PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ בנושא קניית קאיה ספורטג'

fly
18-08-10, 20:12
שלום לחברי הפורום.
בעברי 6 שנים של בעלות על ויטרה שנת 92 שהייתה מעולה גם בכביש וגם שבשטח.
לפני כ 4 חודשים שדרגתי ( לא בטוחה ) לגרנד ויטרה 3 דלתות שנת2001 1600 אבל לצערי נמסרה לחברת הביטוח לאחר תאונה מטופשת של איבוד שליטה בדרך עפר. ( לא לדאוג לכולם שלום)

יש עלי לחץ עצום מצד המשפחה לעבור לרכב פרטי אבל כמו שאתם בטח יודעים זה קצת קשה...
אני מתלבטת כרגע באם לקנות קאיה ספורטג' שנת 2001-2.
רוב האנשים שאני מדברת אתם כולל מוסכניקים אומרים - לא להתקרב! האם זה נכון?
הבנתי שזה רכב שאוכל המון דלק. מישהו יודע כמה דלק הוא צורך בממוצע? האם אני באמת נכנסת להרפתקאה של הוצאות במידה ואני קונה קאיה ספורטג'?

אשמח לעזרתכם;-)

יפעת

יואבספיר
18-08-10, 23:14
יפעת,
יש לנו קאיה ספורטאז 97 שמשמשת בעיקר את אישתי לנסיעות קצרות בעיר.
בנסיעות עירוניות צריכת דלק 1:6-1:7 קילומטר לליטר.
בטיולים ונסיעות ארוכות מגיעה ל 1:8-1:9

מירון רביץ
19-08-10, 08:29
שלום, יש לנו ספורטז' שנת 2000 כשנתיים הרכב משמש את אישתי לנסיעות בין עירוניות על בסיס יומי,
הרכב אוהב לשתות דלק כמו כל רכב 4X4 (בערך 1-8 בנסיעה מחוץ לעיר) בנושא האמינות צריך פשוט לחפש רכב שלא התעללו בו לעשות ישור קו טוב והרי לך רכב עם אמינות גבוהה (כמובן חלק ניכר מאמינות רכב תלוי בתחזוקה שלו טיפולים בזמן זה סוד הקסם).לא יודע עם אלו מוסכים התייעצת אבל לפני שקני את הספורטז' כל המוסכים שפניתי אליהם (כמובן מוסכים שעוסקים ב-4X4) רק הרעיפו מחמאות על הרכב הנ"ל. לגבי ביצועים בשטח לא יכול למסור יותר מידי מידע (מטייל עם דיפנדר) אבל בשניים או שלושה טיולים שיצא לי לצאת איתו הרכב הפתיעה כוח לא חסר לו.
חלקים הספורטז' קצת מפונק בקטע הזה והוא לא אוהב חלקים תחליפיים והמקוריים די יקרים לעומת חלקים של רכבים יפנים
בכביש הרכב מאוד נוח לנסיעה גם במהירות 130קמ"ש ואפילו מעבר. בקיצור מומלץ בחוםםםם.

avishon
19-08-10, 11:55
...אני מתלבטת כרגע באם לקנות קאיה ספורטג' שנת 2001-2...
רוב האנשים שאני מדברת אתם כולל מוסכניקים אומרים - לא להתקרב! האם זה נכון?
הבנתי שזה רכב שאוכל המון דלק. מישהו יודע כמה דלק הוא צורך בממוצע?
האם אני באמת נכנסת להרפתקאה של הוצאות במידה ואני קונה קאיה ספורטג'?

כבעל ספורטאג' 2002 אני חותם (כמעט)על כל מלה שנכתבה בתגובה #3 , למעט נושא החלפים :
הרכב שלי מטופל מאז שיצא מהניילונים אך ורק עם חלפים מקוריים - ובד"כ הם לא יותר יקרים...

אנ'לא יודע מי אלו "רוב האנשים" , אבל אני יכול להמליץ לך קטגורית להתרחק מ-"מוסכניקים"
שאמרו לך לא להתקרב . לא יכול להיות שמוסכניק שמכיר ספורטאג' יאמר דבר כזה . נקודה .
אם אלו סוג המוסכניקים שיטפלו ברכב אם וכאשר תרכשי ספורטאג' , אז את נכנסת לצרות...
הספורטאג' הוא רכב אמין מאוד כל עוד הוא מטופל כיאות , בעיקר ע"י מוסך/ים מורשה/ים .

"אוכל המון דלק" = זו באמת "אמירה מחוזית"... יחסית למה ?! הכל תלוי במשקל הרגל...
שלי עושה 6-7:1 בעיר / 8-9:1 מחוץ לעיר . הגעתי גם לערכים של 4:1 עם "רגל כבדה"
ושל 11.5:1 עם "רגל קלה" , אז מה זה אומר , שהוא "זולל" או לא ?!
בכל מקרה , קחי בחשבון שצריכת הדלק גבוהה יותר מזו של רכב פרטי , ושנסיעה בשטח
ו/או נסיעה עם מזגן תורמת לעלייה בצריכת הדלק...

