PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולם בילשטיין לא עמד בציפיות ונשבר לשתיים

סופת המדבר
04-11-10, 18:02
אחרי סקר מאד מעמיק החלטתי ללכת על בולמי בילשטיין מסוג 5125 לסופה שלי. קניתי בדיוק בולם באותם המידות שהיו מורכבים על הג'יפ ( בולמי רנצ'ו שהיו ועשו את שלהן במשך כמה שנים טובות ללא שום בעיה מיוחדת). קניתי את הבולמים לאחר התייעצות עם הדר מאספיר שהמליץ בחום על הבולמים מהסירדה הזאת ואני השתכנעתי מדבריו והחלטתי להשקיע סכום מכובד כדי שיהיה לי את הבולם מבין הטובים בשוק. קיבלתי את הבולמים לפני כשלושה שבועות ומיידי הרכבתי אותם על הג'יפ. כבר בנסיעת מבחן הרגשתי שהבולם קשה מהמקובל אבל חשבתי שכך הדבר עם בולמי בילשטיין בהתחלה.
אותו שבוע נסעתי לטיול טכני והכל התנהל כרגיל והתרשמתי שהכל כשורה. בשבוע לאחר מכן יצאתי לטיול טכני דומה ומהלך הטיול חבר הפנה את תשומת לבי שמשהו מוזר בבולם. ירדתי לבדוק ולהפתעתי הרבה גיליתי מתחת לגרמושקה (גומיית אקורדיון ) שמוט של הבוכנה שבור לשניים. פירקתי את הבולם כדי להמשיך ופניתי לאספיר. באספיר אמרו שיבדקו במעבדה במפעל הבולמים כי לא ברור איך הבולם יכול להישבר באמצע ולא כתוצאה של פתיחה או סגירת מהלך.
לאחר בדיקה אספיר הודיעו שהם לא יודעים איך הדבר קרה ולכן אין אחריות לתיקון או החלפה. הבולם פסול ועליי לקנות בולם חדש במחיר מלא ללא כל השתתפות מצידם. האם זה השירות שאנו מצפים לקבל מסדנא כמו אספיר?

איש
04-11-10, 18:12
בדיוק זאת הסיבה שאני לא קונה את "האחריות לכל החיים" שכל מיני חברות כל הזמן מפרסמות ,
ואז כשאתה מגיע לדילר אתה מקבל כל מיני תשובות חמקמקות למה אתה אשם והמוצר טוב , ופתאום נגלל בפניך הפולסת ביטוח של המוצר שבכלל לא דיברו עליו בזמן הקניה
קיצר זוועה .
ועכשיו לנושא - לדעתי אם סדנא לא יכולה לדעת איך ניגרם הנזק אז כברירית מחדל מאשימה את הצרכן, זאת שערוריה .

גלעד.

yoni 110
04-11-10, 18:51
איזו תשובה אתה צפית לקבל מיבואן שהוא בית חרושת לכסף וממש ממש לא מעניין אותו הלקוח הפרטי??

זה רק מוכיח את מה שטענתי ואמרתי תמיד, קוני!!!
לא בהכרח בגלל המוצר, שהוא מצוין בפני עצמו ולדעתי טוב בהרבה מהבילשטיין. אלה בגלל השירות.
ורטהיים (אורן/ נועם) הם היבואן עם השירות הטוב ביותר בתחום. הם לא ישלחו את הבולם למעבדה לצורך בדיקה, הם קודם כל יתנו לך בולם חליפי שיהייה לך עם מה לנסוע ואולי אח"כ אחרי בדיקה שבה יתברר כי אין כשל ביצור תיאלץ להיפרד מכמה שקלים. בכל מקרה לא תשלם מחיר מלא.

אין לי מניות בקוני ולא בוורטהיים אני רק לקוח מרוצה מאוד שלהם.

טלטולי
04-11-10, 18:56
הרגע הישתכנעתי לא ליקנות מהם קיט קפיצים+בולמים נמשיך לחפש במקום אחר .
ד"א-הם מאוד נחמדים ליפני שהכסף עובר יד.:mad:

cj 64
04-11-10, 19:22
אחרי סקר מאד מעמיק החלטתי ללכת על בולמי בילשטיין מסוג 5125 לסופה שלי. קניתי בדיוק בולם באותם המידות שהיו מורכבים על הג'יפ ( בולמי רנצ'ו שהיו ועשו את שלהן במשך כמה שנים טובות ללא שום בעיה מיוחדת). קניתי את הבולמים לאחר התייעצות עם הדר מאספיר שהמליץ בחום על הבולמים מהסירדה הזאת ואני השתכנעתי מדבריו והחלטתי להשקיע סכום מכובד כדי שיהיה לי את הבולם מבין הטובים בשוק. קיבלתי את הבולמים לפני כשלושה שבועות ומיידי הרכבתי אותם על הג'יפ. כבר בנסיעת מבחן הרגשתי שהבולם קשה מהמקובל אבל חשבתי שכך הדבר עם בולמי בילשטיין בהתחלה.
אותו שבוע נסעתי לטיול טכני והכל התנהל כרגיל והתרשמתי שהכל כשורה. בשבוע לאחר מכן יצאתי לטיול טכני דומה ומהלך הטיול חבר הפנה את תשומת לבי שמשהו מוזר בבולם. ירדתי לבדוק ולהפתעתי הרבה גיליתי מתחת לגרמושקה (גומיית אקורדיון ) שמוט של הבוכנה שבור לשניים. פירקתי את הבולם כדי להמשיך ופניתי לאספיר. באספיר אמרו שיבדקו במעבדה במפעל הבולמים כי לא ברור איך הבולם יכול להישבר באמצע ולא כתוצאה של פתיחה או סגירת מהלך.
לאחר בדיקה אספיר הודיעו שהם לא יודעים איך הדבר קרה ולכן אין אחריות לתיקון או החלפה. הבולם פסול ועליי לקנות בולם חדש במחיר מלא ללא כל השתתפות מצידם. האם זה השירות שאנו מצפים לקבל מסדנא כמו אספיר?

אתה שם לב ..אחי היקר..!
אתה שואל שאלות,מבקש עצות ,מאנשים שקצת יודעים.
ולבסוף אתה עושה מה שאתה עצמך רוצה,מלכתחילה!!
אמרו לך ........מפורשות חבל על הכסף!
יש לי בולם כזה משומש בוא וקח אותו.
גל

itay
04-11-10, 19:23

אפשר תמונות של כל העסק?

איתי.

שחר-סופה
04-11-10, 20:06
אחרי סקר מאד מעמיק החלטתי ללכת על בולמי בילשטיין מסוג 5125 לסופה שלי. קניתי בדיוק בולם באותם המידות שהיו מורכבים על הג'יפ ( בולמי רנצ'ו שהיו ועשו את שלהן במשך כמה שנים טובות ללא שום בעיה מיוחדת).

פה מתחילה הבעיה ...היו לך אחלה בולמים שעשו עבודה טובה ובלי בעיות , יש שיגידו ואמרו
שהם חרא בולמים ...
גילוי נאות : בסופה אצלי בזמנו , הבאתי מארה"ב 4 בולמי ראנצ'ו 9000 RS חדשים (9 מצבים) שרק יצאו אז (90 $ הבולם אם זכור לי נכון ) . הותקנו בסופה ושירתו אותי נאמנה כל התקופה 6 שנים ללא שום בעיות ויש כאן אנשים בפורום שטיילו/מטיילים איתי שיכולים להעיד על כך .
זה נכון גם לגבי קפיצים (באותו שרשור שפתחת) שהתפתח דיון בעקבותו . גם על הקפיצים
(לא אזכיר איזה-פשוט נאמר שם) שהיו מותקנים בסופה שלי ועוד בהרבה סופות שאני מכיר , אמרו שהם חרא, קשים וכו'...זה עניין סובייקטיבי לחלוטין ! כל רכב שונה מהאחר מבחינת משקל ומשקל מוקפץ ,ארוך ,קצר ,צמיגים,מיגונים,סרנים(44/60/30),'בגושים',כננת-כן/לא והמשך...
על האוטו שלי הם היו אחלה ונהניתי מכל רגע ונסעתי בכל סוגי השטח.אז (בשרשור) נמנעתי מלהגיב .
מצרף כמה תמונות שקשורות לנושא ...
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=27611&d=1286054914 (http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=27611&d=1286054914)
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=27612&d=1286054914 (http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=27612&d=1286054914)[/URL]
[URL="http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=27613&d=1286054914"]http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=27613&d=1286054914 (http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=27612&d=1286054914)

שחר.

eli8ball
04-11-10, 20:49
מיגונים,סרנים(44/60/30),'בגושים',כננת-כן/לא והמשך...

תגיד שחר אתה נורמלי ? מה פתאום יש לך 'בגושים'? אותך למשרד התחבורה!!!:D:D

הרגת לי את הבריאות :wink:

נמרוד
04-11-10, 23:05
המוט של הבולם שבור??? בהחלט תקלה יוצאת דופן, לא אמור לקרות, לא בבילשטיין וגם לא בבולמים זולים יותר, בטח שלא בג'יפ טיולים (לעידו כהן בטרופי טראק נשברו הבילשטיינים פה ושם...). על פניו נראה ראוי והגון שמי שמוכר בולם ייקח אחריות על תקלה נדירה שכזאת.

אמנון
04-11-10, 23:33
רוצים תמונות של השבר!

omri_t
04-11-10, 23:47
האם שינית משהו בסט-אפ מאז פירקת את הבולמים הקודמים?
פשוט שבר במוט נשמע מעט מוזר...

מציע לקחת את הבולם השבור למטאלורג (איש מתכות)
לקבל חוות דעת חד-משמעית מה גרם למתכת להישבר ואם היה פגם בייצור.
ומשם להתקדם.

בלי קשר, לאור הזמן הקצר מהרכישה לשבר, ולאור העובדה שהם לא יודעים להסביר למה זה קרה-
הייתי מצפה מאספיר לתת בולם חדש.
בלי לשאול שאלות ובלי לעשות טובות.

גם מבחינתי- זו נקודה מאוד שחורה לאספיר.

riko
05-11-10, 00:00
טביעות קטנות - כל שופט יזכה אותך בבולם חדש + עוגמת נפש + אובדן ימי עבודה + סיכון חיים בזמן שזה קרה .........! צריך ללמד אותם שרות מה הוא ! ,ילמדו לא דרך הראש אז דרך הכיס.

sos4u
05-11-10, 00:21
טביעות קטנות - כל שופט יזכה אותך בבולם חדש + עוגמת נפש + אובדן ימי עבודה + סיכון חיים בזמן שזה קרה .........! צריך ללמד אותם שרות מה הוא ! ,ילמדו לא דרך הראש אז דרך הכיס.

מ"טביעות קטנות" רק מציל יציל אותך ...

אתה מתכוון אולי ל "תביעות קטנות" ?
הטבעת אותי מצחוק ...

שחר-סופה
05-11-10, 01:05
תגיד שחר אתה נורמלי ? מה פתאום יש לך 'בגושים'? אותך למשרד התחבורה!!!:D:D
הרגת לי את הבריאות :wink:

אני אגלה לך סוד ...אפילו שם לא רוצים לראות אותי :twisted: , לפני כמה שנים הלכתי איתה
לטסט , חניתי בצד , שילמתי אגרה , כשהתגלגלתי לכיוון הכניסה לבדיקה...מנהל המכון :shock:
ניגש אליי ואמר לי : "שילמת את האגרה ? אני אחזיר לך אותה + , רק תצא , עזוב ..."
לא יודע מה נטפל אליי ואפילו בלי לבדוק ! הכל היה חוקי ורשום ברשיון :roll:.
נראה לי שהיי ליפט על סדרן הכננת מלפנים הדליק אותו לא ...??? :twisted: :lol:

שחר.

mi88
05-11-10, 01:16
איזה רכב יפה

(לא חבל להרוס אותו בסלעים)

זה יצירת מופת

אהבתי

משה

סופת המדבר
05-11-10, 02:23
תמונות יהיו בקרוב שאני יקפוץ לאספיר לקחת את הבולם.
לאחרונה עירגלתי את הקפיצים אבל גם עם העירגול נסעתי תקופה עם הראנצ'ו
וללא שום בעיה ועוד ליפני הקניה שמעתי לעצתו (הנכונה) של הדר מאספיר והגבהתי את המיקום של הבאמפ סטופ על הסרנים כדי שהסרן לא יסגר על הבולם בסגירת מתלה
אבל אני רוצה לציין שאם השבר היה כתוצאה של סגירה או פתיחה היו רואים את זה בברור
אבל זה שהמוט נשבר בידיוק באמצע זה אומר שזה קרה בזמן שהבולם היה במצב ביניים
שהג'יפ לא היה באיזה הצלבה
הם ראו שיש איזה מעיכה קטנטונת ממש על הבולם למטה בידיוק בקו של הסרן
אבל הסברתי להם שהבולם נשבר לכיוון הסרן ואז מזה כנראה באה המעיכה
ועדיין לא מאמינים ולא יודעים ממה זה קרה ולא מוכנים להפעיל את האחריות..

