PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בפיתרון פתיחת C קליפ סורר שנועל את הציריה בנאבה

אסף ב
16-09-10, 21:33
ערב טוב...
לאחר שגיליתי גרמושקות קרועות בפורד פיאסטה שנת 98 שברשותינו,החלטתי להחליפן לבד...

יש לי מדריך היינס,הכל טוב ויפה. רק מה,כדי לשחרר את הציריה מהנאבה,(לאחר שניתקתי משולש תחתון,דרופ לינק של מוט מייצב וכיו"ב) יש C קליפ סורר,שלקח לי שעה למצוא אותו,ואז עוד שעתיים בניסיונות עקרים לפתוח אותו לטובת שליפת הנאבה מהציריה... זו טבעת אבטחה כזאת,אבל לא מאלה עם החורים,אל רק טבעת עם שני קפלים מח***ים. ניסיתי מברגים,ניסיתי פותח טבעות שאיתו פותחים טבעות אבטה נורמליות עם חורים... שילוב של השניים...

בקיצור,אם מישהו יודע על מה אני מדבר,אז איך לעזזל אני פותח את זה? האם יש כלי מיוחד ושונה מהפלייר הרגיל לטבעות אבטחה מהסוג הרגיל? חשבתי כבר על צעדים נואשים כמו לקשור עם חוטי דיג אבל אני מניח שחייב להיות פתרון,אפילו פשוט...

ד.א-דוגמא למשהו שחירפן אותי איזה 20 דקות בגללחוסר נסיון: אני מנסה לפתוח את הבורג של הבול ג'ויינט שמחבר את המוט מתלה לדרופ לינק של המוט מייצב... הוא היה תפוס בטירוף,אבל לאחר לחץ פיזי מתקדם הוא נפתח, ואני לא מבין למה הבורג נמצא בזוית כזאת שלא מאפשרת לי להוציא את הבורג מהחיבור למתלה... אחרי כמה דקות הבנתי שהמוט מייצב הרי מחובר לגלגל השני,והוא על הקרקע ולכן הוא מעביר את הלחץ לדרופ לינק... אחרי שהבנתי איזה טמבל אני,הרמתי את הגלגל בצד שני ובא לציון גואל

תודה רבה מראש,אסף.

אמנון
16-09-10, 22:13
כנראה שניתקלת בטבעת Snap ring, כזו:

http://img.directindustry.com/images_di/photo-g/snap-ring-130210.jpg

יש כלי יעודי לפתיחה של טבעות כאלו, הוא נראה ככה:

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=27171

ההבדל בינו לבין פלייר טבעות רגיל (טבעות Circlip עם חור) הוא שלפלייר הזה יש משטחים ישרים משוננים בקצה, והוא הכלי לפתיחה של טבעות כזו, מנסיוני. במקרים מסויימים כדאי להעזר בעוד מברג שטוח.

בהצלחה.

אמנון.

אסף ב
16-09-10, 22:49
היי אמנון,תודה על המענה המהיר והרצון לעזור.

נראה לי שעלית על העניין... הטבעת שלי לא נראית בדיוק ככה,יש לה מין סופיות כאלה ולא נגמרת בשפיץ עם רווח אלא הסופיות נוגעות אחרת בשניה אבל ניתן להכניס מברג או שניים בינהן בלי בעיה

ניסיתי להמחיש...

ד.א יש שם לכלי הזה? היום כדי לקנות חולץ תפוחי הגה הייתי צריך לעבור 5 אנשים כי לא ידעתי את השם בעברית,עד שציירתי את זה ואז הם הבינו :)

ד ו ר ו ן
16-09-10, 23:05
אם אין לך את הכלי שאמנן הראה,
שני מברגים שטוחים, הרבה וירטואוזיות וגמישות אצבעות ולא פחות מזה סבלנות..
מברג שטוח קטן( טסטר מינוס) יעזור מאד לתפוס את הטבעת ברגע שהצלחת להרים אותה קצת מעל לצירייה.
בהיילקס יש מנגנון דומה ואותו חרא בפרוק.

