PDA

צפייה בגרסה מלאה : דרושה עזרה מול משרד הרישוי.

דרור ברלי
15-10-10, 11:08
הורדה מהכביש בשל ליקויים טכניים בתאריך 21.9 - יום שלישי, יומיים לפני חג הסוכות וחול המועד.
כל הליקויים תוקנו והרכב עבר טסט כחוק במכון הדרום בת"א, ביום שישי 24.9. ניתן אישור תקינות ואישור תנועה שהוארך בשבוע, עד ליום ראשון 3.10 משום שבחול המועד משרד הרישוי סגור.

ביום ראשון 3.10 מתייצב בעל הרכב במשרד הרישוי כדי לקבל רשיון רכב, אבל הפקידה טוענת שההורדה מהכביש לא הועברה ממחשב המשטרה למחשב משרד הרישוי. הפקידה מרגיעה בטענה ש"תקלות כאלה קורות כל הזמן" וממליצה לבעל הרכב להתאזר בסבלנות כי בסוף זה יתעדכן. היא ממליצה לבעל הרכב לגשת למשטרת התנועה כדי לברר את העניין ולוודא שההורדה מהכביש אכן הוזנה כראוי במחשב, ובינתיים נותנת לו הארכה לתוקף אישור התקינות בעוד שבועיים, עד ליום ראשון 17.10 (שזה בעוד יומיים בדיוק מהיום).

בעל הרכב איש עסוק מאד אבל מסודר וסבלני. נותן לגלגלי המערכת לפעול לאיטם, אבל מוטרד ממועד פקיעת תוקף אישור התקינות ההולך ומתקרב. אתמול, יום חמישי 14.10, ניגש לאגף התנועה של מחוז ת"א, לראש הבוחנים ג'קי נמר (איש חביב דווקא) והלה מוודא שההורדה מהכביש הוזנה כראוי במחשב המשטרה (אכן הוזנה), מבלי לחסוך מילים קשות שגם דפי הרשת אינם סובלים, על משרד הרישוי ועל אי הסדרים והתקלות התכופים בו, שהם שגורמים לכל הבלגן.
לבקשת בעל הרכב מוציא ראש הבוחנים דף מודפס המאשר כי הרכב הורד מהכביש בשל ליקוי טכני, ובאם תוקן רשאי להיכנס לטסט ולקבל מחדש רשיון רכב. על האישור הזה הוא חותם בכתב ידו ובחותמת רשמית שלו. בעל הרכב מזכיר לו שהרכב כבר עבר טסט כחוק לפני 12 ימים ונוסע על הכביש, וראש הבוחנים מעיין באישור התקינות, מאשר כי הרכב אכן רשאי לקבל רשיון ושולח את בעל הרכב לדרכו בהצלחה.

מיד לאחר הביקור במשטרה, מתייצב בעל הרכב במשרד הרישוי, עומד בתור שעתיים, ו-ניחשתם נכון. שלושה שבועות כבר חלפו מאז ההורדה מהכביש והזנת הנתונים במחשב המשטרה, ועדיין הנתונים הנ"ל לא נקלטו במחשב משרד הרישוי... גם האישור מהמשטרה, מודפס וחתום, (כאילו אנחנו בשנת 1957 ועובדים עם פתקים וניירות ולא בשנת 2010 בה נתונים כאלה מועברים בין מחשבי המשרדים הממשלתיים בלחיצת ENTER אחת) עדיין לא מספיק - אם זה לא אצלם במחשב, זה לא קיים בכלל.

ושוב מקבל בעל הרכב הארכה נוספת לאישור התקינות שלו, בעוד שבעה ימים, עד ליום ראשון ה-24.10... והפקידות טוענות שכדאי לגשת שוב למשטרה... מתנצלות שתקלות כאלה עדיין קורות ושהן מקוות כי זה ייפתר במהרה.

וכאן אני שואל - האם יש למישהו מושג למי צריך לפנות מכאן והלאה? הרי המצב בו בעל הרכב צריך להיות מטורטר בין את"ן למשרד הרישוי, להתייצב כל שבוע במשרד הרישוי ולעמוד שעתיים בתור כדי לקבל עוד הארכה ועוד הארכה, הוא בלתי נסבל.

