PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילה לסרן קידמי של ויטרה?

אלכסי
16-10-04, 23:00
איזו אופציות קיימות?

סוזי המשתוללת
17-10-04, 00:00
לוקרייט וarb
יש עוד באתרים אוסטרליים על בסיס לוקרייט / איזי לוקר

אלון_ק
17-10-04, 00:43
סושי, אתה כזה מפורט היום... :lol:

אלכסיי, להלן הטבלה של פאוארטרקס, יצרני הלוקרייט:

http://www.powertrax.com/suzukilr.pdf

בטבלה שלהם לא מצויין דגם לרכב שלך (SIDEKICK, לא ויטארה). אבל מצד שני, אומרים שיש גם נעילה שלהם לסמוראי 84 וגם זה לא מופיע שם, אז...

תשלח להם EMAIL עם שאילתה.

barak4*4
17-10-04, 08:38
אבל מצד שני, אומרים שיש גם נעילה שלהם לסמוראי 84 וגם זה לא מופיע שם, אז...

לא אומרים, יש נעילה!! :evil:
איזה נודניק.

אלכסי
17-10-04, 09:14
אנגלית שלי אותו דור כמו יפני.
אלון אולי אתה יכול לעזור לי לברר (או משהו אחר)
תודה מראש

אלון_ק
17-10-04, 13:26
שלחתי להם אימייל, נראה מה יגידו.

ryanai
17-10-04, 13:51
אלכסי,

איזה שנה הויטרה שלך ? 92 אם אני זוכר נכון.

בכל מקרה יש לך 2 אפשריות:

1. לוקרייט - נעילה מלאה 100%, אתה כבר מכיר מהסרן האחורי שלך.
יתרונות:
זול, זמין מוכר ויעיל מאוד בשטח (100% נעילה).
חסרונות:
מחייב לוקרים ידניים (לך זה לא חסרון).
משפיע לרעה על ההיגוי ב 4X4 (אתה לא נוסע 4X4 בכביש סביר להניח - לא באמת חסרון בשטח תשאל את נקסוס איך זה לנהוג עם זה).
פגיעה במכלולים ! בחול יש לא מעט חברה שטוענים שנעילה 100% לויטרה גורמת לשבר בית הדיפרנציאל ! מצד שני מדובר בעיקר בח'ברה עם 33" ומעלה (וצמיגים מאוד אגרסיביים) :lol:

2. מוגבל החלקה LSD של Calmini.
יתרונות:
נחשב מוצר אמין מאוד ויעיל, במיוחד בבוץ ושלג פחות בזחילת סלעים.
שומר יותר טוב על המכלולים (בחו"ל יש כמה אנשים עם לוקרייט מאחור ו LSD מלפנים והם מרוצים).
אפשרי להתקין גם בלי לוקריים ידניים (אבל תהיה שחיקה מוגברת של הדיסקיות - ראה חסרונות)
חסרונות:
יקר - פי שתיים מהלוקרייט.
לא מחזיק לנצח (הדיסקיות חיכוך נשחקות אחריי כמה שנים - לא ממש קריטי בדיפרנציאל הקידמי - אתה לא נוסע 4X4 בכביש נכון ?)
לא יעיל כמו נעילה מלאה.

אלכסי
17-10-04, 15:51
ryanai שלום
(ויטרה שלי משנת 93) לא שונה מ 92
תודה להסבר.
מוכן להרכיב לוכריית או משהו דומה. אבל כמה שידוע לי לא קיים בשוק. (טוב אם אני טעה)
לגבי נעילה LSD של Calmini לא שמתי.
אם אפשר מחיר ולינק שלה.
לא בתוח שזה פיתרון טוב, אבל טוב לעדת ולהשבות

ryanai
17-10-04, 17:19
לוקרייט של סמוראי מתאים לסרן הקידמי של ויטרה, אבל זה דורש התאמות - אני אפרסם שאלה בפורומים בחו"ל נראה במה זה כרוך...

