PDA

צפייה בגרסה מלאה : קלאצ' קשה וחורק

שעיה כליף
30-09-04, 20:23
מהיום שרכשתי את הסמו הקלאצ' קשה לאללה וחורק.
"בזכות" זה האישה לא נוהגת עליו אבל בכל זאת הגיע הזמן לטפל בזה.
האם החלפת כבל תפתור את הבעיה :?:
בספר של היינס ראיתי שיש נוזל לקלאצ' עם כוסית בדומה לנוזל הבלמים וממוקם בסמוך לו
אצלי זה לא קיים(92), האם יש קשר :?:

אלון_ק
30-09-04, 21:09
אתה יכול להניח שזה הכבל, משתי סיבות:

1. זה כנראה הוא.
2. אם תחליף כבל ותגלה שגם הקלאץ' גמור, אתה ממילא היית מחליף גם את הכבל. זה לא עולה לך יותר כסף.

כבל חורק וקשה הוא לרוב תוצאה של גידים קרועים ו/או חלודים בפנים. אתה יכול לנסות להוציא אותו ולשמן אותו עם הרבה WD40 ואז עם שמן מנוע (שמן המנוע יחזיק יותר זמן), אבל זה לא יפתור את הבעיה אם יש לך גידים קרועים. החלפת הכבל היא הדרך בה אני הייתי בוחר. אתה יכול גם להחליף עם חבר שיש לו סמוראי עם קלאץ' תקין כדי לבדוק.

מבט מעמיק בחלקי הכבל החשופים (כשהכבל על הרצפה ואתה מושך אותו החוצה ככל שמתאפשר) עשוי לתת אינדיקציה לתקינות הכבל. אבל זה לא מחייב, ייתכן שיש לך קרע/חלודה בהמשך הכבל, בחלק שלא נראה לעין.

המהנדס
30-09-04, 23:28
נכון אני גם מורח גריז.

גיא
01-10-04, 03:11
הילד הזה ממש יודע המון !!

הכבל הזה נוטה לשתות בוץ בטיולי חורף ... תחליף.

שעיה כליף
01-10-04, 07:12
תודה
אני אפרק אותו הים ונראה מה קורה.

שעיה כליף
01-10-04, 11:45
טוב אני אחרי, פרקתי ניקיתי את הנוזל החום בדקתי את הכבל שמנתי והרכבתי
אין מה להגיד הרבה יותר רך והחריקה כמעט נעלמה,
רק שישנה מן תופעה שכאילו בסוף המהלך ברגע שאני עוזב את הרגל ישנה מן מכה קלה כאילו שישנו חיכוך גבוה בפנים - לא היסטרי אבל מה?
יש שימון למערכת בפנים?
אולי פטמות גרוז?
מישהו יודע?

אלון_ק
01-10-04, 12:11
אין שימון, אין פטמות גירוז.

אני לא כל כך הבנתי את הבעיה שאתה מתאר. ההפך אמור להיות להיות נכון - בסוף המהלך צריך להיות לדוושה איזה 2-3 ס"מ של תנועה חופשית, ללא חיכוך, ללא חיבור הקלאץ'. זה כשהקלאץ כבר מחובר לחלוטין.

המכה מגיעה מהדוושה? זה קורה תו"כ החיבור של הקלאץ', או אחרי? זה רק כשאתה מוריד את הרגל בבת אחת, או גם כשאתה משחרר אותה לאט לאט?

שעיה כליף
01-10-04, 12:36
חוזר בי בעניין המכה, יכול להיות ששחררתי מהר מידי
הלחיצה רכה יותר אחרי הטיפול - אין ספק אך היא עדיין קשה, כשמסתכלים על הזרוע מלמטה בעת הלחיצה נראה כאילו שבנקודת המאמץ ישנה כמו התפתלות סביב הציר, כאילו שהמאמץ בפנים הוא אובר קשה, זה עדיין קשה יותר ממצמדים אחרים שאני מכיר, לא ברור לי העניין

שעיה כליף
01-10-04, 14:06
סיכומים
אחרי סיבוב מאמצים ארוך
הקלאצ' הרבה יותר נעים לנסיעה (עכשיו האישה אולי תתפתה), היה שווה כל דקת השקעה.
תודה על העצות.

גיא
01-10-04, 15:47
מה שאתה מתאר נישמע כמו פתיל אחד או שניים שניקרע והתפתל בתוך עצמו, המכה הזאת שבשחרור היא בגלל שהוא תופס לשניה את כל הכבל אבל לא עומד בעומס של הקפיץ ומשתחרר במכה ....
בקרוב תחליף את כל הכבל ( ועדיף לפני טיול .... המבין יבין ! )

שעיה כליף
01-10-04, 23:34
אני בטוח אחליף אותו השבוע
למרות זאת נראה לי שיש קושי מסוים במצמד עצמו יותר ממה שצריך להיות
בכל זאת חל שיפור ניכר אחרי הניקוי והשימון כך שאני נהנה בנתיים מההישג הזמני

-->