PDA

צפייה בגרסה מלאה : דרושה המלצה לבולמי זעזועים +מספר שאלות (B2500)

asaftri
04-09-10, 20:55
התחדשנו בטנדר מזדה B2500 4X4 שנת 2006,
ברצוני לשפר את חווית הנסיעה (הנוראית) בשטח ובכביש בפרט.
הבנתי שבולמי זעזועים חדשים יעשו את העבודה, אילו בולמים מומלצים למטרה זאת?

לאחר החלפת צלבים בגל הינע אחורי ישנן רעידות קלות במהירות שבין 80-100 קמ"ש, איזון גל הינע יפתור את הבעיה? אם כן היכן ניתן לעשות זאת בצפון?

אני מעוניין לבנות ארגז כלים מאחור לרוחב הארגז, ידע וכלים יש! אני אשמח לקבל דגשים על תכנון הארגז (חומר, עובי, חלוקה פנימית), דרכים לעיגון וכ"ו.

elro
04-09-10, 21:31
השאלה הנשאלת ראשית מה היעוד ומה אתה מעמיס עליו ובאיזו צורה.

היה לי טנדר מאזדה והפכתי אותו למאוד נוח ע"י מספר פעולות פשוטות יחסית.
הבעיה העיקרית לדעתי ברכב הזה במצבו הסטנדרטי היא, שהבולמים הקדמיים רכים מידי (בצורה מגוחכת) והחלק האחורי קשה מידי, דבר הגורם לתגובות לא מאוזנות ולא מרוסנות.

החלפתי את בולמי הזעזועים מקדימה למונרו סנסאטרקט (37108-ST) ומתחתי מעט את מוטות הפיתול כך שנשאר רווח עדיין למגבילי התנועה העליונים, מתיחה מוגזמת לא מומלצת, הן מבחינת התנהגות כביש והן מבחינת התנהגות שטח (מהלכי מתלה) וכיוון פרונט.
מאחור עורגלו עלים העליונים ונוסף עוד עלה לקבוצה העליונה, העלים התחתונים לא עורגלו (לא זוכר אחד או שניים), העבודה בוצעה ע"י חמילבסקי.
הרכב היה עם ארגז מאחור ומועמס קבוע במשקל של 100-200 קילו (מעבר לארגז), בנוסף הוא נעל צמיגי 31X10.5R15 (שמחייבים הגבהת החלק הקידמי מעט ושיוף קל של הכנף מפלסטיק בצד הפנימי אחורי שלה).

במצב הזה הרכב היה די נוח לנסיעה ומאוד מאוזן.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=26927&stc=1&d=1283624961

asaftri
05-09-10, 20:17
ערב טוב!
רוב הזמן הרכב ינוע ללא משקל בכלל ורק עם נהג, פעם פעמיים בחודש יגרור טרקטורון וחוץ מזה לא יעבוד קשה כלל.
כשאתה אומר פעולות פשוטות יחסית כיצד זה מתורגם לשקלים?

כרגע הרכב עם צמיגי ג'נרל 265/70R15 AT קדמיים חדשים ואחוריים דורשים החלפה דחופה האם מעבר לצמיגי כביש ישפר את חווית הנסיעה?

-->