PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות בין שתי מברגות

Neilman
17-08-10, 23:15
שלום,

אני מחפש מברגה אימפקט לשימושים כללים לבית/אוטו.
כרגע הצלחתי לצמצם את ההתלבטות לשני דגמים:
1. Hitaci:
http://www.amazon.com/Hitachi-KC10DFL-12-Volt-2-Tool-Carrying/dp/B001N2NTDO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=hi&qid=1282075667&sr=8-1

יתרונות: קטנה, קלה, ביקורות מעולות באמזון.
חסרונות: "רק" 94 Nm מומנט סגירה, לא 12V (אי אפשר לחבר למצבר...)

2. DeWalt:
http://www.amazon.com/DEWALT-DC845KA-12-Volt-4-Inch-Cordless/dp/B000X1TYY4

יתרונות: 130 Nm מומנט סגירה, 12V (מבחינתי יתרון, אפשר לחבר למצבר...)
חסרונות: לא מוצא ביקורות....

אני אשמח לחוות דעת ממי שמכיר/ניסה.... גם לדגם אחר אם יש משהו מומלץ :rolleyes:

six 4 life
17-08-10, 23:25
1. לא הגדרת תקציב.
2. לשימושים שתיארת אתה לא צריך אימפקט... אם כבר אימפקט תגזור לך את רוב הברגים שתנסה לסגור בשימושים שאתה מתאר. לדעתי אתה צריך מברגה עם קלאץ' ודרגות חיזוק מתכווננות.
3. בכל מקרה אם בכל זאת אימפקט, לי יש את המקיטה 18V ואין לי מה להגיד עליה חוץ מזה שהיא בהמת עבודה שעומדת בעומס עבודה קשה בלי בעיה, עם כח מטורף.

Neilman
17-08-10, 23:39
התקציב הוא בערך 1000-1500... זו מתנה ליומהולדת :mrgreen:

mik_l86
17-08-10, 23:46
לי יש מקיטה 12V אימפקט, בהמת עבודה אמיתית, הייתה לפנייה מקיטה 9.6V עם קלאצ', נשרפה ביחד עם כל השאר הייתה לא רעה בכלל.

ירון גל
18-08-10, 00:02
קודם כל קצת לתקן
1. אני לא מכיר מברגה טימפקט עם חיבור למצבר זה שהיא 12V לא אומר שאפשר לחבר למצבר של רכב
2. את החברה השנייה "דיוואלט" לא מכיר ולא יודע עם מישהו מכיר בארץ אחריות זה די חשוב
3. כמו שאמרו אימפקט טובה לעבודות קשות שבד"כ הבורג הוא חד פעמי (גבס, עץ וכו..) לכן עדיף מברגה עם קלאץ שהיא הרבה יותר אמינה והרבה יותר זולה.
4. לכן שמדובר בכלים מקצועים אני ממליץ על מקיטה או בוש כחול לי יש את הבוש 9.6V שמאוד מרוצה מימנה אבל עם הייתי קצת יותר מקצועי ולא רק למטרות אישיות הייתי עובד עם מיקטה כי היא חזקה יותר ויותר קלה מהבוש

Neilman
18-08-10, 00:09
קודם כל קצת לתקן
1. אני לא מכיר מברגה טימפקט עם חיבור למצבר זה שהיא 12V לא אומר שאפשר לחבר למצבר של רכב
2. את החברה השנייה "דיוואלט" לא מכיר ולא יודע עם מישהו מכיר בארץ אחריות זה די חשוב
3. כמו שאמרו אימפקט טובה לעבודות קשות שבד"כ הבורג הוא חד פעמי (גבס, עץ וכו..) לכן עדיף מברגה עם קלאץ שהיא הרבה יותר אמינה והרבה יותר זולה.
4. לכן שמדובר בכלים מקצועים אני ממליץ על מקיטה או בוש כחול לי יש את הבוש 9.6V שמאוד מרוצה מימנה אבל עם הייתי קצת יותר מקצועי ולא רק למטרות אישיות הייתי עובד עם מיקטה כי היא חזקה יותר ויותר קלה מהבוש

1. אם היא עובדת על DC אז אם קצת כושר אילתור אפשר
2. DeWalt חברה אמריקאית מוכרת
3. אם אפשר המלצה אני אשמח....

sos4u
18-08-10, 04:21
1. לא הגדרת תקציב.
2. לשימושים שתיארת אתה לא צריך אימפקט... אם כבר אימפקט תגזור לך את רוב הברגים שתנסה לסגור בשימושים שאתה מתאר. לדעתי אתה צריך מברגה עם קלאץ' ודרגות חיזוק מתכווננות.
3. בכל מקרה אם בכל זאת אימפקט, לי יש את המקיטה 18V ואין לי מה להגיד עליה חוץ מזה שהיא בהמת עבודה שעומדת בעומס עבודה קשה בלי בעיה, עם כח מטורף.

