PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהתי את הגרנד ויטארה 2009 עם Rocky Road

eyalzo
08-10-10, 22:36
קראתי כמה המלצות בארץ ובחול, הבאתי את הקיט, והתקנתי היום.
כיף לא נורמלי! גם כי שמתי בולמים נורמליים MX-6 בהמלצת זיו מהפורום.
צילמתי בדרך למוסך וגם בדרך חזרה, באותה רמפה קטנה בדיוק.
לפני:
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=27735&stc=1&d=1286569830
אחרי:
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=27736&stc=1&d=1286569830

אור .ס.
08-10-10, 22:41
נראה יופי יופי, לשיפור המראה מומלצ לתדלק את הרכב פולטנק ולהכנס לשטיפה במבצע 5 ש"ח.

תתחדש :)

moshik999
09-10-10, 02:19
גם צבעו לך את האוטו בחינם.

mugi8675
09-10-10, 18:09
איפה הרכבת את ההגבהה? הבאתי כזה בשבוע שעברוחשבתי להרכיב במוסך מקסיקו בנתניה. יש המלצות למרכיב? עלות?

eyalzo
09-10-10, 20:16
איפה הרכבת את ההגבהה? הבאתי כזה בשבוע שעברוחשבתי להרכיב במוסך מקסיקו בנתניה. יש המלצות למרכיב? עלות?

הרכבתי אצל חבר של חבר בסדנה ביתית תמורת 400 שקלים ושלוש שעות עבודה ברוטו.
אם מעניין אותך אבדוק איתו אם בא לו להרכיב שוב.
זה לא כולל כיוון מחודש של הגלגלים. הבאתי גם ברגים לכיוון הגלגלים הקדמיים, אז את כולם כיוונתי בעצמי כדי לתקן עד הסוף את הזווית המצחיקה שנוצרה. התחושה בנהיגה בסדר, אבל רואים בעין שהגלגלים לא ישרים. השבוע אלך למכון ונראה אם יש להם רעיון אין לתקן עוד. אני חושד שהג'יפ האישי שלי צויד מלכתחילה בקפיצים יותר ארוכים או קשים, כי הוא נראה מעט גבוה יותר מכמה אחרים שראיתי חונים לידי בהזדמנויות שונות. אז אולי יהיה צריך לאלתר קצת.

zivo
10-10-10, 07:46

שלא תעיז ללכת למקסיקו - אני התקנתי במקום אחר (גם כן RR) , אבל הלכתי אליהם לכיוונים - עשו עבודה מבישה :(
חזרתי, עשו לי הצגה ....:(

אפילו לא התווכחתי, לקחתי את הרגליים והלכתי למישהו אחר - שעשה עבודה מעולה בכיוונים.

mugi8675
10-10-10, 08:35
ץ? חבר עשה בבאר שבע לפני אז על מי אתה ממליץ? חבר הרכיב לפני כשנתיים בבאר שבע ומאוג מרוצה, בעיקר מהאיזון. הצמיגים לא 'אוכלים'. הבעיה היא שאני מהצפון.

Tom Bril
10-10-10, 09:06
האם יש אפשרות כיוון קאמבר במתלים הקדמיים?

אני לא מכיר הרבה מתלים מסוג מק פרסון בעלי אפשרות כזאת.

eyalzo
10-10-10, 11:33
האם יש אפשרות כיוון קאמבר במתלים הקדמיים?

אני לא מכיר הרבה מתלים מסוג מק פרסון בעלי אפשרות כזאת.

אתה מתכוון לזה?
http://newgrandvitara.net/FAQ/camber/triplec_medium.jpg

התמונה מופיעה כחלק מהסבר ארוך על תיקון קאמבר, מלפנים ומאחור.
דרך אגב, מי שהכין את המאמר המקורי טען שאצלו התיקון עם הברגים המקוריים מאחור לא הספיק, אז הוא קדח בזרועות וריתך אחר כך את הברגים. אחרים נבהלו מהרעיון. ניכר גם שלא לכולם יש אותו קפיץ ו/או בולם מאחור, אז לא קיבלו אותה הגבהה ולא כל אחד הזדקק לתיקון יותר אגרסיבי.

לירן.
12-10-10, 19:55
יפה מאוד, תתחדש. :)

כמה ס"מ הקיט מגביה ?

eyalzo
12-10-10, 23:52
עוד קצת פרטים למען הדורות הבאים.
תוספת הגובה טרם נמדדה אבל אני מאמין למי שכתב על זה פה לפני. משהו כמו 6 ס"מ מלפנים ובערך 9 מאחור. זה כי הספייסר מאחור מוסיף אותו גובה כמו זה שמלפנים אבל ממוקם קרוב יותר לציר הזרוע, ולכן באזור הגלגל תוספת הגובה משמעותית יותר. עכשיו הרכב עומד בירידה ואכן השתפרה לי צריכת הדלק מאז;)
ועכשיו תוספת לגבי כיוון הגלגלים. ניכר שזו סוגיה לא פשוטה, אז כשהלכתי למכון פניתי לבעלים והתעקשתי שרק הוא יטפל ברכב. הסברתי לו שהרכבתי לבד וכיוונתי לפי העין, ועכשיו תורו. המדידה מלפנים הראה שהגזמתי עם הקאמבר במעלה בערך, ושצריך להוסיף לכינוס, בעיקר בצד ימין. בסך הכל חדשות טובות כי זה אומר שבורג כיוון אחד בכל צד עושה את העבודה, כמו שמודגם בשרטוט שהוספתי בהודעה קודמת.
מאחור יש קצת בעיה, כי לא ניתן ליישר לגמרי. תיאורטית יש עדיין / \ קל. הוא ניחם אותי שזה במסגרת המותר, ורק אם יאכלו לי הצמיגים בחלק החיצוני אז נחשוב על פתרונות אחרים. הוא לא מוכן לשמוע על קידוחים וריתוכים כמו שהציעו כמה אנשים מוזרים בפורומים זרים.
הבחור גם לימד אותי טריק נחמד. הוא פתח וסגר את כל הברגים אחד-אחד כאשר הרכב עומד על הגלגלים, והצליח לתקן במעלה שלמה את קאמבר הגלגל האחורי. הוא אמר שהחופש הקטן שיש בכל בורג הוא משמעותי, ורואים שאני סגרתי את הברגים כאשר הגלגל היה באוויר.
עכשיו הרכב מתנהג מצוין, והיום נסעתי בכביש מהיר ומפותל ולא חשתי בכל בעיה באחיזה או גלגול. ברור שמרכז הכובד עלה, אבל עדיין אפשר ליסוע בכיף בכביש.

-->