כנראה שבאמת עשיתי טעות גדולה שקניתי בילשטיין ההיתי צריך להקשיב לעצות
למרות שלא נראה לי שההיתי קונה 'קוני' (יקרים) אבל אולי ההיתי קונה איזה מונרו או משהו זול
ואם הוא היה נשבר מתי שהוא ההיתי מחליף אותו ב 200-250 ש'ח
לדעתי תחשבו טוב ליפני שתיכנסו ל''רומן'' עם אספיר למרות שזאת (נראת ) חברה רצינית
הם כנראה לא סופרים את הלקוח הקטן וחבל...

ועוד מה הם שואלים אותי..?! אם הרכבתי את הבולם נכון....:mad:
מה כבר יש לדעת בלהרכיב שתי ברגים.?..?. אולי יש הוראות מפורשות ''איך מרכיבים בולם''?

נ.ב
החלפתי את הראנצו כי השתיים הקידמיים כבר נזלו אז אמרתי לעצמי שזה הזמן להישתדרג
לא ידעתי שאני יכנס לצרה הזאת

shyy
05-11-10, 03:27
ועדיין לא מאמינים ולא יודעים ממה זה קרה ולא מוכנים להפעיל את האחריות..

כנראה שבאמת עשיתי טעות גדולה שקניתי בילשטיין ההיתי צריך להקשיב לעצות
לדעתי תחשבו טוב ליפני שתיכנסו ל''רומן'' עם אספיר למרות שזאת (נראת ) חברה רצינית
הם כנראה לא סופרים את הלקוח הקטן וחבל...

זו כנראה אצלם צורת עבודה אצלי נשברה העין של הבולם (7100) גם אחרי חודש שהם היו מורכבים על האוטו והתשובה שקיבלתי מהם היתה די דומה למה שנתנו לך.

מאז מחקתי את אספיר ואני לא מתקרב אליהם לקנות אפילו מסטיק,ואת הבילשטיינים העפתי לטובת פוקסים שהם איכותיים פי 10.

RONI
05-11-10, 05:25

הטבעת אותי מצחוק ...

אמר S.O.S המציל! יפה לך.

asafk
05-11-10, 08:22
בולמים לא נשברים.
כלומר הם כן נשברים, אם מתקינים אותם לא נכון.
התקנתי הרבה מאוד בולמים בימי חלדי, והיחידים שנשברו היו כאלו שלא הותקנו נכון או שעברו התעללות רבתי (ראה ערך מכוניות מרוץ)
למה הכוונה? בולם עובד סביב ציר אחד, נפתח ונסגר. אם תיתן לו להיפתח ולהיסגר, הוא יפתח ויסגר. כשל בבולם כזה יכול להיות פריצה של אטם, דיסקית בוכנה שהשתחררה מהמקום וכן הלאה, וברובם המוחלט של המקרים הבולם ימשיך להיפתח ולהיסגר, גם אם לא יעבוד כמו שצריך.
לעומת זאת, אם הבולם לא מותקן כהלכה - זה אומר שהוא גובל את מהלך הסגירה, למשל, או שהוא נוגע במשהו (שלדה, סרן, תושבת) בפתיחה או תוך כדי המהלך - זה דבר שמונע ממנו את הפתיחה והסגירה החלקה, וזה עשוי לגרום כשל.
אני יכול לתת דוגמאות, סתם תחשבו על בולם שהחיבור התחתון שלו הוא בתושבת בצורת U שמרותך לסרן, ונותן לבולם מקורי קצר מהלך מספיק חופש פעולה, ואז מרכיבים מערכת מתלים עם יותר טווח פעולה, והבוקסה בקצה הבולם נוגעת ב U שקודם הספיק. עכשיו פועל על המוט של הבולם כוח הצידה (יחסית לציר הפעולה הרגיל של הבולם), והכוח הזה מכופף את המוט של הבולם, ושובר אותו.
זו רק דוגמה, קשה לומר מכאן מה קרה, אבל כאמור, בולם שנשבר, ב100% מהמקרים שאני ראיתי, ואני לא מוציא מכלל אפשרות שיש מקרים נדירים שלא ראיתי - זה כתוצאה מהתקנה לא נכונה (כלומר - את שני הברגים סגרת כמו שצריך, אבל יש משהו אחר שמפריע לתנועת הבולם).

וכל זה, פוסט טכני בלבד, להשכלת הגולשים, בלי לחוות דעה על שירות של יבואן זה או אחר.

אסף.

סופת המדבר
05-11-10, 10:29
תהיה בטוח שבדקתי את ההתקנה ב'אלף עיניים' נכנסתי להצלבות ''יזומות''
כדי להיתכופף מתחת לגיפ וראות אם פיספסתי משהו ומשהו נוגע בבולם
ושום דבר לא היה קרוב לבולם
עם הראנצ'ו לא בדקתי כלום(ככה קניתי) ואפילו לא הגבהתי את הבאמפ סטופ
והם עבדו קשה מאד ללא שום בעיה
ואפילו שפירקתי את הראנצ'ו אחד הברגים שיושב על השילדה שתופס את העין העליונה של הבולם
היה טיפה עקום כלפי מעלה.. זה אומר שהסרן נסגר על הבולם (בעבר) ואפילו עיקם את הבורג
אבל לבולם לא קרה כלום...

תראה תאמין לי שאם ההיתי יודע ממה זה קרה ואם ההיתי רואה שזאת איזה בעיה שלי
מהרכבה לא נכונה אז לא ההיתי מעיז לבוא בטענות לאספיר
אבל גם לי וגם להם אין שום שמץ של מושג ממה זה קרה אין שום סימן של מכה או שמשהו נגע בבולם

שי ג.
05-11-10, 11:46
עומרי,
תודיע לחברים באספיר שיכנסו לאתר ויראו את הנזק התדמיתי שהנושא הנ"ל גורם להם.
בתור בעלים של סופה עם בולמי בילשטיין 5100 חשבתי שכשיגיע יומם אחליף אותם באותו סוג,
אך לאות הזדהות אתך בנושא ולאור הזמן הקצר ששירתו אותך בפועל,אם לא תעדכן שקיבלת בולם
חליפי במסגרת אחריות הם יהיו האופציה האחרונה ברשימה שמהם אקנה בולמים.
בידידות,
שוקי-סופה , גימי.

יוני5
05-11-10, 11:52
תהיה בטוח שבדקתי את ההתקנה ב'אלף עיניים' נכנסתי להצלבות ''יזומות''

ואפילו שפירקתי את הראנצ'ו אחד הברגים שיושב על השילדה שתופס את העין העליונה של הבולם
היה טיפה עקום כלפי מעלה.. זה אומר שהסרן נסגר על הבולם (בעבר) ואפילו עיקם את הבורג
אבל לבולם לא קרה כלום...

עפ"י מה שאתה כותב, אם אני מבין נכון, אז כנראה שמפתח הסגירה היה גבולי. כלומר גם כשהכנסת את הרכב להצלבות, עדיין נשארו ס"מ או שניים רווח, וחשבת שזה תקין, אבל בנסיעה אמיתית, בסגירה מהירה של המתלה, "הצלחת" לסגור עוד שני ס"מ והבולם ספג את המכה (בדיוק מה שתיארת שעיקם את הבורג של העין העליונה בעבר).
בפעם ההיא זה עיקם את הבורג, ועכשיו זה שבר את הבולם.

מה שכתבתי הוא כמובן תיאורטי, אבל לפי התיאור שלך, יכול להיות שהאשמה היא בך ולא בבולם.

בברכה,
יוני5

tomer s
05-11-10, 11:55
מה שכתבתי הוא כמובן תיאורטי, אבל לפי התיאור שלך, יכול להיות שהאשמה היא בך ולא בבולם.

בברכה,
יוני5

מה שלא נותן לגטימציה ליחס המגעיל והמתנשא שלהם,
והוא לא הראשון שקיבל מהם יחס כזה עלוב...

savyon
05-11-10, 12:15
יוני,
הוא כתב שבהצעתו של הדר הוא הגביהה את הבאמפ סטופ- הקטנת מהלך סגירה, כך שמה שאתה כתבת אמור להיות לא נכון לבולם הנוכחי, מהבנתי.

סביון

דרור ברלי
05-11-10, 12:34
יש לי שתי שאלות:

1. מי מדד פתיחה וסגירה מקסימליים של הקפיצים ועל פי זה הגדיר את אורכי הבולמים הדרושים?

2. מי הרכיב, פיזית, את הבולמים על הג'יפ?

אני לא בא לסנגר על היחס שקיבלת באספיר, ההיפך מזה.

אבל מכיוון שבולמים כאלה אינם זולים ונושא האחריות מאוד חשוב, כדי להבטיח את עצמי, במעמד הזמנת הבולמים הייתי משחק אותה טמבל ודורש מהם לבצע את המדידה כדי לקבוע מה המידה הנכונה (פתיחה וסגירה) של הבולמים שאמורים להתאים לרכב שלי. אין בעיה לבצע את זה עם מלגזה וסרגל/סרט מדידה.
גם את התענוג שבהרכבה (למרות שבסופה זה באמת ממש פשוט וקלי קלות להחליף בולמים, ולמרות שרובנו גם נהנים מזה) הייתי משאיר להם לעשות. גם אם זה יעלה עוד כמה שקלים.

כשהם מודדים וקובעים את אורך הבולם הנכון, וכשהם אלה שמרכיבים, אין להם יותר פתח לתירוצים בסגנון "הרכבה לא נכונה" או "מידות לא מתאימות"... ואם כן - הם אחראים.

אם המדידה וההרכבה בוצעו אצלם ובכל זאת מתנערים ממך - זה כבר ממש חמור.

סופת המדבר
05-11-10, 13:20
עפ"י מה שאתה כותב, אם אני מבין נכון, אז כנראה שמפתח הסגירה היה גבולי. כלומר גם כשהכנסת את הרכב להצלבות, עדיין נשארו ס"מ או שניים רווח, וחשבת שזה תקין, אבל בנסיעה אמיתית, בסגירה מהירה של המתלה, "הצלחת" לסגור עוד שני ס"מ והבולם ספג את המכה (בדיוק מה שתיארת שעיקם את הבורג של העין העליונה בעבר).
בפעם ההיא זה עיקם את הבורג, ועכשיו זה שבר את הבולם.

בברכה,
יוני5
כבר כתבתי שזה היה ככה עם הראנצ'ו ולמרות שהם עיקמו את הבורג לא קרה להם כלום
ועכשיו עם הבילשטיין ניזהרתי מכל בעיה אפשרית והגבהתי את המיקום של הבאמפ סטופ על הסרן ככה שהשארתי עוד מרווח ביטחון לבולם
וגם אם נצא לדוגמא מנקודת הנחה שבאמת הסרן נסגר על הבולם וגרם לשבירתו..
אז איך יכול ליהיות שהשבר באמצע המוט ולא שבר מתוצאה של סגרית מהלך על הבולם
ואם נגיד שהמוט נשבר מסגירה של מהלך ואיך שהוא נשבר מבפנים אז איך קורה שהמוט שהוא שבור בפנים ועקום יכל לצאת למעלה.? בקיצור לא מסגירה ולא מפתיחה

סופת המדבר
05-11-10, 13:26
דרור את המדידה לא ביצעתי אבל ביקשתי את אותם בולמים באותו אורך של הראנצ'ו שלא איכזבו
אותי מבחינת מגבלת אורך
ועוד פעם גם אם האורך לא נכון זה שבר לא מיתוצאה של משיכת יתר\פתיחה
או ממעיכה\ סגירה

דרור ברלי
05-11-10, 13:37
זה שאתה כנראה צודק, עדיין לא מספיק כדי לסגור את הפירצה שזה שמכר לך את הבולמים נאחז בה.

