PDA

צפייה בגרסה מלאה : יש דיסקו דיזל +EDC-זקוק ליעוץ מקצועי בנוגע למתלים!

OMER1
07-10-04, 01:19
שלום לכלל הפורום סגרנו שביום ראשון גבר יהיה ברשותי דיסקו 97+EDC סטנדרטי לחלוטין עם צמיגי AT במידה המקורית במצב אנוש , הרכב לאחר בדיקה מקיפה נמצא תקין ומטופל כראוי.
הכוונת והדרישות מהרכב ידועות!יש תקציב של 11 אלף ש"ח בנתיים לשיפורים כמובן שעם הזמן יהיה עוד...על הפרק כרגע , הגבהה של 3 אינץ(אני לא מתמצא במתלי הדיסקו אך אני רוצה להתאים בולמים ארוכים מהמקור ב3 אינץ +ניתוקים מהירים למייצבים!) האם ניתן להאריך מהלך גם קדימי ללא בעיות מיוחדות? במידה ואני עם מייצבים על הכביש צפויות תפעות לוואי מסויימות?
מה אומר נסיעה בשטח ללא שני מייצבים? שפצ"ים?.
עברה בראשי מחשבה שבעזרתה אוכל לחסוך כסף ויהיה לי גם לנעילה! קפיצי דיפנדר יתאימו לדיסקו? קידמיים ואחוריים ? אחוריים ואחוריים? איך זה אמור ללכת? והכי חשוב האם זה ייצא זול יותר מקניה של קפיצי הגבהה 3 אינץ ?
לפי הסט אפ התאים כמה אינצים של הגבהה יספקו קפיצי דיפנדר?
וחשוב מבחינתי לא פחות זה הנוחות נסיעה ברכב, אם זה יגרום לרכב להיות קשה אני לא מעוניין בכך!הבשאר הכסף אני מתכוון למגן איפה שצריך , ואפ ישאר עוד קצת לעשות שנורקל , על הדברים שאני יוותר עליהם כרגע אני יקנה בעתיד! המטרה ברורה! רכב שיהיה נוח ונעים למשפחה! ושיוכל בסופי שבוע לטפס את הזיק!
תודה רבה על הסבלנות הרבה עומר

OMER1
07-10-04, 01:22
מצטער על שגיעות הכתיב :oops: - כנראה שזו השעה!
שוב סליחה מהקוראים, עוומר

asafk
07-10-04, 15:07
קפיצי דיפנדר בדיסקברי-
מידות- קפיצים קדמיים ואחוריים של דיפנדר 90, דיסקברי, וריינג' ישן, וקפיצים קדמיים של 110, הם בעלי אותו קוטר ממוצע, כלומר חליפיים.
קבועי קפיץ- דיסקברי שוקל מאחור יותר מ90. דיסקברי שוקל מלפנים קצת יותר מדיפנדר. אם תיקח קפיץ אחורי של 90 ותרכיב בדיסקברי, תקבל דיסקברי מונמך. אם תרכיב קפיץ קדמי של דיפנדר בדיסקברי, הגובה לא ישתנה בהרבה, אולי גם כן ירד קצת. קפיץ קדמי של דיפנדר בדיסקברי מאחור- ינמיך אותו. (לדוגמה- קח קפיץ הגבהה 4" קדמי של דיפנדר , תרכיב אותו על הדיסקברי מאחור- תקבל הגבהה של 3" בלבד).

אני מציע- קנה קפיצים של דיסקברי. יש הרבה סוגים בשוק (למרות שהגבהה של 3" היא לא משהו נפוץ מאוד, זה קיים, ויש אפילו סט מצויין של נורדיה).

לגבי מייצבים- סע בלי, תראה אם מתאים לך. הגבהה גדולה מחייבת שינוי במייצבים- אני לא בטוח שזה טריוויאלי לעשות כזה שינוי. אני נוסע ב110 (יותר כבד ויותר גבוה מדיסקברי) בלי מייצבים (110 מגיע ככה), ואין בעיה.