לגבי ה LSD:
http://www.puresuzuki.com/limited_slip_diff.htm

בכל מקרה, מה שלא תעשה תעדכן בבקשה בפורום הזה - אני לא חושב שיש בארץ עדיין ויטרה נעולה X2

רפי.

אלכסי
17-10-04, 17:56
שוב תודה
ובקשר ויטרות עם נעילה כפולה אני יודע 3
2 - ARB כפול, ואחד לוקריט מאחורה וARB מקדימה.
שמעתי שיש עוד שתיים אבל לא ראיתי.

ryanai
17-10-04, 18:53
OK, זה מתחיל לעניין גם אותי...

נתחיל בשאלה לוקרייט או מוגבל החלקה:
http://www.zukiworld.com/cgi/yabb/YaBB.pl?board=suzuki_talk;action=display ;num=1087043848
ההמלצה הגורפת: מוגבל החלקה כשמו כן הוא - הוא מוגבל - עדיף לוקרייט !

הוראות התקנה ללוקרייט בסרן קידמי:
http://www.zukiworld.com/month_020103/feature_frontendupgradeswithhagen.htm

ולקינוח - דיון ארוך על ההשפעות של לוקרייט על ויטרה:
http://www.zukiworld.com/cgi/yabb/YaBB.pl?board=suzuki_talk;action=display ;num=1074893278

אני צריך ללכת הביתה - נמשיך מחר :D

אלכסי
17-10-04, 20:35
הי חמוד
יודע שאתה רוצה לעזור לי, אבל ממש לא באנגלית.
אם תוכל לרכז הכול בכמה מילים פשותות אשמח מאוד.

ryanai
19-10-04, 18:36
טוב, היו לי כמה ימים עמוסים בעבודה, אבל הגיע הזמן לתוצאות המחקר + הסברים (אלכסי, בשבילך בעיברית :D )

כל הכתוב למטה מבוסס על קריאה של חומר מארה"ב ולא על נסיון אישי !

נתחיל מהדיון בין LSD לבין לוקרייט.
------------------------------------
LSD מומלץ לחובבי בוץ ו/או חול (גם שלג - לא רלוונטי לישראל) או בקיצור לשטח בעל אחיזה נמוכה ע"פ נסיונם של אחרים הוא מאפשר היגוי נוח ומונע שבירה של בית הדיפרנציאל עקב העברה מדורגת יותר של כוח.
לזחילת סלעים היעילות שלו נמוכה - הוא לא ננעל כאשר מתחילים מעמידה ויאפשר העברת כוח גם לגלגל באויר במהירות זחילה.

לוקרייט הוא הפתרון המומלץ לזוחלי סלעים (או ARB אם יש לך כסף) החסרון הוא שההתאמה לויטרה לא פשוטה (אבל גם לא ממש מסובכת) ויש תלונות על כך שההתקנה גורמת לשבירת בית הדיפרנציאל. מצד שני יש כאלה שטוענים שזה לא בעיה של הלוקר ובכל מקרה כמות הסרנים ששוברים שם היא מדהימה - מאוד מקובל להחליף את ה"אבר השלישי" באחד מברזל מה XL-7 או גראנד ויטרה V6 2.5 ליטר. לדעתי זה נובע יותר מצמיגים של 33" ויותר...

לגבי התקנה של לוקרייט בסרן קידמי של ויטרה:
-----------------------------------------------
החומרים הדרושים:
1. בית סטיליטים אחורי של סמוראי (מתאים לציריות עם 26 ספלינים - לויטרות ישנות יש 22 ספלינים - אני חושב שצריך בית סטילטים קידמי של סמוראי - נקסוס ? סוזי ?)
2. שרוול התאמה לקורונה - 35$ לא כולל משלוח
http://www.spidertrax.com/drivetrain_rts.htm

יש צורך ל"הסיר בעדינות" (עם דיסק 9" ?) את הטבעת התחתונה של בית הסטליטים הסמוראי, להתקין את הלוקרייט, להלביש עליו את השרוול להחזיר ל"אבר השלישי" - כנראה שלא תהיה ברירה ויהיה צריך לכוון קורונה פיניון מחדש.... וזהו !