עניין הרכבה העצמית ושמירת תנאי האחריות מאוד עדין ורגיש. יש בתי עסק שיכבדו אחריות, ויש כאלה שיחפשו כל דרך להתנער ממנה.
אספיר ושאר המשפרים הגדולים זו לא חנות חלפים ברחוב אלא מרכז התקנה והרכבה גדול ומצויד. הם קוראים לעצמם מקצוענים? בבקשה. מי שקונה אצלם - תעשו לעצמכם טובה, ותנו להם למדוד ולהרכיב. מה זה תנו? תדרשו שהם ימדדו וירכיבו. הם מאד יעילים ועושים את זה מהר, וגם לא יוכלו אחר כך להתנער מהאחריות - הן למוצר והן לעבודה.

סופת המדבר
05-11-10, 22:25
דרור יכול מאד ליהיות שאתה צודק
עדיף לתת להם למדוד ולהחליט אבל שאתה קונה בולם אתה לא חושב שתוך יומיים הוא ישבר לך
וכנראה שאתה הבולמים הבאים שאני יקנה (מתי שהוא) אני יקנה מאיזה חנות חלפים ב200-300
ולא יהיה נתון לחסדיו של איזה גוף שלא מתחשב ושיותר קל לו להפעיל את האחריות רק
אם יש איזה נזילה מהבולם כי את זה יותר זול לסדר
ובשורה התחתונה אני גם לא רואה\מרגיש שה''בילשטיינים'' עשו איזה עבודת פלאים על הגיפ
הוא נוסע כרגע יותר כמו טרקטור מבחינת נוחות

riko
05-11-10, 23:56

הטבעת אותי מצחוק ...
העיקר שגרמתי לך לצחוק - זה טוב לבריאות :p
יש אנשים שמשלמים על זה כסף , בכל מיני סדנאות צחוק !
תהנה.................................... .!

ד ו ר ו ן
06-11-10, 00:23
היה טיפה עקום כלפי מעלה..
מה שאומר שהתנועה של הבולם מעלה-מטה לא היתה בניצב לחיבורים שלו ויש עליו עומס צידי..
מה שמתאים לקריסה של המוט במרכז, באמצע הקשת שנוצרת בו בגלל העומס הצידי.
תוסיף מכה על גוף הבולם שיוצר עומס ואולי מצאת את הסיבה לכשל.

בולם מונו כמו הבילשטין רגיש יותר למכות בגוף הבולם ביחס לבולם דואל-טיוב כמו ראנצ'ו, שבו הבוכנה נעה בתוך צינור פנימי שצריך ממש לעקם את הבולם כדי שהוא ידפק.

בנוסף, הזכרת מכה על גוף הבולם, אלו בולמים שאמורים להיות מותקנים כשהמוט למטה והגוף למעלה, גם אם המוט נשבר, הגוף של הבולם לא אמור להיות בטווח של הסרן-איך יש מגע עם הסרן?

בקיצור,
למרות שעל פניו מהסיפור שלך זה לא נשמע לטובתך, אבל הכל ספקולציות עד שתעלה תמונות של הבולם ושל המכה.

TEDDY
06-11-10, 00:59
אני אגלה לך סוד ...אפילו שם לא רוצים לראות אותי :twisted: , לפני כמה שנים הלכתי איתה
לטסט , חניתי בצד , שילמתי אגרה , כשהתגלגלתי לכיוון הכניסה לבדיקה...מנהל המכון :shock:

אני מתאר לעצמי ששם המנהל זה סמי והמכון זה מכון דרום ביפו, קרה לי שם בדיוק אותה סיטואציה אחד לאחד.

שחר-סופה
06-11-10, 01:20

אני מתאר לעצמי ששם המנהל זה סמי והמכון זה מכון דרום ביפו, קרה לי שם בדיוק אותה סיטואציה אחד לאחד.

למה ? גם לך היה הייליפט מלפנים ? :twisted: :mrgreen:

שחר.

TEDDY
06-11-10, 01:56
לא בסך הכל סיקס תיקני וחוקי שנפסל עוד בתור האגרה לפני שנכנס לבדיקה בטענה שעדיף לא להכניס למכון הזה ג'יפים.

סופת המדבר
06-11-10, 11:52
דבר ראשון כנראה ליפני שהמוט נשבר הוא התעקם והוא התעקם לכיוון קדימה
לא לכיוון אחד הצדדים שככה כמו שאתה אומר שאולי הקשת שהוא קיבל מפתיחה או משהו
לא יכלה לגרום לשבירה הזאת
הוא התעקם לקדימה וכתוצאה מזה הוא נגע בסרן וקיבל מעיכה קטנה.
בקשר לזה שאולי הבולם מורכב הפוך יכול מאד ליהיות כי המדבקות שעל הבולם
וכל מה שחרוט עליו מעידים על זה שהמוט אמור ליהיות למטה והצינור למעלה
כי ככה למשל המדבקות לא יהיה הפוכות אבל ליפני ההרכבה התקשרתי שוב להדר (מאספיר)
ושאלתי אותו באיזה כיוון הבולם אמור ליהיות מורכב כי כל הסימנים מראים שהצינור אמור ליהיות ללמעלה
אז הוא אמר שלא משנה אז לפי מה שאני יודע בד'כ מבולמים שראיתי מורכבים אז הצינור למטה
וגם חשבתי על זה שאם המוט יהיה למטה אז הוא יותר חשוף לשריטות מחול ואבנים קטנות
ואז זה ישרוט אותו

אבל נראה לי שבינתיים את הבולמים שנשארו אני יהפוך.. הוא יעבוד אותו דבר.?

ד ו ר ו ן
06-11-10, 12:33
חלק מהבילשטיינים מיועדים להיות מותקנים עם המוט למטה והגוף למעלה.. אם הוא היה הפוך ממה שהוא תוכנן, הוא לא עובד כמו שצריך.

קשת במוט נוצרת בעיקר בדחיסה, מה שמקצין את הבעיה ואז יש שבר.
אם בגלל התקנה לא נכונה, היה מגע של הגוף עם הסרן, ובגוף הבולם היתה מעיכה גם אם קטנה,שהפריעה לדחיסה+ תושבת עקומה מלכתחילה, יש לך כבר מספיק גורמים שיכולים לגרום לשבר.

אין לך שם מצלמה שאתה יכול לצלם?

שי ג.
06-11-10, 13:49
בולמי בילשטיין יכולים לעבוד גם עם צינור למטה ומוט למעלה וגם הפוך וזאת מפני שהם בולמי גז דחוס,
פה גם היתרון שלהם שכאשר המוט למטה והצינור למעלה הסיכויים לקבל מכה על הצינור קטנים יותר.
במידה והחיבורים לבולמים אצלך בסופה מקוריים אין שום סיבה לזויות לא נכונות שישברו בוכנה גם אם
נניח שהבולם ארוך מידי בסנטימטר או שניים בשביל זה יש לבולם כרית פנימית שסופגת את המכה,ובמקרים קיצוניים הבולם ידלוף ויפסיק לתפקד מה עוד שאתה אומר שהראנצו היו בדיוק באותו
אורך ותפקדו שנים.
אני במקום היבואן היתי מחליף ואו מתקן לך את הבולם במיוחד לאור העובדה שהיצרן יזכה אותו גם.

מקווה שהיבואן קורא את התגובות ויתגמש בדעתו.

שוקי- סופה , גימי

סופת המדבר
06-11-10, 14:00
כרגע יש לי מצלמה צלם אבל הבולם עדיין באספיר אז אין לי אפשרות לצלם אותו

בקשר למעיכה שיש על הבולם.. המעיכה נמצאת בערך 3-4 ס'מ מעל העין התחתונה
וגם אם היא היתה ליפני השבר (מה שבכלל לא נראה לי) אז כדי שהמוט ישבר בגלל זה
הבוכנה היתי צריכה להיסגר עד למטה להיתקע ואז להישבר
אבל לפי זה שהשבר באמצע המוט אז הוא נישבר הרבה ליפני שהוא הגיע למעיכה
כי לא יכול ליהיות שהוא נשבר בפנים ואז יצא שבור

ד ו ר ו ן
06-11-10, 14:19
בולמי בילשטיין יכולים לעבוד גם עם צינור למטה ומוט למעלה וגם הפוך וזאת מפני שהם בולמי גז דחוס,
שוקי- סופה , גימי
5150 וגם 7100 מתקינים עם גוף הבולם למעלה, אין קשר לגז, יש קשר לתכנון שלהם.
יש בולמי דיואל-טיוב עם גז דחוס ויש מונו עם גז דחוס.

יש הבדלים בין הדגמים- מה שקובע לצורך אחריות הנזק במקרה הזה הוא מה הדר אישר שתקין.. ולא שום דבר אחר.

סופת המדבר
06-11-10, 16:32
5150 וגם 7100 מתקינים עם גוף הבולם למעלה, אין קשר לגז, יש קשר לתכנון שלהם.
יש בולמי דיואל-טיוב עם גז דחוס ויש מונו עם גז דחוס.

יש הבדלים בין הדגמים- מה שקובע לצורך אחריות הנזק במקרה הזה הוא מה הדר אישר שתקין.. ולא שום דבר אחר.

הדר אישר להרכיב איך שאני רוצה הוא אמר שזה לא משנה..
אבל למען עבודה יותר טובה של הבולמים כדאי שאני יהפוך אותם? הם דגם 5125 צבע כסוף
כי כל הסימנים מראים שהם אמורים ליהיות הפוך
(אין לי מושג אם הם בולמי גז או שמן אבל נראה לי גז דחוס כמו שאמרתם פה)

נ.ב
לא תיהיה איתם בעיה אם הם יהיו הפוך? מבחינת זה שיכנס ליכלוך \בוץ בתוך הגרמושקה
וישרוט את המוט?

ד ו ר ו ן
06-11-10, 17:37
מצאתי תמונות של בילשטיין מהסידרה הזו מורכבים בשתי הצורות,
מצד שני, באתר של בילשטין הסדרה הזו (5100/5125 הם היחידים שמוצגים עם הגוף למטה והמוט למעלה..:confused:
אני עדיין חושב שמה שיקבע זה מה הדר אמר לך.

בהתקנה עם המוט למטה,המוט אכן פגיע יותר, דוקא הגרמושקה שומרת עליו.
הבעיה העיקרים היא בבולמים האחוריים שמקבלים רסס של אבנים מהגלגלים הקדמיים ונזק אפשרי, ראיתי את זה קורה למוט, ואז פגיעה באטמים ונזילה.

בשביל להגן על המוט יש מוצר מדף של בילשטיין שנראה כמו חצי שרוול פלסטיק דק שמחובר על תושבת הבולם ומגן מהרסס על המוט.

במקום לשלם סכום מגונה, הכנתי כזה מחוצץ פלסטי ישן שמחובר לגוף הבולם עם 2 אזיקונים, כך, יש הגנה ומצד שני אין צבירה של ג'יפה בגרמושקה.

asafk
06-11-10, 18:51
ושוב, בשביל השכלה כללית...
אני קורא שבחרת בולמים חדשים על פי המידות של הישנים. אסור להשליך מאורך של בולם טוויןטיוב על אורך של בולם מונוטיוב. במקרה של מונוטיוב עבור אותו אורך פתוח, האורך הסגור יהיה גדול יותר. בולם טוויןטיוב הוא קופמפקטי יותר. המשמעות היא שאם לקחת ראנצ'ו ומדדת אותו במצב פתוח, ולקחת בילשטיין עם אותו אורך פתוח - הוא כנראה (ברוב המקרים, לא בכולם) ארוך יותר מהראנצ'ו במצב סגור.

