PDA

צפייה בגרסה מלאה : ממשיכים לשחק בחיי האזרחים/נהגים

רפאל
16-09-10, 21:38
עוד מעטפה עברה לה מתחת לשולחן
ושר התחבורה שלנו ממשיך במדיניות הלוביסטים שלו
ומשנה את חוקי המדינה כדי שאחרים ימשיכו להרוויח.

עד מתי ?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3954239,00.html

הבעיה שהפעם כבר מתחילים לשחק בחיים שלנו
וזה כבר לא מצחיק

רפי

אסף ב
16-09-10, 22:00
מעניין מה קובעת התקינה האמריקאית/האירופאית לגביי גיל צמיגים מותר לשיווק

tzagi
17-09-10, 01:28
מעניין מה קובעת התקינה האמריקאית/האירופאית לגביי גיל צמיגים מותר לשיווק

לא מבין כלום בשטויות של ארופאים
בארה'ב אין כול חוק או תקן לנושא, וכנראה גם לא צריך.
הסיבה פשוטה, אף חנות לצמיגים לא תקנה ולא תרכיב צמיגים שיש סיכוי קלוש שהם לא בטיחותיים, כי במקרה של תאונה שכביכול, ניתן להוכיח שהצמיג היה תת בטיחותי יהיה תביעה משפטית וזה יכול לעלות להם $$$$ עם המון אפסים.
הרווח לא שווה את הסיכון.

איש
17-09-10, 07:52
33. נוכלים, שקרנים ורמאים

JOE

(15.09.10):

ביבוא אישי של צמיג חלה הגבלה על גיל הצמיג עד 10 חדשים מיום ייצורו אבל לגנבים הרשמיים שלוקחים על צמיג שעולה 80$ סכום מטורף של 1400ש"ח, יש 6 שנים רשיון לגנוב.

אחד הטוקבקים שממש אבל ממש נגע לדעתי בסירחון.
נמשיך להצביע ברגלים וזה מה שיהיה :
בעלי העניין ימשיכו למשוך בחוטים , האזרח הקטן ישלם עוד ועוד מסים בדרכים לא דרכים .

ישראל קץ אתה מושחת בן מושחתים!!!

איש
17-09-10, 07:57
אני גם מוכן להתערב שמי ששוב לחץ/שימן/סידר/ גנב!! .

הם חברות הליסינג שאני לא התפלא אם נבדוק ונגלה שהם מתחזקים את הצי רכב שלהם בצמיגים שגם באוגנדה לא היו מתקינים על רכבם .

http://hubpages.com/hub/Tire-Age-and-Driving-Safety

ניר ל
17-09-10, 08:08
אני בודק את גיל הצמיגים שאני קונה ומשתדל אכן לקנות את הטריים ביותר, אבל ספק אם עניין הגיל כה מהותי בתנאי אחסנה סבירים. שנתיים נראה לי מוגזם והיה פוגע בציבור ובמיוחד בנו.
היבואנים מקבלים צמיגים עפ"י מדיניות המלאי של היצרן, חלקם בני קרוב לשנה, לא רואה איך היו מעיזים להחזיק כאן מלאי ולהסתכן בכך שלא יצליחו להיפטר ממנו במיוחד כשמדובר בצמיגים יקרים ובמידות לא נפוצות. אפילו BF במידה 31 נכנס לקטגוריה הזו.
אז היינו בוכים כאן שרק זבל יש במלאי ושכל דבר אחר הוא בהזמנה מיוחדת ובמחיר מיוחד עוד יותר, היינו צריכים להחזיק ספיירים למקרה של קריעת דופן וכו'.
אני מקבל את עניין האחריות, אם הייצרן עומד מאחורי המוצר וזמן המדף שלו - לא רואה עם זה בעייה. לא מעטפות, אולי קצת הגיון והודאה בטעות.
מנסיון בתחומים אחרים - ועדות הכנסת מקבלות החלטות הזויות ולא מקצועיות כתוצאה מהשפעת לוביסטים מטעם בעלי אינטרסים מסויימים, לעיתים לא ניתן לערער על כך וזה גורם לנזק שלא יתואר. הפעם דווקא נראה לי שמישהו פעל בזמן והציל את מצב הביש.

איש
17-09-10, 08:38
אני בודק את גיל הצמיגים שאני קונה ומשתדל אכן לקנות את הטריים ביותר, אבל ספק אם עניין הגיל כה מהותי בתנאי אחסנה סבירים. שנתיים נראה לי מוגזם והיה פוגע בציבור ובמיוחד בנו.
היבואנים מקבלים צמיגים עפ"י מדיניות המלאי של היצרן, חלקם בני קרוב לשנה, לא רואה איך היו מעיזים להחזיק כאן מלאי ולהסתכן בכך שלא יצליחו להיפטר ממנו במיוחד כשמדובר בצמיגים יקרים ובמידות לא נפוצות. אפילו BF במידה 31 נכנס לקטגוריה הזו.
אז היינו בוכים כאן שרק זבל יש במלאי ושכל דבר אחר הוא בהזמנה מיוחדת ובמחיר מיוחד עוד יותר, היינו צריכים להחזיק ספיירים למקרה של קריעת דופן וכו'.
אני מקבל את עניין האחריות, אם הייצרן עומד מאחורי המוצר וזמן המדף שלו - לא רואה עם זה בעייה. לא מעטפות, אולי קצת הגיון והודאה בטעות.
מנסיון בתחומים אחרים - ועדות הכנסת מקבלות החלטות הזויות ולא מקצועיות כתוצאה מהשפעת לוביסטים מטעם בעלי אינטרסים מסויימים, לעיתים לא ניתן לערער על כך וזה גורם לנזק שלא יתואר. הפעם דווקא נראה לי שמישהו פעל בזמן והציל את מצב הביש.