לא פשוט כמו לוקרייט "רגיל" מאחורה אבל גם לא סוף העולם.

אלון_ק
20-10-04, 01:47
אלכסי, קיבלתי אימייל מהחברה והם מוסרים שאין להם כזה דבר, מה שרפי כבר ממילא ידע לומר לך.

הרעיון שרפי הביא ישים, זה מאוד דומה להחלפה המקובלת יותר של הקורנה/פיניון בסמוראי בקורונה/פיניון של ויטארה. אם אתה קונה את המתאם בקישור, תקנה 3 - אני אחזיר לך את הכסף על 2 מהם.
הבעיה הכי גדולה שלך פה היא שאתה תהיה חייב לכוון מחדש את הקורונה והפיניון.

בית סטליטים קדמי של סמוראי לא יעזור לך בגרוש, אלא אם הוא יצא מסמוראי 88.5 כמו של סוזי. אם בית 2 סטליטים רגיל עוזר לך, אני מוכן למכור לך את הישן שלי (הוא לא עוזר לך). בכל מקרה זה 26 ספלינים.

אלון_ק
10-11-04, 01:47
פלוסים ומינוסים

בבקשה לקחת בחישבון שבויטרה שלי יש נעילה לוק רית בסרן אחורי.
מדובר שרכב בדרך כלל תמיד בתנוע.
אני חושב ש:
1.פלוס גדול בבוץ ובדרדרת.
2.פלוס שזה בסרן קידמי ובגלל זה חיים של נעילה הרבה גדלים יותר (לפי הזמן שימוש).
3.פלוס- התקנה פשותה, אפשר ליד הבית.
4.פלוס-ביגלל חילוק מומנתים לא שוברת חלקים (כמו ציריות)
5.לא מפריה (אין התנגדות בתנוע)
מינוס:
1.כמעט לא עוזרת בסליים (אין ניילה מלעה)
2.דורשת תחזוקה יקרה יותר

סה"כ זה בכול זות לא ממש נעילה

מחיר $400 לפני מס ומישלוח

לפי שכתבתי אני בעד ומעניין לקנות.
רוצה לישמוע דת שלכם.

תודה,
אלכסי

אני נגד.

זה יקר נורא, זה נותן חצי פתרון, זמן החיים של זה מוגבל. אני לא הייתי שם כזה.

לגבי הנקודות שלך:
1. מתגמד ליד נעילה רגילה.
2. כנ"ל.
3. זה שיקול זה? ממתי קצת עבודה מפחידה? מי שטורח בערב שבת טוחן סלעים בשבת. מי שקונה LSD חי חצי חיים ואת רובם הוא מבלה בפנטזיות (על נעילה אמיתית).
4. בולשיט.
5. ב2X4 נעילה אוטומטית גם לא מפריעה. מבחינתי כמשתמש בנעילה הקבועה, אין ספק שהפלוסים של הקדמית עולים על המינוסים ברכב סטנדרטי (כמו ויטארה נעולה X2 עם צמיגים קטנים).

זה שהרכב תמיד בתנועה לא מעניין אף אחד; 90% מהטיולים שלי אני עושה ב2X4 ואין עם זה שום בעיה. אפילו ביום משחקים בחורשן אתה מבלה 95% מהמרחק שלך בנסיעה מנהלתית ורק את השאר בעליה כזו או אחרת. ביום יום זה לא משנה איזו נעילה תשים, הסרן הקדמי שלך ממילא מנותק ממערכת ההינע.

הכנסת הנעילה האוטומטית איננה מסובכת מדי והיא אפשרית בהחלט. אם אתה מתעקש להשאר עם הויטארה, זו הדרך הנכונה לדעתי.