רכישת ספורטאג' מטופל היטב (ושניתן לבדוק את הסטוריית-הטיפולים שלו) אינה מכניסה
אותך ל-"הרפתקאה של הוצאות" . נהפוך הוא : בראייתי , יחס "עלות/תועלת" של הספורטאג'
גבוה מהרבה רכבי 4X4 אחרים .

הערה מחוץ לאספלט :
אם את מתכוונת גם לרדת איתו לשטח , חשוב שתזכרי שספורטאג' אינו "סופה"...
הוא יודע ויכול לעשות כמעט כל מה שהאחרים חסרי-הנעילות עושים , אבל צריך לדעת איך ,
ולא להתפרע ואח"כ לבכות שהוא "טוחן לוקרים"...

המלצות לסיום :
לבדוק "הסטוריית טיפולים" , לקחת את הרכב לבדיקה מקיפה במוסך אמין שמכיר ספורטאג' ,
ו-"ליישר קו" בעיקר בכל הקשור להחלפת צנרת-מים...

שיהיה בהצלחה !

fly
19-08-10, 21:58
כבעל ספורטאג' 2002 אני חותם (כמעט)על כל מלה שנכתבה בתגובה #3 , למעט נושא החלפים :
הרכב שלי מטופל מאז שיצא מהניילונים אך ורק עם חלפים מקוריים - ובד"כ הם לא יותר יקרים...

אנ'לא יודע מי אלו "רוב האנשים" , אבל אני יכול להמליץ לך קטגורית להתרחק מ-"מוסכניקים"
שאמרו לך לא להתקרב . לא יכול להיות שמוסכניק שמכיר ספורטאג' יאמר דבר כזה . נקודה .
אם אלו סוג המוסכניקים שיטפלו ברכב אם וכאשר תרכשי ספורטאג' , אז את נכנסת לצרות...
הספורטאג' הוא רכב אמין מאוד כל עוד הוא מטופל כיאות , בעיקר ע"י מוסך/ים מורשה/ים .

"אוכל המון דלק" = זו באמת "אמירה מחוזית"... יחסית למה ?! הכל תלוי במשקל הרגל...
שלי עושה 6-7:1 בעיר / 8-9:1 מחוץ לעיר . הגעתי גם לערכים של 4:1 עם "רגל כבדה"
ושל 11.5:1 עם "רגל קלה" , אז מה זה אומר , שהוא "זולל" או לא ?!
בכל מקרה , קחי בחשבון שצריכת הדלק גבוהה יותר מזו של רכב פרטי , ושנסיעה בשטח
ו/או נסיעה עם מזגן תורמת לעלייה בצריכת הדלק...

רכישת ספורטאג' מטופל היטב (ושניתן לבדוק את הסטוריית-הטיפולים שלו) אינה מכניסה
אותך ל-"הרפתקאה של הוצאות" . נהפוך הוא : בראייתי , יחס "עלות/תועלת" של הספורטאג'
גבוה מהרבה רכבי 4X4 אחרים .

הערה מחוץ לאספלט :
אם את מתכוונת גם לרדת איתו לשטח , חשוב שתזכרי שספורטאג' אינו "סופה"...
הוא יודע ויכול לעשות כמעט כל מה שהאחרים חסרי-הנעילות עושים , אבל צריך לדעת איך ,
ולא להתפרע ואח"כ לבכות שהוא "טוחן לוקרים"...

המלצות לסיום :
לבדוק "הסטוריית טיפולים" , לקחת את הרכב לבדיקה מקיפה במוסך אמין שמכיר ספורטאג' ,
ו-"ליישר קו" בעיקר בכל הקשור להחלפת צנרת-מים...

שיהיה בהצלחה !

תודה על התגובה הממצה:-D

fly
19-08-10, 22:00
יפעת,
יש לנו קאיה ספורטאז 97 שמשמשת בעיקר את אישתי לנסיעות קצרות בעיר.
בנסיעות עירוניות צריכת דלק 1:6-1:7 קילומטר לליטר.
בטיולים ונסיעות ארוכות מגיעה ל 1:8-1:9

תודה על תגובה ;)עם 1:8-1:9 אני יכולה לחיות 1:6-1:7 קצת יותר קשה לי

fly
19-08-10, 22:02
שלום, יש לנו ספורטז' שנת 2000 כשנתיים הרכב משמש את אישתי לנסיעות בין עירוניות על בסיס יומי,
הרכב אוהב לשתות דלק כמו כל רכב 4X4 (בערך 1-8 בנסיעה מחוץ לעיר) בנושא האמינות צריך פשוט לחפש רכב שלא התעללו בו לעשות ישור קו טוב והרי לך רכב עם אמינות גבוהה (כמובן חלק ניכר מאמינות רכב תלוי בתחזוקה שלו טיפולים בזמן זה סוד הקסם).לא יודע עם אלו מוסכים התייעצת אבל לפני שקני את הספורטז' כל המוסכים שפניתי אליהם (כמובן מוסכים שעוסקים ב-4X4) רק הרעיפו מחמאות על הרכב הנ"ל. לגבי ביצועים בשטח לא יכול למסור יותר מידי מידע (מטייל עם דיפנדר) אבל בשניים או שלושה טיולים שיצא לי לצאת איתו הרכב הפתיעה כוח לא חסר לו.
חלקים הספורטז' קצת מפונק בקטע הזה והוא לא אוהב חלקים תחליפיים והמקוריים די יקרים לעומת חלקים של רכבים יפנים
בכביש הרכב מאוד נוח לנסיעה גם במהירות 130קמ"ש ואפילו מעבר. בקיצור מומלץ בחוםםםם.
;)תודה על תגובתך