צמיג כן נפגע גם כשהוא מאוחסן נכון , שלא נדבר על מצב שבו הוא לא מאוחסן נכון , ולמי אתה נותן לשמור על השמנת בדיוק ?

במידה ובאמת היית צודק ולא היה כאן ניגוד אינטרסים מובהק , אז היו נותנים לך לייבא לעצמך צמיג מיוחד כזה או אחר עם מכס ומס רכישה בהתאם לכל מוצר , זול יותר או יקר יותר אני לא נכנס לזה .
אבל מה ?
במקרה שלנו (האזרח הקטן/הנרמס) אתה לא יכול לייבא צמיג שעבר 10 חודשים מיום ייצורו , אבל שנתיים ליבואן זה לא בסדר .... לא מה פתאום שנתיים !
6 שנים יותר טוב , ועד 4 שאתה תסיע עליהם הגענו לצמיג שנוסע 10 שנים .
עכשיו תגיד לי אתה זה נישמע לך מציאותי?

לך אסור לייבא צמיג בן 10 חודשים ,ולהם (בעלי ההון ) מותר 6 שנים ?

אסף ב
17-09-10, 15:15
משתינים על אזרחי ישראל-ואלה אומרים גשם...

אין לי שום רעיון איך ניתן לעמוד מול גזירות כאלה.חוץ מלהיות אחד "כמוהם" או אחד משלהם...

סולי
18-09-10, 11:56
תמיד אפשר לרדת מהארץ אם באמת רוצים.

אסף ב
19-09-10, 00:05
ולוותר על מה שסבינו וסבותינו שפכו דם ודמעות למענו?
אני חושב שצריך למצוא דרך לשנות את חוקי המשחק,כרגע לא מצאתי אותה וזה נכון שאפשר לעזוב,אבל בתור ישראלי,עזוב יהודי וכאלה... ישראל יש רק אחת ובלעדיה אין יותר ישראלים ואני או כל מישהו אחר,מאבדים חלק מהותי מהזהות.לטוב ולרע

אבל זה פורום רכב טכני ולא פורום מדיני פילוסופי חברתי... למרות שאשמח להמשיך במקומות המתאימים

עופר פרוזה
19-09-10, 09:07
צמיג כן נפגע גם כשהוא מאוחסן נכון , שלא נדבר על מצב שבו הוא לא מאוחסן נכון , ולמי אתה נותן לשמור על השמנת בדיוק ?

במידה ובאמת היית צודק ולא היה כאן ניגוד אינטרסים מובהק , אז היו נותנים לך לייבא לעצמך צמיג מיוחד כזה או אחר עם מכס ומס רכישה בהתאם לכל מוצר , זול יותר או יקר יותר אני לא נכנס לזה .
אבל מה ?
במקרה שלנו (האזרח הקטן/הנרמס) אתה לא יכול לייבא צמיג שעבר 10 חודשים מיום ייצורו , אבל שנתיים ליבואן זה לא בסדר .... לא מה פתאום שנתיים !
6 שנים יותר טוב , ועד 4 שאתה תסיע עליהם הגענו לצמיג שנוסע 10 שנים .
עכשיו תגיד לי אתה זה נישמע לך מציאותי?

לך אסור לייבא צמיג בן 10 חודשים ,ולהם (בעלי ההון ) מותר 6 שנים ?

המייל מדבר על שיווק צמיגים מהמלאי.
קבל את מסמך 'הצמיג והטיפול בו' בהוצאת משרד התחבורה והבטיחות בדרכים משנת 2009.
בחלק ב' עמוד ב-3 ניתן לראות כי התקנה (או איך שזה לא נקרא) כבר אומרת כי צמיג בן 10 שנים יש להסיר מהרכב ואסור להרכיב צמיג בן יותרר מ 6 שנים.

http://www.igudkb.co.il/image/users/125534/ftp/my_files/%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A%20% D7%9C%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C%20%D 7%91%D7%A6%D7%9E%D7%99%D7%92%20%D7%9E%D7 %A2%D7%95%D7%93%D7%9B%D7%9F%20%D7%9C%202 009.pdf?id=3240655

eran4x4
19-09-10, 11:14
בן כמה מותר להיות לצמיג שמיובא ע"י יבואן צמיגים?

tallevi
19-09-10, 16:48
אני לא מבין על מה התרעומת.
אותי היה מפחיד יותר אם באמת התקנה על שנתיים היתה עוברת,למה?,כי השלב הבא,התקנה הב, תיפסוק הורדה מהכביש לכל רכב עם צמיג מעל 3 שנים!למה?,ככה!
אז לא מובן לי,כשמחמירים ,לא טוב(וזה בצדק יותר מדי פעמים מחמירים ללא סיבה אמיתית),
אבל גם שמקלים לא טוב לכם???

אולי לא הבנתי נכון,תקנו אותי אם אני טועה.

טל.

-->