PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש את הגי'פ הראשון שלי

mr_gray
02-11-10, 10:05
כבר כמה שנים אני קורץ לשטח אבל לאחר טיול ג'יפים במיזרח ההחלטה נפלה ולאחרונה הבשילה.

הכיוון שלי הוא הג'יפים היותר ישנים ובסיסיים סטייל הויטארה. זולים לאחזקה ותיקונים, בעלי יכולות שטח שיתאימו לי כמתחיל בתחום. לא סגור דווקא על הויטרה - למה לעזזל הן כאלה יקרות ???, אשמח לכל כיוון.

כמו כן מאד חשובה לי יכולת האיכסון של הגי'פ - ציוד צלילה, קמפינג וכו'. וגם יכולת שיוט במהירות סבירה ~120 ושלא יחנק לי בעליות, מזגן חובה, אין לי בעיה עם גיר ידני.

הרכב יהיה רכב טיולים לסופ"שים, אם זה משנה.
לא משנה לי אם בנזין או דיזל.

התקציב מוגבל ל40,000 שח' כלל ישור קו. אשמח לקבל כיוונים גם זולים יותר.

תודה לכל העונים.

GodsFather
02-11-10, 12:40
אם לא היית מציב את רף ה"שיוט" כל כך גבוה, הייתי אומר לך שסמוראי זה הכלי בשבילך. קל לתחזוקה, שפע של כלים בשוק, ג'יפ אמיתי בחזות של גמד, ואפילו יש כאלה ממוזגים. אבל להגיע ל120 זה לא נעים איתו, בטח לא להשאר על זה לאורך זמן.

הג'ימני מהמודלים הראשונים יכול להיות אלטרנטיבה במחיר שהצבת, שיתן לך גם יכולת שטח מעולה עוד לפני שיפורים וגם ישק ל120 אם כי לא תמיד. זה למעשה סמוראי קצת יותר מפותח

הויטרה אכן משובחת אבל יותר ישנה, יש הרבה כלים שחוטים בשוק וצריך לבחור בקפידה. היא בהחלט תיתן מענה טוב גם כן. יש פה כמה בעלי ויטרות עם נסיון עשיר בתחום.

סופות/סיקסים, אלה הג'יפים האמיתיים, אבל לשייט ב120 עם אחד מאלה זה משהו שפשוט לא עושים.

רכבים רכים יותר אבל עדיין טובים בתקציב שהצבת - טראנו וטרופר, אלה לא "ישנים וקלאסיים" אבל משלבים טוב את השטח עם הכביש במחיר של קצת יותר שימת לב לתחזוקה.

מציע לך לעבור קצת על דפי הפורום, השאלה ששאלת נשאלת כאן אחת לשבוע לפחות. כמו כן, לעבור על דפי הפורום של סוזוקי.

שמוליקו
02-11-10, 13:28
לא נעים לי לומר, אבל הדרישה ל 120 קמ"ש פסלה כל ויטארה או סמוראי.
שניהם לא בנוים לזה.
אגב ,הבחור דיבר על ציוד צלילה והומלץ לו כאן סמוראי ? ואיפה יהיה הציוד?

בסכום הזה אולי חוץ מדסקברי בנזין ,אין לך הרבה אופציות שיענו על כל הדרישות
אין לראות בזה המלצה על דיסקברי, שיטוט בפורום יסביר לך למה.

לענות על הצרכים שלך , אתה צריך אחד מהשניים, או להוסיף כסף (מישהו אמר כפול?) או להוריד דרישות.

שגיא S
02-11-10, 13:34
שמוליקו...דווקא את הציוד צלילה אפשר להכניס בסמוראי...
רק בארוך ;)

ולבחור ששאל, סמוראי זה לא הרכב בשבילך, אם אתה דורש מזגן ויכולת לשייט על 120..
אם תוכל להתפשר על שני אלה - יש רכבים טובים מאוד באיזור שלך.
אני גם קניתי אחד לא מזמן, בתקציב שלך...

אם אתה לא מוכן, אז תצטרך SUV - גדול, יותר נעים בכביש, יותר מעודן, אבל גם יותר עדין בשטח..

השאלה היא לאיזה שטח אתה הולך להיכנס?

GodsFather
02-11-10, 13:35
ויטרה במצב תקין תסחוב יפה 120 קמ"ש בשיוט, בנוסף הוא מדבר על רכב שני לסופ"ש, לא משהו שיעשה ככה כל יום. הסמוראי בהחלט לא יהיה נוח בעניין הזה. הג'ימני גבולי.

