PDA

צפייה בגרסה מלאה : לטראנו 2.7 דיזל 2000 דרוש יהודי טוב עם סורק מתאים...

tallevi
08-11-10, 16:51
שלום,

צריך להתחבר עם סורק תקלות לאוטו,
יש פה למישהו סורק מתאים שמוכן לעזור?

טל.

shmulikbg
08-11-10, 21:19
שלום,

צריך להתחבר עם סורק תקלות לאוטו,
יש פה למישהו סורק מתאים שמוכן לעזור?

טל.
אהלן טל.
סורק קטן OBD2, יעזור?
אם כן, אתה מוזמן.

shahav
09-11-10, 05:36
אהלן טל.
סורק קטן OBD2, יעזור?
אם כן, אתה מוזמן.

לא ניראה לי שיתאם, אירופה התחילה באיחור רב חיוב של יצרני הרכב בסטאנדרט לתיקשורת עבור ריכבי הדיזל. נידמה לי רק החל משנת 2002...
רבין

איציק - 4X6ZH
09-11-10, 11:57
אתה בטוח שצריך סורק לשנתון הזה ?
איזה מיכלול אתה צריך לבדוק ?
ABS
SRS
אחר ?

איציק

tallevi
09-11-10, 13:55
לא ניראה לי שיתאם, אירופה התחילה באיחור רב חיוב של יצרני הרכב בסטאנדרט לתיקשורת עבור ריכבי הדיזל. נידמה לי רק החל משנת 2002...
רבין

אתה בטוח שצריך סורק לשנתון הזה ?
איזה מיכלול אתה צריך לבדוק ?
ABS
SRS
אחר ?

איציק

יכול להיות שאין,אני לא כל-כך יודע.
יצאתי מנקודת הנחה שאם יש מחשב,צריך להיות איזשהו סורק שיכול "לדבר" איתו.
במידה ואין, וכל המחשב מתנהל באמצעות EPROM צרוב בתוכו ללא תקשורת חיצונית,אז איבחון תקלת מנוע במקרה כזה זה וואחד !!!pain in the ass, לא?!
אתם בטוחים שאין?

תודה,

טל.

חנן-ג'יפולוג
09-11-10, 20:13
לא נראה לי שלזה איציק התכוון, אלא לכך שבדגמים מיושנים לפעמים ניתן להוציא קודי תקלות ע"י הבהוב נורה לאחר שמקצרים פינים כלשהם, משחקים בסוויץ' וכו'.

אגב, יוצא לי לפעמים לאבחן רכבים שאין לי את הסורק עבורם, כמו למשל במערכות ישנות של ABS או מתלי אוויר. אם אתה מכיר את המע' ויודע לעבוד עם רב-מודד, ברוב המקרים בדיקת החיישנים והמפעילים זה כל מה שצריך כדי להצליח באבחון.

tallevi
09-11-10, 21:40
לא נראה לי שלזה איציק התכוון, אלא לכך שבדגמים מיושנים לפעמים ניתן להוציא קודי תקלות ע"י הבהוב נורה לאחר שמקצרים פינים כלשהם, משחקים בסוויץ' וכו'.

אגב, יוצא לי לפעמים לאבחן רכבים שאין לי את הסורק עבורם, כמו למשל במערכות ישנות של ABS או מתלי אוויר. אם אתה מכיר את המע' ויודע לעבוד עם רב-מודד, ברוב המקרים בדיקת החיישנים והמפעילים זה כל מה שצריך כדי להצליח באבחון.

צודק, לקחתי את האפשרות הזאת בחשבון ודווקא הוצאתי קודי תקלות מה-TCM ע"י קומבינציה של הסוויץ' ידית ההילוכים ודוושת הגז.
לגבי ה-ECM צריך לגשר שני פינים בקונקטור התקשורת...רגע,יש קונקטור תקשורת? אז צריך להיות סורק,לא?!
עכשיו אתם מתחילים להבין למה הנחתי שקיים סורק אי שם פה בסביבה לנבלה הזאת?!