אם אתה רוצה לבנות את הרכב כמו שצריך (בפעם אחת, בלי יותר מדי הרכבות ופירוקים וניסיונות), תתחיל בהגדרת גודל הגלגלים אליו אתה שואף. 235/85R16 הופך ליותר ויותר נפוץ (32" קוטר חיצוני- מידה של דיפנדר). זה אמנם גדול משמעותית מהגודל המקורי, אבל זה משהו שייתן לך יותי של עבירות. 31X10.5R15 גם מידה מצויינתף והקוטר החיצוני קרוב יחסית למקורי, כלומר לא נדרשים שינויים דראסטיים.
מתוך גודל הצמיג, תוכל להגדיר כמה הגבהה צריך (למה דווקא 3"? אולי 1.5" יספיק ויהיה הרבה יותר זול? ), ואיזה שינויים אחרים אתה רוצה (תיה"ע של דיפנדר? יחסי העברה?)

אם אתה מוגבל בתקציב, תחשוב טוב אם להשקיע בהגבהה יקרה מאוד או בהגבהה זולה יותר ונעילה (חשוב יותר, לדעתי).

אסף.

OMER1
07-10-04, 16:25
אסף ידידי איך זה שאין קפיצי הגבהה של 3" לדיסקו מסוגים כמו טאף דוג או אולדמן ודומיהם?
אני מעוניין גם במרווח גחון , ועל גודל הצמיגים כבר חשבתי , שמעתי מבעלי דיסקו שהכנסת צמיגים גדולים יותר מחייבים חיתוך כנפיים בשביל שהצמיג יחייה בשלום עם הכסף(בדיסקו זה הכנף גומי הזה שבולטת מעט מהרכב) ואני לא ממש רוצה לחתוך אותה נאמר לי שהיא בנוסף מגינה על צנורת וחוטים למינהם שחבויים מאחוריה.לקבל עוד מהלך מתלה גם מקדימה בדיסקו אומר רק הכנסת קפיץ ובולמים ארוכים יותר וניתוק מייצב לא יותר מזה?
אם אני מנתק מייצבים אין מצב שאתן לאישתי לנהוג כך בכביש! יהיו ניתוקים מהירים! לגבי ה31 על דיסקו זה מצריך גם קניית ג'אנטים והמידה 245,75,16 זהה ל31 לחלוטין בקוטר!! כ30.5 אינץ! אני חושב שלא אחליף ל32 אינץ לפני שאחליף יחסי העברה! אלא עם כן תשכנעו אותי אחרת! בהזדמנות זו אשאל מה הם הבדלי הסחיבה בדיסקו עם EDC בין 245 =30.5 אינץ לבין 235,85= שווה בתאוריה ל32 אינץ תכ'לס מגביהה רק ב1.5 ס"מ לאומת ה245 (חבר עשה את המעבר והייתי איתו במדידה) ?
תודה רבה שוב על התשובות !!
עומר