לגבי ציוד צלילה, אם מדובר על 2 אנשים בלבד, יש מקום מאחורה בלי בעיה בכלל.

אם יותר משני אנשים, צריך להיעזר בגגון.

שמוליקו
02-11-10, 13:50
ויטרה במצב תקין תסחוב יפה 120 קמ"ש בשיוט, .

אז זהו אמיר, שלא.
היו לי שתי ויטרות ,גם קצרה גם ארוכה, שתיהן היו במצב מעולה עד מדהים.
120??
ניתן להגיע, לא טענתי שלא, אבל נסיעה רציפה במהירות הזאת?
לא בריא לרכב הזה, הוא לא מיועד לזה, גורם לו נזק ומה גם שבכלל לא נעים לנסוע בויטרה במהירויות האלה.
כן, אפשרי, אבל הבחור רצה נעים......

GodsFather
02-11-10, 13:53
רגיל או אוטומט ?

הגבהות ?

קיצר, לא חסרים פרמטרים לאי נוחות אפילו כשהרכב מתוקתק טכנית ואני סומך עלייך כשאתה אומר ששלך היו מתוקתקות.

עדיין, זה יותר חזק מסמוראי במקרה של הבחור.

אבל בוא נתן לו לקרוא קצת ולראות לאן נושבת הרוח במקרה שלו.

mr_gray
02-11-10, 16:35
תודה על התגובות.

לאחר מחשבה החלטתי לרדת מהעץ של שיוט ב120 וירדתי לכיוון ה100. על מזגן אני לא מוכן לוותר.

כמו כן הגעתי להבנה שהסמוראי ספרטני מדי בשבילי. לא ביקשתי עיצוב עוצר נשימה אבל מה שקורה שם בפנים פשוט מוגזם.

אז אני חושב יותר בכיוון של טרופר/ טרנו (קצרים) או אפילו ספורטאג' או משהו בסיגנון. רכבים קצב יותר גדולים וחזקים. נראה לי כי ציוד צלילה ל2 נכנס שם יופי וגם ציוד מלא לקמפינג.

השאלה היא, מי מהם עדיף, שוב אזכיר כי אני טירון על ג'יפ בשטח, כמה לצפות להוציא על תחזוקה שותפת והאם בכלל שווה להכניס את הראש לכלי רכב ישן או שעדיף לחסוך עוד קצת ולקנות כלי רכב קצת יותר מודרני, ולאכול את הלב על בור/ אבן/ סלע/ מדרגה/ ענפים/ עצים וכו'.

ishc
02-11-10, 18:02
אם אתה לא מחפש יכולת שטח גבוהה הייתי בודק טנדר כפול הנעה, יש ים מקום לציוד, כולם יותר נעימים לנהיגה מסמוראי, יש מזגן ויכולת שיוט טובה במאה אפילו אם אין טורבו (והייתה לי טויוטה אטמוספרית בעברי). אבל תצטרך לחפש טוב טוב אחד ששווה משהו ולא קרעו לו את הצורה. קח בחשבון ששוק השיפורים מוגבל (פרט לכמה כלים) אבל מהלך הרוח של ההודעה המקורית לא נראה לי שאתה מחפש רכב שאוכל ויורק סלעים. דרך אגב ברכב קצר (גם SUV) לא נכנס כלום יופי יופי במיוחד אם תטייל יותר משני אנשים.

אלדר
02-11-10, 20:04
תודה על התגובות.

לאחר מחשבה החלטתי לרדת מהעץ של שיוט ב120 וירדתי לכיוון ה100. על מזגן אני לא מוכן לוותר.

.

לאחר הירידה בדרישת השיוט, ויטרה היא האופציה הנכנון לג'יפ ראשון.
פרמטר נסוף שהשפעתו על מהירות השיוט הוא גודל הצמיג.

גיא
03-11-10, 12:19
כל אחד מה SUV הגדולים הקצרים יתן לך את התשובה.
קח בחשבון שב 40 אלף כולל יישור קו אתה מדבר על 1997-2001 בגדול ...

mr_gray
03-11-10, 22:14
ושוב תודה לכל העונים.

כמו שזה נראה, אני הולך להתקדם עם הויטרה.
יש לי כמובן המון שאלות כיצד - בוחרים אחת לא גמורה.

אשמח לכל מקור מידע. במיוחד - מה ההוצאות הצפויות עבור רכב כזה ? איזה שנת דגם עדיפה ?

