PDA

צפייה בגרסה מלאה : הארכת סמוראי קצר סגור - דיון תיאורטי.

שעיה כליף
06-10-04, 10:23
חלפה בראשי המחשבה להאריך, לכאורה לא נראה מסובך מידי אולי מורכב אבל לא נראה בלתי אפשרי, מה היה לנו :
1. להאריך את השילדה.
2. לחתוך את הגוף בהקף בנקודה מתאימה בכדי לנתק ולהתקין רחוק יותר.
3. להשלים בהקף את הסגירה.
שווה?, אפשרי? מה בקשר לסרנים, עד כמה אפשר בנתונים המקוריים?
חוקי? מישהו ניסה פעם?
שכחתי משהו?

itayhi
06-10-04, 13:33
כן...שכחת את עניין ה"חוקי"

אין שום סיכוי שמישהו ייאשר לך את זה

איתי

gil4
06-10-04, 19:28
העלות בארץ תהייה ללא פורפורציה. אבל אם כבר הולכים לכיוון אז תיקנה סמוראי ארוך גרוטאה ותעביר את כל המכלולים מהסמי שלך אליו.

אלון_ק
07-10-04, 03:56
קודם כל, מה אתה מנסה להשיג?

מעבר לזה זה אפשרי מאוד. אני אחפש לך תמונות מתישהו, אין לי כח ב4 בבוקר, אבל יש הרבה דוגמאות להארכת בסיס סרנים משמעותית. עוד לא שמעתי על בודי מוארך, אבל זה פחחות ולכן אפשרי. אני דווקא הייתי הולך על חיתוך הדלת ובניה בהמשכה.

איתי אמר ואין דרך להדגיש את זה מספיק: אתה לא תגיע לכביש מהחנייה לפני שיורידו אותך מהכביש.

אבל אם אתה רוצה רק להגדיל את בסיס הסרנים, על זה אפשר לדבר. לא חוקי, כמובן, אבל ניתן להסתרה.

שעיה כליף
07-10-04, 08:40
אני חושב על דרכים להגדלת נפח תא המטען, ההארכה נראית אפשרית אבל מורכבת כן יש גם בעיה חוקית, חשבתי גם על התקנת מעין תותב על החלק האחורי, תותב קבוע או מתפרק וסגור, או סל אחורי גדול, לא נתקלתי בזה לסמוראי, זה כנראה מסוג הדברים שצריך לעשות לבד, איך שלא יהיה חסר לי מקום.

נמרוד
07-10-04, 09:26
זה אפשרי. זה לא קל, ולא זול.

לחתוך את השלדה קל מאד. אני אשמח לעזור לך בקטע הזה... לחבר אותה בחזרה ארוכה יותר - לא פשוט. זה לא סתם ריתוך, מרכז השלדה הוא האזור שבו המאמצים (כפיפה ופיתול) גדולים ביותר. אם לא נעשית כאן עבודה סופר-מקצועית, חבל על הזמן.

לחתוך את הבודי גם כן קל. גם בזה אני אשמח לעזור... להאריך ולחבר בחזרה - שוב, לא קל בכלל. מדובר על עבודת פחחות, כן, אבל שוב, לא פשוטה. צריך להאריך גם את הרצפה, שנושאת בעומס, לא רק הקירות.

יש צורך בדרישפט ארוך יותר, יש צוריך להאריך (או להחליף) את הצנרת שרצה לאורך השלדה - דלק ובלמים. כל דבר כזה עולה מאות שקלים, והסכומים מצטברים.

בניגוד לדעת חברי, אני לא חושב שאתה תורד מהכביש מיידית - אם עבודת הפחחות תהיה טובה, הסמוראי יראה כמו כל סמוראי ארוך מקורי, לא משהו יוצא דופן. להעביר טסט יהיה קשה יותר, כי החיבור של השלדה באמצע בלתי אפשרי להסתרה. אבל גם על זה אפשר להתגבר בעזרת כסף.

אבל - וזה אבל גדול - אתה כנראה לא תוכל למכור את האוטו אף פעם, עם "תיקון שלדה" שכזה...

בקיצור, דיון תיאורטי.

gil4
07-10-04, 14:47
אני חושב על דרכים להגדלת נפח תא המטען, ההארכה נראית אפשרית אבל מורכבת כן יש גם בעיה חוקית, חשבתי גם על התקנת מעין תותב על החלק האחורי, תותב קבוע או מתפרק וסגור, או סל אחורי גדול, לא נתקלתי בזה לסמוראי, זה כנראה מסוג הדברים שצריך לעשות לבד, איך שלא יהיה חסר לי מקום.

כמה חבל עכשיו צריך להחזיר את הדיסקי החיתוך והרתכות למחסן.

שים גגון והופ, אתה במציאות.javascript:emoticon(':roll:')
Rolling Eyes

yoav
07-10-04, 15:50
שיה כתב - "שים גגון"..... איפה מוצאים ג ג ו ן !!!!!!!!

אלון_ק
07-10-04, 16:37
איפה מוצאים? בונים. ברוך הבא לג'יפולוג :lol: .

(אל תז**ן לי בשכל על אמצעים ושטויות. יש לך הזמנה פתוחה ואתה יודע את זה).

