PDA

צפייה בגרסה מלאה : פולו 98 מול 306

סופת המדבר
09-10-10, 19:32
אישתי שיגעה אותי..(טוב זה רק ההתחלה)
היא מעדיפה רכב קטן שיהיה לה יותר קל לחנות
אז חשבתי על פולו שנת 98 1.6 אוטומט 5 דלתות
או על פז'ו 306 אוטומט 1.6 גם בשנים האלה
אבל הבנתי שהפולו לא כלכך בטיחותית והגירים שלה זה בעיה ( זה מה שאמרו כמה חברים)
הפז'ו אני יודע שהיא נוחה אבל השאלה אם היא יותר בטיחותית ואם בשנים האלה
הגיר אוטו' הוא אמין..?
תודה

klam
09-10-10, 21:00
עד כמה שזכור לי, ל 306 שידכו את הגיר האוטומטי (AL4), רק ב 99. לרכב שילדה וגיר מצויינים, מנוע קצת עייף (ודאי עם תיבה אוטומטית), וסה"כ רכב טוב מהנה ומפנק (עם עדיפות לגיר ידני מעולה, כמובן).
הפולו הישנה היתה מכונית די אמינה אך צפופה ומשעממת, עם כל התחלואים המעצבנים (חלונות חשמל, פתחי איוורור, נמוכה מאוד וקבלה מכות מעליה על מדרכות). עד כמה שאני זוכר, הייתה מתיחת פנים ב 99, וכדאי לבדוק אפשרות של מודל חדש יותר (2000 ואילך).
רוב הפולו הישנות עברו הרבה, בעיקר משום שזו היתה ונשארה מכונית מאוד מבוקשת. לדעתי יש הרבה יותר סיכוי למצוא 306 במצב טוב.
חן

klam
09-10-10, 21:02
התכוונתי "שלדה והגה מצויינים", ולא גיר - הגירים האוטומטיים של פיג'ו אף פעם לא היו להיט. לעומת זאת, מאחר וההשואה היא לפולו, שגם אצלה הגיר לא משהו...אולי פשוט תקנו ידנית?

osh
09-10-10, 21:17
לשתי המכוניות שציינת גירים אוטומטיים לא מהמובחרים.
שתיהן די ותיקות לפי השנים שציינת ולכן יש לשם דגש מיוחד בבדיקת רכב אוטומטי
בכל מקרה ה306 מרווחת יותר, אמינה יותר, ונוחה בהרבה
בהצלחה

סופת המדבר
10-10-10, 00:25
ממה שאני רואה עכשיו ביד2 יש פז'ו שנת 98-99 עם גיר אוטומט
אבל יש גם 1.6 שזה מנוע TU ויש גם 1.8 שזה מנוע XU
יש גם 4 דלתות וגם 5
אבל השאלה איזה מנוע יותר מומלץ כי אני יודע שהTU יותר נפוצים..

klam
10-10-10, 07:48
ה 1.8 הוא מנוע מצויין, אבל הגיר האוטומטי מסרס אותו לחלוטין, כך שאין לו יתרון ממשי והוא צורך יותר דלק. לך על ה 1.6.

סופת המדבר
10-10-10, 19:03
היתיעצתי עם חבר שעובד בפז'ו סיטרואן
הוא אמר עדיף שלא ליגוע בפז'ו
ובטח לא ברכב שעבר 120.000 ק'מ ועוד לא עבר שיפוץ גיר איכותי

דרור ברלי
10-10-10, 19:11
הפולו אמינה יותר חד משמעית.
הפז'ו היא מכונית מקטגוריה גבוהה יותר - גדולה יותר, מרווחת ונוחה יותר. מתנהגת יותר טוב ויותר מהנה.

מכוניות כל כך ותיקות לא קונים עם גירים אוטומטיים בכלל. נקודה.
זו צרעת שאם תתפתו לנגוע בה, תקללו הרבה הרבה זמן.

klam
10-10-10, 19:21
היתיעצתי עם חבר שעובד בפז'ו סיטרואן
הוא אמר עדיף שלא ליגוע בפז'ו
ובטח לא ברכב שעבר 120.000 ק'מ ועוד לא עבר שיפוץ גיר איכותי

הדבר בודאי נכון גם לגבי הפולו..
ולכן - קנה ידני. ואם זוגתך מתעקשת על אוטומט, נסה למצוא אחת שעברה שיפוץ או החלפת גיר ברמה גבוהה בחברה; בכל מקרה אם זה אוטומאט, הרי שעל פי הייעוץ שקבלת כאן, ברור לך שעליך לבדוק היטב היטב את עניין הגיר (ולהניח בצד כמה אלפי זוזים..)!