אריה פאהן
07-10-04, 20:18
עמרי שלום
מזל טוב על הקניה, להגבהה "סטנדרטית" של 2" יש קיט ל- OME ,הם נחשבים לטובים ונוחים ,למען הדיוק שינוי במתלים לא נותן מרווח גחון גדול יותר,מרווח גחון נמדד לסרן (לתחתית הביצה) הגבהה בקפיצים מגביה את המרכב אבל הסרן נשאר נמוך,הגבהה של הסרן נעשית רק ע"י שינוי הצמיגים לחתך גדול יותר, שינוי שמעמיס על כושר הסחיבה של הרכב, אולם ניתן לפצות על זה ולהחליף לטרנספר של דיפנדר שבו יחסי העברה ב - HI נמוכים יותר ,זה מחזיר את כושר הסחיבה שלו לקדמותו,או לחלופין לשנות את יחסי העברה בסרנים לנמוכים יותר, דבר שנותן יחסי העברה נמוכים יותר גם ב-LOW ,אבל עולה הרבה יותר,
לגבי הנעילה זה הדבר הראשון שהייתי עושה ,ביחוד שאתה מתכוון לטיולים מהסוג של לעלות את הזיק,
לגבי ניתוק מוט מייצב,דע לך שלא תקבל בזה מהלך מתלה גדול יותר,מהלך מתלה גדול יותר תקבל רק בהגדלת אורך הבולמים, אולם בניתוק מוט מייצב תקבל נסיעה חופשית ונעימה יותר בשטח,
אני עשיתי ניתוק מהיר שלדעתי הינו השיטה היחידה לניתוק מהיר ,שאר השיטות שראיתי הינם ניתוקים אבל ממש לא מהירים,אולי בימים הקרובים אצלם אותם ואנסה לשים אותם באתר,
לגבי השנורקל -בשביל מה כרגע ?
מקווה שכתבתי בצורה ברורה ,אין לי כח לעשות הגהה לתשובתי הארוכה :lol:

OMER1
07-10-04, 21:33
אריה ידידי , קודם כל שמי זה עומר :wink: , דבר שני תודה רבה על התשובה הממצה!
אתה לא הבנת את דברי! אני מעוניין גם בהגבהה וגם בהארכת מהלך מתלה(אם כבר אז למה לא<?) ואז אני צריך לנתק גם מייצב קידמי וגם אחורי בשביל לנצל את מהלך המתלים שהארכתי , איזה סוגי קפיצים ממולצים בהגבהה של 3 אינץ?
אני יכול להגביהה רק ב2" ולהכניס צמיגים גדולי קוטר ה32" אך איני יודע איך הרכב יסתדר עם זה מבחינת הסחיבה אשמח מאוד עם מישהו יוכל לייעץ לי בנוגע לנושא זה!!
איך ה235,85,16 ישפיעו על הרכב לאומת ה245,75,16 ?שההבדל בניהם בפועל זה 1.5 ס"מ בגובהה שהם מעניקים לסרנים.
מניסיונכם האישי - כמה יעלה לי סט אולדמן או סט טאף דוג (מכויילים על מדיום) של 2 אינץ ללא הארכת מהלכי מתלה(אני חושב על אופציה זו כי אני מעריך שהיא זולה יותר מהגבהה רצינית יותר , הרעיון שמאחורי זה הוא בנתיים להסתדר עם זה ובשאר הכסף לקנות נעילה אחורית).
שימו לב תקציב השיפורים לאחר קניית הרכב (מחר :lol: ) הוא כ11 אלף ש"ח , כמובן שבעתיד אוסיף עוד ועוד שיפורים! . דרך עגב כמה יעלה לי במידה ובעתיד ארצה טרנספר של דיפנדר?
שוב תודה רבה על כל התייחסות החמה והעוזרת שיש בפורום זה , ומצטער על השאלות קצת מציקות ! אשמח לקבל תשובות לשאלותיי

אריה פאהן
07-10-04, 22:05
עומר תתפלא דווקא הבנתי מה אתה רוצה ,ויותר מזה אני יכול להגיד לך מה טוב בשבילך בהתאם לנתונים שנתת משפחה ,ילדים ,טיולי עבירות,אשה נוהגת ,נוחות בנסיעה :D = קיט הגבה 2" אולד מן + נעילה אחורית !