עוד, לא להתייאש...תודה.

טל.

tallevi
25-12-10, 21:51
עדכון,
לרכבי ניסאן מתחילת עידן המחשב עד לשנת 2000 קיים סורק שנקרא 'consult 1' .
חיפוש קטן ברשת ומצאתי חנות קטנה וחביבה...בסין,שמוכרת ושולחת את התכשיט לארץ הקודש תמורת כמעט 200 ש"ח.
זה מגיע עם דיסק המכיל תוכנה מתאימה שנקראת 'conzult'.
לא כ"כ הסתדר עם התוכנה הזאת ואחרי שניסיתי כל מיני תוכנות מצאתי תוכנה שנקראת "ecutalk" עם ביצועים בסיסיים אמנם,אבל עובדת טוב ובחינם.
אחרי שנת 2000,ניסאן עברו ל-consult II לתקופה של שנתיים -שלוש(עד כמה שאני הבנתי),ולאחר מכן כבר יישרו קו עם התקן הסטנדרטי OBD I/II.
לסיכום,לא תיארתי לעצמי שאני הוא היהודי הטוב...:wink:

טל.

jonny boy
25-12-10, 21:57
אז רגע עכשיו יש לך את הכבל ואת התוכנה ?

tallevi
26-12-10, 15:30
אז רגע עכשיו יש לך את הכבל ואת התוכנה ?

yep...

jonny boy
27-12-10, 00:21
yep...

וזה יתאים לבנזין 97' ?

liron_al
27-12-10, 07:42
אפשר קישור לאתר החנות?

לירון

tallevi
18-01-11, 18:41
חנות (http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/nissan-consult-ecu-diagnostic-interface/) , תוכנה (http://www.ecutalk.com/ecutalk.aspx)

טל.

shahav
18-01-11, 20:23
חנות (http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/nissan-consult-ecu-diagnostic-interface/) , תוכנה (http://www.ecutalk.com/ecutalk.aspx)

טל.

מה לגבי שנתון 2001 TD? אני מוכן ליתרום את הרכב למדע ולנסות את הקורא שלך עלו. ואים יתאים אז אזמין אחד.
מה מעניין אותי במיוחד זה "מחשב" דרך. לא אכפת לי לנסות ליכתוב לבד, אבל אך שהוא צריך ליקלוט את האינפורמציה היבשה ממחשב הרכב...
אני גר בשרון...
רבין

tallevi
24-01-11, 21:01
לגבי ההתאמה,תבדוק לפי הקונקטור צריך להיות אפור 14 פינים(יש תיאור מסייע בפרטי המוצר)
לפי דעתי פיספסת בשנה זה אמור להיות מתאים רק עד שנת 2000.
אחרי שתברר,תעדכן ולא תהיה בעיה להיפגש.

מההתנסות שלי לא היתה לי אפשרות להתחבר למחשב אחר מעבר לECM .
אתה צריך לפטופ לצורך העניין.

ד"א,אני כבר תרמתי למדע אתה מקסימום תתרום לעצמך ;)

טל.

shahav
24-01-11, 22:32
ד"א,אני כבר תרמתי למדע אתה מקסימום תתרום לעצמך ;)

טל.
כרטיס אדי יש? כך ניתרום הכי הרבה...

shahav
13-02-11, 22:51
לגבי ההתאמה,תבדוק לפי הקונקטור צריך להיות אפור 14 פינים(יש תיאור מסייע בפרטי המוצר)
לפי דעתי פיספסת בשנה זה אמור להיות מתאים רק עד שנת 2000.
אחרי שתברר,תעדכן ולא תהיה בעיה להיפגש.
....
טל.

