה שלו תקינה לחלוטין.

הכל מבוסס על פרשנות מוטעית, אנגלית קלוקלת, עקשנות לא ברורה ולא מקצועית של יוסי ניסן מנהל הרשות לנהיגה ספורטיבית, של יועצו המשפטי לירון גולדנברג, של היועץ הטכני לרשות יובל מלמד ושל ראש הוועדה הטכנית שלצד הרשות - ברוך לביא.

אני לא יודע להגיד מי מהגורמים האלו הוא העקשן הגדול, כי הם מעבירים אחריות מאחד לשני. אבל ברור שבסופו של דבר יש מנהל לרשות לנהיגה ספורטיבית, יוסי ניסן, הוא זה שאמור לפתור בעיות ולקבל החלטות, והוא, לעניות דעתי, מועל בתפקידו.

boaz avrahami
17-02-15, 09:39
אולי יש קשר לזה שיובל יבואן של צינורות לשלדות?

לא שאני חושד בו חלילה שהוא לא ישר ותמים.
עוד כרוכב אופנוע שהתחרה אצלי אני זוכר את היללות שלו על אי צדק ושתמיד דופקים אותו.

אגב, מקובל בעניני תקנונים ופרשנות להפנות לגירסה בשפה מסויימת או לגורם שיפוטי.
האם התקנון בארץ נותן כזה כח לתקנון מקור או וועדה שיפוטית בנלאומית?

מדוע לא מגישים תביעה לבית משפט לענינים מנהליים?
נשמע לי כמו הליך קצר ולא יקר ואני מכיר לפחות עוד כלי או שניים עם אותה צרה...

נמרוד
17-02-15, 10:05
אני לא חושב שהכיוון שלך נכון בועז. יובל מלמד מייבא ומוכר הרבה דברים, צינורות פלדה זה הפריט הקטן והזניח ביותר שבהם. להשיג את כל סוגי חומר הגלם אין בעייה בישראל. הוא גם לא זה שמתעקש, הוא אמר יותר מפעם אחת שהוא לא רואה בעייה בעניין. אני יכול להאשים אותו רק בעמידה מהצד בזמן שחברים לתחום כמו מורן נדפקים על ידי פקידים.

מי שלוקה בחוסר מקצועיות זה חברי הוועדה הטכנית בראשות ברוך לביא - עם פרשנות טכנית שגויה והתעקשות ילדותית - כאשר התירוץ ש-"אנגלית היא שפת האם של (אחד מהם) ולכן אנחנו צודקים" היא פחות או יותר הטיעון היחיד בתכתובת ענפה שהתנהלה מולם.

ובראש ובראשונה יוסי ניסן שלא מבין את תפקידו - לנהל, להוביל, ולא להתחמק, להתכסות ולשמור על שקט תעשייתי.

lizard
17-02-15, 10:51
נדמה לי שיובל כבר לא ברשות. הוא הוחלף ב"יועץ" אחר. יוסי ניסן לא זז מילימטר בלי ה"יועץ" שלו.

racerkabesa
17-02-15, 11:48
הכלי של מורן נפסל בגלל שבסיס השלדה בנוי מפרופילים לא עגולים. מה הבעייה עם זה? שום בעייה. אין לי ספק שהוא יכול ואמור לקבל רישוי ככלי ספורטיבי, ושהשלדה שלו תקינה לחלוטין.
הכל מבוסס על פרשנות מוטעית, אנגלית קלוקלת, עקשנות לא ברורה ולא מקצועית של יוסי ניסן מנהל הרשות לנהיגה ספורטיבית, של יועצו המשפטי לירון גולדנברג, של היועץ הטכני לרשות יובל מלמד ושל ראש הוועדה הטכנית שלצד הרשות - ברוך לביא.

אני לא יודע להגיד מי מהגורמים האלו הוא העקשן הגדול, כי הם מעבירים אחריות מאחד לשני. אבל ברור שבסופו של דבר יש מנהל לרשות לנהיגה ספורטיבית, יוסי ניסן, הוא זה שאמור לפתור בעיות ולקבל החלטות, והוא, לעניות דעתי, מועל בתפקידו.