אסף.

יונתןמצפה
06-11-10, 19:59
סתם מחשבה-
האם יכול להיות מצב שהסט-אפ של הקפיצים הנוכחיים שלך מאפשרים יותר מדי סיבוב של הסרן סביב צירו (axel wrap)? אם כן, זה מסביר את המכה על הבולם ולדעתי גם כיפוף אפשרי שלו שיכול להוביל לשבר.
אני לא זוכר איך מורכבים הבולמים בסופה אבל נראה לי כיוון ששווה לבדוק אותו.

שחר-סופה
06-11-10, 21:41
הדר אישר להרכיב איך שאני רוצה הוא אמר שזה לא משנה..
אבל למען עבודה יותר טובה של הבולמים כדאי שאני יהפוך אותם? הם דגם 5125 צבע כסוף
כי כל הסימנים מראים שהם אמורים ליהיות הפוך
(אין לי מושג אם הם בולמי גז או שמן אבל נראה לי גז דחוס כמו שאמרתם פה)
נ.ב
לא תיהיה איתם בעיה אם הם יהיו הפוך? מבחינת זה שיכנס ליכלוך \בוץ בתוך הגרמושקה
וישרוט את המוט?

אני מפנה אותך לעמוד הראשון של הדיון , להסתכל על התמונות של הסופה שלי ולראות
שאת הראנצ'ו הרכבתי כשגוף הבולם (מיכל) למעלה והמוט למטה . נסעתי כך +/- 6 שנים
לא שריטות , לא נזילות , לא קרעים בגרמושקה ,לא מגינים ולא נעליים...והם היו נראים כחדשים.
אסף , אני רוצה להבין משהו ...אם לא בוצע שינוי בתושבות בולם המקוריות והוא מדד את הבולם
מעין לעין , גם אם יהייה הפרש , הוא מינורי . לא משהו שיגרום לשבירת המוט במרכז.
הדר , לא מעט שנים בעסק הזה ואני מניח שהוא שאל אותו על איזה סט-אפ קפיצים האוטו
שלו . אני חושב שזאת שאלה טריוויאלית כשבאים להתאים בולם לרכב .ומה עם הבמפ סטופ
בסיפור הזה , היכן ההתערבות שלו ? לא נשמע כאילו מדובר בשבר כתוצאה מטריקה .
חבר'ה , בהחלט יכול להיות שאנחנו טוחנים כאן מים ומדובר פשוט בפאק ביצור. אל תשכחו ,
גם זה קורה ואפילו לטובים ביותר.

שחר.

סופת המדבר
06-11-10, 21:56
ושוב, בשביל השכלה כללית...
אני קורא שבחרת בולמים חדשים על פי המידות של הישנים. אסור להשליך מאורך של בולם טוויןטיוב על אורך של בולם מונוטיוב. במקרה של מונוטיוב עבור אותו אורך פתוח, האורך הסגור יהיה גדול יותר. בולם טוויןטיוב הוא קופמפקטי יותר. המשמעות היא שאם לקחת ראנצ'ו ומדדת אותו במצב פתוח, ולקחת בילשטיין עם אותו אורך פתוח - הוא כנראה (ברוב המקרים, לא בכולם) ארוך יותר מהראנצ'ו במצב סגור.

אסף.
גם אם בסגירה המונו טיוב יהיה יותר ארוך אפילו ב5 ס'מ
אין בעיה הרי התאמתי את הבאמפ סטופ לבילשטיין ולא לראנצ'ו

ובקשר למה שאמר יונתן ..
גם אם אתה צודק (מה שבטוח לא נראה לי) אז איך יכול ליהיות שרק צד אחד של הסרן הסתובב על צירו
למה בצד שני אין מעיכה.?

gp1
06-11-10, 22:10
http://www.bilsteinus.com/uploads/tx_templavoila/OffRoadCat_03.pdf

http://www.bilsteinus.com/products/off-road/5125-series-universal-fit-shocks.html

יונתןמצפה
06-11-10, 22:18
ובקשר למה שאמר יונתן ..
גם אם אתה צודק (מה שבטוח לא נראה לי) אז איך יכול ליהיות שרק צד אחד של הסרן הסתובב על צירו
למה בצד שני אין מעיכה.?

נקודה מעניינת. לא ראינו תמונות, רק העלתי רעיון. מצד שני, ייתכן מצב תיאורתי שבזמן הכשל לגלגל אחד הייתה הרבה יותר אחיזה מהשני מה שגרם לסיבוב הסרן בעיקר בצד של האחיזה והכשל. האמת, זה אפילו נשמע לי יותר הגיוני (בהנחה שאתה נעול אחורה) שבמצב שבו רק גלגל אחד נוגע בקרקע כל המומנט של הסרן עובר אליו ויוצר מומנט פיתול כפול לקפיץ בצד המדובר.
אבל שוב, הכל רעיונות לבעייה שאתה מתאר...

yaron
06-11-10, 22:41
אני מסכים עם אסף שבולם גם הפשוט ביותר אינו נשבר כך אלא אם פעלו עליו כוחות ועומסי צד מעבר למגבלותיו. כל עוד הבולם פועל ללא סגירה או פתיחה ברוטלית של קצה הבולם (ברזל לברזל) אין שום סיבה שבעולם ש- ROD יתעקם או יישבר. חלק מהטעויות הנפוצות (מנסיון ) כשלוקחים מידה לבמפסטופ יחסית לסגירת הבולם כולל הגומי שלו ולא מבסיסו. הכל טוב ויפה עד לסגירה אחת טובה לאחר קפיצה למשל ואז הבמפסטופ מגיע לעובי של 2 ס"מ .מכאן הדרך לכשל בבולם קצרה.לא הייתי ממהר לצאת בהצהרות על איכות בולמי בילשטיין, עם כל הכבוד למקים השרשור עדיין זו אחת החברות הטובות בעולם.

GodsFather
07-11-10, 05:17
ירון, יש כאן שני אספקטים - 1. הוא איכות הבילשטין עצמו/ם והדיון על ההרכבה שלו ואיך מרכיבים בולם וכד'. 2. השירות של אספיר והתשובה שהלקוח קיבל כשהגיע עם כשל במוצר שקנה מהם. הסעיף השני הוא היותר בעייתי, והוא גם ישפיע על לקוחות עתידיים (כפי שרואים כבר בשרשור עצמו) ועל חוות הדעת הכללית על אספיר.

מאיר רוטברג
07-11-10, 08:47
אני מסכים עם אסף שבולם גם הפשוט ביותר אינו נשבר כך אלא אם פעלו עליו כוחות ועומסי צד מעבר למגבלותיו. כל עוד הבולם פועל ללא סגירה או פתיחה ברוטלית של קצה הבולם (ברזל לברזל) אין שום סיבה שבעולם ש- ROD יתעקם או יישבר. חלק מהטעויות הנפוצות (מנסיון ) כשלוקחים מידה לבמפסטופ יחסית לסגירת הבולם כולל הגומי שלו ולא מבסיסו. הכל טוב ויפה עד לסגירה אחת טובה לאחר קפיצה למשל ואז הבמפסטופ מגיע לעובי של 2 ס"מ .מכאן הדרך לכשל בבולם קצרה.לא הייתי ממהר לצאת בהצהרות על איכות בולמי בילשטיין, עם כל הכבוד למקים השרשור עדיין זו אחת החברות הטובות בעולם.

ברנגלר שנשבר בולם בטיול פשוט למדי הוחלף באחריות שני בולמים על ידי קובי ממוסך נ.ש.ר
ללר שיג ושיח,

yoav21
07-11-10, 09:40
ברנגלר שנשבר בולם בטיול פשוט למדי הוחלף באחריות שני בולמים על ידי קובי ממוסך נ.ש.ר
ללר שיג ושיח,

אתה יודע למה זה כי יש עסקים שיודעים לתת שרות ויש כאלה לא,
ודי לחכימא ברמיזא .
זה מכעיס לדעת שסדנא גדולה, בארץ הקטנה שלנו מרשה לעצמה לתת יחס מזלזל ללקוחות.

שחר-סופה
07-11-10, 10:32
שימו לב לתמונה שמצטיירת כאן ...ובצדק !!! זאת השורה התחתונה כנראה ...

הרגע הישתכנעתי לא ליקנות מהם קיט קפיצים+בולמים נמשיך לחפש במקום אחר .
ד"א-הם מאוד נחמדים ליפני שהכסף עובר יד.:mad:

ועכשיו לנושא - לדעתי אם סדנא לא יכולה לדעת איך ניגרם הנזק אז כברירית מחדל מאשימה את הצרכן, זאת שערוריה .גלעד.

איזו תשובה אתה צפית לקבל מיבואן שהוא בית חרושת לכסף וממש ממש לא מעניין אותו הלקוח הפרטי??

המוט של הבולם שבור??? בהחלט תקלה יוצאת דופן, לא אמור לקרות, לא בבילשטיין וגם לא בבולמים זולים יותר, בטח שלא בג'יפ טיולים (לעידו כהן בטרופי טראק נשברו הבילשטיינים פה ושם...). על פניו נראה ראוי והגון שמי שמוכר בולם ייקח אחריות על תקלה נדירה שכזאת.

בלי קשר, לאור הזמן הקצר מהרכישה לשבר, ולאור העובדה שהם לא יודעים להסביר למה זה קרה-הייתי מצפה מאספיר לתת בולם חדש.בלי לשאול שאלות ובלי לעשות טובות.גם מבחינתי- זו נקודה מאוד שחורה לאספיר.

זו כנראה אצלם צורת עבודה אצלי נשברה העין של הבולם (7100) גם אחרי חודש שהם היו מורכבים על האוטו והתשובה שקיבלתי מהם היתה די דומה למה שנתנו לך.
מאז מחקתי את אספיר ואני לא מתקרב אליהם לקנות אפילו מסטיק,ואת הבילשטיינים העפתי לטובת פוקסים שהם איכותיים פי 10.

עומרי,
תודיע לחברים באספיר שיכנסו לאתר ויראו את הנזק התדמיתי שהנושא הנ"ל גורם להם.
בתור בעלים של סופה עם בולמי בילשטיין 5100 חשבתי שכשיגיע יומם אחליף אותם באותו סוג,
אך לאות הזדהות אתך בנושא ולאור הזמן הקצר ששירתו אותך בפועל,אם לא תעדכן שקיבלת בולם
חליפי במסגרת אחריות הם יהיו האופציה האחרונה ברשימה שמהם אקנה בולמים.
בידידות,שוקי-סופה , גימי.

מה שלא נותן לגטימציה ליחס המגעיל והמתנשא שלהם,
והוא לא הראשון שקיבל מהם יחס כזה עלוב...

ירון, יש כאן שני אספקטים - 1. הוא איכות הבילשטין עצמו/ם והדיון על ההרכבה שלו ואיך מרכיבים בולם וכד'. 2. השירות של אספיר והתשובה שהלקוח קיבל כשהגיע עם כשל במוצר שקנה מהם. הסעיף השני הוא היותר בעייתי, והוא גם ישפיע על לקוחות עתידיים (כפי שרואים כבר בשרשור עצמו) ועל חוות הדעת הכללית על אספיר.

ולרגע , אם נעזוב את שאלת השבר איך ומה קרה , זה לא היחס , תשובות והתנהגות מחברה
גדולה כל כך , ממנה אתה מצפה בהחלט ליותר , גם בשם ההגינות !

שחר.

yaron
07-11-10, 14:22
אז מה היה לנו?
אחד שלוקח על עצמו לסכם את השרשור ולהגיע למסקנה נחרצת ! אחד שעושה פרסומת למוסך שהחליף לו בולמים בחינם.. אבל לגופו של עניין כשהתמונות יעלו גם הדיוט יוכל להבחין כי מדובר בהתקנה שגוייה. מה שבטוח שהתלהמותם של מספר אנשים כאן על חברת אספיר אינה משיגה דבר למעט פגיעה בסיכוייו של הבחור לסגור את הנושא לשביעות רצונו.

