PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת מספר מצלמות ברכב-עזרה?

eremor
04-11-10, 23:40
בשעה טוב הפליג לדרכו הרוביקון שלי מארץ האפשריות הבלתי מוגבלות בדרכו לארץ הקודש ....לידי .
מנסיון העבר הועמסו כל השיפורים החשובים ונשארו קטנות להשלמה פה .
ברצוני לחבר סט של 4 מצלמות קטנות למוניטור ברכב - המטרה לתוהים על השיגעון....נמאס לי שמכונים אותי אנשים עם ידע בנהיגה על רכב שמטפס במקרה הרע על מדרכות .
יש לי הבנה בסיסית בנושא חיבורי מצלמות .מצאתי בדיל אקסטרים מצלמות קטנות אנטי ונדלי עם חיישני אור ולדים ,אטומות למים ויש ברשותי מסך 7 עם חיבור ל 12V עכשיו נשאר למצוא בורר .
אני רוצה לחבר שתיים מקדימה בזויות שונות אחת עם מבט לאחור ואחת שתשמש כמצלמת כיון בעת נסיעה אחורית.
האם מישהו ביצע ויכול לתת עצות?טיפים ?לקחים?
ברצוני להזמין הכל טרם הגעתו של הרכב לארץ(כמו כל שאר השיפורים שהזמנתי בשבילו)

asafk
05-11-10, 08:28
בד"כ לאפליקציה כזו מדובר במסכים שכבר מחוברים לרכזת וידאו. זה מה שאתה צריך לחפש. רכזת וידאו שלא קשורה מראש למסך זה פתח לצרות (לשם ההשוואה, במערכות הוידאו שלי (ואני לא מציע לך את הציוד שלי כי הוא ברמת איכות ומחירים גבוהה משמעותית ממה שתמצא בצ'יינה טאון), מסך עם רכזת וידאו עולה בערך כפול ממסך ללא רכזת וידאו)

אסף.

UNIX
05-11-10, 10:24
אתה רוצה לכוון את הגיפ על סלע לפי מצלמות ?
זה לא יעבוד

eremor
05-11-10, 10:35
למה לא ? ראיתי מערכת כזאת שעובדת (בארה"ב)והיה נראה שהוא עובד איתה מעולה .
איפה אני מוצא מסך עם רכזת מובנת?
אסף-אשמח לקבל פרטים בפרטי על המערכת שלך(לצורכי השכלה כללית).

zilbersh
07-11-10, 02:31
אתה רוצה לכוון את הגיפ על סלע לפי מצלמות ?
זה לא יעבוד

מערכת מצלמות היקפית קיימת בדיסקאברי 4

http://www.landrover.co.il/discovery4/features-and-specifications.php?cat=3&sub=3

לא ראיתי זאת בפעולה אבל אני לא מוצא סיבה שזה לא יסייע...

airzax3
07-11-10, 19:18
מה שאתה מחפש נקרא Quad
יש מובנה במסך ויש כיחידה נפרדת-לרוב כולל שלט.
מאפשר לראות את כל 4 המצלמות במסך מפוצל או רק מצלמה רלוונטית,
עלות-כ45$ בEbay
קח בחשבון שאם תשתמש במצלמות אינפרא עם זרוע חשוב לייצר להם פתרון נתיק, מעבר לבעיתיות במפגש שיח-מצלמה הסיכוי שהם יעברו את הלילה וישארו על הרכב יום אחרי ההתקנה אפסי...

יורם-דרומי
07-11-10, 19:31
בשעה טוב הפליג לדרכו הרוביקון שלי מארץ האפשריות הבלתי מוגבלות בדרכו לארץ הקודש ....לידי .
מנסיון העבר הועמסו כל השיפורים החשובים ונשארו קטנות להשלמה פה .
ברצוני לחבר סט של 4 מצלמות קטנות למוניטור ברכב - המטרה לתוהים על השיגעון....נמאס לי שמכונים אותי אנשים עם ידע בנהיגה על רכב שמטפס במקרה הרע על מדרכות .
יש לי הבנה בסיסית בנושא חיבורי מצלמות .מצאתי בדיל אקסטרים מצלמות קטנות אנטי ונדלי עם חיישני אור ולדים ,אטומות למים ויש ברשותי מסך 7 עם חיבור ל 12V עכשיו נשאר למצוא בורר .
אני רוצה לחבר שתיים מקדימה בזויות שונות אחת עם מבט לאחור ואחת שתשמש כמצלמת כיון בעת נסיעה אחורית.
האם מישהו ביצע ויכול לתת עצות?טיפים ?לקחים?
ברצוני להזמין הכל טרם הגעתו של הרכב לארץ(כמו כל שאר השיפורים שהזמנתי בשבילו)

בשגרת העבודה אני עוסק גם בתחום הנ"ל

אצלי בג'יפ התקנתי מערכת כנ"ל מאותו עקרון - כיוון עצמי מתא הנהג לנסיעה לאחור ונסיעה קדימה.
בשלב זה התקנתי רק 2 מצלמות(קדימה ואחורה) בשלב הבא - מצלמה בגחון
אין ספק שכאן תצטרך אינטגרציית נהיגה ע"פ תצפית במסך ובשטח.
מעבר לסקסיות של המוצר,,,