סופת המדבר
10-10-10, 21:49
א.. יש הרבה מכוניות (יפניות) מהשנים 97-8 עם גיר אוטומט שהם אמינות מאד
מאזדות- סזוקי וכו'..

ב.. יש לדוד שלי פולו 5ד' שנת 2001 (נראה לי) גיר אוטומט היא כבר 3 שנים אצלו
וחוץ מזה שהלך לו מנוע כי 3 שנים האוטו לא ראה טיפול אני לא צוחק 3 שנים הוא לא החליף לו אפילו שמן אז 'עפה' לו קווסה אחת אבל הגיר עדיין תקין.. האם בשנים 98 ו2001 זה אותו גיר..?

נר4אה לי שבסוף אני ילך על איזה בלנו 98 וזהו.. אבל בעיה הבנתי שהבטיחות שלה שואפת ל -0

klam
10-10-10, 22:36
נסה את הסופר-בלנו, קצת יותר בטיחותית ומאובזרת (2 כריות אויר וABS).
אמין ביותר. כסאות לא נוחים בנסיעה ארוכה.
ואם כבר יפנית משפחתית, הרי שויתרת על הרעיון של רכב קטנטן..ואז יש הרבה אפשרויות לא פחות טובות מהבלנו (אלמירה, למשל..).

מוטי פרנצס
11-10-10, 00:29
היי אני משתמש חדש כאן אבל לגביי פגו אני דיי מבין אני בעל פגו 306 שנת 2000 5 דלתות אוטומט רכשתי אותה בעלות של 12000 ש"ח במצב מצויין זה רכב מעולה מפנק ואין שום רכב במחיר כזה שיכול לתת לך מה שהרכב הזה נותן.
צריך סבלנות במכוניות מהסוג הזה במיוחד לגבי הגיר אבל עם קצת סבלנות זה בסוף משתלם. תהנה.

לגבי הבלנו רכב שקיבל 0 במבחני ריסוק.

דרור ברלי
11-10-10, 01:00
מנסיון אישי עמוק מאוד עם שתי בלנו - 96' ו-98' - הבלנו אוטו אמין בד"כ אבל עדין מאוד. לא סובל הזנחה או דילוג על טיפולים.
טיפולים וחלקים במוסך יקרים ביותר והרכב מזדקן מאוד-מאוד לא יפה.
תנוחת הנהיגה יפנית טיפוסית כלומר נמוכה מדי ואיומה לאנשים בגובה מערבי. דווקא המושבים מצויינים - כשמתקינים אותם בג'יפ...

לסופר בלנו יש שתי כריות ו-ABS והוא אמור להיות בטוח יותר - את הבטיחות הנמוכה הבסיסית זה לא ממש מתקן. הוא מאובזר יותר, למשל, בולמי הזעזועים שלו נשלטים ע"י מתג מהקונסולה המרכזית (עם שניים או שלושה מצבי סמרטוטיות) ומיותר לציין שכשהבולמים האלה נגמרים, הם יקרים ביותר להחלפה! רוב בעלי המכוניות הללו מחליפים לבולמים פשוטים ומוותרים על אפשרות הכוונון ודי בצדק - אין לזה שום השפעה על ההתנהגות (בינונית-גרועה בסה"כ). הסופר-בלנו 96' שהיתה לגרושתי, כמעט רוששה אותה בתקלות האינסופיות. מצד שני היא גמעה קילומטראז'ים רציניים איתה. ה-98' שהכרתי היתה רכב מעבודה כך שהעלויות לא הפריעו. היא היתה טובה עד שחוסלה בתאונה.

בקיצור - בלנו הוא אוטו שהיה לא הכי גרוע לזמנו, אבל בוודאי שרחוק מלהיות מדהים. לא מדגדג אפילו את ה-306 בכל מה שקשור לנסיעה, לנוחות ולבטיחות. בסה"כ הבלנו כנראה אמין יותר מ-306, וכנראה יקר קצת יותר לטיפולים ואחזקה.

klam
11-10-10, 10:13
לפני שנתיים הבן שלי רצה פולו, והיה חייב אוטומט בגלל זוגתו. ראינו בערך 20 - שחוטות לגמרי.
בסוף קניתי לו פונטו 2001, גיר רציף, עם 60K קמ' באותו מחיר של הפולו 99..
אגב, נוסעת עד עכשיו הרבה ונהדר ללא שום תקלה - בעיני, אוטו חביב ביותר.

