PDA

צפייה בגרסה מלאה : תושבת מוט פיתול. ג'ימני

pavlik
31-10-10, 12:02
מצב נתון: תושבת מוט פיטול נקראה ומוט פורק. יש חור בקורת רוחב בגודל כף היד.
מבקש עזרה לגבי סוג תיקון( תלאי, החלפת קורה או בניית קורה מפרופיל עם תוספת מוט להיי ג'ק)
תמליצו בבקשה על איש מקצוע באיזור מרכז.

kobiarava
31-10-10, 13:09
מאחר ובג'מיני אין מוטות פיתול, אני יכול רק להניח שמדובר במוט רדיוס, הזרוע המקשרת בין הסרן לשלדה.
לגבי התיקון-מומלץ מאוד לגשת למכון שלדות מומחה, שיפתור את הבעיה בדרך הנכונה ביותר מבחינה מקצועית. באיזור המרכז, שמעתי הרבה מילים טובות על מוסך מקסיקו בנתניה, מכון שלדות מאוד מנוסה.

בהצלחה-קובי

pavlik
31-10-10, 20:28
מאחר ובג'מיני אין מוטות פיתול, אני יכול רק להניח שמדובר במוט רדיוס, הזרוע המקשרת בין הסרן לשלדה.
לגבי התיקון-מומלץ מאוד לגשת למכון שלדות מומחה, שיפתור את הבעיה בדרך הנכונה ביותר מבחינה מקצועית. באיזור המרכז, שמעתי הרבה מילים טובות על מוסך מקסיקו בנתניה, מכון שלדות מאוד מנוסה.

בהצלחה-קובי

ודאי זה לא מוט ראדיוס.
מוט נימצא על קורת רוחב קדמית מתחבר לסרן ע"י קדורים. יכול להיות ששמו מוט מייצב, אני חלש במונחים.

MMR
31-10-10, 20:36
המייצב על קורות אורך ולא רוחב כמה שזכור לי.
לא מבין איך אתה חושב לשים שם הייליפט....

sapog
31-10-10, 20:37
תעלה תמונה.

אור .ס.
31-10-10, 21:34
היי, באופן ודאי הבחור מדבר על המוט מייצב (סטבילייזר), לפי התיאור שלו על המיקום של המוט (מתחבר ב2 נקודות לגשר רוחב ומתחבר לסרן קדמי באמצעות לינקים).

על פניו נשמע שהאופציה היחידה שלך היא לרתך שם פלאח חזק ולעשות הברגות למוט מייצב.

pavlik
31-10-10, 22:33
היי, באופן ודאי הבחור מדבר על המוט מייצב (סטבילייזר), לפי התיאור שלו על המיקום של המוט (מתחבר ב2 נקודות לגשר רוחב ומתחבר לסרן קדמי באמצעות לינקים).

על פניו נשמע שהאופציה היחידה שלך היא לרתך שם פלאח חזק ולעשות הברגות למוט מייצב.

אתה צודק, כנראה זה מה שהולך להיות.

איש
01-11-10, 00:41
יש חור בקורת רוחב בגודל כף היד.
.

זאת כבר בעיה רצינית , אתה פגעת בחוזק המבני של הקורה דבר שעלול לסכן לך את החיים בצורה משמעותית במהלך תאונת דרכים .
אני לא יודע איך הצלחת לגרום לזה , אולי גררת את הרכב מהמייצב ....

לא תשמע אותי אומר את זה הרבה ואולי גם בכלל לא , אבל במקרה כזה אני מצטרף להמלצה של קובי , אתה צריך לפנות למכון שמתעסק בשלדות יעלה כמה שיעלה .

פלך לא יחזיר לך את החוזק המבני , ריתוך אינו מודל סטטי ולכן גם יקרוס דיי בטוח בעת עומס קיצוני(תאונה).

pavlik
01-11-10, 23:27
מצ"ב

RAMURAI
02-11-10, 00:25
מצ"ב

אכן. נתלש לך(לאוטו) מהמקום מוט מייצב.

זה לא כזה סיפור רציני, אך כן דרוש טיפול.

איש
02-11-10, 02:27
לא סיפור רציני לרתך על זה פלאח מסכים .

