PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ בקניית קומפרסור

zerez
04-10-10, 09:52
הקומפרסור שלי הגיע לסוף דרכו ואני מחפש אחד חדש בתקציב של כ 300 ש"ח.
מצאתי כמה קומפרסורים שנראים לי ואני אשמח לקבל חוות דעת או המלצות על קומרסורים נוספים.

1. קומפרסור של וולטה (http://www.nradio.co.il/Product.asp?Pid=77&Cat2Cat1ID=7&Cat2ID=0&aff=Zap&lang=he) שמתחבר לשקע מצית
2. יש את הקומפרסור הזה (http://www.e-shetach.co.il/Product.asp?Pid=lkcomp12v&Cat2Cat1ID=17&Cat2ID=71&aff=Zap&lang=he), עם הגנה טרמית ומתחבר ישירות למצבר
3. יש בל.כ קומפרסור דומה לקודם אבל ללא הגנה טרמית במחיר יותר זול
4. קומפרסור עם בוכנה כפולה (http://www.hanizoz.co.il/newStore/store/viewItem.asp?idProduct=4784)

הקומפרסור של וולטה נראה חלש והוא היחידי בלי נתון על ספיקת האוויר, לכל השאר יש ספיקה דומה של 72 ליטר לשעה.

גיא
04-10-10, 12:49
לא מכיר את הדגמים האלו
אבל ניראה לי שעדיף 2 בוכנות.
זה מקטין את זמן הניפוח הכללי ועל ידי כך מקטין את התחממות המדחס.

לפחות אצלי זה ככה.

לפני שבוע יצאנו מהשטח ליד עזוז ולא מצאנו תחנת דלק קרובה, ניפחנו 3 רכבים עם מדחסים ניידים. באופן מובהק המדחס הכפול היה מהיר יותר.

אפשר לברר מה היו הדגמים האחרים אם אתה מעוניין.

yscheiner
04-10-10, 14:49
2 קומפרסורים היו ברשותי.

קומפרסור בעל 2 בוכנות - שרד אצלי 7 שנים של עבודה לא קלה - בסוף נשבר טלטל.

לאחר מכן רכשתי לפני מספר שנים את הקומפרסור בעל 2 הבוכנות בדיוק באותה חנות שצירפת את הלינק (הניצוץ - אזור תעשייה נתניה).

ממליץ בחום.

זמן ניפוח קצר מבעלי הבוכנה הבודדת - עלות תועלת - תבדוק מחירים ותשווה.

zerez
04-10-10, 23:30
לפי הנתונים לקומפרבור עם הבוכנה הכפולה יש ספיקה של 70 ליטר לשעה ולקומרסור השני ברשימה, זה עם בוכנה אחת, יש ספיקה של 72 ליטר לשעה.
אם הבנתי נכון הם אמורים לנפח צמיג באותו זמן, אני מפספס פה משהו?
זה לא עניין של מחיר הקומפרסור, ההפרש זניח, זה עניין של הבנה.

asafk
04-10-10, 23:48
לי יש כבר כמה וכמה שנים מוצר זהה למה שמפורסם בe-shetach, שקניתי בזמנו בל.כ.
עובד, אמין, ניפח כבר הרבה מאוד גלגלים והיה זרוק בתא המטען של הג'יפים השונים באבק וטלטולים לאורך עשרות ואפילו מאות אלפי קילומטרים.
כשהוא מתחמם הוא ממשיך לעבוד אבל בלי לדחוס את האוויר. . נכון להיום זה קורה באמצע הגלגל השלישי שמנופח מלחץ חד ספרתי ללחץ כביש ביום חם מאוד. כשהוא מתחמם מאוד הוא גם מפסיק לעבוד, לשם עוד לא הגעתי. הפתרון מאז ומתמיד היה לעבור לקירור מים מוך כדי העבודה, בערך בגלגל השני (לעמוד מעל הקומפרסור ולטפטף על הראש שלו וצלעות הקירור מים מבקבוק). זה ממריץ אותו מאוד.
אני מרוצה, תמורה מצויינת למחיר ששילמתי (שהיה גבוה יותר ממה שהיום מבקשים עליו).

אסף.

asafk
04-10-10, 23:51
יכול להיות שבוכנה אחת או 2 יהיו עם אותה ספיקה - זה עניין של סל"ד ונפח.
ב2בוכנות, בתיאוריה, שטח הפנים החיצוני גדול יותר ולכן ספיקת הקירור גדולה יותר, מה שאמור להאריך את הזמן שהמדחס יעיל עד שהוא מתחמם.
זה בתאוריה.

אסף.

גיא
05-10-10, 00:53
יכול להיות שבוכנה אחת או 2 יהיו עם אותה ספיקה - זה עניין של סל"ד ונפח.
ב2בוכנות, בתיאוריה, שטח הפנים החיצוני גדול יותר ולכן ספיקת הקירור גדולה יותר, מה שאמור להאריך את הזמן שהמדחס יעיל עד שהוא מתחמם.
זה בתאוריה.

אסף.

לי יש מדחס דו בוכנתי, זה לא רק בתאוריה. זה גם הלכה למעשה.
אני נימצא ברעננה ביום יום אם אתה רוצה להתרשם.

zerez
05-10-10, 12:23
השתכנעתי והזמנתי לי אחד עם בוכנה כפולה.
סתם רעיון שעלה לי בראש, אפשר לחבר לראש של הקומפרסור מאוורר 12V, כמו שיש בספקי כוח של מחשבים, כדי לשפר את הקירור. מישהו ניסה את זה?

-->