אולי כדאי לפתוח שירשור רלוונטי הפורום של סוזוקי ?

ofiredri
03-11-10, 22:57
אמנם באיחור קל, אבל מה עם פג'רו 97 בנזין קצר מנוע 3000 ?
אפשר בקלות לשייט 120 קמ"ש ואפילו יותר.

mr_gray
03-11-10, 23:04
אמנם באיחור קל, אבל מה עם פג'רו 97 בנזין קצר מנוע 3000 ?
אפשר בקלות לשייט 120 קמ"ש ואפילו יותר.

חשבתי גם בכיוון הזה אבל שוב, מדובר בSUV גדול שנראה לי, בשנתונים שאני יכול להרשות לעצמי, יקר לתחזוקה. בדיוק מהסיבה הזאת פסלתי את הטרופר, רודאי (נפסל מתאמי תקציב אבל אפשר לירר קצת, לא ?!) והטרנו.

אני מאד מקווה שאני לא משלה את עצמי והויטרה באמת יהיה ג'יפ עביר, זול לתחזוקה עם חלפים זולים וזמינים.

ofiredri
03-11-10, 23:21
גדול הוא לא. אמין, חזק, ועביר הוא כן. לדעתי יותר מטרופר וטרנו.
ממליץ לך להמתין מעט ולקבל חוות דעת מאנשים שמחזיקים או החזיקו רכב כזה לאחרונה.
יצא לי לנסוע בכזה, שנת 2000 אמנם, והרכב מרגיש חזק וזריז.

מירון רביץ
04-11-10, 08:03
הספורטז' זהו רכב שיענה לך על הצרכים גם בשטח (בתוספת מעט גובה, עם מיגון, וצמיגים נכונים) הוא לא יאכזב, מקום בטוח תמצא לפי הדרישות שלך (ואולי תמצא אחד ארוך אז בכלל לא תהיה לך בעית מקום),
ולגבי השיוט, אין לספורטז' שום בעיה לנסוע במהירות שיוט של 120 ואף יותר.
הספורטז' לא יקר לתחזוקה יותר מג'פ אחר אבל הוא אוהב חלקים מקוריים.הרכב אמין מאוד וכל זאת עם תיתן לו את הטיפולים השוטפים בזמן. בקיצור הרכב מומלץץץץ מאוד. כמובן שאני מדבר עד שנתון 2001 אולי 2002 כי לאחר מכן הוציאו מהספורטז' את הילוך הכח.(וללא הילוך כח הוא לא יענה לך על דרישות השטח).בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה וברוך הבא לעולם היפה שנקרא טיולי שטח בג'יפ.

נדב42
04-11-10, 15:57
ושוב תודה לכל העונים.

כמו שזה נראה, אני הולך להתקדם עם הויטרה.
יש לי כמובן המון שאלות כיצד - בוחרים אחת לא גמורה.

אשמח לכל מקור מידע. במיוחד - מה ההוצאות הצפויות עבור רכב כזה ? איזה שנת דגם עדיפה ?

אולי כדאי לפתוח שירשור רלוונטי הפורום של סוזוקי ?

קודם כל, אני שמח להגעת למסקנה הנכונה, עכשיו אתה מתבקש להכין הרבה .... ס ב ל נ ו ת ...
לגבי מידע, כל השאלות כבר נשאלו ונענו מעל גבי הפורום. תריץ בחיפוש המתקדם "ויטרה" בפורום המתחילים וקרא מה שכתוב. אח"כ תריץ באותו הפורום את המילה "ויטארה" וקרא מה שכתוב.

אם עוד תשארנה לך שאלות (אני בספק, למעט התלבטויות על רכב ספציפי ...), נשמח לענות ...

בהצלחה,

נדב.

דרור ברלי
04-11-10, 23:17
לא שאני מעודד מישהו לעבור על החוק.... אבל תגידו, אתם נורמלים?

ויטארה תקינה משייטת 120 די בקלות. בוודאי ובוודאי הויטארות היותר חדשות בעלות מנוע 16V.

סופה עפה 120 בקלי קלות... וגם הרבה-הרבה יותר, בלי להתחיל להתאמץ אפילו. לא שאני ממליץ - זה לא ממש מדגדג לאוטו, אבל זה לא הכי נעים בעולם - יציבות, היגוי, רעש - והדלק, הדלק... אבל סופה היא בכל מקרה לא ג'יפ ראשון. זה כבר אוטו למכורים/מתקדמים.

פג'רו בנזין טס 120-130 ומעלה בקלילות ובנעימות. אבל גם כאן מהירויות גבוהות לא מומלצות מבחינת בטיחות, וממילא יעלו בצריכת דלק גבוהה.