מאיר רוטברג
07-11-10, 15:11
אז מה היה לנו?
אחד שלוקח על עצמו לסכם את השרשור ולהגיע למסקנה נחרצת ! אחד שעושה פרסומת למוסך שהחליף לו בולמים בחינם.. אבל לגופו של עניין כשהתמונות יעלו גם הדיוט יוכל להבחין כי מדובר בהתקנה שגוייה. מה שבטוח שהתלהמותם של מספר אנשים כאן על חברת אספיר אינה משיגה דבר למעט פגיעה בסיכוייו של הבחור לסגור את הנושא לשביעות רצונו.

מר ירון הנכבד,
אז אני מבין שאתה מסכם את הסיכום,
הדוגמא שנתתי הינה בדיוק הפוכה ממה שאתה מדבר,

מעבר להיות בולם בחצי שקל המקורי שהיה מותקן ברכב שלי עם אחריות בסוף הדרך חייבים לתת דוגמא למוסך שיודע לתת שרות ,
לתת שרות זו לא מילה גסה,
שלא לדבר שלא שילמו שני שקל עבור הבילשטיין ואם ההתקנה שגויה ,ונניח שזה כך, אין בושה לבוא ולומר, מר משה זוכמיר היקר התקנת לבד את הבולם שלא על פי הנחיות היצרן לכן אין לך אחריות ,

אבל מי יכול ללמד אותך:D:D:D

asafk
07-11-10, 20:12
אספיר ביקשו למסור תגובה רשמית. להלן מובאת התגובה כלשונה (אני רק מעביר אותה, לאחר שפנו אלי בתור מנהל בג'יפולוג)

מצ"ב תמונות הבולם המדובר של פותח השרשור (סופת המדבר).
להלן תגובתה של חברת אספיר:

שיטת העבודה של בולמי המירוץ בעולם הינה בשיטת המונוטיוב - גוף הבולם הינו המוביל של יחידת הכח הפנימית.
לכן, כל מכה פיזית בגוף הבולם (כפי שניתן לראות בתמונה), תביא לקריסה טכנית כזו או אחרת.

במקרה הנ"ל, כפי שניתן לראות בתמונות, גוף הבולם נמעך בדיוק במקום שבו נמצא החוצץ (החלק שמפריד בין השמן והגז), אשר נתקע או נתפס.
כתוצאה מהמעיכה ובעקבות זאת, בזמן כניסה של מוט הבוכנה פנימה, לא היה חופש דינאמי שנותן אזור הגז, נוצרה נעילה הידרוסטטית של שמן שעצרה את מוט הבוכנה מלהיכנס ואז נוצר שבר טכני.

כל בולם העובד בשיטת מונוטיוב שמקבל מעיכה מסוג כזה, יכשל.

שלא לשביעות רצונו של הלקוח, הוא עודכן שבמקרה הנ"ל לא ניתן לממש אחריות מהיצרן.
במידה וניתן היה, אספיר היתה מממשת.
אך כפי שניתן לראות, הבולם פסול ולא ניתן לתקנו או לשקמו.

בברכה

ברק עוז

asafk
07-11-10, 21:17
רבותיי, אני מבקש מאוד שהדיון לא יהפוך אישי.

אסף.

סופת המדבר
07-11-10, 21:31
א'.. לדעתי אספיר קודם כל היו צריכים לנסות לעזור לי עם איזה בולם חלופי
ורק אחרי מסקנות להגיד מה הם חושבים ומה ניתן לעשות

ב'.. כשרועי בישר לי על זה שאין אחריות ולא יודעים ממה קרה הנזק
ועוד ליפני שהעלתי פה את השרשור אמרתי לו שאני מוכן לקנות בולם חדש
בתנאי שהשתתפו איתי בעלות ותשובתו היתה חד וחלק שאני צריך לשלם מחיר מלא..
ואני שואל אותכם.. כמה כבר עולה להם הבולם הזה..?
אם לי הוא עלה 600+ מע'מ אז להם כמה הוא עולה?! 200-300 ש'ח
אז היו אומרים לי תשלם חצי 300-350 השאר עלינו (למרות שגם מזה הם לא מפסידים)
וככה הם היו יוצאים אולי בצורה טובה.. וזה לא כלכך הכסף כמו זה שהם לא רואים אף אחד ממטר ומה שהם אומרים אי אפשר לשכנע אותם

אבל ישר לישלול לקוח בגלל שאני איזה לקוח ''מזדמן'' ולא יקרה כלום אם נגיד לו 'לא'
אז אני מקווה שאולי השרשור הזה יגרום לאחד או לכמה ממכם לחשוב ליפני ששסוגרים
איזה עיסקה
אולי אם יבוא לי לשהשקיע עוד 700 ש'ח אני יקנה בולם חדש
כי כבר יש לי 3 אז חבל אבל כי לי אין ברירה
ואני לא מכחיש שום תמונה ממה שהעלו זה נכון שיש מעיכה אבל המעיכה נוצרה מזה
שהבולם נשבר והיתכופף לקדימה ואז נגע בסרן
אבל עוד פעם מי אני?! הם הרי לא סופרים אותי וגם לא יספרו. וכנראה גם אותכם יום אחד לא יספרו..

(ושאני חושב על זה ב500 ש'ח אני שם שתי בולמים של מונרו וגם ירגיש יותר נוח וגם ישאר לי אחד בילשטיין ספייר שתי חברים נוסעים עם מונרו על סיקס והם מרוצים עד הגג\הברזנט)

בשורה התחתונה אותי אספיר איכזבו(לא ניסו לעזור) ולא נכבים עד שלא נוגעים באש אני נגעתי נכבתי ומעכשיו אני יזהר מהאש הזאת

UNIX
07-11-10, 21:57
קח את זה ברוח טובה אני יודע שזה מבאס אבל
נגיד והיית קונה פלאפון ולמחרת הוא היה נופל ולא עובד יותר
הפלאפון עלה לך 1000 היית ניגש לחברה שמכרה לך אותו ומבקש שימכרו לך אותו ב 500 שקל
במחיר שהם קונים אותו ?
מה עשית אצלהם ביטוח לבולם ?
וזה רק נוגע להודעה האחרונה שרשמת , יכול מאוד להיות שאתה צודק בנוגע לבולם אבל לצערנו
אי אפשר להוכיח דבר כזה , הלקח היחידי שאפשר ללמוד מזה שאחריות זה משהו בעייתי בדברים כאלו
ושמי שקונה בולם צריך לדעת שאין לו אחריות .
אני לא מבין איך אחרי שנשבר המוט של הבולם הבולם נפל וקיבל מכה כזו מה הוא כזה עדין ?
אין לי שום דבר עם חברת אספיר לא קניתי מהם מעולם שום דבר
אני פשוט נותן שרות ומכיר דרישות של אחריות מהלקוח , לא תמיד הלקוח צודק .

סופת המדבר
07-11-10, 22:20
תאמין לי שאני לוקח את זה ברוח טובה אפילו באותו רגע שזה נשבר באמצע הטיול
כל מי שהיה איתי מזה התבאס וישר פירקתי את הבולם ואמרתי להם יאלה חבר'ה
בוא נמשיך לא קרה כלום כולה בולם
אבל הבאסה זה שהם עלו כלכך יקר וזה כמה שקלים שהצלחתי ככה לשכנע את זוגתי
שאזת ההשקעה האחרונה הרצינית (לבינתיים) על הגיפ
אנחנו מנסים לחסוך כל שקל עודף אז זאת הבאסה
אבל לא נורא ''בחיים הכל עובר השנים חולפות מהר..''

מי שצריך להבין את המסר.. הבין
ואם הוא לא מתכוון לעשות משהו בנושא זאת כבר הבעיה שלו

cj 64
07-11-10, 22:22
קח את זה ברוח טובה אני יודע שזה מבאס אבל
נגיד והיית קונה פלאפון ולמחרת הוא היה נופל ולא עובד יותר
הפלאפון עלה לך 1000 היית ניגש לחברה שמכרה לך אותו ומבקש שימכרו לך אותו ב 500 שקל
במחיר שהם קונים אותו ?
מה עשית אצלהם ביטוח לבולם ?
וזה רק נוגע להודעה האחרונה שרשמת , יכול מאוד להיות שאתה צודק בנוגע לבולם אבל לצערנו
אי אפשר להוכיח דבר כזה , הלקח היחידי שאפשר ללמוד מזה שאחריות זה משהו בעייתי בדברים כאלו
ושמי שקונה בולם צריך לדעת שאין לו אחריות .
אני לא מבין איך אחרי שנשבר המוט של הבולם הבולם נפל וקיבל מכה כזו מה הוא כזה עדין ?
אין לי שום דבר עם חברת אספיר לא קניתי מהם מעולם שום דבר
אני פשוט נותן שרות ומכיר דרישות של אחריות מהלקוח , לא תמיד הלקוח צודק .

"לא תמיד הלקוח צודק "
איין לדעתי שום קשר אם הלקוח צודק או לא.
עצם זה שהוא הלך על פירמה יקרה ,מקצועית ,וידועה,ונותר עם טעם מר!
זה לא אמור לקרות!
יש 1001 דרכים לתת לו הרגשה טובה !
ואני לא אמנה אותם פה!
להם יש את אנשיי השיוק או אנשי המכירות שצריכים,לתת מענה לקונה לשביעות רצונו....כן לשביעות רצונו!
ולכבד את תהילתם של בולמיי הגז הללו!!
ולא לשלוח אותו מריר ,לדרכו!
הריי אם הוא היה קניין של ת"ע"ש או צ"ה"ל היו מלקקים לו תתחת.אז ......תאכלס לא יפה!!
ואני פה אצטט כתבת פרסום שלה!!!
"
ההכרה של בילשטיין ביכולות הפיתוח ובניסיון רב השנים של חברת אספיר הוליד שיתוף פעולה פורה שאין לו אח ורע בתחום בולמי הזעזועים בעולם ובמעורבות המלאה של חברה ישראלית בקו מוצרים מוביל בעולם. החיבור המושלם בין שתי החברות מבטיח ללקוחות בילשטיין בישראל שירות ברמה גבוהה ומתן פתרונות לכל בעיה שמתעוררת.
ע..אלק!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
גל cj64

גל

נמרוד
07-11-10, 22:39
CJ64 - סחטיין על הרוח הטובה, בכלל ובשרשור בפרט. העלת את העניין בצורה מכובדת.

לדעתי האישית, התשובה של ברק מאספיר נכונה מאד למי שקונה בולמי מרוץ למטרת מרוצים, איפה שנזקים כאלו הם חלק מהעניין. אבל מדובר כאן על ג'יפאי פשוט, עם ג'יפ טיולים פשוט. אני מסתכל על הארוע, על הנזק, ורואה שיש כאן שתי אפשרויות בגדול:

1. מדובר על ארוע נפוץ. ואז המסקנה היא - לא לקנות מונוטיוב לג'יפ טיולים בגלל הרגישות שלו למכות ולהתקנה לא מושלמת (מה לעשות, ג'יפים מוגבהים על ידי ג'יפאים, רובם - רובנו - חובבים, ועושים טעויות). לחלופין, לקח ליבואן - לא למכור ללקוחות פרטיים ישירות, רק דרך סדנאות ומתקינים. בעיני, החלטה לגיטימית לגמרי.

2. מדובר על ארוע נדיר. ואם הוא נדיר, הייתי, במקום אספיר, סופג את עלות הבולם הבודד, ונותן אחד חדש ללקוח. לא רק זאת, הייתי מזמין אותו לבדיקה ואף להתקנה על חשבוני, על מנת לוודא שהתקלה לא תשנה. יש איזושהי אחריות מסוימת, גם אם לא רשמית, להדר שיעץ ללקוח, ונתן לו תחושת בטחון שהוא יכול להרכיב לבד - ובסופו של דבר בלא הצלחה. העלות, 600 או 800 שקלים, נראית לי כסף קטן, תחת סעיף "בניית/שימור מוניטין". סביר להניח שגם במקרה כזה הלקוח היה מעלה כאן שרשור פרגון, אמנם הוא היה קצר בהרבה, אבל שם טוב נבנה לאט הרבה יותר משם רע...