רק כך בחשבון כמה עובדות :

לקורות ברכב יש אזורי קריסה יעודיים-(crumle zone) , שתפקידם לגרום להתנגשות פלסטית ולהפחית את התאוצה על הגוף שלך .
כאשר החוזק המבני של הקורה משתנה ,או פוחת , אתה בעצם משנה את התנהגות הקריסה של הקורה ומונע ממנה לתפקד כפי שהיא תוכננה .
דבר שיכול להוביל ל:
-קריסה מהירה מידי שתגרום לכך שהקורה לא תספוג מספיק אנרגיה.
-קריסה לא שווה כ"נל.
-חיזוק יתר יגרום לאי קריסה של הקורה , משמע כל האנרגיה תעבור לגוף שלך.

ניתן לראות (במצ"ב) דיאגרמה של מעבר האנרגיה לדיפורמציה כפונקציה של הזמן ואיך כל חלק משפיע ברכב המוצג.

גלעד.

RAMURAI
02-11-10, 02:51
בקיצור מה שאתה אומר זה "בוא נזרוק את האוטו לפח"?

כל מה שאתה אומר הכל טוב ויפה, אבל קרה מה שקרה והרעיון "לצאת" מזה כמה שיותר בסדר.

הבנת?!

איש
02-11-10, 03:16
לא פשוט לפעמים כשאין ברירה באמת צריך ללכת לבעל מקצוע שהוא מומחה בתחום(ואני במאת מקווה שהם כאלה) .
כמו שאתה עושה אוברול אתה לא חורט את המנוע לבד , אתה שולח אותו לחרט .

גם כאן צריך לשלוח אותו לאדם שכל הפרנסה שלו היא לתקן שילדות ומה לעשות לפעמים על טעויות משלמים.

pavlik
02-11-10, 19:49
לא פשוט לפעמים כשאין ברירה באמת צריך ללכת לבעל מקצוע שהוא מומחה בתחום(ואני במאת מקווה שהם כאלה) .
כמו שאתה עושה אוברול אתה לא חורט את המנוע לבד , אתה שולח אותו לחרט .

גם כאן צריך לשלוח אותו לאדם שכל הפרנסה שלו היא לתקן שילדות ומה לעשות לפעמים על טעויות משלמים.

העניין הוא שהרכב היה כבר אצל "בעל מקצוע" . ומסדק שהוא פיספס נוצר חור.
יש מצב שלג'ימני זו מחלה ,כי הכרתי עוד רכב עם בעיה דומה שתוקנה ע"י תוספת פלח ברזל.

לירן.
02-11-10, 20:19
מעניין,
מה הסיבה שקרה נזק כזה ?
זה לא דבר פשוט.

Richard
02-11-10, 20:59
מעניין,
מה הסיבה שקרה נזק כזה ?
זה לא דבר פשוט.

נראה כאילו החילוץ של הרכב נעשה ע"י קשירת הרצועה למוט מייצב..:confused: תקנו אותי אם אני טועה

איש
03-11-10, 01:48
מי הבעל מקצוע הזה מכון לתיקון שילדות ?
איך זה קרה מלכתחילה ? , היה סדק לפני ?
ספר לנו הכל מהתחלה ככה ניהיה יותר חכמים ...

pavlik
08-11-10, 21:48
היה סדק לפני שלא סודר ע"י פחח. נתקן, נעלה תמונות

איש
09-11-10, 06:51
העניין הוא שהרכב היה כבר אצל "בעל מקצוע" . ומסדק שהוא פיספס נוצר חור.
יש מצב שלג'ימני זו מחלה ,כי הכרתי עוד רכב עם בעיה דומה שתוקנה ע"י תוספת פלח ברזל.

ידידי ה-"בעל מקצוע" שאתה מתאר בכלל לא קשור לתחום השילדות , נכון הם יודעים לרתך יפה לצבוע ולמרוח ככה שלא רואים אבל זה לא אומר שזה תקין .

יש מכונים יעודיים ליישור איזון ותיקון שילדות , הם ה-"בעל מקצוע " שאתה צריך .
לך לפחות תיתייעץ עם אחד מהם תשמע מה שיש להם להגיד לפני שאתה פועל , אולי גם הם יגידו שמה שאפשר לעשות זה רק לרתך .
בכל אופן בהצלחה.

גלעד.

-->