מקיטה.
נקודה.

מכשיר חזק בטירוף, נכנס לך בתקציב בקלות. עובדת ללא הפסקה, רק תדאג לסוללה נוספת...

דידו
18-08-10, 05:14
דיוולט- עבדה אצלי קשה מאד מעל ל-10 שנים! העברתי במתנה לחבר ועדיין עובדת-שרדה הכל

היום עובד עם מקיטה 14V בגלל המשקל (אבל מתגעגע לדיוולט)

בזמנו לא היו סוללות ליון אם היא באה היום עם ליון הייתי בוחר באופציה הזו
אם היא רק עם ניקל קדמיום-לך על ההיטצ'י בכל מקרה לא נראה שלשימוש ביתי תזדקק ליותר מזה

eran4x4
18-08-10, 08:50
או שהתבלבלתה בקישור הראשון או שמשהו לא ברור לי....

בכל מקרה הקישור שהוספתה מדבר על מברגה ומקדחה (שני כלי עבודה בעסקת חבילה) עם מצברי LI_ON שעדיפים משמעותית על ניקל-קדיום שלמיטב הבנתי מגיע בקישור השני...

הדיוולט - כלי מדהים - חזק - קל קומפקטי - עבדתי עם כלי דומה 18V השבוע וזה תענוג אמיתי.

הסט של היטאצי נראה לי יותר אטרקטיבי בזכות שני הכלים ומצברים עדיפים...

tomer s
18-08-10, 08:50
מפאת קוצר זמן אני אעלה מבצע שפורסם אצלנו.

הסברים על יתרונות של בוש יותר מאוחר, (אולי הערב)
משום מה לא מצליח לצרף את התמונה,
אני אפתח אלבום...

Neilman
18-08-10, 09:00
לא התבלבלתי בקישור הראשון, זה אכן מגיע בסט של מברגה+מקדחה... ההבדל בין הסט למברגה לבד הוא בערך 200 שקל, ומכיוון שגם מקדחה אין לי אז מבחינתי זה שווה (למרות שזו לא מקדחה רוטטת או משהו מקצועי...).

לגבי המקיטה, בהרבה ביקורות שקראתי על ההיטאצי אנשים שיש או היה להם גם מקיטה העדיפו בסוף את ההיטאצי... הם טוענים שמבחינת חוזק ומהירות זה כמעט אותו דבר אבל הבטריות של ההיטאצי עובדות הרבה אחרי שהמקיטה נגמרות....

שאלה למבינים... מכיוון שאין בהיטאצי או בדה-וולט קלאץ כמה קל לגזור ברגים בגלל הכוח שלהם? זה משהו קריטי או שאדם ממוצע עם קצת רגש בידיים יצליח להתגבר עליו??

תודה

mik_l86
18-08-10, 10:08
אפשר להתגבר, ועם קצת רגש גם בונים עם זה גבס בלי לקרוע את הנייר שלו.

Neilman
18-08-10, 20:39
יש למישהו אולי ניסיון עם היטאצי??
כרגע אני נוטה אלייה בעיקר בגלל הסוללות ליתיום...

eysham
18-08-10, 21:04
http://www.polack.co.il/media/items/big/bosch-GDR-10.8-Li2.jpg

10.8V קטנה וקומפקטית.
100NM

יש לי כזו מעל שנה. עם מעט רגש אין בעיה לוותר על הקלאטש ובתמורה לקבל כלי חזק בהרבה.
ממליץ בחום.

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/nfbYhsl1EpI&rel=0&color1=0xb1b1b1&color2=0xd0d0d0&hl=en_US&feature=player_embedded&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/nfbYhsl1EpI&rel=0&color1=0xb1b1b1&color2=0xd0d0d0&hl=en_US&feature=player_embedded&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="385"></embed></object>

ובכל מקרה, איזו שלא תהיה, רק סוללת ליתיום. אין טעם לקנות משהו אחר - תחזיק יותר זמן, ללא בעיות של טעינת יתר או זיכרון מצב טעינה שמקצר את החיים שלה פלאים.