הנהג השלו
07-11-10, 22:39
אני לא נכנס לדיוני "הנדסה של הבולם" ועל כל התיאוריות האפשריות שעלו פה.עובדתית יש להם לקוח מתוך קהילת ג'פאים גדולה שמאוכזב מהמוצר/מותג שנמכר לו.מדובר בבית עסק בעל שם (כך אני סבור) שעניינית/ עיסקית יכלו להפעיל שיקול דעת ולהציע לבחור הנחה של 100 ש"ח , 50 ש"ח חלילה לא להפסיד את נתח הרווחים שכבר הרוויחו במכירה מקורית ולדעתי כל הסיפור הזה היה נמנע. לא היה בסיס לטענה " לא השתתפו איתי" או "לא הלכו לקראתי".קהל הג'פאים מספיק חכם כדי להסיק את המסקנות שלו. כל אחד לפי התרשמות האובייקטיבית שלו.

Richard
07-11-10, 22:58
לפני כמה חודשים ביקרתי בתל עדשים בסדנה של אספיר.. מטרת הביקור הייתה לבחון אפשרויות להתקין בולמים של בלשטיין ומיגונים לרכב שלי..

עצוב כמה שהתודעת שירות במדינה שלנו שווה לתחת! כולם יודעים לקחת, אבל בשביל לקבל החזר יוציאו לך את הנשמה!

אני מוותר על השירות של אספיר.

לילה טוב.

bizon
07-11-10, 23:20
עידן הגיע הזמן להיתרחב ולפתוח קורס ביחסיי אנוש ומתן שרות :D

מור

tzagi
08-11-10, 04:38
אספיר ביקשו למסור תגובה רשמית. להלן מובאת התגובה כלשונה (אני רק מעביר אותה, לאחר שפנו אלי בתור מנהל בג'יפולוג)

שלא לשביעות רצונו של הלקוח, הוא עודכן שבמקרה הנ"ל לא ניתן לממש אחריות מהיצרן.
במידה וניתן היה, אספיר היתה מממשת.
אך כפי שניתן לראות, הבולם פסול ולא ניתן לתקנו או לשקמו.

השורה שאני רוצה להתרכז בה היא:במקרה הנ"ל לא ניתן לממש אחריות מהיצרן.

ממה שאני מבין שנציג אספיר טוען פה, שאם במידה וינסו להשתמש באחריות היצרן, הבולם יוחזר לגרמניה היכן יתגלה שאין עליו אחריות בגלל סיבות XYZ......האים אני מבין את טענתו נכון?

(מביני עניין יודעים לאן אני לוקח את זה, אז התשובה צריכה להיות בהתאם)

נדב42
08-11-10, 09:00
ממה שאני מבין שנציג אספיר טוען פה, שאם במידה וינסו להשתמש באחריות היצרן, הבולם יוחזר לגרמניה היכן יתגלה שאין עליו אחריות בגלל סיבות XYZ......האים אני מבין את טענתו נכון?

(מביני עניין יודעים לאן אני לוקח את זה, אז התשובה צריכה להיות בהתאם)

ג'ו, שים לב שפותח השרשור לא ציפה שהיבואן ייספוג את העלות המלאה של הבולם, אלא שיקצץ לעצמו ברווח על בולם חדש נוסף כדי לבוא לקראת הלקוח. היבואן לא חייב לעשות כך, אבל זה די מקובל, אפילו אם אין אחריות כלל על ההתקנה. במקרה הזה (וכנראה ברבים אחרים) היבואן הספציפי הזה שם פס על הלקוח ולא בא לקראתו כלל וכלל, ועל כך עיקר השרשור הזה.

סתם, דוגמא חלופית: לפני מספר חודשים החלפתי בולמים קדמיים לויטארה שלי לדגם מסויים של מונרו. מייד לאחר ההחלפה החלו נדנודים קלים בסביבות ה- 70 קמ"ש. הבולמים נבדקו ע"י היבואן ונמצאו תקינים, ובכל זאת, לפנים משורת הדין, קיבלתי זיכוי כספי מלא על הבולמים והתקנתי אחרים (שנרכשו מיבואן אחר). כך צריך להיות שרות, ויש כזה אפילו בארץ הקודש !

נדב.

יונתןמצפה
08-11-10, 09:11
לפותח השרשור- בין אם יבואו לקראתך בסופו של דבר ובין אם לא (ואני מאד מקווה שכן), ממליץ לך לוודא כי בהתקנה של הבולם החדש הסיבה לכשל תטופל כדי למנוע השנות המקרה.

amirk
08-11-10, 10:11
עם כל הכבוד וללא שום טיפת התלהמות, התגובה של אספיר לא רצינית.

הורדתי את עצמי מרשימת התפוצה שלהם, ושלחתי אילהם מייל המבקש לבטל את החברות שלי באספיר. אני לא אהיה לקוח של חברה כזו.

סופת המדבר - לך על זוג מונרו חדש.

אספיר - מכיוון שאתם קוראים את התגובות פה, להלן סיפור קטן:

בארץ רחוקה (שם גרתי בעבר), רכשתי צמיג יקר לאופניים, המוכר הזהיר אותי שההתקנה בעייתית והציע שאביא את הגלגל והוא ירכיב את הצמיג עבורי בתשלום. לקחתי את הצמיג הבייתה ובהרכבה קרעתי את הצמיג. חזרתי לחנות עם הצמיג הקרוע, המוכר אמר "אמרתי לך" ונתן לי ללא כל תמורה צמיג חדש.

שתי דוגמאות של טיב שרות, באיזה צד של הסקאלה אתם רוצים להיות אספיר?

אמיר (שקנה מכם גגון,בולמים, קפיצים ומיגון לסרן הקדמי)

GodsFather
08-11-10, 10:16
עם ישראל, עם של מפונקים. כולנו התרגלנו לתודעת שירות של "מגיע לי". קצת חזרה לפרופורציה לא תזיק לכולנו.

בסופו של יום, אף אחד לא חייב ללקוח דבר וחצי דבר, גם אם בעיני כולנו זה לא נראה צודק וצריך לבוא לקראתו ויש נותני שירות טובים יותר וכו וכו וכו.

בסופו של יום, נכון לומר שההרגשה היא שאספיר התנהגו שלא כפי שנותני שירות בישראל מתנהגים (ואולי גם בארה"ב, אני לא יודע. עובדה שבגרמניה היו מגלגלים אותו מכל המדרגות, לא ? ).
אבל כל הדיונים מסביב, עם כל ההצעות למה הם כן היו צריכים לעשות או לא, זה כבר מיותר.

הם גם כנראה יפסידו לא מעט לקוחות שבמצטבר יהיו כמו "גוף גדול" ואולי את זה הם גם לא רואים. אולי אפשר לקרוא לגוף הזה "ג'יפולוג", כדי שזה יסתדר להם בתפיסה ותידלק הנורה. אבל בתכלס, הם לא חייבים דין וחשבון ללקוח, לפי מה שהוצג פה.

תבואו קצת לצד הזה של העולם (מזרח רחוק, מדינות עולם שלישי, מדינות נחשלות וכד'), תראו שגם אם יש אחריות בתוקף, לא תמיד יש עם מי לדבר, גם כשהמותג הוא איכותי ובסטנדרטים גבוהים, גם כשהכל נעשה על פי הספר ויש קבלות וכד'.

אין לי דבר וחצי דבר עם אספיר או נגדם, או עם פותח השרשור או נגדו. אני מבקש גם לא לראות את הכתיבה הזו כדברי אלוהים חיים בגלל שיש לי טייטל של "מנהל פורום", אני אדם מן השורה קודם כל וזו דעתי למקרה דנן.

אגב, למדתי מהשרשור הזה המון בפן הטכני של הרכבת בולמים גם בפן השירותי של אחריות על הרכבת בולמים. אני מקווה שגם האחרים.

נדב42
08-11-10, 10:48
עם ישראל, עם של מפונקים. כולנו התרגלנו לתודעת שירות של "מגיע לי". קצת חזרה לפרופורציה לא תזיק לכולנו.

זה לא עניין של "מגיע לי".

יש בארץ נותני שירות טובים, שלא נדבקים לאותיות הקטנות אלא באים לקראת הלקוח כפי יכולתם. הם לא מפסידים כסף, אבל אם הלקוח נפגע גם שלא באשמת הספק, הם יבואו לקראתו ע"ח צמצום הרווח שלהם באותה עסקה, אבל בסופו של דבר הרווח שלהם גדל כי הם מקבלים בתמורה לקוחות חדשים נוספים.
כאמור, הם לא חייבים לבוא לקראת הלקוח, אבל הם מבינים שזה משתלם להם.

אספיר כפי הנראה לא שייכים לקבוצה הזו, אלא לנותני השירות הכוחניים, ש"כולאים" את הלקוחות ומוצצים מהם כל שקל אפשרי. בתמורה, מי שלכוד ואין לו ברירה נשאר איתם, ומי שיכול בורח. כמובן שיש גם את הלקוחות התמימים שמאמינים לפרסום ולתדמית ואין להם את המידע האמיתי על פרצופו האמיתי של הספק, ואלו לפעמים גם נלכדים ברשת.

האמת, נראה לי שהשרשור הזה כבר מיצה את עצמו...

נדב.

יונתןמצפה
08-11-10, 11:00
תבואו קצת לצד הזה של העולם (מזרח רחוק, מדינות עולם שלישי, מדינות נחשלות וכד'), תראו שגם אם יש אחריות בתוקף, לא תמיד יש עם מי לדבר, גם כשהמותג הוא איכותי ובסטנדרטים גבוהים, גם כשהכל נעשה על פי הספר ויש קבלות וכד'.

אמיר, לא צריך לעבור חצי עולם בשביל זה...
לצערינו לא חסרות לנו כאן בארץ הקודש דוגמאות ל"אי כיבוד אחריות" מצד יבואנים.

נכתב בצער, אחרי שעד היום אני סובל מבעיות כאלו ואחרות במוצר שעלה קרוב ל- 7000 ש"ח... ואיך לומר בעדינות, המושג אחריות או שירות לא ממש היה בלקסיקון של היבואן של אותו מוצר! (שהוא כשלעצמו נחשב ליבוא גדול ומכובד מאד)

(אמיר, אתה בטח זוכר במה מדובר אבל בוא לא נפתח את זה כאן)

GodsFather
08-11-10, 11:31
טוב, מיצינו בהחלט.

אם לא יהיו הערות טכניות בעניין, אפשר יהיה לסיים את ההתכתבות הזו, לדעתי.

סופת המדבר
08-11-10, 17:15
טוב אני לא רוצה לנעול את השרשור הזה
אבל למקרה שכבר לא יהיה לו ''ביקוש''
אז אני רוצה להודות לכולם לכל מי שפירגן לכל מי שחשב שאני צודק\ או לפחות שאספיר טועים
אני מקווה שהם יבינו יום אחד איך מתנהגים ללקוח לא בישבילי אלא למען מקרים בעתיד
ואני לא עומד על זה שרק אני צודק אבל לפחות מצידם הם היו צריכים לשקול איזה אופציה איך אפשר לעזור לי ולעודד אותי וכמו שאמרתי אולי למכור לי בולם במחיר סביר
אני כבר החלטתי שאני לא קונה את הבולם החסר מהם גם כי זה מהם
וגם כי הם(הבולמים-(קשים מידי) לא עונים לי על הציפיות ואני מעדיף ב500 ש'ח לשים זוג מונרו (או משהו דומה) (לא תיארתי לעצמי שאני יתגעגע לראנצו) בעצם יש לי עוד זוג ראנצ'ו תקינים אני ישים אותם

מה עדיף לשים את הבילשטיין הקשים יותר מאחורה או קדימה.?