יש קפיצי הייבך שמגביהים ב-3" ,
סט אולד מן עולה בסביבות ה-5K ש"ח
טרנספר של דיפנדר בסביבות ה-3K ש"ח
נעילה בסביבות 7-8 K ש"ח

עוד נתון חשוב ,קח בחשבון שהיו דיווחים של מס' דיסקברי עם EDC שהתחממו לאחר החלפה לצמיגים 235/85/16 , והבעיה נפתרה כשהחליפו את יחסי העברה לנמוכים יותר
,

OMER1
07-10-04, 22:35
אריה ידידי שוב תודה על התשובה הממצה! , אני חושב שבתקציב שיש לי כרגע זה הסט אף הטוב ביותר , אולי בעתיד אגדל בנושא ההגבהה, אחרי הכל ראיתי דיסקו סטנדרטים פותחים וזה נראה מרשים!
אני חושב שאני יילך על נעילה אחורית של מקנמרה!לפי השמועות מדובר בציריות חלשות להחריד , מאחר ואני נהג שאוהב לתקל יחסית לאט את המכשולים ללא המון גז (רק שצריך)אני מעריך שאני יסתדר! , דרך עגב מה הסט אף שיש בדיסקו שלך מבחינת מתלים?
אני חושש מאוד שהרכב שלי יהיה עגלה רצינית לאחר החלפת הצמיגים ל235,85,16 ! לאומת זאת יש את המידה245 שאשמח מאוד עם מישהו יזרוק קצת מידע בעיניין של מה ההבדל בין שני המידות בנוגע לסחיבה של הרכב.
טרנפסר של דיפנדר נשמע אחלה רעיון ,כרגע אין תקציב! שיהיה נרכיב!
אריה (או מישהו אחר שיש לו על הדיסקו 32" אינץ ) הצמיגים משפשים את הכנפיים בהצלבות?(במידה שהגבהתי ב2" של אולדמן) .
שוב [/b]תודה על העזרה, עומר.

ארז
08-10-04, 03:14
אהלן...
נתחיל במתלים, אין בעיה להגביה את הרכב ל3" ולהוסיף מהלך מתלה גדול יותר, אפשר גם גדול בהרבה מאותם 3".
סטים טובים ל2" הם האולדמן והטפדוג.

יש פגיעה במעבר ל235/85/16, אבל היא לא קריטית, אתה בהחלט יכול לעבור למידה הזו גם ללא שינוי יחס העברה.
לגבי התחממות אני שמעתי רק על מישהו אחד וגם שם היה בלגן אחד שלם עם הרכב ,כך שקשה לדעת מה היה הגורם האשם.

מבחינת עבירות נעילה אחורית תוסיף לך יותר מאשר מתלים.

נ.ב יש לי קפיצים+בולמים 3" במלאי אם זה מעניין אותך.....

OMER1
08-10-04, 19:43
שלום לך ארז ידידי ותודה על ההסבר!
כרגע כמו שאתה יודע התקציב שלי מוגבל למשהו כמו 12 אלף ש"ח(שיפורים) , בכמה תהיה יותר יקרה הגבהה של 3" +מהלכי מתלה ארוכים יותר ב3" וניתוקים מהירים למייצבים לאומת 2" רגיל של אולדמן?
מניסיוך האישי והרב(אני מניח) בהגבהה רגילה של 2" אינץ של אולדמן צמיגי 235/85/16 משפשים את הכנפיים?וב3" ?
שוב תודה רבה על התתיחסות עומר!

ארז
08-10-04, 22:19
לגבי תקציב אתה זה שמחליט מה יותר חשוב עבורך.
אני הייתי שם קודם כל ולפני הכל מיגונים, קנית רכב יקר וחבל להוציא סתם כסף בגלל שלא מיגנת את מה שצריך.
לאחר מכן צריך להחליט מה יותר חשוב לי....

לעבירות אני הייתי רוצה קודם כל 4 גלגלים מסתובבים בכל מצב, זה בסיסי וזה אומר 2 נעילות לפני הכל.

מצד שני עבירות זה לא הכל בחיים.....מתלים יתנו לי כמה דברים:
1 אפשרות לשים צמיגים גדולים יותר-יתרון בעבירות וכן בנוחות נסעיה בכל תווי דרך.
2 נוחות נסיעה טובה יותר
3 זוויות מרכב טובות יותר
4 מהלך מתלה במידה ואתה מחליט על מערכת מתלים מעבר לסטנדרטית(ומערכת של 2" היא סטנדרטית מבחינת מהלך מתלה)

כל הרכב ממוגן קןמפלט עולה פחות מהתקציב שלך, אבל אפשר לחיות גם ללא חלק גדול מהמיגונים, ישנם כמה שהם חובה וכמה שהם אופציה עבור הדיסקברי....

