PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיבור תקע נגרר 7 פין ברכב אמריקאי

sharonbh
13-11-10, 18:27
ברשותי פורד אקספלורר (כבר 3 שנים) ונגרר שמשרת אותי עוד מהרכב הקודם.
רק בטסט האחרון לנגרר החליטו להעיר לי שאור הבלימה ברכב מדליק את האיתותית בנגרר.
איכשהו עברתי את הטסט, אבל, מן הסתם, צריך לסדר את זה.
העניין הוא שאין כאן תקלה, הנגרר מתפקד בדיוק כמו האוטו שמשתף את אור הבלימה והאיתות באותה נורה (ככה זה ברכב אמריקאי).
נראה כאילו יש צורך לחווט שונה את התקע (7 פין בנגרר שעובר דרך ממיר ל-13 פין ברכב).
מישהו מכיר את מיפוי התקע 7 פין לרכב אמריקאי ?

Aviram
13-11-10, 18:52
אצלנו גם מחובר מתאם מ 13 ל 7 פינים של העגלה.
ואין מה לעשות אלא להחליף את הפנסים לאמריקאים כדי שיתאימו.

תומר א.
13-11-10, 20:47
כאשר אתה מאותת אתה משתמש בנורת הבלם (בנגרר) פשוט תוציא את מנורות האיתות.

sharonbh
13-11-10, 22:35
לא מדויק.
בנגרר נדלקים האיתותים בעת בלימה. הצד הנכון גם מהבהב באיתות.
בלית ברירה אשנה את החיווט בפנסים עצמם בנגרר כך שיתנהגו כמו הרכב.
מעדיף לשנות בתקע.

tzagi
14-11-10, 03:22
http://www.etrailer.com/faq-wiring.aspx

sharonbh
14-11-10, 18:44
לינק פגז. תודה.

סופת המדבר
14-11-10, 20:54
וואלה...
אני חושב להתקין לסופה וו גרירה אבל שכחתי מזה בכלל
שבסופה הברקס והאיתות זה מאותה מנורה ואם אני גורר עגלה
שמותאמת לפרייבט רגיל מה אני עושה?

sharonbh
15-11-10, 18:00
חשבתי על זה גם. צריך לשאוף לכך שאת ההתאמות יש לבצע בשקע הרכב ולא בתקע הנגרר.
כך הרכב יתאים לכל הנגררים.
אשב על זה ביום שישי עפ"י הקישור ששלח קודמי.

רפאל
15-11-10, 18:39
אני ממש ממש לא מבין מה הבעיה שזה באותה נורה ברכב ובשתי נורות בנגרר.

הרי לנורה ברכב מגיעים שני חוטים
1. חוט ממתג אור הבלם - תפקידו להדליק את הנורה קבוע כאשר לוחצים על הבלם.
2. חוט מידית האיתות - תפקידו להדליק ולכבות את הנורה ע"פ ריילי האיתות.

גם אם שני החוטים לא נראים ליד הנורה, עדיין היכן שהוא ברכב ישנם שני חוטים. צריך למצוא אותם ואז.....
את חוט הבלם לחבר לפין הנכון במחבר החשמלי של הנגרר.
את חוט האיתות לחבר לפין הנכון במחבר החשמלי של הנגרר.
וכך אין שום בעיה ובא לציון גואל. יש נורת בלם ויש נורת איתות בנגרר וכל אחת עובדת מתי שידרש.

רפי

סופת המדבר
15-11-10, 19:13
זה נכון
אבל בסופה לדוגמא באותו מנורה יש גם אור רגיל גם ברקס וגם וינקר
נכון שהאור הרגיל עובד על סליל אחד והוינקר והברקס על הסליל השני
אבל למנורה עצמה מגיעים שתיי חוטים יענו חוט אחד נותן גם את הברקס וגם את הוינקר
והחוט השני רק את האור הרגיל
מאיפה מתחיל החיבור בינהם .? וואלה לא יודע.:confused:

אההה יש עוד רעיון למשוך שתי חוטים מהוינקרים הקידמיים
ורק את האור ברקס לחבר למנורה האחורית
אבל אז שנדליק וינקר אז החוט שקיבל פקודה מהברקס יקבל פקודה
מהוינקר ואז יוצא שבכל צד בעגלה יהיו לנו שתי וינקרים
אחת במקום המיועד לוינקר (או כתום שנמשך מקדימה) ואחד במקום ברקס יהיה וינקר :confused::confused:

בעיה...
נו מישהו שחיבר כבר שיגלה לנו... חחחח

shmil
15-11-10, 19:22
אני ממש ממש לא מבין מה הבעיה שזה באותה נורה ברכב ובשתי נורות בנגרר.