איל

איתמר_DRZ
18-08-10, 21:36
אצלי מקיטה 9.6V כבר 6 שנים עובדת ברצף(כלומר, באופן כמעט יומיומי בחווה) בעיקר משמשת להברגה בגבס\קירות פנל\עץ ולעיתים רחוקות ברגים קודחים למתכות למיניהן...
אני חייב להגיד לזכותה שהיא עומדת בכל המשימות בכבוד רב ואני עדיין עם שתי הבטריות המקוריות שלה, אם אני יקנה עוד אחת זאת תהיה רק מקיטה...
ד"א, לפני המקיטה הייתה היטאצ'י שבקה חיים אחרי זמן קצר מאוד.

אלדד צמח
18-08-10, 21:38
אני גם מתלבט איזה מברגה לקנות
מבדיקה שעשיתי הכלים של איטצי מעוד אמינים, כולם מייוצרים ביפן אבל במקרה של תקלה יש בעיה עם השירות של היבואן. שים לב שהסט שבקישור הוא לא מהמברגות הגדולות (אני חושב שזה מספיק למה שציינת) ראיתי את הסט הזה בדיוק באיזה חנות והוא עולה בארץ 1600
את הדיוולט אני לא מכיר במיוחד.
אבל כולם ממליצים על מקיטה או איטצי.

פלג_
18-08-10, 21:41
שלום

אני עובד נגרות עם עץ קשה, דלתות כניסה
קניתי לפני שנתיים איטא'צי 14.4V בדיוק זאת :
http://www.mnmltd.co.il/filter-cat.asp?c=2&f4=6&p=3
בדיוק זאת שמתחת לזאת שאתה רוצה.
לפני זה היתה לי אימפקט של מקיטה, שהיא היתה הרבה יותר זריזה וקלה.
אך האיטאצ' הרבה יותר חזקה ולי זה היה חשוב.

הכל מקרה לפני איזה חודשיים קניתי סט איטאצ' בדיוק כמו שאתה רוצה.
כדי שהיה סט נוסף, שהוא יוצא בעיקר להתקנות של דלתות פנים.
סט מאוד נוח, הכלים מאוד חזקים ביחס לגודל.
והכי נוח זה שיש מברגה אחת עם פוטר כמו שצריך ושעובדת עם רגש.
ולא כמו האימפקט הזריזה.

לדעתי סט מושלם לבית, (אבל לבית עם אחד שיש לו ידים)
שינצל את הכלי כמו שצריך, זה לא כלי שצריך לשבת במגירה.

פלג_

riko
18-08-10, 22:25
במשך6 שנים אני עובד עם בוש 12 וולט אימפקט , רוב העבודה הברגת ברגי איסקורית לתוך ברל
2, 3, 4 מ"מ עובי . חיה רעה !!!!! , לפעמים אני מחליף 2 , 3 ברגים עד שאני חודר את הברזל 4 מ"מ מפני שהמברגה קורעת את החלק התחתון של הבורג ( זה החלק הקודח) . המברגה דופקת ודופקת ללא הפסקה, לא עוצרת! עץ גבס וכל שאר האפליקציות זה צחוק בשבילה!
תוך כדי עבודה לעיתים היא נופלת לי מהסולם 3 , 4 מטר גובה , והיא עדיין דופקת!

zagi
18-08-10, 23:02
מצתרף להמלצה להיטאצ'י , בנוסף לכך שירות מעולה .

גם המיקיטה מעולה , אך כנראה שהתרגלתי להיטאצ'י ..

אמיר חסידים
19-08-10, 00:02
מצתרף להמלצה להיטאצ'י , בנוסף לכך שירות מעולה .

גם המיקיטה מעולה , אך כנראה שהתרגלתי להיטאצ'י ..

מסכים עם שגיא להמלצה על ההיטצ'י.
יש לי היטצי אימפקט 10 וולט והיא קטנטונת קלה וחזקה להדהים.
עבדתי לרוב גם עם הדוולט - טובות מאוד אבל הסוללות נגמרות מהר והמשקל גדול יותר.
בעבודה יש לי אימפקט של מקיטה (12V),עוד לא עבדתי איתה הרבה אבל היא כבדה מאוד בהשוואה להיטצ'י.
לסיכום - היטצ'י קלה חזקה והסוללות מעולות.