אלכסי
10-11-04, 05:59
אלון ידידי
היתי מסקים עם כל המילה שלך אבל...
לוקרית לסרן קידמי של ויטרה איננו
$400 מול מחיר של נעילה ARB כולל נתקנה זה כלום ואין לי אותו סחום.

השאילה עכשיו האם אני מקבל דברים שכתבתי.

נמרוד
10-11-04, 12:57
אני מצטרף לאלון, זה בזבוז כסף. בסופו של דבר, במעלה רציני, כשהרכב עומד וצריך לזנק מהמקום וגלגל קדמי באויר - זה לא עושה כלום. כלום. לא כולם זוכרים, אבל עד לפני 4-5 שנים הדעה השלטת בארץ היתה שאי אפשר להתקין נעילה אוטומטית בסרן קדמי. הקונצנזוס היה - או ARB, או מוגבל החלקה. ברוב סופות העבירות אז היה דטרויט מאחורה וטרו-טראק, סוג של מוגבל החלקה מקדימה. את הכלים האלו ראינו לרוב מתבזים, פשוט עומדים במקום במעלה זיק או מחמל איפה שכלים עם נעילה קדמית עלו.

בשנים האחרונות הדעות השתנו, והיום מקובל מאד להתקין נעילה קדמית אוטומטית, בוודאי בכלים בעלי לוקרים מקדימה - וזה כולל את הויטארה. מוגבלי ההחלקה הם OUT לגמרי, ובצדק, כל עוד מדובר על עבירות - ובשביל זה אתה רוצה נעילה, לא?

שמור את ה400$ האלו. או שתתקין נעילה אוטומטית כולל ההתאמות הנדרשות, או שתחסוך לARB. הערך המוסף של נעילה מוגבלת-החלקה הוא קטן מאד.

סוזי המשתוללת
11-11-04, 17:32
אלקסיי
אם אין לוקרייט ב 200 דולר ואתה כבר צריך להכנס לקומבינות / התאמות שיעלו עוד 150 דולר אז תחסוך לarb (או תקנה סמוראי :P )

asafk
11-11-04, 19:19
לא כולם זוכרים, אבל עד לפני 4-5 שנים הדעה השלטת בארץ היתה שאי אפשר להתקין נעילה אוטומטית בסרן קדמי. .

אני עדיין חושב שזה חרא- אני לא יכול לנסוע ככה ב4H בשביל.

אסף.

אלכסי
11-11-04, 22:44
לא חושב שעם נעילה שלמה ארצה לתפס לזיק.
לא חושב שזה כיף לינסוע 4X2 בשבילים וכול פעם לחשוב מתי לצאת ולחבר לוקרים.
אני מחפס אפשרות לשפר ביצוים של רכב.
סרן קידמי של ויטרה מאלומיניום וחלש לנעילה מלעה.
נעילה לוקרית אפשר להתקין רק בשילוב עם כיס מסרן אחורי של סמוראי משנת 87 או 89 (לא זוחר) ופלוס ספייסר שצריך לקנות מכלמיני. בסופו של דבר:
נעילה לוקרית = $250 ללא מישלוח
ספייסר $15--$20 ללא מישלוך
כיס של סמוראי- 2500 ביחד עם כל הסרן משומש.
טוב עבודה שלי בחינם.
אז במת כידי ללכת לARB
שילה אחרת?
עד כמה ד"ף LSD משפר ביצוים ואיפו.
1. בוץ
2. דרדרת
3. מעברים כמו מרזבה או דכלין
עליות כמו נ.ג ומוחרקה עם דרדרת
הצלבה לא מעניין, יש לי נעילה אחורי.

בקשר אורך חיים אין ביעה.
סרן כידמי עובד לא יותר מ5-6% מכל הנסיות, אז לא יותר מי 1500-2000 ק"מ בשנה.
תודה

אלון_ק
12-11-04, 03:47
לא חושב שזה כיף לינסוע 4X2 בשבילים וכול פעם לחשוב מתי לצאת ולחבר לוקרים
נועלים בתחילת הטיול. כשצריך 4X4, מעבירים את הידית הקטנה. אין לצאת מהאוטו לזה.