אלון_ק
07-10-04, 16:38
אגב, אני מוכן למכור את הישן שלי - אני אשים מודעה מחר מחרתיים. מספיק לרוב הצרכים.

yoav
07-10-04, 16:44
אלון- אתה שוב עויין? :twisted:
ההזמנה פתוחה אני יודע אבל אתה רחוק ואני מחפש גגום אלומיניום כמו שיש על מוניות- משומש ובמחיר סביר.....

yoav
07-10-04, 16:45
רגע- אתה מוכר את שלך?...

המהנדס
07-10-04, 16:57
ת'אמת זה פרוייקט שאני מתכוון להשקיע בו בזמן הלא רחוק . אם "יפלו" עלי חומרים אני אעשה זאת מיד פשוט נגמר כבר הכסף לחומרים.

שעיה כליף
07-10-04, 18:18
גגון יש לי ואני חולה עליו :!:
http://imgsrv.pic4u.co.il/3a2e02c37a77baf64c465da842312600020000.a spx
הרעיון שהתכוונתי היה לא לחתוך את השילדה אלא להוסיף לה אורך אפילו בחיבור פריק, תארו לעצמכם הארכת שני הפרופילים בעוד 25 ס"מ לא יותר, ואז את הבודי לחתוך להרחיק ולסגור את הרווח שנפתח, או השלמת תקרה וסגירת ברזנט, אגב עוד רעיון שאני משתעשע איתו זה לנצל את מכסה המנוע להתקנת מנשא - מין מיני גגון, איפה אפשר להשיג צינורות אלומניום מתאימים?

yoav
07-10-04, 18:29
שיה- התמונה הזו מוכרת לי :lol:
http://imgsrv.pic4u.co.il/3423f86e609de95dcf46688e895be070020000.a spx

שעיה כליף
07-10-04, 18:32
נו, ואני עוד הייתי צריך לבצע תיקוני מע"צ אחריך.

נמרוד
08-10-04, 10:40
בפסח ראיתי במדבר סמוראי 84 קצרצר, אפור (או כסוף?) חבוט, נושא משפחה עם שני ילדים. חלון קדמי למטה, כמו שצריך, וקונסטרוציות מכל עבר - גגון ענק, "סל צריח" - סל ציוד מאחורה, הכל עמוס ומאורגן. הצדעתי להם. אפשר להסתדר עם סמי קצר, קשה אבל אפשר. תשכח משינויין אלימים לרכב עצמו - תתחיל לחשוב על סלים חיצוניים ואים בכלל לארגן את כל הציוד - ארגזים, תיקים וכולי. צריך הרבה דמיון.

המהנדס
08-10-04, 10:59
"סל צריח" - :lol: :lol: :lol:
מכיל גם איזה רשת אסו"מ שני מטפים ארגזי פעולה ובורסייט ...

לירז מילר
08-10-04, 19:48
כבר ראיתי על כמה סמוראים. כלוב של מזגן בייתי מתלבש מאחורה בדיוק במידות.

לירז.

asafk
08-10-04, 21:17
אני, בניגוד לכם, חושב שזה ממש לא סיפור.
אם רוצים להאריך את המרכב, ואת השלדה, בלי להאריך את בסיס הגלגלים (ראה ג'יפ סקרמבלר, שהוא לא דוגמה מושלמת, כי בסיס הגלגלים שלו כן יותר ארוך משל CJ7, אבל העקרון של שלוחה אחורית ארוכה, הוא מה שאני מנסה לחתור אליו):
http://scrambler.cj-8.com/images/oem/outline_white_300w.gif

מה שצריך זה לייצר שתי קורות הארכה לשלדה, ל"תפור" אותן לשלדה (לא מסובך), לבנות קורת רוחב במקום הפגוש המקורי, ואותו (אני כמובן מדבר על הקורת רוחב שאליה הפגוש מחובר, לא לפח עצמו) לחבר מחדש מאחורי ההארכה. כבר קיצרתי והארכתי כמה וכמה משאיות (במשאיות עושים את זה כל הזמן, כולל שינוי בסיס הגלגלים שבעייתי בג'יפ מסיבות שלא אפרט כרגע).. וסמוראי הוא בסה"כ משאית קטנה מאוד. מאוד.
עבודת הפחחות אחרי זה היא זניחה ופשוטה מאוד לכל פחח שיודע (לדוגמה) לקצר סופות.

מה יתקבל? סמוראי עם בסיס גלגלים מקורי (88.6), ועם מרכב מעט יותר ארוך. לדעתי, הארכה של 300 מ"מ היא נכונה מאוד.

אסף.

eran4x4
11-10-04, 17:21
פעם..... לSJ410 הסגור שלי היה מדף מתקפל מתחת לספיר, במצב מקופל היה בקו הספיר במצב פתוח פי שניים, אפשר היה להעמיס הרבה ציוד על המדף.

המדף היה מחובר עם פלחים לקנטים של הדלת, שתלתי אומים של 6 או 8 מ"מ בדופן הדלת, האומים הללו מגיעים בצורת ניטים שניתפסים בפח (בעזרת מחשיר ניטים פנאומטי שיש לפחחים).

-->