הרי לנורה ברכב מגיעים שני חוטים
1. חוט ממתג אור הבלם - תפקידו להדליק את הנורה קבוע כאשר לוחצים על הבלם.
2. חוט מידית האיתות - תפקידו להדליק ולכבות את הנורה ע"פ ריילי האיתות.

גם אם שני החוטים לא נראים ליד הנורה, עדיין היכן שהוא ברכב ישנם שני חוטים. צריך למצוא אותם ואז.....
את חוט הבלם לחבר לפין הנכון במחבר החשמלי של הנגרר.
את חוט האיתות לחבר לפין הנכון במחבר החשמלי של הנגרר.
וכך אין שום בעיה ובא לציון גואל. יש נורת בלם ויש נורת איתות בנגרר וכל אחת עובדת מתי שידרש.

רפי
נייט.
מערכת האורות בלם/איתות בסופה וסיקס עובדת כל שלא מיעים לנורה שני חוטים. כבר מההגה יורדים שני חוטים בלבד - של איתות ימין אחורי, ושל איתות שמאל אחורי, והם כבר מקושרים אור הברקס.
רק שני חוטים אלו הולכים לאחורי הרכב, ולשם לא מגיע גם חוט בלם.
נכון לכל רכב אמריקאי של עד שנות ה-2000 לפחות.

לא שזה לא בר שינוי, אבל אז יש לשנות גם את פנסי הרכב האחוריים.

הששינוי הוא פשוט ואפשרי, אבל דורש חייוט חדש נוסף עד המנורות, והתעסקות במערכת החשמל מתחת להגה, והחלפת הפנס האחורי לכזה שיש בו גם פנס כתום..

רפאל
15-11-10, 19:39
היי שמיל

אתה רק מחזק את שאמרתי ולא סותר אותי.
ממתג אור הבלם יוצא חוט אחד שתפקידו להעביר 12V קבוע לנורה כאשר לוחצים על דוושת הבלם - פעולה זו גורמת לנורה להידלק באופן קבוע.
מבית ההגה יוצא חוט נוסף שמחובר לריילי האיתות שתפקידו להעביר 12V לנורה בהתאם לפעולת הריילי - פעולה זו גורמת לנורה לאותת בקצב הפעולה של הריליי.

כמו שאמרתי. שני החוטים הללו יכולים להיפגש ממש בתוך בית ההגה ומשם יצא רק חוט אחד לנורה. אבל תמיד יהיה שני חוטים עד נקודה מסויימת, זאת מכיוון שהנורה מקבלת שני סוגי זרמים (קבוע ומאותת) משני מקורות הפעלה שונים.

אני עדיין לא מבין מה הבעיה בלחבר את החיבור החשמלי של הנגרר, הרי אנחנו לא ממציאים את הגלגל. אם מישהו יוכל להעלות את סכמת החשמל של הרכב הנדון (אין לי אותה) אז אוכל לסייע בהיכן לחבר את מה.

רפי

shmil
15-11-10, 20:43
אתה רק מחזק את שאמרתי ולא סותר אותי.
ממתג אור הבלם יוצא חוט אחד שתפקידו להעביר 12V קבוע לנורה כאשר לוחצים על דוושת הבלם - פעולה זו גורמת לנורה להידלק באופן קבוע.
מבית ההגה יוצא חוט נוסף שמחובר לריילי האיתות שתפקידו להעביר 12V לנורה בהתאם לפעולת הריילי - פעולה זו גורמת לנורה לאותת בקצב הפעולה של הריליי.
ולא היא.
אתה מדברעל נורה אחת עם שני מגעי הפעלה, ומתאר לא נכון.

הנורה בפנס האיתות בלימה היא נורה רגילה.
מתג הבלם מכניס מתח אל מנגנון האיתות.
ממנגנון האיתות יוצאים 4 חוטים - קדמי שמאל וימין, אחורי שמאל וימין.
חוטי האיתות האחורי, שמאל וימין היוצאים ממנגנון האיתות, הם גם חוט אור הבלם, ואת החלוקה ביניהם עושה מנגנון האיתות.

הדרך להפריד היא רק אחת - לא להשתמש בחוטי האיתות האחורי היוצאים מההגה, אלא רק בקדמי, ולמתוח קו אחד נוסף של אור בלם, במקום להעביר אותו דרך ההגה.
קו נוסף, שיגיע למנורה שצריך יהיה להוסיעף, נוסף על הקיים, עבור איתות או עבור בלימה, כפי שתבחר.
מקווה שהפעם הייתי ברור דיו..

