PDA

צפייה בגרסה מלאה : הקפאת רשיונות לרכב מיושן (שאלה)

ניר ל
10-10-04, 16:35
ידוע לי שהקפאת רשיונות במשרד הרישוי (כדי להימנע מתשלום מצטבר של אגרות) היא לתקופה של שנה מינימום.
האם ברכב מיושן שדורש חידוש רשיון פעמיים בשנה ניתן להקפיא את הרשיון לתקופה אחת בלבד (דהיינו חצי שנה) ?

חנן א.
10-10-04, 18:46
ידוע לי שהקפאת רשיונות במשרד הרישוי (כדי להימנע מתשלום מצטבר של אגרות) היא לתקופה של שנה מינימום.

למיטב זכרוני זה לא נכון.

אריאל
11-10-04, 07:25
למיטב ידיעתי ההקפאה איננה מוגבלת\מוקצבת בזמן , באפשרותך להקפיא ולשחרר כעבור חודש או כעבור שנתיים , זה לא משנה .

ישנו קאץ קטן:
למיטב זכרוני רכב אשר עומד ללא טסט מעל לשנתיים מחוייב בבדיקת מעבדה מוסמכת כלומר, הנ"ל חל גם על רכב שרשיונו מוקפא!, כלומר ממילא כעבור שנה תצטרך לשחרר את ההקפאה , לבצע טסט, להקפיא ולקבל החזר כספי , אלא אם כן אתה מעדיף להתחתן עם מכון התקנים (השמועות אומרות שמדובר בקשר ארוך טווח יקר ומייגע)

אריאל.

ניר ל
11-10-04, 09:06
ציטוט:

למיטב זכרוני זה לא נכון.

חנן תרחיב, אני אשמח לשמוע שאני טועה ואין זמן מינימום...

זאביק
11-10-04, 09:46
אם אני זוכר נכון, הקפאה היא לטווח בלתי מוגבל,
אבל החזר כספי מקבלים רק מתקופה מסויימת ומעלה.

six 4 life
11-10-04, 14:33
ניר-שים לב.

השנתון של הרכב שלך- לא משנה.
מספר הטסטים שעלייך לבצע שנתית- גם לא משנה.

אתה יכול להקפיא את הרשיון רכב כמה שתרצה כמו שקודמיי אמרו-
א-ב-ל
ויש אבל גדול- כמו שאריאל ציין מספר הודעות קודם רק עם תיקון קטן-
לאחר שנה שהרשיון רכב שלך מוקפא, אתה נאלץ לקחת את הרכב למעבדה מוסמכת על מנת להחזיר אותו לכביש.

כדי להמנע מזה- פשוט מאוד ולא יקר-

1.אתה מקפיא את רשיון הרכב קודם כל. לא משנה מה.
2.שבועיים לפני תאריך הטסט- אתה מפשיר את הרשיון- ומקבל אגרת טסט מוזלת- בגלל שהקפאת את הרישון.
אם הקפאת לשנה שלמה, אני מאמין שאתה תגיע לאגרה של 100-200 שקל גג ואולי אפילו פחות.
3.אתה משלם את האגרה המזערית הזאת, מעביר את הרכב טסט, נוסע בו קצת אם מתחשק לך, ואז מקפיא שוב.
עד שתרצה להפשיר.

*אתה יכול להפשיר כמובן באיזה תאריך שתרצה, והמחיר של האגרה הבאה שתשלם יוזל- לפי מס' החודשים שרשיון הרכב היה מוקפא.

את שלי הקפאתי לחודשיים- לפני מס' חודשים.
זה היה הנוהל דאז.

בכל אופן המלצה שלי- תרים טלפון למשרד הרישוי -יש מאחורי רשיון הרכב מספרי טלפון שונים, ותברר ספציפית לגביי השנתון של הרכב שלך ולגביי מה שאתה מתכנן.

לי הם עזרו מאוד. התפלאתי :lol:

-ארז 8) -

ניר ל
11-10-04, 16:11
אחלה העיקרון ברור,
הרעיון שלי הוא לוותר על הג'יפ בתקופת הקיץ שבה אני כמעט ולא משתמש בו, אם על הדרך אני חוסך חצי מהאגרה והביטוח וטסט אחד החל מעוד שנה, אז מה טוב.

-->