PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע נכבה בנסיעה איטית !

נתי_ל
23-09-10, 15:13
סופה אוטומטית , בזחילה כאשר הגיר משולב ב-D המנוע מוריד טורים הרבה מתחת לסלד הסרק הרגיל וניכבה !
יש לי הרושם שזה קורה רק כאשר המנוע קר.
מנוע צעדים עבר ניקוי , אין הודעות שגיאה .
האם יש לגיר האוטומטי שליטה על הסל"ד , איך מכונים??
חן חן.

קיד
25-09-10, 11:49
תן בבקשה הסבר מדוייק כיצד התופעה מתרחשת.
האם המנור רועד,
האם כאשר אתה "נותן גז" המנוע מחזיק?

יותר פרטים, ותקבל עזרה.
קיד.

נתי_ל
25-09-10, 17:44
כאשר נסעתי בבוקר ע"ג כביש רטוב בירידה חדה , נסיעה איטית המנוע כבה , הנעתי וחזרתי בנסיעה איטית סל"ד סרק , המנוע כבה שנית . בנסיעה מהירה הכל התנהל כשורה אולם בחזרה מיום העבודה ( מנוע קר? ) במהירות זחילה המנוע כבה שנית.
ניקיתי מנוע צעדים , חישן מהירות היה רטוב מנוזל הידראולי - נוקה , תידלקתי מיכל מלא .
הוחלפתי גיר לפני כחצי שנה והיתה לי בעיה של סל"ד בסרק לא יציב . המכונאי התעסק בגיר והתופעה נעלמה.

אני מקווה לא לחוות את הארוע פעם נוספת - אין ברקסים וכמעט אין היגוי !
חן חן !

קיד
26-09-10, 00:49
בבוקר, לאחר התנעה, אתה מעביר ל- D, האם הרכב "רוצה" לזוז?
האם אתה צריך לעזור למנוע עם דוושת הדלק כדי שהמנוע לא יכבה?
במצב זה, כאשר אתה מעביר חזרה למצב N, האם סיבובי המנוע עולים?

אם ענית "כן" לשולוש השאלות, אז מזל טוב, תיבת ההילוכים לא תקינה.
נראה שמדובר על תקלה בממיר המומנט, שקשורה ללחץ השמן בתיבה.

קיד.

tzagi
26-09-10, 03:23
או בריחת ואקום?

נתי_ל
26-09-10, 12:44
שלום קיד !
כאשר אני במצב PARK הסל"ד יציב מעביר ל מצב D הרכב מראה נטיה להתחיל לזוז לאחר כמה שניות זוחל קדימה ,
כאשר מוריד למצב P מעלה סל" ומוריד בחזרה לסרק ! - ניראה לי מצב תקין?

האם משאבת דלק יכולה להיות תקולה ,?
האם חיישן קראנק ??

תודה נתי

נתי_ל
26-09-10, 13:01
אופס !! וחשוב לא פחות !! לאחר שהמנוע מדומם , מניע בקושי כאילו לא מגיע דלק , בדרך כלל מניע בנגיעה,

אין לי אפשרות לבדוק לחצי דלק .
נתי

נתי_ל
28-09-10, 19:20
אופס !! וחשוב לא פחות !! לאחר שהמנוע מדומם , מניע בקושי כאילו לא מגיע דלק , בדרך כלל מניע בנגיעה,

נתי

הוחלף חיישן גל ארכובה והצרה נעלמה!
משהו לא תקין במע' הדיאגנוזה של מחשב הסופה , הרכב מת באמצע הנסיעה ואין הודעות שגיאה.
חיישן קודם החלפתי לפני חצי שנה אחראי ש"חתך" בסל"ד גבואה.
איך להסביר את איכות החיישנים?
תודה

שחר-סופה
28-09-10, 19:49

נתי

נתי , אני שמח שנפתרה לך הבעיה ...

להבא וידיעה כללית , יש לך את אפשרות לפחות לבדוק אם מגיע דלק לחליל האינג'קטורים ומשם

לבית המצערת , כנ"ל גישה לווסת הדלק בקצה . על החליל , ישנו ונטיל , שבלחיצה אחת יתן

לך אינדיקציה אם מגיע אליו דלק או לא.

הדבר השני , חיישן קראנק תקול/חצי מת/עומד למות , לא מדליק נורית קוד תקלה , אך בבדיקת

/ הוצאת קודי תקלה , הוא יראה 11.

זאת הבאעסה בכל הסיטואציה , ללא שום התראה , אתה יכול למצוא את עצמך עומד עם האוטו

במקום .

שחר.

שחר-סופה
28-09-10, 19:56
דבר נוסף ...בתחילת השרשור , ציינת שאין " הודעות שגיאה " , איך בדקת ? או האם הסתמכת

על כך שלא דולקת המנורה ? מפני שזה מסביר , מדוע קיד עבר הלאה בנסיון לעזור ולאבחן .

שחר.

קיד
28-09-10, 21:46
משהו לא תקין במע' הדיאגנוזה של מחשב הסופה ,
תודה
בסיס התקלות ברכב מזהה קצר או נתק.

זיהוי תקלות כמודל השוואתי למשל בין קריאת חיישן גל ארכובה לבין קריאת חיישן גל זיזים, דורש רמת מחשוב גבוהה יותר.

להבא, כאשר הרכב מדמים ואין סיבה נראית לעין, וחושדים בחיישן גל ארכובה, כל שצריך לעשטת הוא לשים אצבע על ממסר ASD ולבקש מחבר שיתן "סטרט". במידה והממסר לא קופץ, החיישן אינו תקין. לצורך יציאה מהשטח, גישור הרגליים בממסר יגרום למתח קבוע לסליל ההצתה, למרססים ולאלטרנטור ויאפשר יציאה חילוץ הרכב בנסיעה.

קיד.

קיד
28-09-10, 21:46
שחר, ברוכים השבים.
קיד.

שחר-סופה
28-09-10, 22:20
תודה...:cool:

-->