דרור ברלי
11-10-10, 11:16
אגב בטיחות.

שלא יהיו אי הבנות -אל תצפו מאף אחת מהמכוניות בנות 10-15 כולל האירופאיות הנחשבות, לגלות רמת בטיחות ברמה המקובלת במכוניות מודרניות של השנתיים-ארבע שנים האחרונות. אבל אבסולוטית - היפניות מאמצע שנות התשעים היו כבר אז בין הפחות בטוחות שבנמצא.

BackDoorMan
11-10-10, 11:34
הבלנו איומה לנהיגה ונוחות .
גיר אוטמאט במכונית נוחה ואמינה בטיחותית קטנה וזולה, לא מאמין שקיים .
תצטרך לוותר על ניהוג או נוחות או בטיחות (פסיבית) או על כולן.
גיר אוטומאטי פרימיטיבי או עצלן דורש מנוע עם מומנט רב שייתר אותו ,אבל אז אפשר להסתדר עם ידני .
הייתי מציע פוקוס דור ראשון 5 דלתות 2 ליטר , אין לי מושג איך ה 1.6 מתמודד עם הסירוס אבל שווה לעשות נסיעת מבחן.

דרור ברלי
11-10-10, 15:01
שימי, אל תחפש "נהיגה" במשפחתומטיות. בטח לא במודלים כאלה ובמיוחד לא ביפניות.
אלה מהן שמצטיינות בניהוג מהנה כמו 306, פוקוס, ZX או קסארה, הרי שזה רק בונוס.
פוקוס 1.6 אוט' מדור ראשון נוסעת סביר.
לא חורכת אספלט, אפילו לא מתקרבת להיות זריזה, אבל בסדר.
היא ללא ספק המשפחתומטית המהנה ביותר לנהיגה מאז ה-306, וגם נוחה מאוד, מרווחת, אמינה ומוצלחת באופן כללי, אבל דגם 5 דלתות די נדיר בישראל ואני בספק אם נכנסת לתקציב.
עוד אופציה לבדיקה - נדירה ולחלוטין לא מוערכת בישראל, בלתי סחירה לחלוטין, אבל לטעמי מהטובות ביותר אם לא הטובה מכולן - אופל אסטרה.

לכל היצרנים היפניים יש תובנה אחת מאוד ברורה בנוגע למכוניות מהשטאנץ הזה - והיא בינוניות כוללת כמטרה מוצהרת: אוטו שלא מתעלה בכלום וכמעט לא נכשל בכלום. מבחינתם אוטו כזה צריך להיות קל לנהיגה, פשוט ואמין. והם לא טועים - הלקוחות של מכוניות כאלה לא אוהבים לנהוג ומחפשים לא נהיגה ולא ביצועים ולא התנהגות מהנה ולא שילדה מכויילת והיגוי מדויק. אפילו בטיחות היא בדרך כלל שיקול משני... תן להם הגה הכי קל שאפשר, גיר אוטומטי, מזגן טוב ושקט יחסי בין הטיפולים התקופתיים, או לפחות תדמית כזו - והם לא ידרשו שום דבר מעבר לזה. כל היפניות עונות לתיאור הזה.

מוטי פרנצס
11-10-10, 16:28
האופל אסטרה שאתה מדבר הוא רכב לא רע בכלל מבחינת אמינות אבל אחד הרכבים הכי פחות נוחים שקימים ולא משנה איזה שנה.

BackDoorMan
11-10-10, 17:24
דרור, ניהוג זה אקסטרא ולכן ציינתי בנפרד,
את המאפיינים החשובים לו ציינתי בשורה הראשונה.
הבעיה בכל הפוסט הזה שלא צויין תקציב.
אני הייתי הולך על פוקוס ורצוי 2 ליטר 5 דלתות , אם היא נכנסת בתקציב ,
מאחר ומדובר ברכב מודרני משנת תכנון מאוחרת בהרבה מה 306 ושאינו נופל ממנה .
זאת הפוקוס האמיתית שבתכנון שלה טבועות האהבה והתשוקה למכוניות של מתכנניה,
אחר כך השתלטו חסרי המעוף והדור השני איבד את החדות והייחודיות של ראש השושלת.