סמוראי קצת קטן לצרכים שלך, פג'רו בנזין שתיין מדי.
הכיוון צריך להיות כלי אמינות בסיסית גבוהה וצריכת דלק כוללת שפויה כדי שלא יקרע לך את הכיס, וגם סחיר כדי שיהיה לך קל להיפטר ממנו במקרה ולא תתחבר אליו בפרט, או לתחביב הג'יפים בכלל. לכן משפחת סוזוקי היא המומלצת בעיני, לפחות בתור ג'יפ ראשון. אם אתה לבד/זוג, לא הייתי פוסל ג'ימני. ג'ימני תקין משייט 100-110 בקלות, מרגיש בפנים כמו פרייבט קטן וזול יחסית בהוצאות השוטפות.
למרות ששהוא לא סוזוקי, גם טראנו קצר יעשה את העבודה ומבפנים הוא יותר מרווח ונוח ממה שנראה מבחוץ.

itayhi
05-11-10, 00:37
פג'רו בנזין טס 120-130 ומעלה בקלילות ובנעימות.

ומעלה ולמעלה ומעלה...

את טיול הג'יפים הראשון בחיים שלי עשיתי עם פאג'רו בנזין קצר (עם דלקן מהמפעל של אבא של הבעלים שלו)
הדרך הביתה ממצפה רמון הייתה מאוד מהירה...שטויות של ילדים בצבא...

לא הייתי פוסל ג'ימני ג'ימני תקין משייט 100-110 בקלות, מרגיש בפנים כמו פרייבט קטן...

הג'ימני פיצפון!, לי לפחות מרגיש יותר קלסטרופובי מסמוראי.
2 ציודי צלילה? עם מיכלים? אולי עם כסאות אחוריים מקופלים ובזאת בערך נגמר המקום לציוד...

טנדר נשמע כמו פתרון נפלא.

בהצלחה

איתי

gilinash
05-11-10, 18:22
ממליץ לך בחום על טרופר בנזין, קצר משייט בקלות ב120 ואפילו יותר יש ים של מקום למרות שהוא קצר אחזקה יחסית זולה אבל בולען של דלק...
רכב פשוט מדהים ונוח אפשר למצוא כאלה שהיו רכב מדרכות עם ק"מ מצחיק.
בקיצר היה לי כזה שנתיים ונהנתי מכול רגע ...
בהצלחה

mr_gray
11-11-10, 21:56
ושוב תודה לכולם.

לקח לי קצת זמן לחפור בפורום, לעבור על מודעות וכו'.

אבל נותרתי עם שאלה לא פשוטה: לחפש רכב אחרי החלפת מנוע או לפני ?

מכיוון שמדובר ברכבים שעברו את ה200,000 קמ' ואת השנה ה15 לחייהם - אני מניח, ואולי לא בצדק, כי צפויות בעיות במנוע המקורי וזאת בעיקר מבלאי טבעי.

השאלה היא - האם עדיף לחפש רכב שעומד לפני החלפה ואז להחליף מנוע כחלק מהישור קו או שעדיף רכב שהמנוע שלו כבר הוחלף והוכיח את עצמו ?

האם בכלל ההנחה שלי נכונה ? האם יתכן שויטרה או סמוראי יעברו את קו ה300,000+ לפני שצריך יהיה לדאוג בכיוון ? כמובן שיש יוצאים מין הכלל אבל כרגע אני מדבר על רכב מהשורה.

נדב42
12-11-10, 01:55
חבר קנה עכשיו ויטארה עם 300,000 ק"מ והמנוע מרגיש ונשמע מצויין, קומפרסיה גבוהה ואחידה ולא מראה סימני בעייה. החבר כמובן לוקח בחשבון מבחינת הכיס והלב שמתישהו ייצטרך להחליף או לשפץ את המנוע, אבל בינתיים אפשר להינות ממנה גם כך ...

mr_gray
24-11-10, 12:42
טוב, אז אחרי המון בדיקות וחפירות נסגרתי על סמוראי שנת 94'.

מבקש המלצה למוסך איכותי ואמין באיזור המרכז לבדוק בו את הג'יפ, ישור קו אם צריך וטיפולים שוטפים (מה שלא ניתן לעשות לבד).

ואם למשהו דעה, למה לא ללכת על השנתון/ דגם או ממה להזהר במיוחד - אשמח לשמוע.

GodsFather
24-11-10, 12:47
מורי בראשל"צ

0575335353

מומחה אמין וגם חבר פורום.