טוב, לקח לי זמן אבל בדקתי, אז אכן יש 14 פינים, אבל ניראה לי שחיבור הוא לבן אפרפר, לא בטוח.
הינה תמונות שצילמתי היום:

אז אוליי ניפגש וננסה "ליראות" את המנוע דיזל ואולי גם את הגיר?

shahav
17-02-11, 17:16
גם אני הזמנתי מהאתר הנל, אבל ביקשתי הובלה של fedex, עכשו ניראה אם אני שוב בר מזל או שזה יתקע במכס.
מה שיפה שהיזמנתי אתמול והיום יש מיספר מעקב, עוד ליפני שהמישלוח יצא, ויש תאריך יעד למסירה יום שני הקרוב...

רבין

jonny boy
17-02-11, 18:12
אני הזמנתי לפני 4 ימים, היום בבוקר הגיע השליח של DHL ונתן לי את החבילה.
ממש נחמד העניין הזה של המעקב אחרי החבילה, אפשר לראות כל הזמן באיזה שלב בדרך היא.
לא נראה לי שזה יתפס לך במכס

shahav
17-02-11, 19:16
...
מה מעניין אותי במיוחד זה "מחשב" דרך. לא אכפת לי לנסות ליכתוב לבד, אבל אך שהוא צריך ליקלוט את האינפורמציה היבשה ממחשב הרכב...

האמת ניראה לי שהם תומכים ב"מחשב דרך"
http://www.ecutalk.com/mantis/view.php?id=104
יש דרישה להציג ק"מ לליטר ולא רק ליטרים ל 100 ק"מ

רבין

טלטולי
17-02-11, 19:48
ד"א -רבין אני אשמח לחבר את הרכב לניסיון תודה מראש
המכשיר הזה תואם גם לטראנו בנזין 95 ניסיתי להבין את זה מהאתר ולא כ"כ הצלחתי. אשמח אים יש למישהו תשובה בישבילי.

shahav
17-02-11, 21:25
המכשיר הזה תואם גם לטראנו בנזין 95 ניסיתי להבין את זה מהאתר ולא כ"כ הצלחתי. אשמח אים יש למישהו תשובה בישבילי.

בשימחה, רק שיגיע בדואר... אני גר ברעננה.
רבין

jonny boy
18-02-11, 17:28

כן, מתאים

shahav
20-02-11, 21:50
המישלוחה היגיע היום - ושוב היתי בר מזל, הפעם גם לא ביקשו מע"מ, לא על דמי המישלוח ולא על המוצר.

עוד לא ניסיתי את התוכנה, ואני בספק אם אספיק השבוע. זה שזה מצריך פורט סריאלי דיי מקשה. היה גם אפשרות ליקנות מאתר התוכנה גירסה של USB, אבל מנסיוני של פורט סריאלי מדומה מעל פורט USB, עדיף להיתעסק עם סריאלי רגיל.

מי שרוצה לנסות, אני עובד בהרצלייה פיתוח וגר ברעננה - אתם יכולים לישלוח הודעה פרטית.
רבין

shahav
25-02-11, 12:36
אז ככה,
חיברתי את העסק לטראנו דיזל אוטו 2001 .
התוכנה ecuTalk עובדת יחסית בסדר . רק אני לא בטוח שהיא יכולה להציג את כל חיישני המנוע סולר.
היא כן מאפשרת תצוגה של הרבה פרמטרים, וכמובן קריאת קוד שגיאה.
דברים שזהתי בקלות:
מהירות, סלד, דוושת גז, ממסרי מזגן...
אבל לא ראיתי ק"מ ל ליטר... יכול להיות שאת זה צריך לחשב לבד, או שזה לא ניתמך במנוע סולר. אני חושב ש"צריך לחשב לבד" ביגלל שלמשווק של התוכנה הנל יש מוצר נוסף: LCD + מחבר שמספק את הנתונים של מחשב דרך ו\או יציאת USB למחשב אישי.

עוד נקודה למחשבה, מיקום החיבור של הקורא דיי לא נוח, חיבור קבוע מצריך שינויי מיקום וקיבוע טוב.
רבין

-->