אם למישהו כאן יש מושג - מי הדרג הגבוה יותר אליו ניתן לפנות כדי להסדיר את הנושא פעם אחת ולתמיד?

כל זאת לפני שהפרשה עוברת לטיפול עיתונאי - משום שבעל הרכב לא מעוניין לעשות בלגנים - הוא זקוק לרכב שלו, ורוצה לנסוע בו כשהוא לא רק תקין אלא גם חוקי ורשמי עם כל הניירת מסודרת כחוק. כל רצונו אך ורק לקבל בחזרה את רשיון הרכב שלו כדין, לאחר שהוא עצמו היה יותר מאשר בסדר ועשה את כל מה שצריך ודרוש על פי חוק כדי להחזיר את הרכב לכביש, ועכשיו נופל בין הכסאות בגלל בירוקרטיה מטומטמת.

asafk
15-10-10, 11:18
למי שמקורב לעיתונאים יש פרבילגיה. הוא יכול לפנות במייל למנהל אגף הרישוי (או איך שקוראים לזה) ובו הוא יכתוב שאם הנושא לא יטופל עד סוף ההארכה הנוכחית, הוא יפנה לעיתונאי זה וזה (או ההוא). לא משנה אם מדובר בפרינט או באונליין, פקידים לא אוהבים פרסום שלילי, וכמו שהם יודעים לטפל באופן מיוחד בחברים שלהם, הם גם יודעים לטפל באופן מיוחד בחברים של אנשי מדיה. סדרת כתבות על הבירוקרטיה במשרד הרישוי, זה מה שמנהל האגף צריך על הראש שלו?
לתקן את משרד הרישוי הוא לא יתקן, אז לפחות שיהנה מהפרבילגיה.

אסף.

shmil
15-10-10, 11:22
להערכתי - אחד מאלו:

אגף בכיר מערכות מידע הנו אגף מטה מתאם של המשרד.
האגף מכיל את היחידות הבאות :

* חטיבת תקשורת ותשתיות
* חטיבת מערכות הפעלה
* חטיבות יישומים על פי תחומים
* משרד ממוחשב
* אינטרנט

מען ודרכי התקשרות
ת.ד 201 חולון 58102
טל: 03-5027500
פקס: 03-5027524
יעוד ותפקידי אגף בכיר מערכות מידע

* הקמה, ניהול תחזוקה והעמדת מאגרי המידע התחבורתיים הלאומים: בנושאי רכב ונהגים לרשות המוסמכים לקבלם: גופי המשרד וגופים חיצוניים (צה"ל, משטרה, בנקים, בטוח לאומי, בתי משפט, מכון ארצי להכשרת נהגים וכו') בצורה אמינה וזמינה, תוך אבטחת רשומות ואבטחת מידע במחשב
* פיתוח, ניהול ותחזוקה של תשתית מערכות מידע ותקשורת (תקשוב) ליחידות המשרד, ומתן תמיכה טכנית למשתמשים
* אחזקת מחשב מרכזי
* מתן שירותי מיכון ומחשוב להנהלת המשרד והאגפים
* פיתוח, ניהול ותחזוקה של מערכות האינטרנט ליחידות המשרד, לקוחותיו ולציבור הרחב

רשימת בעלי תפקידים בכירים באגף בכיר מערכות מידע
חסידה קופרברג, מנהלת אגף בכיר מערכות מידע
רחל זמשטיגמן, סגנית בכירה למנהלת אגף בכיר מערכות מידע
שלמה אלפסי, סגן מנהלת אגף בכיר מערכות מידע
מינה קליין, מנהלת חטיבת יישומים
אלה דורפמן, מנהלת חטיבת רכב
תמר אביב, מנהלת חטיבת יישומים
יוסי אגסי, מנהל חטיבת אבטחת מידע במחשב