הבלנו איומה לנהיגה ונוחות .
גיר אוטמאט במכונית נוחה ואמינה בטיחותית קטנה וזולה, לא מאמין שקיים .
תצטרך לוותר על ניהוג או נוחות או בטיחות (פסיבית) או על כולן.
גיר אוטומאטי פרימיטיבי או עצלן דורש מנוע עם מומנט רב שייתר אותו ,אבל אז אפשר להסתדר עם ידני .
הייתי מציע פוקוס דור ראשון 5 דלתות 2 ליטר , אין לי מושג איך ה 1.6 מתמודד עם הסירוס אבל שווה לעשות נסיעת מבחן.

סופת המדבר
11-10-10, 20:32
תודה לכולם על התגובות..

אני מבין שבפולו לא ליגוע בבלנו לא ליגוע
ואם כבר ליגוע בפז'ו אז או אחת שעברה שיפוץ גיר רציני 'בצרפת'
או גיר רגיל אבל חוץ מהנושא של הגיר היא האוטו הכי מומלץ מבינהם

ומה אתם אומרים על פולו מהשנים היותר גבוהות 2000-2001 1.4 אוטומט?

ומה עם פונטו 2001 ידני או טיפטרוניק?

klam
11-10-10, 21:30
אם אתה עולה בשנים אז:
פונטו (במיוחד ה ELX!!):
רכב אמין, נוח, זול, והחלקים שלו כמעט בחינם. טיפולים זולים במרכזי.
הגה חשמלי לא מדהים.
חסכוני וחזק.
ה ELX גם מפואר.
גיר רציף מעולה, בניגוד למכוניות אחרות (אך תמיד עדיף ידני).
אישית, אני ממליץ.

פולו:
אמין יותר מהפיאט, אבל רק בתנאי שטופל ממש היטב!
חלקים (וטיפולים במורשה) יקרים.
איכות הרכבה טובה, יציב אבל נוקשה בנסיעה - פחות נוח מהפיאט.
הגה כוח מדהים.
הגירים האוטומאטיים מ 2000 היו מתוצרת יפנית והם די טובים (יש הטוענים שהם עדיפים על הידניים הנוקשים של הגרמנים)
פחות חסכוני בדלק.

ומצאתי אצלי כתבה מלפני שנה וחצי על הפולו..

http://cars.walla.co.il/?w=/4714/1453885.

סופת המדבר
11-10-10, 21:32
אחרי חיפושים רבים ביד 2 וללא תועלת
התחלתי 'לפזול' גם לכיוון דייהטסו שרייד שנת 98 אוטו' (4 דלתות אלה עם ה'תחת')
מה אומרים..?

ניצן שדה
11-10-10, 22:01
הי...

מנסיוני עם מכוניות קטנות (סטודנטית מה לעשות) וכאחת שהיו בבעלותה 2 רכבי פיז'ו (כיום נוסעת על פיאט פונטו ספייס 2001), ממליצה בחום על הפיאט לאור העובדה שלפיז'ו מהדגם שציינת ובפרט בשנתון המדובר יש חיבה רבה לנזילות לרוב מראש מנוע ולבעיות חשמל, לא נעים ובכלל לא זול.
אני יכולה להגיד לך שהפיאט שאצלי היא ידנית וחסכונית צריכה של 1:16 עלויות טיפול סבירות, ובסה"כ התנהגות כביש טובה. הרכב עצמו נוח לנהיגה ומה גם שניתן למצוא דגמים בשנתונים חדשים יותר בעלויות נמוכות יחסית - ככה שתוכל לקנות רכב חדש יחסית במחיר ממש נמוך בהשוואה לדגמים אחרים מאותה קטגוריה...
הכל תלוי בצרכים שלכם..

בהצלחה (:

סופת המדבר
12-10-10, 00:04
תודה
אני רואה שיש רוב לטובת הפונטו
אבל השאלה איך הגיר האוטומט\ טיפטרוניק שלה..?

klam
12-10-10, 01:32
תודה
אני רואה שיש רוב לטובת הפונטו
אבל השאלה איך הגיר האוטומט\ טיפטרוניק שלה..?

כמו שכתבתי - הוא טוב. היו ספקות לגביו בהתחלה, והדיעות היו חלוקות.
כיום ברור שמדובר בגיר רציף אמין. בדוק בקארספורום - יש הרבה מאוד
המלצות עליו בשרשורים שונים. אבל כמובן - עם פיאט צריך קצת מזל, וסבלנות
כדי ליפול על אקזמפלר מוצלח.
בהצלחה.

-->