תודה תודה רבה לכולם אני כמובן ימשיך לעקוב אחרי השרשור ולהגיב אם יהיו תגובות חדשות

ואם יש פה ספקים אחרים שרואים מזה ''אפקט הדומינו'' אני מקווה שהם ינסו לעזור ללקוח יותר
ולחשוב שאולי באמת הוא צודק....

cj 64
08-11-10, 17:41
שיהיה לך בהצלחה!!

<TABLE id=post341443 class=tborder border=0 cellSpacing=0 cellPadding=6 width="100%" align=center><TBODY><TR vAlign=top><TD style="BORDER-BOTTOM: #ffffff 0px solid; BORDER-LEFT: #ffffff 1px solid; BORDER-TOP: #ffffff 0px solid; BORDER-RIGHT: #ffffff 1px solid" class=alt2 width=175>

http://www.jeepolog.com/forums/image.php?u=11469&dateline=1285194404 (http://www.jeepolog.com/forums/member.php?u=11469)

</TD><TD style="BORDER-LEFT: #ffffff 1px solid" id=td_post_341443 class=alt1><!-- icon and title -->http://www.jeepolog.com/forums/images/icons/icon1.gif תגובה להודעה: מה עדיף בילשטיין או פרוקומפ..?
<HR style="BACKGROUND-COLOR: #ffffff; COLOR: #ffffff" SIZE=1><!-- / icon and title --><!-- message -->

</TD></TR></TBODY></TABLE>רק תקרא את זה שוב!!
שרשור קודם שלך.

http://www.jeepolog.com/forums/images/icons/icon1.gif תגובה להודעה: מה עדיף בילשטיין או פרוקומפ..?

<HR style="BACKGROUND-COLOR: #ffffff; COLOR: #ffffff" SIZE=1><!-- / icon and title --><!-- message -->שניהם חרא!
הפרוקום זה זבל ידוע וזול..
הבילשטיין זה זבל יקר....:confused:
יש עוד כמה טובים מהם קצת זולים וקצת יקרים מהם!!
בלאק .ד
קוני.
פוקס
אולדמן
ואחרים ...
שים בולמי מונרו פשוטים ותהנה ...
גל

<TABLE id=post341443 class=tborder border=0 cellSpacing=0 cellPadding=6 width="100%" align=center><TBODY><TR vAlign=top><TD style="BORDER-BOTTOM: #ffffff 0px solid; BORDER-LEFT: #ffffff 1px solid; BORDER-TOP: #ffffff 0px solid; BORDER-RIGHT: #ffffff 1px solid" class=alt2 width=175>

</TD><TD style="BORDER-LEFT: #ffffff 1px solid" id=td_post_341443 class=alt1><!-- icon and title -->

</TD></TR></TBODY></TABLE>

</TD><TD style="BORDER-LEFT: #ffffff 1px solid" id=td_post_341443 class=alt1><!-- icon and title --><HR style="BACKGROUND-COLOR: #ffffff; COLOR: #ffffff" SIZE=1>
</TD></TR></TBODY></TABLE>

סופת המדבר
08-11-10, 18:52
חחחחחח גל וואלק אתה... זורע לי מלח על הפצעים הא
אבל לא נורא מטעויות לומדים גם אם זה יקר
לפחות פעם הבאה שמישהו ישאל מה עדיף
אני ידע בידיוק מה להגיד לו

Gilad
08-11-10, 19:10
א. לגבי מימוש האחריות - המקרה הזה הוא מה שנקרא לפנים משורת הדין ומחווה של רצון טוב. אף יבואן לא מחויב לזה, ברור שכל לקוח (ובטח שישראלי) מצפה לזה...

ב. לגבי קושיות הבולמים - הסדרה הזו לא ניתנת לכוונון? לפי הבנתי זו המקבילה לסדרת 7000 רק מתאימה לקפיצי עלים, אני יודע שאת ה7000 אפשר לכוון לכל רכב/סגנון. בדוק את זה לפני שאתה עושה החלפות של בולמים וקונה חדשים.

אור .ס.
08-11-10, 20:30
לגבי אספיר, הם לא יודעים לתת שירות ולא חשוב איך יסובבו את זה.
בימים שהיה לי את הג'ימני השחור, ניגשתי למשמר השבעה במטרה להתקין או לרכוש מיגון טרנספר, אני כבר לא זוכר אם ברק או רועי קיבלו את פניי, הסברתי להם את הדרישה שלי, הפצירו בי להרכיב מיגון קומפלט, אני סירבתי בנימוס, כשאני מבקש רק מגן טרנספר.
בסופו של עניין עזבתי את המקום בידיים ריקות, בגלל התחושה שמנסים לדחוף לי מיגון קומפלט.
מאז אני לא מתקרב לאספיר, אני גם מעדיף שלא יהיה לי ברכבים שום דבר שקשור אליהם, אפילו אם זה יד 2.

אין להם זכות קיום בעולם הג'יפאות.
מבחינתי הרבה מאוד מהעולם הזה מבוסס על שירות ועזרה
אני משלם על צמיגים יותר כסף, כי אני יודע שיש לי שירות VIP אצל הצמיגאי שלי.
אני משלם יותר כסף אצל המכונאי, כי אני יודע שיש לי אוטו תקין ובטוח.
וככה אני מצפה שזה יהיה בכל מקום אחר.

נמרוד
08-11-10, 21:12
ב. לגבי קושיות הבולמים - הסדרה הזו לא ניתנת לכוונון? לפי הבנתי זו המקבילה לסדרת 7000 רק מתאימה לקפיצי עלים, אני יודע שאת ה7000 אפשר לכוון לכל רכב/סגנון. בדוק את זה לפני שאתה עושה החלפות של בולמים וקונה חדשים.

כן ולא. בעקרון, סדרת ה5100 היא סדרה של "מוצרי מדף", כמו רוב המתחרים, בולם סגור שמגיע כמו שהוא, כשבקטלוג יש בולם מתאים לכל רכב. זה לא "בולם מרוץ" כמו ה7100 ו9100, פוקס, קינג, וכדומה.

בפועל, ובניגוד לכל המתחרים ברמת המחיר של בולמים רגילים (בולמי מרוץ מתחילים בסכומים גדולים פי שלוש!), ה5100 כן ניתנים לפירוק, שיפוץ, וגם כוונון - ברמה של החלפת בוכנה, שימסים, כוונון לחץ גז. אבל רק עם ציוד ספציפי, שקיים בארץ רק בתל עדשים. גם אם מישהו יפרק וירכיב בחזרה, בשביל למלא את הבולם בגז צריך אמצעים מיוחדים, שאני לא חושב שניתן לאלתר. וזאת בניגוד לבולמי מרוץ שבהם יש שסתום שרדר למילוי גז. בזמנו הדר הציג לי את כל התהליך על בולמי 5100, וכתבתי עליו כאן:
http://www.jeepolog.com/742.html

אני רוצה להגיד משהו, אולי סיכום - בולמי בילשטיין הם מוצר טוב, ובאספיר יש ניסיון מצטבר רב, ויש לא מעט לקוחות מרוצים במהלך שנים. לא רק מוסדיים. אבל כאמור, תדמית ותודעת שרות זה משהו שצריך לעבוד בשבילו קשה, לתחזק, וכמה שהוא נבנה לאט - הוא נשחק מהר... אספיר נופלים פה ולא פעם. הדר, ברק - קחו את הסיפור בכיוונים חיוביים בעתיד.

שי ג.
08-11-10, 21:20
סופת המדבר ידידי,
לשאלתך את הזוג בילשטיין תתקין בסרן הקידמי בשל משקל המנוע רצוי גליל למעלה ובוכנה למטה,
בכדי למנוע מכות מיותרות בגליל.
בסרן האחורי יספיקו בינתיים הזוג ראנצו.
סתם להשכלה מונרו הם היצרנים של ראנצו , ראנצו זה שם מותג בלבד.
מניסיון שלי על הגימי היתי מאוד מרוצה מהמונרו סנסהטראק ולפי דעתי היו תמורה מצוינת למחיר,
והרבה יותר טובים מפרוקומפ.
לפי התמונות שאספיר העלו הכיפוף בגליל הבולם קטן מאוד ולא יכול להיות הסיבה לכשל כזה ,
יותר הגיוני מה שאתה אומר שלאחר השבר הגליל קיבל מכה קטנה מהסרן.
בכל מקרה את הבולם השבור מציע לאסוף בחזרה וסתם בשביל שאספיר לא יזדכו עליו בעתיד.

בידידות,
שוקי-סופה

zagi
08-11-10, 21:27
מקרה שהיה לי לא מזמן ...

קניתי בולמים וקפיצים מחמילבסקי , זמן לא רב לאחר מכן העין של אחד הבולמים נשבר ( ובעקבות זה הבולם נפגע מהסרן ומכל הסביבה ), התקשרתי אליהם ואמרתי שנשבר לי הבולם ובאתי להסביר שהשבר לא היה כתוצאה ממכה או משהו בסגנון ... לפני שהספקתי לסיים את המשפט חמילבסקי ג'וניור עצר אותי ואמר לי ... " מה זה משנה ממה הבולם נשבר?! יש לך אחריות !!! תבוא ונחליף לך !!! " .

כאשר הגעתי לשם הם אפילו לא העיפו מבט חטוף על הבולם הישן , תוך חצי שעה יצאתי עם בולם חדש .

נ.ב - זה לא היה איזה בולם יוקרתי ... סתם מונרו סנסהטרק .

זה שרות !

ofiredri
08-11-10, 21:54

סופת המדבר, הבולם נשבר באמצע, נמעך או שניהם ?

Orang
08-11-10, 22:17
2. מדובר על ארוע נדיר. ואם הוא נדיר, הייתי, במקום אספיר, סופג את עלות הבולם הבודד, ונותן אחד חדש ללקוח. לא רק זאת, הייתי מזמין אותו לבדיקה ואף להתקנה על חשבוני, על מנת לוודא שהתקלה לא תשנה. יש איזושהי אחריות מסוימת, גם אם לא רשמית, להדר שיעץ ללקוח, ונתן לו תחושת בטחון שהוא יכול להרכיב לבד - ובסופו של דבר בלא הצלחה. העלות, 600 או 800 שקלים, נראית לי כסף קטן, תחת סעיף "בניית/שימור מוניטין". סביר להניח שגם במקרה כזה הלקוח היה מעלה כאן שרשור פרגון, אמנם הוא היה קצר בהרבה, אבל שם טוב נבנה לאט הרבה יותר משם רע...
נמרוד, לא יכולתי לנסח זאת טוב יותר...
חברים, כנותן שירות אני תמיד לוקח בחשבון במקרים מהסוג הזה "כמה זה יעלה לי עכשיו" לעומת "כמה זה יסב לי נזק אחר כך"
לאור חלק גדול מהתגובות כאן, אני בטוח כי לו היה היה ניתן להחזיר את הגלגל לאחור היו באספיר לוקחים החלטה שונה והיו "סופגים" את מחיר הבולם (למי שלא הבין את מה שידידנו ג'ו ניסה להסביר) ומחליפים ללקוח את הבולם ללא שום תמורה.
תתארו לכם אם השרשור היה נפתח כך:
שברתי את הבולם ואספיר החליפו אותו ללא תמורה - שרות ברמה אחרת.
ובנימה אישית, לא נראה לי כי מדובר בכשל בבולם שנבע מפגם ביצור.
בידידות, אורן

סופת המדבר
08-11-10, 22:33
סופת המדבר, הבולם נשבר באמצע, נמעך או שניהם ?