טיפולים שוטפים עושים לבד, אבל אם תתעקש, גם את זה הוא יעשה לך :)

איש
24-11-10, 21:05
יש גם את ליאור זוקי לנד , בנורדיה (נתניה)
וכל מילה מיותרת .

GodsFather
25-11-10, 03:51
נכון.

הגדרת "איזור המרכז" נמתחת קצת :)

mr_gray
25-11-10, 08:57
אין חכם כבעל הניסון ובקיצור נמרץ, במקום לחרוש על המקלדת הייתי צריך ללכת ולהתרשם ממקור ראשון. חברים, תודה על ההכוונה אבל סיבוב קצר על הסמוראי הבהיר לי מעבר לכל צל של ספק שזה לא האוטו בשבילי - פציעות ישנות מתאונת אופנוע פשוט מונעות ממני לתפעל את האוטו בצורה סבירה :(

בכל אופן עברתי הלאה, אבל גם החלטתי לוותר על הויטרה - יקרות מאד ואני ממש לא מבין למה או האם הן אכן מצדיקות את המחיר. כרגע על הכוונת ניסן טרנו ידנית 95', הולך לראות 2 - בנזין ודיזל. קראתי פחות או יותר כל מה שמצאתי בפורום ואחד המוכרים טרח והסביר מעבר ובכל זאת אשמח לשמוע אם למשהו יש משהו ספציפי לתרום.

וכן גם אשמח להמלצה למוסך שיוכל לבדוק את האוטו מסרן לסרן, ישור קו, טיפולים וכו'.

נדב42
25-11-10, 10:34
לגבי הויטארה: אם משהו יקר בד"כ יש לזה סיבה, ואז אתה צריך לשאול את עצמך 2 שאלות:

א. האם זה יקר לכיס שלי (ולא בהשוואה לשנתונים מקבילים של רכבים אחרים) ?
ב. האם זה גם יקר לתחזוקה ?

אחרי שענית על 2 השאלות האלו, באה השאלה החשובה באמת: בטווח המחירים שאני יכול להרשות לעצמי, בהתעלמות מהשנתון ובהתחשבות בעלויות התחזוקה (גם בהתחשב בשנתון), מה האופציות שיש לי, ומי מהן מתאימה לי ביותר מבחינת השימוש/הנאה וכדומה.

תשובות ספציפיות לגבי הויטארה:
א. גם הויטארות החדשות ביותר נמכרות ב 30-50 אלף ש"ח, הישנות יותר (8 שסתומים, קרבורטור)נמכרות בתחום שבין 18-25 אלף ש"ח - לא ממש יקר, וגם המשך שמירת ערך מרשימה ...
ב. צריכת הדלק מהצנועות ביותר ברכבי שטח, מחירי חלקים סבירים יחסית ליפנים האחרים, מצאי חלפים משומשים סביר, רכב שנשמר היטב הוא לרוב אמין למדי למרות הגיל המתקדם.

בהצלחה,

נדב.

mr_gray
25-11-10, 18:40
לגבי הויטארה: אם משהו יקר בד"כ יש לזה סיבה, ואז אתה צריך לשאול את עצמך 2 שאלות:

א. האם זה יקר לכיס שלי (ולא בהשוואה לשנתונים מקבילים של רכבים אחרים) ?
ב. האם זה גם יקר לתחזוקה ?

זה לא עיניין של יקר פחות או יותר לכיס שלי אלא התחושה היא שבויטרה מקבלים פחות תמורה עבור הכסף ביחס לSUV ממוצע.

מראש הכיוון הוא יותר טיולים ולא עבירות ולכן גם כאן עבורי הSUV מנצח.

לגבי האחזקה, כאן עפ"י כל הדעות הויטרה לוקחת אבל שוב אם להתקזז עם המחיר הגבוה ההתחלתי אני מאמין שיתקבל שיוון, לפחות על פני תק' של שנה/ שנתיים ראשונות.

מקווה שיש קצת הגיון בכיוון מחשבה שלי.

נדב42
25-11-10, 20:41
זה לא עיניין של יקר פחות או יותר לכיס שלי אלא התחושה היא שבויטרה מקבלים פחות תמורה עבור הכסף ביחס לSUV ממוצע.

זה מאוד אישי, אבל לפחות אתה שואל את השאלה הנכונה ...
אם מבחינתך אתה מקבל פחות תמורה עבור הכסף לעומת רכב אחר, אז זה לא הרכב הנכון עבורך ...

אם תרצה לדעת למה מבחינתי הויטארה נותנת את מירב התמורה לכסף, אשמח לפרט.

בכל מקרה, בהצלחה :p

נדב.

-->