אני בהחלט מסכים עם נימרוד.
בעשרות שיחות שלי עם חברי הוועדה לא הצלחתי להבין מי פוסל את הרכב שלנו:
בשיחה עם ברוך נאמר לי "ראלף שפת אם שלו היא אנגלית והוא אומר ש TUBULAR זה צינור עגול, אז זה צינור עגול" והוא הפנה אותי לראלף =>
ראלף אכן מתעקש שהתרגום הוא אכן צינור עגול, אבל באותה נשימה גם לא הבין למה לא עושים חריגה לשלדה וממשיכים, אז הוא הוא התקשר אליהם (לוועדה???), וכשהוא חזר אלי, זו היא שיחה קצרה, והוא אמר " כנראה מישהו שם X על הרכב שלכם"
המשכתי לאיציק בן הרואה הההאיש מהטכניון, אחרי שיחה ארוכה ומייל עם כמה פרטים מעניינים, איציק דיבר עם "הוועדה" ואמר שיש אישור להמשיך עם הרישוי,אמר לי "תתחיל להריץ את הסיפור מול הבוחן".
ופתאום איציק לא עונה איציק גם לא מצלצל וכותב לי שחברי הוועדה החליטה לדחות את הרכב.

גם לאחר שהבינו שאיזה דביל דחף לתקנון המתורגם את הנושא של הפרופילים המרובעים, , ונאמר ע"י יובל שאין שום בעיה הוא סגר עם ברוך את הנושא של הרכב שלנו, רק נמרוד צריך להעביר תקנון מתורגם, ונוכל להתחיל עם הרישוי, ואחרי שהגיע התרגום ( שהוא אגב הנכון) יובל התהפך.

שוב אני אומר, יש שם איש רע שפשוט הרס את הספורט וצריך לעוף, ואז העניינים יפרחו.
אני מאוד מקווה שאחרי שנסיים את השינוי שמורן הציג, לא יגידו לנו שאנחנו שייכים לדור המדבר!!!

סתם בשביל הכייף כתבו TUBULAR STEEL בגוגל ושימו על תמונות

אופיר

asafk
17-02-15, 12:04
הדיון על tubular steel עלה כאן עוד לפני הרכב הזה, אני ניהלתי עשרות שיחות טלפון בנושא, גם כמה פגישות, (כולל קטלוגים שהעברתי, של יצרני פלדה מהעולם, בהם Tubular steel הוא פרק רחב של פרופילים חלולים שונים ומשונים) עבור מתחרה אחר שבנה כלי עם צינורות לא עגולים... נמרוד השקיע בזה זמן הרבה יותר, תמיד היה נדמה לי שקיבלו את העמדה ואז ברגע האחרון לא אישרו.
לכן כתבתי שבמקרה הטוב מדובר בחוסר הבנה טכנית...

אסף.

OP2000
17-02-15, 14:47
מה אתם מתאמצים ??? במילא אין מירוצי ראלי רייד )-: עצובבבב

morankabesa
22-03-15, 15:18
דני אל תדאג ! נעשה מירוצים ( תכין את הנבלה שלך לשבילים של הצפון )

יש אגזוז חדש , כולל חיישן למדה וחיישן חום

arnonshoshani
22-03-15, 15:20
נראה מרשים ביותר.

OP2000
23-03-15, 19:05
תבוא לדרום נעשה את סובב מנוחה [emoji6]

חנן גולומבק
23-03-15, 20:20
גם אני בא...:D

עידו לוריה
23-03-15, 20:33
אתה בכלל עובד על הקראוון החדש אז אין לך זמן .

עידו

morankabesa
23-03-15, 21:17
דני ההזמנה נרשמה ( זה לא פותר אותך ואת חנן מלבוא לצפון , אירוח עלי !)

מה זה חנן אתה מחריש עלינו פרויקטים !?!?!?!?

חנן גולומבק
23-03-15, 21:23
דני ההזמנה נרשמה ( זה לא פותר אותך ואת חנן מלבוא לצפון , אירוח עלי !)

מה זה חנן אתה מחריש עלינו פרויקטים !?!?!?!?

חס וחלילה אתה פשוט תקוע ב " פרויקטים" (: יש כאן עוד כמה פורומים הזויים.........

Tom Bril
14-09-15, 11:40
מה חדש?

morankabesa
14-09-15, 15:51
שנה חדשה ... לא!?

morankabesa
15-09-15, 12:54
האמת אין הרבה חדש ... אנחנו לקראת סיום של כיול המחשב.
נוסף עוד אינטרקולר אויר מים ( בגלל בעיה של אויר שלא מספיק להתקרר בגדישה גבוהה ).
זהו בגדול ,התכנית היא לסיים את סגת השיפורים להוציא את המנוע לטובת מידול- ומי שם לסיים את התכנון על המחשב
, הצעות מחיר ונראה אם בא לנו להשקיע ברכב .
כמו שאתה רואה המצב של הספורט לא איזה אייאייאי.

כשנסים את השיפורים היו תמונות.

מה אתכם ?!Q

-->