כיס של סמוראי- 2500 ביחד עם כל הסרן משומש
מאוד מעניין, אני השגתי במעט ויודע על כאלו שאתה יכול להשיג ב500-700. אבל היי, אם אתה רוצה לשים על זה 2.5K - אל תתן לי להפריע. שלא לדבר על זה שלאחד מחברי הפורום פה עוד מעט יהיה כזה קייס שלא יהיה לו מה לעשות איתו - שכנע אותו שימכור.

נעילה לוקרית = $250 ללא מישלוח

מאוד מעניין. 250$ זה אומר קפלרים. אתה מתכוון להכניס גם ציריות של סמוראי? כי אם אני הייתי אתה (או אם הייתי מעתיק מחו"ל, לדוגמה) אני הייתי הולך על נעילה בלי קפלרים. 170$.

משלוח לא יהיה לך בLSD? אתה בכלל באמת רוצה לשלם את המכס (וזה יקרה לך עם משלוח)?

אני סוגר פרוייקט כזה ב:
15$ טבעת.
170$ נעילה חדשה.
+-115$ בית סטליטים של סמוראי.
וזה, בפעם האחרונה שבדקתי, 300$ +-.

סרן קידמי של ויטרה מאלומיניום וחלש לנעילה מלעה.

נניח שאתה צודק (רפי, אישוש?). אז במקום לפתור את הבעיה שלך, אתה הולך לעשות חצי עבודה? תמצא פתרון. לזרוק 400$ לתוך סרן חלש זה רעיון שנשמע לי טיפשי, בייחוד כשאתה מקבל תוצאה מחורבנת יחסית. פשוט תחשוב על הדוגמה של נמרוד: עולה מוחרקה, עוצר עם גלגל באוויר. עולה זיק, עוצר עם גלגל באוויר. קקי.

אלכסי
12-11-04, 11:36
אלון
יכול להיות שטעיתי קצת בחישבון, אבל נעילה לסמי משנת 89 עם אותו כמות שיניים (אם אני לא טועה) שציריה שלי. אז אני יכול להשתמש גם עם קופלרים.
אבל שאילה אחרת - עד כמה ד"פ LSD טוב במעברים שבולתים ברשימה הנ"ל.
היא לא שווה בזיק - מסקים
האם היא טובה למשל במעלה דראי שפת?

אלכסי
12-11-04, 11:41
ועוד
לא מצאתי משקל של נעילה LSD
ואולי מישהוא יכול לעגיד מכיר מלה כולל מס של מישלוח
תודה

ryanai
12-11-04, 13:48
אלכסיי צודק, ע"פ הנסיון בחו"ל (וגם בחור אחד בארץ), ה 3rd member המקורי מאלומיניום לא מספיק חזק. זה מאוד תלוי בנהג, בשטח ובגודל הצמיג, אבל זו בהחלט נקודת תורפה.
הפתרון המקובל בחו"ל הוא לקחת 3rd member מברזל של XL-7 או גראנד ויטרה (לא הדגם שמוכרים פה - זה עם המנוע 2.5 V6 ). לא יודע כמה עולה כזה מפרוק אבל כמה XL-7 כבר תמצא במגרשי הפרוקים היום ?

יש אופציה נוספת, והיא לחפש ב EBAY אבר שלישי מברזל נעול ומוכן לויטרה. הסיכוי לא גדול, אבל ראיתי פעם מישהו שמכר כאלה עם יחסי העברה של קלמיני מויטרה שהוא השבית..

לגבי היעילות של ה LSD, כתבתי בתחילת הדיון מה הבנתי מהפורומים בחו"ל. סה"כ זוחלי הסלעים טוענים שזה בזבוז כסף ואילו חובבי הבוץ והשלג טוענים שזה שילוב מצויין ללוקרייט מאחורה.