הבולם לא נמעך המוט של הבוכנה נשבר באמצע וכתוצאה מהשבירה הבולם התכופף לכיוון הסרן ומזה הוא קיבל מעיכה קטנטונת
ועוד פעם הכול השערות כי ככה זה נראה הכי הגיוני

ועוד משהו נזכרתי שליפני איזה שנתיים אמא שלי קנתה GPS של סנסויי מאיזה אתר אינטרנט (נראה לי 'וואלה')
מההתחלה היו איתו צרות כל פעם נתקע ועד שמוצא לוויון בקיצור חרא של מכשיר
אחרי תקופה של כמה חודשים שזה כבר נמאס שלחתי אותו לתיקון- חוזר מהתיקון ושוב עוד בדלפק קבלה
הוא לא תקין וככה היה איזה חודשיים שלוש נשלח לתיקון חוזר לא תקין ונשלח שוב
בקיצור אחרי כמה חודשים שהוא רק בתיקונים התקשרה אלי האחראית של השירות שלהם או משהו כזה
ואמרה שהיא מצטערת ולא יודעת למה זה קורה ואם אני רוצה מכשיר חדש אחר במקום או לקבל את מלוא הסכום חזרה בזיכוי בכרטיס אשראי שבו חוייב אז אמרתי לה שאני כבר לא רוצה את המכשיר
ואמא שלי קיבלה זיכוי מלא בכרטיס אשראי למרות שזה היה כבר כמעט שנה אחרי הקניה
ורק בגלל זה אמא שלי ממשיכה לקנות מהם כי זה שרות למרות שבהתחלה הוא לא היה טוב
אבל מהר מאד הם הבינו שהם טועים ועשו הכל כדאי שאהיה מרוצה

ofiredri
08-11-10, 23:20
יש לי נסיון די טוב עם מדיניות אחריות של בולמי רוביקון אקספרס בארה"ב.
חלק מהנסיון הוא כתוצאה משני מכשלים של הבולמים - אחד נשבר במואב במהלך טיול, כמתואר ע"י סופת המדבר, והשני כתוצאה של שימוש ארוך טווח. כדי לחסוך לכם את המתח בסיפור, אקדים ואומר שבשני המקרים הבולמים הוחלפו באחריות ללא שום וויכוח, או שאלות או תהיות. פשוט הוחלפו במקום.
יותר מכך, במקרה השני, רוביקון הכריזו כי אין להם בולמים מדגם זה במלאי, ולמרות זאת סיפקו בולם חדש, כנראה ממלאי שמוקצה להחלפות. שאפו !

החלק השני בנסיון, נרכש מתוך סקרנות.
יש לי ידידה יקרה ברוביקון אקספרס שדרכה אני מזמין מכלולים, חלקים, חלקים באחריות וכו'.
היא לא איכזבה אותי אף פעם, וכל פעם מרשימה אותי מחדש עם תודעת השירות,המקצוענות, והידע הטכני במתלים. המקצוענות באה לידי ביטוי גם בסירוב להחליף חלקים באחריות כתוצאה מסיבות שונות.
לאחרונה הוחלפה זרוע פיטמן באחריות, וארבעה בושינגים למרות שבושינגים אינם מכוסים באחריות.
חשוב לציין כי רוביקון אקספרס מספקת אחריות לכל החיים, למעט חלקים מתבלים כגון בושינגים.
לצורך העניין, לבולמים ניתנת אחריות לכל החיים.

במסגרת היותי ישראלי מצוי וסקרן, ומורשם מהאומץ שרוביקון אזרה בלספק אחריות לכל החיים על רוב המכלולים, שיגרתי מספר שאלות לידידה וקיבלתי מידע מאוד מעניין, ספציפית לגבי בולמים.

עפ"י רוביקון אקספרס אפשר לסכם שבולם אינו מכוסה באחריות בשני תרחישים הגיוניים ביותר:

1) הבולם נסגר או נפתח עד הסוף ופרץ את האטמים. נפוץ מאוד במקרים שדגם ומידת הבולמים לא תואמים את ההגבהה על הג'יפ.
2) נזק שנוצר מהרכבה לא נכונה של הבולם או מפגיעת עצם זר, הגורמים למעיכה, ובכך מנטרלים את תפקוד הבולם. נפוץ בעיקר בבולמי מונוטיוב אך תקף בהמון מקרים בבולמי דואלטיוב.

חשוב מאוד מאוד לציין שבשני המקרים שמניתי ניתן בוודאות לזהות את הסיבה לפגיעה בבולם.
אירוע של שבירת הבולם באמצע, כפי שתואר ע"י סופת המדבר (יש לך שם?), מכוסה באחריות והבולם יוחלף במקום.

לדעתי אספיר עשו, עושים, וממשיכים לעשות טעויות בכל מה שקשור לשירות לקוחות. זו תדמית שנוצרה להם כבר מזמן והמצב רק מחמיר.
אין לי מושג מה מניע את אספיר להתנהג בצורה כזו, אבל אפשר לנחש שזה אולי הרצון שלהם להרשים את היצרן במינימום תביעות או בדומה לסובארו ישראל, המוצר נרכש ללא אחריות ובכך מקטינים את עלויות הבולמים מהיצרן.
אין לי מושג אם זה נכון או לא. אני סתם מנחש. בכל מקרה אני בטוח שהם עושים טעות בדרך בה הם מתמודדים עם ריקושטים מלקוחות ובאופן עקיף יוצרים בעיית תדמית למוצרים שהם מוכרים, במיוחד לבילשטיין.

סופת המדבר, אין לי שום קשר מסחרי עם רוביקון אקספרס, אבל אם אתה עדיין בעניין של בולמים איכותיים, שווה לך לשקול את האופציה. אני מאוד מרוצה מהם, והם עומדים במבחני הסיבולת.
עדיין הייתי ממליץ לך לוודא עם החבר'ה במתלם האם מדיניות האחריות בישראל תואמת את מדיניות האחריות בארה"ב ,תוך ירידה לפרטים ותרחישים.

ניר ל
09-11-10, 00:03
לפני די הרבה שנים פתחתי שרשור באתר "המרכז הישראלי לסיור" (ג'יפולוג עוד לא נולד), בטענה כנגד יצרן גלי הינע גדול ומפורסם בשם "גרינגראס", אחד השרשורים המיתולגיים בזמנו...
להבדיל מהמקרה הזה, שם בעל הבית הגיב בעצמו, בצורה שבואו נאמר - לא ממש החמיאה לו ולעסק שהוא מנהל וממש לא הוסיפה לו נקודות.
מאז זרמו הרבה גלי הינע בשבילים, זה בטח לא מנע מרבים מדי לקנות שם, הנזק שנגרם לו היה בוודאי יקר יותר מאשר הדריוושאפט המצ'וקמק שהוא דחף לי לפנים בחזרה מבלי בכלל לבדוק את הטענות שלי - את זה אני אומר בוודאות כיוון שאני לפחות לא עשיתי איתו יותר עסקים ואני יודע שהשארתי מאז אלפי ש"ח רבים אצל יצרני גלי הינע.
אבל בואו נאמר שיקשה על בעל העסק להבחין בחסרוני, בדיוק כשם שיקשה על חברת "סונול" להבחין בכך שהפסקתי לתדלק אצלם בעקבות מהילת דלק לפני 20 שנה, אני עדיין מחפש בדוחו"ת שלהם את אזהרת הרווח ולא מוצא...

אני יכול לסכם זאת כך - בין אם אתה צודק ובין אם לא (במידת האחריות לשבר), "אספיר" הפסידו לפחות לקוח אחד ואתה שחררת קיטור לפחות. גם אם עוד 200 איש יצטרפו אליך בחרם על אספיר - זה לא יורגש אצלם במאזנים. מה לעשות - זו חברה מבוססת ולא בוטיק שיפורים.
להגיד אם המדיניות הזו שלהם (אני מתייחס לזה כאל מדיניות ולא כאל אירוע חד פעמי) היא כלכלית להם או לא - אין לי מושג וזה גם לא ענייני.
להגיד שאפשר ללמוד מזה לקח ? לא יודע...
הייתי רוצה לראות פה יותר תגובות חיוביות לשירות יוצא דופן של עסק, כדי שנדע ממי כן לקנות.
הייתי גם רוצה לראות גישה שונה אצל ציבור הקונים - שיבינו ששירות ואחריות אמיתיים, שווים כסף.

tzagi
09-11-10, 02:24
לאור חלק גדול מהתגובות כאן, אני בטוח כי לו היה היה ניתן להחזיר את הגלגל לאחור היו באספיר לוקחים החלטה שונה והיו "סופגים" את מחיר הבולם (למי שלא הבין את מה שידידנו ג'ו ניסה להסביר) ומחליפים ללקוח את הבולם ללא שום תמ

לא לזה התכוונתי
הכוונה היתה בכיוון של אופיר
ציטוט:
"אין לי מושג מה מניע את אספיר להתנהג בצורה כזו, אבל אפשר לנחש שזה אולי הרצון שלהם להרשים את היצרן במינימום תביעות או בדומה לסובארו ישראל, המוצר נרכש ללא אחריות ובכך מקטינים את עלויות הבולמים מהיצרן."

אם מסתכלים באתר של בילשטיין למוכרים בישראל מקבלים את זה:
http://www.bilstein.de/products/search-service/international-sales-contacts.html

יש 2....כלומר אספיר הם לא יבואן בלעדי, ולפי איך שאני רואה, אין יבואן בלעדי, רק "מוכרים מורשים"
בעניין האחריות, יש 2 אופציות, אחד שיש אחריות מהיצרן (ואז נציג אספיר מפברק ש(במקרה הזה) אין)
הסיבה פשוטה, אספיר, בתור הנציג מכירות מחליטים אם יש אחריות או לא ומקבלים זיכוי מהיצרן,
האופציה השניה שאין אחריות בכלל מהיצרן ואספיר מפקים אחריות משלהם ושוב, נציג אספיר "פיברק".

אין מצב שאספיר יבקשו החזר על הבולם מבילשטיין ובילשטיין יסרבו לשלם, זה לא עובד ככה (במידה וכמובן, אספיר קונים מוצר עם אחריות)

בקיצור, אני לא יודע מה ההסכם של אספיר עם בילשטיין, ולא כול כך מעניין אותי, מה שברור לי, שמה שנציג אספיר כתב זה שטות, או שהוא לא יודע או שהוא מורח, אין אופציה שלישית.

לפותח השרשור:
יש מוכר מורשה בראשון,
Hamaagar Ltd.
Rishon Letzion
Rishon Letzion
Israel
Tel.: 00972 3 9487229
Fax.: 0972 3 9640001
שווה לך להרים להם טלפון ולברר אם יש אחריות מבילשטיין על המוצר.(ולא דרך אספיר)

סופת המדבר
09-11-10, 09:54
אני מניח שאתה מתכוון ל'מאגר' חלקי חילוף לרכב..
אני ירים טלפון וינסה לברר איתם אבל השאלה אם הם ירצו להיכנס לבור שהם לא חפרו

ניר ל
09-11-10, 11:17
היתה לי רביעיה של 5125 בגראנד, אחד הקדמיים פרץ את מחזירי השמן אחרי נסיעה מהירה, עבדו פחות מ 2000 ק"מ בסה"כ... , את הבנזוג שלו מסרתי לקונה של הרכב במתנה - אין לו מה לעשות איתו בטח כי מאז הוחלפו כל הבולמים, איבדתי את מס' הטלפון שלו אבל אולי הוא יראה את ההודעה.

נימי
09-11-10, 14:31
לי היתה בעיה עם סט הגבהה של פרוקומפ ל CJ,
אחרי שניסיתי במשך תקופה ארוכה לפתור את הבעיה מול היבואן ולא הצלחתי שלחתי מייל לפרוקומפ בארה"ב עם כל הסיפור (גם דברים שחשבתי שיכולים להיות לרעתי), בהתכתבות של חמישה מיילים (+- מייל לפה או לשם) הוחלפו לי רביעיית הקפיצים בסט, זה היה לפני שנתיים או שלש, מאז אני מרוצה מהסט ומפרוקומפ ופחות מהיבואן.

הצעתי לך, תנסה לפנות ישירות לתמיכה של החברה, אל תקח את מה שהיבואן אומר לך כתשובה סופית

לא יודע למה אבל היבואנים לא תמיד באים לטובת הלקוח אפילו אם השירות של החברה שממנה הם מיבאים את המוצרים הוא מצויין

סופת המדבר
09-11-10, 17:44
אני ידבר איתם
אבל איך אני מגיע אליהם? (סליחה על הבורות)

ל ניר איזה מידה היו ה5125 שלך

ניר ל
09-11-10, 23:20
הוא היה 10"

-->