תומר א.
15-11-10, 20:49
רפי, עקרונית אתה צודק מעשית למה לעשות את זה, אין איתות ניפרד באמריקאיות וכולנו מיסתדרים.
עכשיו גוגל יכול לעזור לך למצוא את כל המידע:shock:
חיבור (חשמלי) השקע:
1. איתות שמאל - כחול
2. אור ערפל (משנת 89 ואילך) - צהוב
3. הארקה - שחור
4. איתות ימין - ירוק
5. אור אחורי ימני - חום
6. אור בלם - אדום
7. אור אחורי שמאלי - חום/לבן

------(1)------
(2)--------(6)
------(7)-----
(3)--------(5)
------(4)

אם יש לך מזל לחיבור 6 יגיעו שני חוטים ואז אתה מפצל אותם ל 1,4
אם לא אתה צריך לבצע את ההצלבה בפנס עצמו

רפאל
15-11-10, 20:51
OK שמיל

אני מבין את מה שאתה אומר, אכן מערכת מוזרה, אבל עדיין ניתן לפתור את הבעיה.
משיכת שלושה חוטים אל המחבר של הניגרר.
חוט 1 - ממתג אור הבלם עבור אור הבלם בנגרר.
חוט 2 - מאיתות קדמי שמאל עבור איתות שמאל בנגרר.
חוט 3 -מאיתות קדמי ימין עבור איתות ימין בנגרר.
על זה יש להוסיף עוד חוט לאור חניה ועוד חוט להארקה.
נדמה לי שזה מה שצריך לנגרר - אור ערפל איננו נדרש ואור מספר בניגרר מקבל את הזרם מאור החניה.

אני לא רואה שום סיבה להיסתבך עם הנושא למעט הסירבול של משיכהת חוטים מהקבינה ולא מהנורות האחוריות.

רפי

רפאל
15-11-10, 20:53
עוד נקודה קטנה למחשבה.

צאו מנקודת הנחה שאתם הולכים לחבר יותר מנגרר אחד.
צאו מנקודת הנחה נוספת שכל נגרר כזה מתחבר גם לרכבים אחרים.
לכן כל ההצלבות וכל החיבורים צריכים להיות ברכב עצמו ולא בניגרר.

רפי

shmil
15-11-10, 20:58
אני מבין את מה שאתה אומר, אכן מערכת מוזרה, אבל עדיין ניתן לפתור את הבעיה.
משיכת שלושה חוטים אל המחבר של הניגרר.
חוט 1 - ממתג אור הבלם עבור אור הבלם בנגרר.
חוט 2 - מאיתות קדמי שמאל עבור איתות שמאל בנגרר.
חוט 3 -מאיתות קדמי ימין עבור איתות ימין בנגרר.
על זה יש להוסיף עוד חוט לאור חניה ועוד חוט להארקה.

זה בהחלט פתרון הגיוני לחיבור עגלה אירופאית לרכב אמריקאי, במחיר של משיכת 3 חוטים.
הגיוני.
(ואני רציני, לא ציני).

Orang
17-11-10, 00:38
שלום רב
אני גורר JET SKI עם עגלה בעלת תאורה אירופאית שמחוברת לשקע 13 פינים שהותקן בארץ במקום השקע המקורי 7 פינים שהגיע מקורי מיצרן הרכב, פורד F350 .
השינוי היחידי שבוצע ע"י המתקין (טל והדס) הוא משיכת חוטים לוינקרים מהנורות שעל מראות הצד או לחילופין מפנסי האיתות הקדמיים.
כך שבזמן בלימה נדלקים פנסי הבלימה בנגרר, ובזמן איתות ימינה או שמאלה נדלקים פנסי האיתות בלי להפריע אחד לשני.

אם האקספלורר שלך משנת ייצור 2005 ומעלה סביר להניח כי הגיע לארץ עם חיווט מקורי לשקע הנגרר וכל שעליך לוודא כי החיווט לוינקרים נמשך מפנסי האיתות הקדמיים.
כמו כן מומלץ להחליף את נורות האיתות בנגרר, במקום נורת להט 21W לנורת LED , או לחילופין להעביר את החיווט של פנסי האיתות דרך ממסרים, אחד לימין ואחד לשמאל, וזאת על מנת לא להעמיס על מחשב הבודי, מעבר לנורות אותן תוכנן להדליק.

ואם לא בא לך על כל הבאלגן הזה, הכי פשוט שתרכיב בנגרר פנסים אמריקאים פשוטים כמו של JEEP ואז הם יעבדו בדיוק כמו הפנסים האחוריים ברכב שלך.