המכס במקרה הזה הוא צרה רצינית - הLSD מיוצר ביפאן לא בארה"ב ולכן תהיה מוכן לשלם 44% מכס על העלות של הנעילה+משלוח ! מיהו פעם המליץ בשרשור אחר לפנות לחברת משלוחים קטנה בארץ ולא לשחרר בעצמך מהמכס (אגב המכס בתל אביב זה לא מקום לבעלי לחץ דם נמוך :evil: )

אלכסי
12-11-04, 15:13
וואלה
יש מבין :P
ובישביל לחזק הדברים.
אני לא מהחברה שמטיילת כבר שנים, רק שנתיים וקצת.
ולא פעם קיבלתי עזרה בצורה גרירה, ורק פעם בסליים (אלון זה אתה עזרתה)
כל השער בבוץ. וזה מהצבן, לצאת לבוץ לקשור רצוע, לנקות נעליים, להכנס לרכב, לצאת ממלקודת ואחראי שני שוב פעם אותו דבר. :?:

אלון_ק
14-11-04, 03:02
הבנתי!!

אתה רוצה LSD כי איתו אתה תשבור את הציריה, לא את הדיפרנציאל!

אלון_ק
24-11-04, 01:16
מישהו אמר "התקנת בית סטליטים של סמוראי בויטארה" ולא קיבל?

http://www.zukiworld.com/month_020103/feature_frontendupgradeswithhagen.htm

ryanai
24-11-04, 10:29
לא כדאי להוסיף את הדיון הזה ל FAQ ?

(ואלון תודה שחזרת שוב על הלינק, הוא קצת הלך לאיבוד בתחילת השרשור :twisted: )

asafk
24-11-04, 12:34
אלון
יכול להיות שטעיתי קצת בחישבון, אבל נעילה לסמי משנת 89 עם אותו כמות שיניים (אם אני לא טועה) שציריה שלי. אז אני יכול להשתמש גם עם קופלרים.
אבל שאילה אחרת - עד כמה ד"פ LSD טוב במעברים שבולתים ברשימה הנ"ל.
היא לא שווה בזיק - מסקים
האם היא טובה למשל במעלה דראי שפת?

אני עד עכשיו עוקב אחרי הדיון הזה... ולא מבין. למה בכלל לחשוב על LSD ? זה לכביש עם קרח או כביש עם בוץ. לא לשטח. המצב היחיד שLSD עובד בשטח זה ברכב אוטומטי שהנהג יודע מה הוא עושה ומפעיל את הנעילה בעזרת מודולציה מאוד מדוייקת של גז+ ברקס (ונזהר לא לשבור את הציריות תוך כדי). או בקיצור- לא יעזור לא במעלה הזה ולא במעלה ההוא. גם לא בבוץ אמיתי.

אסף.

אלון_ק
24-11-04, 13:45
רפי, הוסף.

ססאמק, דווקא עברתי על השרשור כי הייתי בטוח שמישהו כבר ישים את זה, אבל לא ראיתי. פדיחה.

אלכסי
28-11-04, 21:56
טוב
כרתי שוב השרשור.
קיבלתי כל ההמלצות והחלתתי ללכת ללוקריית והכי חשוב קיבלתי אישור (לסחום מסוים) מהאישתי נחמדה.
ועכשיו מבקש עזרה שלכם לעשות חישבון מדויק, מה אני צריך להשיג.
אז כך:
ויטרה דגם 93.
כאיס של סמוראי מסרן אחורי (האם יש עם 22 שיניים)
עם אני לא טעה, אז בויטרה שלי ציריות עם 22 שיניים.
אם כאיסים אחורים של סמוראי רק 26 שיניים אני חייב להשיג גם ציריות מויטרה דגם 95 ומלה.
אם החלפת ציריות דרוש להחליף בוקסות פליז ביציאה.
טבעת אדפטור תחת קורונ (אם יש למישהו שירטוט.
ונעילה..
מוקש לבדוק חישבון שלי עכשיו בלי כסף ולתקן אם אני טועה.
תודה.

אלכסי
30-11-04, 20:42
נו?

-->