תומר א.
15-10-10, 11:43
ההורדה מהכביש מוזנת למחשבי המשטרה בד"כ עד 24 שעות, הסיבה פשוטה בכדי שאם תיסע שאר
השוטרים ידעו שאסור לך.
וכאן אנו מגיעים למשרד הרישוי שבו יד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה והמחשבים שם הם משנות
השיבעים. הם סיבכו אותי יותר מפעם אחת,התקנת ארגז- "אתה צריך רק אישור מתקין" בעמדה מס' 1
אחרי שעמדתי בתור שאלו אותי "ואיפה האישור שקילה?" בהורדת הארגז אותו סיפור רק שהפעם שאלתי
את הבוחן בלי לעמוד בתור. והשיא לפני כמה שנים הורידו לי את סעיף מכונה ניידת מהרישיון בטענה
שטרקטור מכסה הכל, היום עם התקנות החדשות ובגלל שחסרה לי את אותה השורה אני מוגבל ל 14 טון
למה, ככה! תוציא רישיון משאית, למרות שעכשיו הם מאשרים לעשות קורס מפעיל. נכון שיפה מצידם :mad:
יותר קל לדבר עם פרות מאשר עם משרד הרישוי.

הסיפור של אותו בחור בהחלט ראוי לחשיפה תיקשורתית

דרור ברלי
15-10-10, 12:34
אישית, אין לי צל של ספק שאצל המשטרה העניינים הללו מתוקתקים לפי הספר ושכל הבלגן הוא אך ורק במשרד הרישוי.

רפאל
15-10-10, 15:17
לאחר קריאת הודעה זו ולאחר שמיעת הסיפור ממקור ראשון דיברתי עם מספר מקורבים לאותם אנשים שאחראים על ההורדה מהכביש.
לצערי אין בשורות טובות מפי.
הדבר היחיד שהמליצו לי לבצע היה לגשת למשטרת ישראל בכדי שיזינו את ההורדה מהכביש מחדש.
במידה ופעולה זו בוצעה אך עדיין ממשיכה הבעיה, אני ממליץ בחום על ההצעה שהועלתה כאן לפני של פניה לכתב עיתונות לגילול הסיפור מעל דפי העיתון.

בברכת שבת שלום

רפי

איציק - 4X6ZH
15-10-10, 16:21
לדעתי ומנסיוני המר !!

הורדה מהכביש הוקלדה לרכב אחר שהוא בכלל לא יודע .ויגלה את זה במועד חידוש הרשיון .

איציק

meir alony
15-10-10, 18:07
בעייתך כרגע שעל רשיון הרכב מוטבעת חותמת "מבוטל"

יש לי פתרון קל ומהיר, תתקשר אפילו עכשיו ברגע זה לטלפון 5678* זהו מחשב משרד התחבורה, תקליד את נתוני הרכב שלך ותקבל כפל רשיון בדאר בתוך 3 ימים.

היות וההורדה לא מוקלדת עדיין למחשב משרד הרישוי תקבל רשיון כחול נקי וחדש.

גש לדאר שלם 36 ש"ח ויש לך רשיון עד לתאריך הטסט.

תוכל גם לגשת למשרד הרישוי ולבקש ביד כפל רשיון.

שמור את הניירת אצלך ברכב לכל מקרה.

בעתיד תוכל לגשת בזמנך הפנוי וללא לחץ בכדי להסדיר את העניין או פשוט לחכות ל-60 יום לפני הטסט הבא. אם לא תקבל חידוש סימן שההורדה נקלטה ואז אין לך ברירה אלא להסדיר את העניין אם קיבלת חידוש סימן שההורדה לא נקלטה ואתה נקי.

מאיר

דרור ברלי
15-10-10, 18:41
כן, אבל במחשב המשטרה כן מופיע שהרכב הורד מהכביש....
בכל בדיקת רשיונות (וכולנו חווים בדיקת רשיונות אחת לחודש לפחות) יעלו על זה.

meir alony
15-10-10, 19:08
כן, אבל במחשב המשטרה כן מופיע שהרכב הורד מהכביש....
בכל בדיקת רשיונות (וכולנו חווים בדיקת רשיונות אחת לחודש לפחות) יעלו על זה.