אמריקאים סתומים !!!

בהצלחה, אורן

tzagi
17-11-10, 00:55
שלום רב

אמריקאים סתומים !!!

בהצלחה, אורן

מסקנה מעניינת
בגלל שפורד לא משנה את כול המערכת החשמל ל300 העגלות שהם מוכרים בארץ שנתית הופך אותם לסתומים לדעתך....yah right
אולי מי שסתום פה זה הוא שהחליט שנגרר דורש 13 חוטים במקום 7 והפרדה בין הוינקר לאור בלם...אבל זאת רק דעתי העניה.

סופת המדבר
17-11-10, 15:10
סתם לידע כללי (למי שלא יודע)
מה ההבדל או השינוי ולמה צריך מעבר מ13 פינים ל7
חוץ מזה שזה יותר חוטים מה עושים כל ה13 שה7 לא עשו?

Orang
17-11-10, 19:12
מסקנה מעניינת
בגלל שפורד לא משנה את כול המערכת החשמל ל300 העגלות שהם מוכרים בארץ שנתית הופך אותם לסתומים לדעתך....yah right
אולי מי שסתום פה זה הוא שהחליט שנגרר דורש 13 חוטים במקום 7 והפרדה בין הוינקר לאור בלם...אבל זאת רק דעתי העניה.

ג'ו ידידי היקר
לא זכור לי שכתבתי שפורד "סתומים" בגלל 300 עגלות שהם מוכרים כאן.
"אמריקאים סתומים" זה כולל את ג'נרל מוטורס, קרייזלר, וכן, גם את פורד, שממשיכים בתקינה המטופשת לתאורה אחורית בשונה מהתקינה הארופאית, ומוכרים כך את רכביהם בכל העולם, לא רק בישראל.:roll:

בא לך להגדיר את זה שהחליט על מעבר מ-7 פינים ל-13 פינים בשקע הנגרר ? אין לי שום התנגדות לכך, להיפך הוא הנכון...:-D

אגב, הפרדה בין אור הבלם לוינקר הכרחית גם ב-7 פינים, לא רק ב-13 פינים.

בידידות, אורן, שבחר בעגלה אמריקאית...:rolleyes:

tzagi
17-11-10, 19:33
ג'ו ידידי היקר
"אמריקאים סתומים" זה כולל את ג'נרל מוטורס, קרייזלר, וכן, גם את פורד, שממשיכים בתקינה המטופשת לתאורה אחורית בשונה מהתקינה הארופאית, ומוכרים כך את רכביהם בכל העולם, לא רק בישראל.:roll:

:rolleyes:

תסביר למה תעשיית רכב שלמה צריכה להשתנות בגלל תקנה ארופאית מטופשת. אתה מבין מה אתה אומר? אתה מבקש שיבנו רכבים בצורה שלא תעבוד עם אף נגרר בצפון אמריקה, זה נשמע לך הגיוני?
להזכירך, מערכת האורות האחוריים מיוצרת היום באותה צורה כבר כ80 שנה, זה עובד ועובד מעולה ומאושר כך ע'י DOT
כול הנגררים שמיוצרים בכול צפון-מרכז אמריקה בנויים לעבוד עם כול הרכבים בצורה יוניברסלית.

אני לא מבין למה אתה חושב שכול העולם צריך לעבוד לפי תקינה ארופאית, ולמה אנשים סתומים בגלל שיש להם שיטה משלהם (שאגב, דרושה ע'י החוק)

Orang
17-11-10, 20:59
תסביר למה תעשיית רכב שלמה צריכה להשתנות בגלל תקנה ארופאית מטופשת. אתה מבין מה אתה אומר? אתה מבקש שיבנו רכבים בצורה שלא תעבוד עם אף נגרר בצפון אמריקה, זה נשמע לך הגיוני?
להזכירך, מערכת האורות האחוריים מיוצרת היום באותה צורה כבר כ80 שנה, זה עובד ועובד מעולה ומאושר כך ע'י DOT
כול הנגררים שמיוצרים בכול צפון-מרכז אמריקה בנויים לעבוד עם כול הרכבים בצורה יוניברסלית.