אמנון
16-09-10, 23:44
אסף, אפיון יותר מדוייק מ-"פלייר פתיחת טבעות נעילה - אף שטוח" אני לא יכול לתת.
בנוסף לכך, הכלי הזה לא נפוץ בכלל משום מה. בקטלוגים של בטה ושל סנפ און לא מצאתי אותו.

אם אתה ממש מתעקש להשיג אחד, הייתי מדפיס את התמונה ומסתובב בחניות כלי עבודה (בת"א למשל, רחוב יצחק שדה ורחוב שונצינו), ושואל בהם.

אישית, הייתי מתגרזן על זה עוד קצת ופותח עם מברגים שטוחים, בעזרת עוד זוג ידיים סבלניות.

אמנון.

אסף ב
17-09-10, 01:38
היי,אני אנסה למצוא מחר את הכלי הזה... אם נצליח מה טוב,אם לא אני אקח את המלצותייכם ... אם זה לא היה תקוע במקום כ"כ לא נוח היה טוב יותר... הכי הרבה אני אפרק את הציריה מהצד של הדיפרנציאל, או את הנאבה...

חוץ מזה,על הצד השני אני יעשה גם וכבר למוד ניסיון... מה הלך הרוח פה לגביי מדריכים למכוניות פרטיות,למשל: החלפת גרמושקה וביקורת מיסבי גלגל בפורד פיאסטה 98? לטובת הבא בתור שאוליי יגיע למצה כזה ויוכל להעזר

אסף ב
20-09-10, 17:16
עדכון:נמצא הכלי הסורר,תחת השם-פלייר טבעות גיר.בבורג המפרץ.ככה שאם מישהו יחפש כזה,זה השם...

tallevi
20-09-10, 19:24
שלום אםף,

הייתי באותו סיפור לפני חודש בערך.
אל תתאמץ לשלוף את הטבעת החוצה,פשוט פתח אותה מעט עם הכלי ומשוך את הציריה החוצה
בו זמנית.פשוט.
ד"א ,הסתדרתי לא רע עם פלייר טבעות רגיל.

בהצלחה,

טל.

אסף ב
20-09-10, 21:22
זהו העבודה הסתיימה... האמת היא שזה היה יותר קל בספר מאשר במציאות :)

בספר הוציאו את הC.V החוצה ואני כבר החלטתי לעשות את זה שהוא על הנאבה. גיליתי גם שאין טעם באזיקון מתכת יעודי ללא הכלי היעודי,לכן שמתי אזיקון רגיל ונחליף בהמשך.

בצד השני אני שוקל לפרק את כל הציר מהדיפרנציאל כולל הנאבה ואז לעבוד על העניין על שולחן כמו בן אנוש ולא על המדרכה עם פנס כמו איזה פורץ... מה דעתכם?

ד.א למרות רכישת הכלים יצא לי משתלם גם מבחינה כספית,מעבר לפן הלימודי והכיף.

גיא
21-09-10, 09:05
יש לי כזה כלי, לא שמתי לב לשרשור אחרת הייתי מציע לך את עזרתי.

מצטער.

בעשור האחרון החזיר את מחירו ( 20 שח ) כבר אלפי פעמים.

Orang
30-09-10, 21:19
בצד השני אני שוקל לפרק את כל הציר מהדיפרנציאל כולל הנאבה ואז לעבוד על העניין על שולחן כמו בן אנוש ולא על המדרכה עם פנס כמו איזה פורץ... מה דעתכם?

אסף ידידי היקר
בדרך כלל מפרקים את מכלל הציריה מהרכב, (בלי הנאבה שאתה מתכנן לפרק) מניחים על מלחציים, ואז מפרקים את הפעמון החיצוני מהציריה, ומחליפים את הגומיה, כך העניין עם הטבעת מסתיים בשניות בעזרת הפלייר המיוחד.
בהצלחה, אורן ;)

-->