Pageup
19-08-10, 01:59
דווקא לשימוש ביתי אני לא בטוח שסוללות ליתיום הן הפתרון הנכון.
אמנם אין להן בעיות זכרון, אבל בגלל שהשימוש בהן הוא לא יומיומי
הפריקה העצמית (היחסית מהירה) היא חסרון בשימוש ביתי.
דווקא שתצטרך אותה, היא לא תהיה טעונה מספיק ותצטרך לחכות.
לשימוש מקצועי שטוענים כל יום, כל הזמן, זה לא יבוא לידי ביטוי.
מעבר לזה, אם הסוללה לא תטען לאורך זמן ארוך ותגיע לפריקה
מקסימלית היא פשוט תהרס (סוללה שנפרקה עד הסוף נהרסת).

tomer s
19-08-10, 09:30
דווקא לשימוש ביתי אני לא בטוח שסוללות ליתיום הן הפתרון הנכון.
אמנם אין להן בעיות זכרון, אבל בגלל שהשימוש בהן הוא לא יומיומי
הפריקה העצמית (היחסית מהירה) היא חסרון בשימוש ביתי.
דווקא שתצטרך אותה, היא לא תהיה טעונה מספיק ותצטרך לחכות.
לשימוש מקצועי שטוענים כל יום, כל הזמן, זה לא יבוא לידי ביטוי.
מעבר לזה, אם הסוללה לא תטען לאורך זמן ארוך ותגיע לפריקה
מקסימלית היא פשוט תהרס (סוללה שנפרקה עד הסוף נהרסת).

ידידי לא בדיוק נכון מה שרשמת...
העניין של פריקות מהירותוכו',
ללטיום של בוש יש האפקט זיכרון ועניין של טעינה ופריקה נותן מענה בדיוק למקרים כאלה,
שהמברגה שוכבת בארון וכשצריך מוציאים ומבריגים.

tomer s
19-08-10, 09:57
http://www.polack.co.il/media/items/big/bosch-GDR-10.8-Li2.jpg

10.8V קטנה וקומפקטית.
100NM

יש לי כזו מעל שנה. עם מעט רגש אין בעיה לוותר על הקלאטש ובתמורה לקבל כלי חזק בהרבה.
ממליץ בחום.

ובכל מקרה, איזו שלא תהיה, רק סוללת ליתיום. אין טעם לקנות משהו אחר - תחזיק יותר זמן, ללא בעיות של טעינת יתר או זיכרון מצב טעינה שמקצר את החיים שלה פלאים.

איל

זו האימפקט שדיברתי עליה,
כלי מומלץ ואיכותי.

כרגע במבצע אלצנו בחנות ב900 ש"ח כולל מע"מ.

לשאלות ניתן לשלוח ה"פ או להתקשר ואעזור בשמחה.

גיל51
21-08-10, 11:44
אצלי כל סט הכלים הוא של דיוולט.
אמנם אני לא עובד איתם כמו קבלן אלא לשימושים בחצר אבל הספקתי לבנות 110 מ/ר דק ומעל 200 מ' גדר עץ.
היתרון מבחינתי של דיוולט הוא שהסוללות מתאימות לכל הכלים כך שלא ניתקעתי אם סוללות שניגמרו, כי אפשר להעביר סוללות מהמקדחה לאימפקט ולהיפך.
זמן העבודה תלוי ב-A/H של הסוללה. האימפקט מגיעה עם 2 A/H והמברגה עם 1.3A/H
ניר.א
21-08-10, 13:05
אני עובד עם מקיטה אימפקט 9.6 וולט סוללות ליטיום כבר 5 שנים כלי יחסית קטן וקל ולכן בחרתי בה ולא בכלי חזק וגדול יותר כמו ה12 וולט או ה 14.4 וולט.
היא חזקה עוד לא קרה לי שגזרתי ברגים אלא במקרים שבהם הברגים היו חלודים ואכולים
ולמעשה לא הייתה ברירה ,לפני האימפקט הייתה לי בוש 9.6 לא אימפקט ופשוט התיאשתי מכמות
הברגים שהיא לא הצליחה לפתוח.לדעתי רק ואני מדגיש רק אימפקט!!!
לפני כ שנתיים הייתי צריך מברגה נוספת ובכלל בלי להתלבט קניתי מקיטה.
לגבי ה דה וולט אין לי נסיון רב איתה אבל מישהו שאני מקיר קנה לא מזמן ויצא לי להשתמש בה
והיא עושה רושם לא רע בכלל.
וגם בחנות שבה אני קונה כלים אמרו לי שיש עליה תגובות טובות מאוד.
אני בכל אופן מכור למקיטה

מאיר רוטברג
21-08-10, 19:40
אני קניתי את הבוש, כמובן רק ליטיום,
חתיכת בהבמה שהבטריה לא נגמרת פשוט מדהים,
הבטריה השניה בסט טעינה של חצי שעה,
תענוג

-->