PDA

צפייה בגרסה מלאה : הקלאצ' לא עובד בסופה

הנהג השלו
13-11-10, 10:25
אתמול בדרך חזרה מטיול בשטח גיליתי שהקלאצ' לא עובד בזמן העברת הילוכים. הרכב הפך מידני לאוטומט וכך חזרתי הביתה בהילוך שלישי. זה משהו שאני יכול לסדר בכוחות עצמי או בעיה מכנית שצריך לפנות למוסך. אני משער שהכבל התנתק/ נקרע. איך אני יכול לבדוק או אפילו לסדר בכוחות עצמי. גילוי נאות הידע המכני הוא בסיסי מינוס, אבל אם מסביר לאט ואני תופס מהר ובד"כ מצליח לסדר. :confused::confused:

kobiarava
13-11-10, 10:38
אהלן נהג שליו

כדאי להתחיל מזה שבסופה אין כבל לקלאצ', אלא מערכת הידראולית.
האם אין לך הפרדה בכלל או שיש הפרדה חלקית אבל לא מספיקה? הדוושה זקופה ומתנגדת או נמוכה ורכה מהרגיל?
בשלב ראשון בדוק גובה נוזל הידראולי במשאבה, פקק המילוי נמצא צמוד לקיר האש ליד הבוסטר. סביר להניח שחסר נוזל וכנראה גם דולף מאיפשהו. השלם אם חסר בנוזל בלמים DOT3. אם לא חסר נוזל הידראולי, כנראה שנפרצה לך אחת המשאבות אל תוך הצילינדר והגיע הזמן להחליף לחדשה.
כל הטיפול במערכת הקלאצ' ההידראולי בסופה לא מסובך וניתן לביצוע בקלות גם ע"י המכונאי החובב, אולי למעט החלפה של משאבת קלאצ' תחתונה מהדגמים הישנים, שנמצאת בתוך חלל הבל-האוזינג ומצריכה פירוק של הגיר.

בהצלחה-קובי

שחר-סופה
13-11-10, 10:41
אין לך שם כבל שאתה יכול למתוח או שנקרע ...יש לך שתי משא' . אחת עליונה שניה תחתונה .
בגירים הישנים 92 - 93 משאב' הקלא'ץ התחתונה היא פנימית , במודלים הגבוהים יותר המשאב'
היא חיצונית לגיר. תבדוק מה יש אצלך .
אם הקלא'ץ לא הראה סימני החלקה קודמים , הייתי מהמר על אחת מן המשאב' .
תן קצת יותר פרטים , מה מצב הדוושה בלחיצה שיחרור , נוזל במיכל , וויזואלית אם יש נזילה ...

שחר.

שחר-סופה
13-11-10, 10:43
קובי סליחה , כתבתנו במקביל , אחרת לא הייתי מוסיף תגובה .

שחר.

הנהג השלו
13-11-10, 11:56
בדקתי נוזל ולא חסר (עד שהצלחתי לפתוח). פדל הקלאצ' לא נפל אלא במקומו. בלחיצה חצי רפוי ומהחצי עד הריצפה יש התנגדות. תודה שתיקנתם את הבורות שאין כבל אלא מע' הידראולית. נו טוב לומדים. עדיין אתם סבורים שזה אחת המשאבות או הנתונים שכתבתי עכשיו משנה את הדיאגנוזה?

שחר-סופה
13-11-10, 13:28
אם הקלא'ץ לא הראה סימני החלקה קודמים , הייתי מהמר על אחת מן המשאב' .
שחר.

בחנת את המשא' ויזואלית לאיתור נזילה ?
חפש נזילה של שמן על קיר האש ומעל הדוושה (משא' עליונה).

שחר.

הנהג השלו
14-11-10, 16:52
משהו די מוזר, אין נזילות שמן בשום מקום. גם מפלס השמן במיכל ברמה מקסימלית. האם חייבת להיות נזילת שמן בדי לקבוע שאחת המשאבות שבקה חיים?

kobiarava
14-11-10, 19:22
יכולה בהחלט להיות לך דליפה פנימית בתוך המשאבה העליונה, בין הבוכנה לצילינדר, כך שהיא לא מייצרת לחץ מספיק להניע את המשאבה התחתונה. נסה לעקוב אחרי צינור השמן ובדוק האם מורכבת אצלך משאבה תחתונה חיצונית (בוכנה המורכבת אל הבל-האוזינג בשני ברגים) או פנימית (צמד צינורות נכנסים לתוך הבל-האוזינג).

קובי

סופת המדבר
17-11-10, 15:14
טוב אני רואה שחנן ''הנהג השלו'' לא עידכן אז אני יעדכן
החלפתי לו משאבה עליונה וניפתרה הבעיה
אבל משהו מוזר שבמשאבה שנדפקה זה לא שהיא לא דחסה וגם לא נזלה
אלא הבוכנה הפנימית נתקע ולא חזרה אחורה את כל המהלך
ואז יצא שיש לו רק חצי דוושה ללחוץ

מעניין

-->