Saar
20-08-10, 00:17
הי
היה לי ספוטאז מודל 97 לפני אי אלו שנים (אם אני זוכר נכון, בשנת 2000 )
הוא היה במצב חדש, עם 20K ק"מ על השעון, אני לא זוכר שעברתי את ה 1 ל 7, בד"כ אחד ל 6.5.
באופן אישי, אהבתי את הויטרה הרבה יותר.

סער.

sg56
23-08-10, 12:24
אני נוסע על קיה ספורטאז' כבר למעלה מ-10 שנים (שתי מכוניות שונות) וכמו בכל רכב, צריך מזל.
בראשון 1999 היו הרבה מאד תקלות "מטומטמות" והשני 2003, לא רואה מוסך.
הרכב נחמד מאד גם בנסיעות משפחתיות ומעולה בשטח לאחר שלושה שיפורים בסיסיים. צמיגים מ-215 ל-235, מיגון גחון והגבהה, עובר כמעט בכל מקום!
תצרוכת הדלק כפי שכבר נכתב סבירה לרכב 2000 סמ"ק.

דידין
23-08-10, 12:57
כבעל ספורטז לשעבר (החלפתי כי רציתי רכב גדול יותר) רק אפשר לומר טובות.
נקודה למחשבה , האם לא כדאי לשלם קצת יותר עבור צריכת דלק, אבל לא "להיתקע" עם בעיות אחרות ?

מה שאני יכול לייעץ בבדיקה (טיפ) לבדוק עם נושא ה 4 על 4 עובד . בלוקרים אוטומטיים לבדוק את נושא צינורות הוואקום והסולונואיד החשמלי !
הבדיקה שאני מכיר היא: בדיקה "מעשית"(לא בתנאי מוסך/מכון בדיקה) בשטח , לבדוק במעלה תלול/בולדרים עם הגלגלים הקדמיים - אכן נעולים !

נדב42
23-08-10, 16:41
שאלת תם: למה לא להמשיך במשפחת סוזוקי ?
(אני אישית מעדיף את הויטארה - לא גראנד - חסכוני יותר ומתאים יותר לשטח)

avishon
23-08-10, 18:12
...בלוקרים אוטומטיים לבדוק את נושא צינורות הוואקום והסולונואיד החשמלי !...

דידין ידידי ,
ברוב הרכבים הוחלפה מערכת ההפעלה ע"י תת-לחץ למערכת הפעלה חשמלית.
בכל מקרה , המעבר מתת-לחץ לחשמלי הינו "שקוף" לגבי הנהג (קרי= אין הבדל) .
הסיבה להחלפה נבעה בעיקר מתקלות חוזרות ונשנות של הסולונואיד...

hadtomer
23-08-10, 19:17
שלום רב גם לך.
בשנתיים האחרונות אני מחזיק בספורטאז' 2001 ואני מאוד מרוצה. יצוין שהספורטאז' משמש אותי ואת אשתי כרכב יחיד בבית ונסע עד כה 20 אלף קילומטרים (יש לו היום 133000.). יצוין שמדובר ב20 אלף קילומטרים קשים. הרכב, שנרכש סטנדרטי, עבר הרבה שדרוגים שהעמיסו לא מעט לחצים על מכלוליו, אך כאמור, הוא מחזיק היטב:

http://www.youtube.com/watch?v=guT9iabrg-w

ראשית, בכל הנוגע לאותם "מוסכניקים" שאיתם דיברת, מדובר בשטויות גמורות. אני, אישית, מעולם לא נתקלתי במוסכניק שטען שמדובר ברכב בעייתי. עם זאת, בדומה לרוב רכבי השטח, צריך להקפיד על רכישת אקזמפלר במצב טוב ככל האפשר. בדומה לרכבים רבים אחרים, גם לספורטאז' שלא טופל כראוי יש לא מעט מחלות. צוינו כאן נועלי גלגלים לדוגמה. יש עוד הרבה דברים קטנים ומעצבנים (שדרך אגב תמצאי גם בויטארה שלא טופלה כראוי) ואולם, כאמור, ה"סוד" הוא לטפל בחלקים מקוריים במוסך מורשה. התחזוקה עצמה בפירוש אינה יקרה. למעשה, כשישבתי לבדוק את חשבון ההוצאות גיליתי לשמחתי שהרכב הקודם שלי היה יקר יותר (אהמ...פיז'ו..). באשר לצריכת הדלק, קשה לי להתיחס מכיוון שאצלי יש כמה אלמנטים שונים מרכב סטנדרטי, אך ניתן לצפות ל1:6 בעיר ו 1:9 מחוץ לעיר.

-->