קודם כל יש לו את כל המסמכים וגם הסברים משכנעים עם שם השוטר שטיפל בכך.

כל שוטר שבודק רשיונות מסתפק ברשיון שהוא בר-תוקף שאתה מראה לו ולא מחטט במסוף.

דרור ברלי
15-10-10, 19:20
ומה עם תאונה חס וחלילה?... הביטוח יקפוץ על דבר כזה בשקיקה כדי לא לשלם.
עזוב. זו התחכמות שיכולה לעלות ביוקר.

meir alony
15-10-10, 21:27
אני חושב שאתה מגזים, הכל חוקי.

צור קשר עם סוכן ביטוח ספר לו את כל הסיפור וקבל ייעוץ.

GodsFather
16-10-10, 04:36
דרור, במשטרה אין אפשרות להסיר את ה"הורדה" בעקבות ההוכחות שאותו בעל רכב הביא לג'קי נמר ?

MIKID2
16-10-10, 15:08
סיפור דומה
חבר שלי נשפט לפני כ 9 חודשים לשלילה עקב מהירות (9 חושי שלילה) הפקיד את הרשיון בבית המשפט והמתין לסיום העונש .
התאריך המיוחל הגיע בחול המועד ולכן המתין כמה ימים נוספים ניגש למשרד הרישוי לקבל רשיון וראה איזה פלא בכלל לא היה בשלילה לפי הרישום אצלם .
במסוף המשטרה מופיע לפי מספר זהות שלו שהוא בשלילה ובמשרד הרישוי לא .
הוא נוסע עם רשיון בתוקף ל5 שנים ממשרד הרישוי עם תאריך הדפסה מלפני כשבועיים אך במידה ויעצור אותו שוטר הוא יופיע במסוף כשלול רשיון .
הפתרון של משרד הרישוי המודרני של מדינת ישראל היה :תחזיק ברכב את פרוטוקול המשפט במידה ויעצור אותך שוטר עד שנפטור את הבעיה בין מחשבי המשטרה לשלנו כך נאמר עלידי פקיד בכיר .

מדינת עולם שלישי כבר אמרתי

boaz avrahami
16-10-10, 15:48
1. לתבוע אותם בבית משפט לעניינים מנהליים (לאחר מכתב התרעה שתוציא להם)
2. לכתוב ליועץ התקשורת של השר.
3. להעביר לאחד העיתוים הנפוצים למדורי הצרכנות.

בועז

טלטולי
16-10-10, 18:41
זה רק אני שחייב לדעת א-איך נפלת להם לידיים אתה הרי יודע עוד ליפניהם באיזה צומת הם הולכים לשבת
ב-על מה הורידו אותך הפעם [:wink:בטח גומיה של הציריה]

דרור ברלי
20-10-10, 12:27
בשורות...

הבעיה נפתרה ובעל הרכב קיבל את רשיון הרכב שלו, לא לפני עוד שתיים-שלוש ריצות בין משרד הרישוי לאת"ן וחוזר חלילה, ולבסוף - מה שלא רצינו לעשות - ניצול קשרים והבאת הבעיה לידיעתו ולטיפולו של גורם בכיר.

חבל שרק בצורה כזאת ניתן לפתור במדינת ישראל 2010 ה"מתקדמת", "מדינת ההיי-טק", בעיות שכולן נעוצות בעודף בירוקרטיה ובראש קטן של עובדי ציבור. מעניין כמה עוד טרטורים צריך לחוות אזרח קטן שאינו מקושר...

המשך שבוע קריר ונעים יותר לכולם.

GodsFather
20-10-10, 12:32
מה הגורם הבכיר עשה ? האם הוא הביא אישור שלא היה במערכת הממוחשבת ? או שהוא פשוט עקף את מה שלא הגיע אליה ?

דרור ברלי
20-10-10, 13:07
אולי הוא עזר לראשים הקטנים במשרד הרישוי ללחוץ ENTER.... מי יודע?

-->