אני לא מבין למה אתה חושב שכול העולם צריך לעבוד לפי תקינה ארופאית, ולמה אנשים סתומים בגלל שיש להם שיטה משלהם (שאגב, דרושה ע'י החוק)

ג'ו ידידי היקר
1. אני לא חושב שכל העולם צריך לעבוד לפי תקינה אירופאית.
2. לדעתי האישית בלבד, וינקר שמופרד מפנס הבלימה זה רעיון פשוט וטוב יותר מאשר התקן האמריקאי, אבל זו רק דעתי העניה...
3. רוצים האמריקאים תקינה משלהם ? זו זכותם המלאה, שישמרו את השיטה הזו בצפון אמריקה, ויתאימו את עצמם לתקינה הארופאית במדינות שמקובל בהן תקינה אירופאית.
4. רוב יצרני הרכב בעולם שמשווקים את תוצרתם בצפון אמריקה מתאימים את עצמם לתקינה האמריקאית, אז מדוע לא ההיפך ?
5. אגב, אני חושב שהסיבה שהאמריקאים משתמשים באותה נורה לוינקר ובלם גם יחד, היא מטעמי חיסכון במקום, הם אוהבים פנסים קטנים, ולכן אין מקום לוינקר בנפרד...:D

בידידות, אורן

tzagi
19-11-10, 06:58
בא נהפוך את השולחן.

יש לך בשכונה דוכן פלאפל, עושה את הפלאפל הכי טעים שיש, אנשים נוהגים שעה רק לאכול אצלו.
יום אחד, מגיע מישהו, טועם את הפלאפל ויורק, אומר לבעל הבית: שמע, אתה משתמש בשמן קנולה, נכון? עונה לו כן, איך ידעת?
אומר האדם: אני אלרגי לשמן קנולה ואני רוצה שתחליף לשמן תירס מייד! (כי אני רוצה לאכול את הפלאפל אבל אני לא מרוצה מאיך שאתה מכין אותו)

מה לדעתך התשובה שהאדם יקבל?
האם לדעתך הדרישה שלו הגיונית?

לידיעתך:
1.פורד מוכר כ 1000000 פיקאפים שנתית בארה'ב בלבד, זה לא כולל את היצור והמכירות בקנדה, מקסיקו וברזיל.
2.לפורד אין עניין ליצא את הרכבים האלה מחוץ למקומות האלה וכמובן שאין להם עניין להתאים אותם לכול מדינה עם תקינות מטומטמות.
3. זה שאיזה יבואן החליט על דעת עצמו ליבא ולמכור רכבים לאיזה מדינה עם ווליום מכירות יותר קטן מאיזה דילר בכפר נידח באוקלהומה עם אוכלוסיה של 2000 איש לא יגרום לפורד לייצר רכבים במיוחד בשבילו.(וזה גם תקף לדילרים הכי גדולים שלהם, שמזיזים 30000 + בשנה)
4. התקן בארה'ב הוא שהוינקרים(האחוריים) צריכים להיות אדומים ולא כתומים (כבשיטה הארופאית שמחייבת 2 מנורות שונות בגלל ההבדל בצבעים) היצרנים הארופאים וה"מזרחיים" משנים את העדשות בלבד ולא את כול הפנס, ועושים זאת בגלל שהם רוצים ומעוניינים למכור את סחורתם בארה'ב וחייבים לעמוד בתקנות(יחי ההבדל הקטן)

והמסקנה......כשאתה קורא לאמריקאים סתומים, זה רק מראה על צורת מחשבה מאד פרוביציונלית,
אתה רואה דברים מנקודת מבט מאד "סגורה" (טוב, נו,) אתה לא רואה את התמונה הגדולה (כן, זאת שתלויה מעל לאח). כלומר, הרכב לא בנוי ומעוצב ב ש ב י ל ך, זה שקנית אותו (ושילמת כסף טוב) לא אומר שאתה יכול להתלונן על דברים שנבנים בצורה מסויימת ללקוח שהרכב מיועד בשבילו (שזה לא הקונה במדינת ישראל).

אני מקווה שהסברתי את עצמי נכון.

Orang
19-11-10, 08:42
ידידי היקר
היות ופותח השרשור כבר קיבל את תשובתו.
והיות שהגבלתי את עצמי לשלוש תגובות בלבד בכל שרשור, אני לא רואה שום סיבה להמשיך, המגמה מובילה להתנצחות אישית ואני לא בעניין, (למעט כל יום חמישי בחוף הים של פלמחים) אתה צודק לשיטתך, ואני לשיטתי.
היה שלום ידיד יקר, ונפגש בשרשורים הבאים...
בברכת שבת שלום, אורן ;)

עירא
16-12-10, 11:56
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2-Heavy-Duty-Relay-Style-2-3-Tail-Light-Converter-/180598239328?pt=Motors_RV_Trailer_Camper _Parts_Accessories&hash=item2a0c7e7060

-->