לא צריך הרבה מעבר למסך "7 המיכל כניסת 4 מצלמות (QUAD) כולל AUDIO באם תרצה לחבר בעתיד להקליט קליפ וידאו של טיול שתהיה בו
לזאת כמובן תצטרך מצלמה ייעודית לרכב - אל תוותר על מצלמת אינפרא
לגבי ההתקנה - אם יש לך הבנה - בקלות
אל תשכח לגבי הזנת מתח למצלמות ולמוניטור - תחת מפסק עם ממסר ייעודיי - אחרת זה יגמור לך את המצבר

אם יש לך שאלות - השאר לי מספר נייד בה"פ ואחזור אליך
בהצלחה
יורם

asafk
07-11-10, 20:06
דווקא לג'יפ לדעתי מיותר להתקין מצלמה עם לדים אינפרא אדום - כשיש בשוק הרבה מצלמות 0.1 לוקס ואפילו 0.05 לוקס - מצלמות רגישות מספיק שיסתפקו בשאריות מהתאורה של הרכב כדי לראות תמונה טובה.

אסף.

eremor
07-11-10, 21:59
לי נשמע מעניין , אחפש מוצרים רלוונטים ואשמח ללמוד מנסיון אלו שביצעו.

omri_t
07-11-10, 22:28
שאלה טכנית-
אם רוצים לחבר מספר מצלמות, לא ניתן לממש זאת בחיבור USB של כמה מצלמות למחשב?
ואZ ניתן לשלוט על גודל חלונות וכו'...
(כמובן בהנחה שיש מחשב...)

יורם-דרומי
09-11-10, 20:40
שאלה טכנית-
אם רוצים לחבר מספר מצלמות, לא ניתן לממש זאת בחיבור USB של כמה מצלמות למחשב?
ואZ ניתן לשלוט על גודל חלונות וכו'...
(כמובן בהנחה שיש מחשב...)

ניתן, אבל,,,,
ראשית - איכות מצלמות המתחברות למחשב - גרועות ולא שוות ערך למצלמות מקצועיות.
שנית - תפעול לצפיה לא נוח, דמיין שאתה נוסע עם תוכנת ניווט פתוחה וכל רגע אתה מדלג בין המסכים - מה שיגרום לך מהר מאוד להתעסק במחשב ולא בנהיגה ומהר מאוד תמצא את עצמך מחוץ לשביל בשיפוע צד לקראת חילוץ אם תהיה בר מזל ואם לא,,,,,,,

מנסיון - מסך קבוע

omri_t
09-11-10, 22:13
יורם תודה. החכמתי.

מסכים מתאימים ומצלמות באיכות סבירה- ניתן להשיג בדיל-אקסטרים \ איביי ודומיהם?
אין לי כוונה לצפות באבנים באיכות HD, אלא רק לקבל תמונה סבירה שניתן "לעבוד" איתה.

אשמח להמלצה על דגמים או קישור למוצר מתאים.

תודה.

eysham
09-11-10, 22:53
אצלי בגראנד התקנתי מצלמת גחון שמסתכלת מהטראנספר קדימה לכיוון הגלגלים.
היא מוגנת מפגיעה, מה שגורם לה להיות יחסית גבוהה ולהסתכל בזיות כזו שרואה את הגלגלים עצמם ואת הסרן הקדמי + דרייבשאפט, אבל לא ממש יכולה להכווין מגמה קדימה.
מה גם ביום שמש היא מסתנוורת מכל מה שלא בצל מתחת לרכב. דווקא בחושך רואים אחלה באינפרא.

זה נחמד כגימיק אבל לא יכול ממש להחליף מכוון קרקעי בטיפוס סלעים.

רק דבר אחד שצריך לחשוב עליו:
רוב המצלמות האלה הן במקורן מצלמות רוורס - מה שיגרום בצילום קדימה להיפוך ימין/שמאל בתמונה שתראה במסך.
לא חקרתי את זה לעומק - יש רכיב וידאו כלשהו להרכבה על כבל הוידאו שיכול להפוך את התמונה חזרה?

איל

השמשוני יחיעם
10-11-10, 08:52
תגידו,,זה אמיתי ???
או שאני מדמיין ??

eremor
13-11-10, 01:16
למה מדמיין ?
לא קרה לך שיצאת לשטח לבד ונתקלת במעלה שהצריך כיוון ?
ראיתי מערכת עובדת על רכב של חולה אמריקאי שהביאה את המעבר בשטח סלעי למקומות אחרים ,
נכון נשמע הזוי ....אך עם התקדמות הטכנולוגיה יש לנו אפשרות לרתום אותה בהתאמה לצרכינו ,
זה לא רע , זה יכול רק להועיל .
המקרה הגרוע לא תשתמש בזה וזרקת 100$ ובמקרה הטוב זה יציל צרייה או מכלול אחר .
מחוץ לארצנו הקטנטונת זה עובד עם מוצרים יעודיים כפי שיורם כבר הראה לי(שוב -תודה רבה ).

יורם-דרומי
13-11-10, 12:11
יש תכונת הופך מסך במוניטור - כך שנסיעה ברוורס נצפת כמו מבט עין

-->