אם אנחנו מחליטים על נעילות אז ברור לנו לאן הולך התקציב....

אם מתלים אז שוב כאן אתה צריך להחליט מה אתה מעדיף ,מבחינת עלויות מערכת של 3" הגבהה+מהלך מתלה גדול בהרבה מאותם 3" הגבהה תעלה כ1000 ש"ח יותר ממערכת מתלים של 2" הגבהה.

http://imgsrv.pic4u.co.il/2b3bd00d84a05f86f542bca3fb3a38a0020000.a spx

OMER1
08-10-04, 22:30
ארז ידידי איני מעוניין בדרופ קיט על הרכב שלי!, הגבהה של 3 אינץ +מהלכי מתלה ארוכים יותר גם קדימה וגם אחורה +ניתוקים מהירים למיצבים יעלו לי רק אלפיה יותר ממערכת מתלים סטנדרטית של אולדמן המגביהה ב2 אינץ????
אשמח מאוד עם תתין את דעתך במקצועית בנושא המקומות תורפה של הדיסקו במידה ואני אוהב עבירות את מה אצטרך למגן? (יש לציין שאני ממש אבל ממש לא נותן בגז על סלעים או משהו כזה נוסע רגוע ושומר על האוטו אבל אוהב עבירות)- כבר קיבלתי טיפ מחבר שעדיף להחזיק צירה ספר באוטו!- בנוסף הוא טען שציריות מחוזקות מסוכנות משום שהם עשויות להעביר את ה"כוח" לחלק אחר יקר יותר.
בנוסף לכך נושא שמאוד מטריד אותי הינו הנושא שבמידה ואני מגביהה ב2" אני יכול להכניס צמיגי 235/85/16 והם לא יגעו בכנפיים???
שוב תודה רבה על התיחסות!
נ.ב-ארז איפה נמצאת הסדנה שלך ?ומה הטלפון הנייד עםמ אפשר!
עומר

ארז
09-10-04, 10:20
אכן מערכת מתלים של 3" +מהלך מתלה משופר במעט תעלה כ1K יותר מאשר מערכת של 2" עם מהלך סטנדרטי.
ניתוק מהיר למוט מיצב אינו כולל במחיר.
גם ב2" וגם ב3" יש לחתוך את הכנף בכדי להכניס 235/85/16, אין לך מה להבהל מזה, החיתוך הוא פנימי ואינו בולט לעין או גורם נזק לרכב.

מבחינת מיגונים חובה:
מגן דיפרנציל קדמי
מגן מיכל דלק

אני הייתי שם גם מדרגות צד/מגוני סף, גם מגנים על בטן הרכב וגם מאפשרים עבודה עם היליפט.

לגבי הציריות המחוזקות החבר שלך טועה, א ברכב כלכך חלש אין צורך בפיוזים למינהם, ב הציריות של הל"ר חלשות מאוד, ברמה מגוחחת, לדעתי זה כמעט בגדר חובה להחליף אותם למי שחובב עבירות(אגב הנהג הכי אגרסיבי שאני מכיר שבר ציריה אחורית בדיסקו בנזין אוטומטי רק אחרי שנתיים של שטח עם הרכב....)
ג אם כבר פיוז אז צריך שהצלב ישבר ראשון, הוא הזול ביותר.....לא מכיר אף מקרה שצלב תקין ומגורז נשבר ממאמץ בל"ר.

הסדנא שלי נמצאת ברמת גן מול קניון אילון, הטלפון הוא 0547424210

OMER1
09-10-04, 20:42
תודה על ההסבר ארז!
נ.ב- כמה אמורים לעלות ניתוק מהיר למייצב הקידמי לאחורי?

-->